اعتماد   |  ورزشی  |  

هیچ دوست استقلالی ندارم/ بین پرسپولیسی‌ها، شجاع خلیل‌زاده را به خاطر تعصبش دوست دارم

یک ترانه سرا گفت: کمکی که وزیر به استقلال می‌کند بیشتر از پرسپولیس است. البته بگذارید هرچه می‌خواهند بگویند، چون مهم نیست.

هیچ دوست استقلالی ندارم/ بین پرسپولیسی‌ها، شجاع خلیل‌زاده را به خاطر تعصبش دوست دارم

اعتمادآنلاین| وقتی از پرسپولیس حرف می‌زند، ناگهان شور و هیجانش به طرز عجیبی بالا می‌رود. می‌گوید اگر کسی به من بگوید از تو متنفرم مشکلی نیست ولی اگر کسی از پرسپولیس بد بگوید فوراً بلاک می‌شود، چون اصلاً طاقتش را ندارم. صحبت از مریم حیدرزاده شاعر و نقاش نابینای کشورمان است. دختری که وقتی سه و نیم سالش بود، بینایی‌اش را از دست داد ولی با این حال پرامید و با شور و هیجان مثال‌زدنی از آینده حرف می‌زند. گفت‌وگوی ما با حیدرزاده را بخوانید.

 

این همه علاقه به پرسپولیس از کجا می‌آید؟

من وقتی 2 سالم بود عاشق رنگ قرمز بودم و یادم می‌آید در عروسی خاله‌ام گل‌های رز که برای عروس بود را گرفته بودم و با خودم بردم. از همان موقع تقریباً هرچه خریدم قرمز بوده و علاقه به پرسپولیس هم از همین‌جا شکل گرفت و تا ابد ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه ما خدا را شکر اصلاً در خانواده‌مان استقلالی نداریم و از مادر و خواهرم گرفته تا دایی، عمو و... همگی پرسپولیسی هستند و به همین دلیل موقع شهرآورد اصلاً مشکل نداریم، چون همگی یکدستیم.

 

از چه زمانی نابینا شدید و اینکه بازی‌ها و اخبار پرسپولیس را چطور دنبال می‌کنید؟

خب من از سه و نیم سالگی نابینا هستم. اخبار را از طریق رادیو و یا تلویزیون می‌شنوم. بازی‌ها را از طریق صدا دنبال می‌کنم. حتی بعضی از صحنه‌ها را حس می‌کنم که چه اتفاقی می‌افتد. من سال هاست که هر روز ساعت 2 از رادیو تیتر‌های مهم روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها را دنبال می‌کنم و حتی یک روز را هم از دست ندادم. ضمن اینکه اخبار صفحات مجازی و روزنامه‌ها یا سایت‌ها را خواهرم برایم می‌خواند.

 

محبوب‌ترین بازیکن در تیم فعلی پرسپولیس برای شما کیست؟

من عاشق پرسپولیسم و هر بازیکنی در این تیم باشد را با جان و دل دوست دارم. من حتی بازیکنان جوان و نیمکت‌نشین این تیم را هم فالو می‌کنم ولی واقعاً اگر بخواهم یک بازیکن را انتخاب کنم از شجاع خلیل‌زاده اسم می‌برم. شجاع هم فوق العاده متعصب است و هم اخلاق بسیار خوبی دارد. من خیلی دوستش دارم. البته در خبر‌ها شنیدم شاید شجاع و چند نفر دیگر می‌خواهند از پرسپولیس جدا شوند که این موضوع خیلی نگرانم کرد و امیدوارم همه بازیکنان حفظ شوند و در پرسپولیس بمانند.

 

از بین پرسپولیسی‌ها با کسی ارتباط دارید؟

بله علی کریمی نازنین که به معنای واقعی اسطوره است از دوستان بسیار خوب من است و برایش بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. کریمی پیراهن شماره 8 خودش که در بایرن بازی می‌کرد را به من داد که بهترین یادگاری مهم زندگی من است. شاید مهم‌ترین آنها. شایان مصلح عزیز که واقعاً حیف شد از پرسپولیس رفت. شایان هم شعر‌های بی‌نظیری می‌گوید و هم صدای خوبی دارد. با خانواده مرحوم هادی نوروزی هم رفت‌وآمد خانوادگی داریم. همچنین دختر علی پروین عزیز که دوستان بسیار خوب من است.

 

دوست داشتید از بین آن‌هایی که از پرسپولیس جدا شدند کدام بازیکن به تیم برمی‌گشت؟

رامین رضاییان، محسن مسلمان و مهدی طارمی. من حتی یک بار به برانکو هم گفتم که کاش رامین را بیرون نمی‌کردی و در پرسپولیس می‌ماند. مهدی و محسن عزیز که امیدوارم در تیم‌هایشان موفق باشند فوق العاده انسان‌های خوبی هستند. یادم نمی‌رود وقتی نگذاشتند هانی جام قهرمانی را بالای سر ببرد، با اینکه پرواز داشتند شبانه به خانه ما آمدند و مدال‌هایشان را به هانی و هانا دادند که کار فوق العاده ارزشمندی بود. همه این بازیکنان هرجا باشند پرسپولیسی هستند و امیدوارم روزی آن‌ها را دوباره با پیراهن پرسپولیس ببینیم.

 

دوست ندارید برای دیدن فوتبال به ورزشگاه بروید؟

واقعیتش را بخواهید چند بار دعوت شدم ولی نرفتم. حتی برای بازی فینال آسیا بین پرسپولیس و کاشیما قرار بود به ورزشگاه بروم ولی دوست نداشتم این اتفاق بیفتد، چون می‌دانستم قهرمان نمی‌شویم به همین دلیل در خانه ماندم. ولی مدت هاست که با مادرم قرار گذاشتم هر وقت مجوز حضور بانوان در ورزشگاه صادر شود همه بازی‌های پرسپولیس را در هر شهری که باشد به استادیوم برویم.

 

اهل کری خواندن با دوستان استقلالی هستید؟

من دوست استقلالی ندارم. خیلی هم اهل کری خواندن نیستم. من اگر در جایی باشم که علیه پرسپولیس صحبت کنند از آنجا می‌روم. اگر در صفحه شخصی‌ام کسی بگوید از تو متنفرم مشکلی ندارم ولی اگر علیه پرسپولیس حرف بزنند حتماً بلاک‌شان می‌کنم، چون اصلاً تحملش را ندارم. من اگر با کسی بخواهم برای اولین بار حرف بزنم یا کار کنم نخستین سؤالی که از او می‌پرسم این است که قرمزی یا آبی؟

 

فوتبال‌های خارجی را هم دنبال می‌کنید؟

بله به شدت. عاشق رئال و میلانم. هر تیمی قرمز بپوشد را دوست دارم ولی طرفدار سرسخت رئال و میلانم.

 

بازیکن محبوب‌تان چه کسی است؟

دیوانه‌وار کریس رونالدو را دوست دارم. اتفاقاً می‌خواهم یکی از تابلو‌های نقاشی‌ام را با دستان خودم به او بدهم. امیدوارم در آینده این اتفاق بیفتد.

 

اگر بگویند می‌توانید با یک نفر در دنیا سلفی بگیرید آن فرد چه کسی است؟

از بین پرسپولیسی‌ها که تقریباً با همه عکس دارم. به غیر از آن‌ها انتخابم کریستیانو رونالدو خواهد بود.

 

منبع: خبر ورزشی

 

هادی نوروزی برانکو رادیو   اخبار برگزیده
  

مجلس یازدهم تا ساعتی دیگر رسما آغاز به کار می‌کنداقتصادنیوز :دوره یازدهم مجلس تا ساعتی دیگر رسما افتتاح می شود.
اقتصادنیوز کار رهبر انقلاب 

  

انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا طبق قوانین بین‌المللی است/ آمریکا بیش از هر کشوری صبر ایران را امتحان کرده است/ اصل مقابله مثل را همیشه برای خود محفوظ می‌دانیمیک عضو کمیسیون امنیت مجلس دهم تاکید کرد: انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا طبق قوانین بین‌المللی و منافع ملی‌مان صورت می‌گیرد.
ایلنا بنزین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

خاموش کردن آتش سوزی گچساران با الاغ!تلاش برای رساندن کپسول‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش در کوهستان دهرود در شهرستان دشتستان استان بوشهر با الاغ درخور توجه است! آتش‌سوزس مراتع این کوه امروز وارد هفتمین روز شده است. فرماندار گچساران گفت: آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق «خنگ بنار» و «کوه گوهر نارک» این شهرستان پس از هفت روز کوشش طاقت‌فرسا همچنان ادامه دارد...
مستقل‌آنلاین آتش سوزی بالگرد کوهستان 

  

هنوز میزان سود و میزان ارزش سهام مد نظر مشخص نیست و فعلا تنها ثبت آزاد سازی 30 درصد سهام عدالت انجام می شود.
نامه نیوز کارت ملی بانک رفاه کارگران کار 

  

داستان اعتراض مردم غیزانیه چیست؟غیزانیه نام دهستانی است در حدود 50 کیلومتری شهر اهواز مرکز استان خوزستان و چند روزی است که به‌واسطه مطالباتی که بر سر مسئله آب شرب در آن شکل‌گرفته نام این دهستان بیش از گذشته به گوش می‌رسد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان اهواز وزارت نفت 

  

تفاوت فروش فوق العاده خودرو با پیش فروش از نظر قیمت چیست؟فروش فوق العاده خودرو از سوی طرف تقاضا با استقبال زیادی مواجه شده است. به نحوی که برندگان این ماراتن خرید خودرو قطعا باید ازتوسط قرعه کشی مشخص شوند. در همین حال یک مقام مسئول در وزارت صمت تداوم برنامه فروش فوق العاده خودرو را در سال 99 اعلام کرد. به این ترتیب کسانی که در این مرحله نامشان از قرعه بیرون نیاید، این شانس را دارند که در مراحل بعد بخت خود را بیازمایند.
خودروتک خودرو قیمت رادیو 

  

فروش فوق العاده اخیر قیمت خودرو را کاهش می دهد؟رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص شرط کاهش قیمت خودرو در بازار و آیا اینکه فروش فوق العاده اخیر روی بازار تاثیر می گذارد یا خیر توضیحاتی ارائه داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

دو پیام از طرف آمریکا برای ایران/ پاسخ روحانی چه بود؟مقامات آمریکایی از طریق امیر قطر و سلطان عمان به ایران پیام هشدار دهنده ارسال کرده اند تا از حرکت نفتکش‌های ایرانی به سمت ونزوئلا جلوگیری کنند.
مثلث مهناز افشار ایران قطر 

  

جزئیات واریز 3 یارانه و 2 وام در خرداد 99 +مبلغقرار است دولت در خرداد ماه سه یارانه معیشتی، نقدی و کرونا را پرداخت کند، همچنین فرایند واریز وام مشاغل نیز از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود.
مستقل‌آنلاین یارانه رئیس جمهور وام 

  

آیا ونزوئلا 9 تن طلا می‌خواهد به ایران بدهد؟سفیر ایران در ونزوئلا گفت: خبر انتقال 9 تن طلا که ادعا شده ونزوئلا در برابر سوخت به ایران ارسال کرده، 100 درصد دروغ است.
اعتماد ونزوئلا ایران و ونزوئلا ایران 

  اخبار داغ
  

کیهانی: کریمی با همان کیفیت قبلی به کشتی برمی‌گردد/ یزدانی مشکلی برای مبارزه در المپیک نداشتمتخصص جراحی استخوان و مفاصل و فوق تخصص جراحی زانو گفت: علیرضا کریمی می‌تواند با همان کیفیت قبلی‌اش به میدان برگردد و به کشتی ادامه دهد.
تسنیم کشتی آزاد فدراسیون کشتی المپیک 

  

هفته نامه «چلچراغ» با طراحی یک صفحه انتقادی، به واگذاری اموال دولتی و... در بورس توسط دولت، انتقاد کرد. این هفته‌نامه، تلویحا حسن روحانی رئیس جمهوری را «حاجی ارزونی» خوانده است!
صراط حسن روحانی دولت 

  

اکثر مشمولان سهام عدالت، با این موضوع مواجه شده‌اند که ارزش سهام روی برگه مذکور یک میلیون تومان درج شده است، اما میزان سهام آن‌ها در سامانه کم‌تر از یک میلیون تومان است. در واقع روی برگه ارزش یک میلیون تومان قید شده، اما ارزش واقعی سهم یک میلیون تومان نیست. ریشه این موضوع مربوط به مبلغی است که مشمول باید در سال 1394، پرداخت می‌کرد.
صراط سهام عدالت سهام کمیته امداد 

  

گزارش اقتصادنیوز از بازار طلاوارز پایتخت| تغییر مسیر نرخ‌ها در آخرین سکانس هفته نزولیاقتصادنیوز؛ روز پنجشنبه 8 خرداد 99 نرخ‌ها بازار طلا و ارز تهران از مدار نزولی هفتگی تغییر مسیر داده و دلار و سکه وارد سیر صعودی شدند. با این حال رشد 200تومانی دلار و 90هزار تومانی سکه برای جبران کاهش روزهای پیش‌تر کافی نبود و به این ترتیب هم شاخص ارزی و هم فلز گرانبهای داخلی بازدهی هفتگی منفی را به ثبت رساندند.
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت بهار 

  

ارزش ریالی سهام عدالت مشخص شد + جزییاتامکان مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلا روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، فراهم شده است.
برنا سهام عدالت سهام 

  

ایسنا نوشت: امکان مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلا روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، فراهم شده است...
انصاف‌نیوز سهام عدالت سهام ماه 

  

مردم را از شر تورم خلاص می‌کنیم/ ثبات بازار ارز را ادامه می‌دهیمرئیس‌کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی با نظارت شدید و دقیق بر ترازنامه بانک‌ها، ناترازی بانک‌ها را کاهش
خبرفوری تورم ارز بانک مرکزی 

  

چگونه ارزش برخی شرکت‌ها در 3 ماه 10 برابر شد و سهامداران زیان دیدندماجرای ورود اطلاعات اشتباه به کدال و زیان سهام‌داران
۵۵ آنلاین سهام درآمد ماه