ایلنا   |  سیاسی  |  

امیدوارم ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند/ گام چهارم، کار اروپا را برای نجات برجام سخت می‌کند/ترامپ یک شومن است/ ناآرامی‌های لبنان و عراق بیانگر نارضایتی از شکل اقتصاد جهانی است/ کشتن رهبر داعش یک نمایش بود

استاد دانشگاه نیویورک با تاکید بر بی‌فایده بودن مذاکره با ترامپ ، او را یک شومن و غیرقابل اعتماد دانست و گفت: ترامپ می‌خواهد ادعای پیروزی کند اما نمی‌داند که پیروزی نیازمند چیزی است که او از آن متنفر است چیزهایی مانند همکاری با متحدان و داده‌های آژانس اطلاعاتی. ترامپ به آژانس‌های اطلاعتی اعتمادی ندارد و با متحدان خود نیز همکاری چندانی نمی‌کند.

امیدوارم ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند/ گام چهارم، کار اروپا را برای نجات برجام سخت می‌کند/ترامپ یک شومن است/ ناآرامی‌های لبنان و عراق بیانگر نارضایتی از شکل اقتصاد جهانی است/ کشتن رهبر داعش یک نمایش بود

استاد دانشگاه نیویورک با تاکید بر بی‌فایده بودن مذاکره با ترامپ ، او را یک شومن و غیرقابل اعتماد دانست و گفت: ترامپ می‌خواهد ادعای پیروزی کند اما نمی‌داند که پیروزی نیازمند چیزی است که او از آن متنفر است چیزهایی مانند همکاری با متحدان و داده‌های آژانس اطلاعاتی. ترامپ به آژانس‌های اطلاعتی اعتمادی ندارد و با متحدان خود نیز همکاری چندانی نمی‌کند.

توماس جی ویس (Thomas G. Weiss) مدیر موسسه مطالعات بین‌المللی رالف بانچ، عضو هیات علمی دانشگاه ایالتی نیویورک است. وی سال‌ها در حوزه‌های تخصصی مهمی مانند سازمان‌های بین‌المللی، مدیریت جنگ و اقدامات بشردوستانه و سیاست خارجی ایالات متحده تحقیق و بررسی و تدریس کرده‌ است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا بیان کرده است.

فشار حداکثری مستقیم بر زندگی ایرانیان تاثیر دارد

وی در مورد فشار حداکثری بر ایران گفت: این فشار بر زندگی ایرانیان تاثیر می‌گذارد و برای ترامپ مهم نیست که این سیاست تاثیری بر رفتارها و موقعیت ایران نداشته است.

گام چهارم، کار اروپا را برای نجات برجام سخت می‌کند

جی ویس در ادامه با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت:چنین اتفاقی کار اروپا را در مورد ایران و برجام سخت می‌کند و در برخی موارد ممکن است نگرش ترامپ در مورد ایران را تایید یا تقویت کند و این چیزی است که ترامپ خواهان آن است.

اروپایی‌ها نمی‌توانند ترامپ را در مورد ایران راضی کنند

وی درادامه به تلاش‌های اروپا برای راضی کردن ترامپ اشاره کرد و گفت: من فکر نمی‌کنم آنها بتوانند ترامپ را در مورد ایران راضی کنند.

 ترامپ یک شومن است

این استاد دانشگاه در مورد تمایل ترامپ به مذاکره با روحانی گفت: او تمایل به این کار دارد چرا که او یک شومن است و می‌خواهد ادعای پیروزی کند. همان‌طور که با رهبر کره شمالی دیدار کرد. 

ترامپ قابل اعتماد نیست

مذاکره با ترامپ بی نتیجه است

کُردها نتیجه اعتماد به ترامپ را لمس کردند

ویس در ادامه افزود: ترامپ برای مذاکره قابل اعتماد نیست. نتیجه اعتماد به ترامپ را کردها به خوبی مشاهده و تجربه کردند. من نیز معتقدم مذاکره با ترامپ بی نتیجه است.

وی هم چنین در مورد احتمال درگیری نظامی در منطقه گفت: هرچیزی ممکن است، هیچ دلیل محکمی وجود ندارد که مانع از جنگ شود.

بهترین راه این است منتظر پایان دوران ترامپ باشیم

امیدوارم ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که میانجی‌ها می‌توانند موفق باشند یا خیر؟ اما من بهترین راه حل را منتظر ماندن برای پایان دوره ترامپ می‌دانم و امیدوارم که ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند.

ناآرامی‌های لبنان و عراق بیانگر نارضایتی از شکل اقتصاد جهانی است

وی در ادامه در مورد ناآرامی‌های عراق و لبنان گفت: ناآرامی‌های عراق و لبنان نشان‌دهنده نارضایتی از شکل اقتصاد جهانی است.

کشتن رهبر داعش یک نمایش بود

ویس در مورد کشته شدن رهبر داعش توسط آمریکا نیز خاطرنشان کرد: این عملیات یک نمایش بود. او (ترامپ) می‌خواهد ادعای پیروزی کند اما نمی‌داند که پیروزی نیازمند چیزی است که او از آن متنفر است چیزهایی مانند همکاری با متحدان و داده‌های آژانس اطلاعاتی. ترامپ به آژانس‌های اطلاعتی اعتمادی ندارد و با متحدان خود نیز همکاری چندانی نمی‌کند.

ترامپ کاخ سفید ایران   اخبار برگزیده
  

هیچ تمدیدی در مورد fatf نخواهد بودمدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تاکید کرد: عدم تصویب FATF منجر به تحریم همه ملت ایران می شود در واقع دیگر تحریم افراد و اشخاص نیست بلکه ملیت ایرانی را هدف قرار می دهد.
مثلث ریاست جمهوری ایران کار 

  

آمادگی لازم برای حل اختلافات ایران-آمریکا وجود ندارد​یک کارشناس مسائل بین المل، با تاکید بر این که سفر آتی رئیس جمهور به ژاپن را باید در چارچوب گسترش روابط دو جانبه تهران و توکیو ارزیابی کرد، گفت: توکیو برای ایفای نقش میانجی‌گری حتما باید نظر مثبت ایران و آمریکا را جلب کند.
مثلث ایران ایران و آمریکا سفر 

  

خبر دروغ قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF از سوی یک منبع آگاه در بانک مرکزی تکذیب شد.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران اف ای تی اف FATF 

  

ساخت سریال مربوط به ماجرای قتل میترا استاد ! +عکساقتصاد نیوز:اطلاعاتی دست اول از تازه‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی که بخش زیادی از داستان آن وام گرفته از اتفاقات روز است؛ از جمله ماجرا‌هایی که بر زندگی محمد علی نجفی گذشته است.
اقتصادنیوز قتل عکس اقتصاد 

  

نماینده مردم تهران در مجلس، در واکنش به اظهارات اخیر سردار جعفری گفت که اگر کسی قانون اساسی را قبول داشته باشد، همین مساله برای ورود به مجلس کافی است و نیازی به تفتیش عقاید نیست.
نامه نیوز علی مطهری شورای نگهبان تهران 

  

کاهش میلیونی قیمت پراید / بازگشت به زیر 50 میلیون تومانقیمت تمامی مدل‌های پراید در بازار با کاهشی بیش از یک میلیون توان روبرو شد و فایل‌های اعلامی با کاهش قابل توجه قیمت همراه بودند.
خودروتک قیمت خودرو رنگ 

  

شرط بازگشت ثبات بلند مدت به قیمت خودرودر یکی دو ماه اخیر قیمت خودرو در بازار افزایش چشمگیری داشت. در خصوص این افزایش یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: نوسان قیمت دلار باعث شد تا در هفته‌های اخیر قیمت تمام خودروهای داخلی مجدد گران شود. مادامی که دولت در سیاست‌های کلان اقتصادی تغییراتی را اعمال نکند قیمت خودرو در بازار ثابت باقی نخواهد ماند.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

روحانی از «زمان دقیق» اجرای طرح بنزینی مطلع بوداحمد علیرضابیگی با اشاره به یکی از جلسات کمیسیون شوراهای مجلس با حضور وزیر کشور گفت: رحمانی‌فضلی در جلسه کمیسیون شوراها گفت در تاریخ 22 آبان ماه در جلسه هیات دولت با حضور رئیس‌جمهور اعلام کردم که ساعت صفر بامداد جمعه 24 آبان ماه، قیمت بنزین افزایش می‌یابد...
مستقل‌آنلاین ماه دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

بلیط هواپیما ارزان را با موتور جستجو سفر مارکت بخریدبلیط هواپیما ارزان و خرید آن این روزها و با توجه به افزایش قیمت سوخت و نوسانات قیمت دلار، کار دشواری شده است. زیرا بلیط هواپیما از یک طرف تحت تاثیر قیمت سوخت است و از سوی دیگر از نوسانات قیمت ارز، تاثیر می‌پذیرد.
اقتصادنیوز بلیط هواپیما سفر 

  

استفساریه قانون مبارزه ملی با دخانیات از دستور کار مجلس خارج شدطرح یک فوریتی استفساریه قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات از دستور کار صحن خارج شد.
خبرفوری قانون شورای نگهبان کار 

  

عملکرد 7 ساله واگذاری داراییهای مالی/ آیا فروش اوراق چاره عبور از چاله رکود تورمی است؟ + جدولسخنگوی ستاد بودجه، با اشاره به فروش 189 هزار میلیارد تومان انواع اوراق در 7 ساله گذشته، گفت: بازپرداخت اصل و سود تعهدات ایجاد شده بدون تاخیر انجام شد.
تسنیم اوراق مشارکت جدول بودجه 

  

نقص قوانین در حوزه مبارزه با مواد مخدر مشهود است/ نباید فرض شود که صرفا پخش کننده پول هستیمدبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به خلاهای قانونی نیز اشاره کرد و گفت: نقص قوانین در حوزه مبارزه با مواد مخدر مشهود است.
ایلنا مواد مخدر درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر 

  

رشد 6 درصدی ارزش صادرات مواد و محصولات معدنی فلزیرئیس گروه معدن و صنایع معدنی از رشد ارزشی و وزنی صادرات اقلام معدنی فلزی در 7 ماهه نخست سال جاری خبر داد.
ایلنا کاهش صادرات بورس کالا اندونزی 

  

یاوری: اگر باشگاه‌ها برای تیم امید ارزش قائل نباشند, این تیم دیگر مدینه فاضله نیست/ راه چاره, تعامل استمحمود یاوری، سرمربی اسبق تیم فوتبال امید ایران گفت: فدراسیون فوتبال باید با باشگاه‌ها صحبت کند تا تعامل خوبی برای رد و بدل شدن بازیکنان بین باشگاه‌ها و تیم امید به وجود بیاید.
تسنیم محمود یاوری فوتبال فدراسیون فوتبال 

  

طراحی سریع تر و ارزان تر صفحات خورشیدی با هوش مصنوعی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک اسکپلوریست، تولید صفحات خورشیدی به روش های سنتی بسیار هزینه بر است و بهره وری هر یک از این صفحات نیز معمولا از 30 درصد فراتر نمی رود. اما استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی می تواند این روند را تغییر دهد. استفاده از الگوریتم های مذکور برای تولید صفحات خورشیدی منجر به ابداع نرم افزاری شده که با بررسی ساختارهای نازک ارگانیک سلول های خورشیدی بهترین…
مهر بودجه هوش مصنوعی تولید 

  

شکایت معمارزاده از پرسپولیس رد شد/ محکومیت پارس جنوبی، فولاد و نساجیمطابق آرای جدید کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال، باشگاه‌های پارس جنوبی جم، فولاد خوزستان و نساجی مازندران محکوم شدند.
تسنیم باشگاه پرسپولیس پرسپولیس پارس جنوبی 

  

کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای مرتبط با برخی از پرونده های مربوطه را صادر کرد.
نود پرسپولیس فولاد نساجی