ورزش۳   |  ورزشی  |  

تکاپوی فوتبالی در آسیا از شرق تا غرب؛/ زنده - لحظه به لحظه با روز حساس برای جام جهانی

از دقایقی پیش روز سرنوشت ساز فوتبال آسیا برای صعود به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی آغاز شده است.

تکاپوی فوتبالی در آسیا از شرق تا غرب؛/ زنده - لحظه به لحظه با روز حساس برای جام جهانی

 

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که ایران حساس ترین بازی این مرحله خود را مقابل بحرین برگزار خواهد کرد، ساعاتی پیش از این مسابقه تاجیکستان در مسابقه ای دشوار به مصاف ژاپن رفته است.

 

صبح امروز مغولستان شگفتی بزرگ را رقم زد و با پیروزی مقابل قرقیزستان مسیر صعود تاجیک ها را هموار کرد. بازی حساس دیگر بین قطر و عمانی خواهد بود که هدایت آن برعهده برانکو ایوانکوویچ است.

 

این مسابقه و حواشی آن ها را به صورت لحظه به لحظه پوشش خواهیم داد:

 

 

 

 

گروه A: برد یا تساوی فیلیپین به سود یوزهای ایرانی

در این گروه سوریه با 18 امتیاز از 6 مسابقه سرگروه است و با قاطعیت به دنبال پیروزی دیگر مقابل گوآم است تا صدرنشینی خود را مسجل کند و به عنوان یکی از هشت سرگروه به مرحله بعدی صعود کند؛ در این گروه چین با 10 امتیاز دوم است و فیلیپین با 7 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد، اگر فیلپینی‌ها امروز در مصاف مستقیم با چین موفق به کسب امتیاز از حریف خود شوند، این مسئله می‌تواند به سود ایران و دیگر تیم‌هایی باشد که امیدوارند به عنوان تیم برتر دوم به مرحله بعدی صعود کنند.

 

 

گروه B: نپال شگفتی‌سازی می‌کند؟

معادلات در گروه دوم از رقابت‌های مرحله مقدماتی در قاره آسیا پیچیده است؛ هر چند استرالیایی‌ها از پنج بازی 15 امتیاز کامل خود را دریافت کرده‌اند و به دنبال صعود بدون شکست و از دست دادن امتیاز هستند و بازی با تایپه بی‌انگیزه می‌تواند این صعود بی‌دردسر به عنوان سرگروه را برای آن‌ها قطعی کند اما سرنوشت جایگاه دوم نامعلوم است؛ چرا که کویت و اردن هر دو 10 امتیازی هستند، با ذکر این نکته که کویتی‌ها یک بازی بیشتر انجام داده‌اند و امروز استراحت دارند. اما اردن باید به مصاف نپال برود و باید دید سرنوشت این مسابقه چه خواهد شد. تساوی نپال مقابل اردن می‌تواند معادلات صعود تیم دوم از این گروه را پیچیده‌تر از گذشته کند.

 

 

گروه C: کار صعود دست خودمان است

هر چند باید نگاهی به دیگر گروه‌ها داشته باشیم، اما برای صعود بی‎دغدغه شاگردان دراگان اسکوچیچ باید هر چهار بازی خود پیروز شوند؛ گام اول با پیروزی مقابل هنگ‌کنگ برداشته شد و حالا سه گام دیگر تا صعود به عنوان سرگروه باقیمانده است. مصاف دشوار مقابل بحرین میزبان، چالش جدی یوزهای ایرانی است که پیروزی در آن می‌تواند تیم ملی را به امتیاز 12 برساند و امیدوارتر از همیشه شاگردان اسکوچیچ به صدرنشینی شوند. پیش از بازی ایران، عراق مقابل کامبوج به میدان می‌رود که احتمالا نتیجه آن مشخص است و شاگردان کاتانچ در صورت پیروزی یا تساوی ایران و بحرین، به صدر جدول گروه خواهند رفت.

 

 

گروه D: ازبک‌ها به دنبال صعود

برنامه‌ریزی این گروه برخلاف دیگر گروه‌ها، نظم ندارد و امروز تنها یک مسابقه برگزار خواهد شد که میان ازبکستان و سنگاپور است؛ ازبک‌ها پنج مسابقه در این گروه انجام داده‌اند در شرایطی که تیمی مثل فلسطین در این گروه هفت مسابقه انجام داده است. آن‌ها فرصت دارند تا با پیروزی در سه مسابقه پیش‌روی صدرنشین شوند و هم می‌توانند با کسب حداقل 6 امتیاز، شانس بالایی برای صعود خود از گروه به عنوان دوم تیم برتر ایجاد کنند. رقابت ازبکستان در این گروه تیم ملی عربستان است که در حال حاضر با 14 امتیاز از 6 مسابقه در صدر جدول گروه قرار دارد.

 

 

گروه E: به امید شکست شاگردان برانکو

در این گروه صدرنشینی قطر که خود میزبان جام جهانی است باعث شده تا شانس ویژه‌ای برای دیگر تیم‌ها ایجاد شود؛ چرا که در این صورت، 7 تیم صدرنشین در کنار 5 تیم برتر دوم جواز صعود به دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی را به دست خواهند آورد؛ مصاف امروز با عمان، آخرین دیدار قطری‌ها در این مرحله خواهد بود و پیروزی در آن می‌تواند این تیم را به 22 امتیاز در 8 مسابقه برساند. رقیب امروز قطر، تیم ملی عمان با هدایت برانکو ایوانکوویچ است که با 12 امتیاز از پنج مسابقه تیم دوم گروه است و حتی شانس صدرنشینی با پیروزی در سه مسابقه آینده را دارد. شکست عمان مقابل قطر می‌تواند در جدول تیم‌های برتر دوم به صعود دیگر رقبا باشد.

 

 

گروه F: ژاپن و یک پیروزی پرماجرا

در این گروه صدرنشینی ژاپنی‌ها قطعی شده است و آن‌ها دو مسابقه تشریفاتی را در این مرحله برگزار خواهند کرد، چرا که از 6 مسابقه خود توانسته‌اند 18 امتیاز کامل را دریافت کنند و با فاصله‌ای 8 امتیازی نسبت به تیم دوم، صعودشان به عنوان سرگروه به مرحله بعدی مسجل است؛ اما آن‌ها با پیروزی خود مقابل رقبا می‌توانند در صعود تیم‌های برتر دوم سرنوشت‌ساز باشند. به ویژه در مسابقه امروز مقابل تاجیکستان که پیروزی ژاپنی‌ها می‌تواند مقابل تاجیکی‌ها 10 امتیازی، معادلات صعود تیم دوم برتر را پیچیده‌تر کند. چرا که قرقیزستان هم اگر مغولستان را شکست بدهد، آن‌ها هم با یک بازی کمتر نسبت به تاجیکستان 10 امتیازی خواهند شد و یک مسابقه کمتر قرقیزستان می‌تواند در سرنوشت صعود تیم برتر دوم نقش‌آفرین باشد.

 

 

گروه G: مساوی ایده‌آل‌ترین نتیجه ممکن

4 تیم از پنج تیم این گروه شانس صعود به مرحله بعدی را دارند، چه به عنوان سرگروه و صعود مستقیم و چه به عنوان تیم برتر دوم؛ ویتنامی‌ها با یک بازی کمتر امروز و انجام 5 مسابقه، با 11 امتیاز در صدر گروه هستند و امروز مقابل اندونزی قعرنشین به میدان خواهند رفت و می‌توانند صدرنشینی خود را تمدید کنند. امارات هم در شرایط مشابه ویتنام 5 بازی انجام داده اما 9 امتیاز کسب کرده و در جایگاه دوم است و جدالی 6 امتیازی را امروز مقابل تایلند خواهد داشت. چرا که تایلندی‌ها با یک بازی بیشتر هم‌امتیاز امارات هستند و مالزی که امروز استراحت دارد هم با 9 امتیاز در جایگاه چهارم جدول است تا معادلات صعود از این گروه تا روز پایانی نامعلوم باشد.

 

 

گروه H: امروز همگی در استراحند

به لطف انصراف کره شمالی از حضور در ادامه رقابت‌ها، امروز مسابقه‌ای در گروه H در جریان نخواهد بود؛ در این گروه کره جنوبی و لبنان با 10 امتیاز از 4 مسابقه در جایگاه اول و دوم هستند و ترکمنستان از 5 مسابقه 6 امتیاز کسب کرده و سریلانکا از تعداد بازی مشابه، هیچ امتیازی را به دست نیاورده است؛ بازی‌ها بعدی این گروه چهارشنبه برگزار خواهد شد و یکشنبه هفته آینده و جدال مستقیم کره جنوبی و لبنان سرنوشت‌سازترین مصاف این گروه خواهد بود.

دراگان اسکوچیچ آسیا فوتبال آسیا   اخبار برگزیده
  

تصویری متفاوت از گروه موزیک مراسم تنفیذ رییسیتصویری از گروه موزیک مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دور از صحنه و‌ در بالکن‌حسینیه امام خمینی با اجرای سازهای مختلفی از قبیل «ویلون» و «ویلون سل» را مشاهده می کنید.
۵۵ آنلاین ریاست جمهوری امام خمینی 

  

سرنوشت علی لاریجانی چه می شود؟باشگاه خبرنگاران/ نماینده مجلس دهم درباره تغییرات در جریانات سیاسی کشور توضیحاتی ارائه داد.
نامه نیوز علی لاریجانی مجلس دهم خودرو 

  

میهمانان مراسم تحلیف چه کسانی هستند؟یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:ده‌ها شخصیت سیاسی و پارلمانی، منطقه و جهانی در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهند کرد.
ایلنا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

«راز سر به مهر»؛‌ روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شدوزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود از انتشار مجموعه کتاب «راز سر به مهر» خبر داد.
ایلنا اینستاگرام محمدجواد ظریف ایران 

  

احتمال بررسی کابینه دولت رییسی در مجلس از شنبهسلیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس: اگر فردا کابینه به مجلس معرفی شود احتمالا جلسه رأی اعتماد به اعضای کابینه در صحن مجلس از روز شنبه 23 مرداد آغاز و تا سه‌شنبه 26 مرداد ادامه پیدا کند./ خانه ملت
فردا دولت 

  

مسائل فوری دولت رئیسی چیست؟حجت الاسلام رئیسی در مراسم تنفیذ گفت: مسئله کسری بودجه، مسئله ثبات بازار بورس، کنترل گرانی و تورم، مسئله کرونا و مسائل دیگری که شناخته شده و راهکارهای آن هم اندیشیده شده است. به دولت دوازدهم خسته نباشید می گویم اما کارهایی مهمی وجود دارد که امروز در پیش روی دولت سیزدهم است.
مستقل‌آنلاین دولت دوازدهم دولت کسری بودجه 

  

شروع طوفانی بورس با رشد 16000 واحدی شاخص/ خودرویی ها همچنان در مدار ریزشدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس معاملات را طوفانی آغاز کرد و با رشد 16 هزار و 900 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 392 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

جزئیات جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مجلستسنیم/ عضو هیئت رئیسه مجلس از افزایش تعداد جلسات علنی مجلس برای تسریع بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور، در صورت نیاز خبر داد.
مثلث رئیس جمهور کار بهاره رهنما 

  

سورپرایز جنجالی یحیی برای هواداران پرسپولیس!وحید امیری ستاره با اخلاق پرسپولیس در آستانه تمدید قرارداد با این باشگاه قرار دارد.
خانه فوتبال پرسپولیس وحید امیری ستاره 

  

لابی قالیباف، قوی‌ترین لابی استنظر قالیباف در انتخاب شهردار آینده و برای شورای شهر حائز اهمیت بوده و گزینه‌هایی که برای بررسی‌های نهایی انتخاب می‌شوند بدون نظرخواهی از ایشان نخواهد بود.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری شهرداری تهران شورای شهر تهران 

  

حذف شرایط فروش از 3 خودرو / مکانیسم قیمت جور قرعه کشی خودرو را کشیددر آخرین طرح فروش اعلام شده از سوی سایپا میزان ثبت نام برای چند خودرو کمتر از ظرفیت در نظر گرفته شده بود. به نظر می رسد این کاهش تقاضا موجب شده تا زمینه برای برداشته شدن شرط و شروط ثبت نام خودرو برای تعدادی از خودروها برداشته شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو ایران خودرو 

  

پناهیان: روحانی خائن است/ چه کسی حاضر است او را محاکمه کند؟یک از تئوریسین های نیروهای انقلاب گفت: به زودی جشن پایان دولت روحانی را خواهیم گرفت، دولتی که من هنوز یک سؤال دارم و آن اینکه آیا آقای روحانی نمی‌دانست که نمی‌شود به غرب اعتماد کرد؟ یا می‌دانست؟ اگر می دانست خائن است.
نامه نیوز حسن روحانی استقلال مشاور 

  

رشد 2300 واحدی بورس تهران/ سرخپوشی خودرویی ها در روز سبز بورسدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 2300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 360 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سرمایه 

  

احتمال تعطیلی دو هفته‌ای کشوروزیر بهداشت در نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست تعطیلی دو هفته‌ای کشور را داده بود و دیروز ایشان از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود. حالا این ستاد اعلام کرده که پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای امروز بررسی می‌شود.
فردا درمان تهران رئیس جمهور 

  

امکان توقف اعمال اصل 85 بر طرح حمایت از حقوق کاربران وجود دارد/ همکاری در حوزه اینترنت را در تفاهنامه ایران و چین ندیدم/ منشاء طرح حمایت از کاربران، خارج از مجلس استسخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی بیرون از مجلس پخت و پز شده است، به خاطر همین ما اصرار داشتیم که حداقل اصل هشتاد و پنجی نشود و به مجلس بیاید در کمیسیون‌های اصلی و فرعی رسیدگی شود.
ایلنا اصل 44 مخابرات خبرنگار 

  اخبار داغ
  

محیطبان ها وجنگلبان ها علیه کرونا واکسینه می شوندسلامت نیوز: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با انتشار یک نامه درباره اضافه شدن محیط بان ها و جنگل بان ها به مشمولان برنامه دریافت واکسن کرونا خبر داد...
سلامت‌نیوز سلامت درمان محیط بان 

  

بورس های سبز جهان!بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان صعودی شدند.
گسترش بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

کشورهای ثروتمند جهان به دوز سوم واکسن کرونا چشم دارند!+جزییاتکشورهای پیشرفته‌ای چون آلمان و فرانسه با نادیده گرفتن درخواست سازمان جهانی بهداشت برای فراهم کردن امکان واکسیناسیون افراد بیشتری در سراسر جهان، در تلاش هستند تا مصونیت شهروندان خود را در برابر کووید–19 افزایش دهند.
برنا ثروتمند آلمان واکسیناسیون 

  

در یکی از بدترین شرایط اپیدمی کرونا هستیم/واکسیناسیون راه حل اصلی استاقتصادنیوز: معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به قرارگرفتن کشور در یکی از بدترین شرایط اپیدمی کرونا گفت: راه اصلی رفع این اوضاع، انجام واکسیناسیون در کشور است.
اقتصادنیوز واکسیناسیون وزارت بهداشت 

  

پیش بینی وضعیت بورس در دولت رئیسییک کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بورس در دولت سید ابراهیم رئیسی توضیحاتی داد.
اقتصادنیوز دولت سرمایه 

  

خطر کرونا طولانی در کودکان کمتر استنتایج یک بررسی نشان می دهد: خطر ابتلا به کووید طولانی در کودکان کمتر است.
خبرفوری کودکان خانواده سلامت 

  

صعود شاخص های مهم بورسی جهاناقتصادنیوز: بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهان روند صعودی پیدا کردند. صندوق بین المللی پول هم در گزارش تازه‌ای اعلام کرد که تسریع در روند واکسیناسیون کشورها، بهترین خبر برای اقتصاد جهانی است.
اقتصادنیوز شاخص صندوق بین المللی پول پول 

  

اوضاع خراب کرونا در اردبیل/شرایط هر روز سخت‌تر می‌شود دریافت 16 MB به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام حبیب‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در اردبیل اظهار کرد: سرایت ویروس جدید کرونا در خیز پنجم در کسری از دقیقه متأسفانه موجب شده تا در صورت عدم استفاده مردم از ماسک وضعیت این بیماری در منطقه تشدید شده و روزانه شاهد مراجعه بالای بیماران و ناقلان این ویروس به مراکز درمانی استان باشیم. وی رعایت 90 درصدی پروتکل‌های بهداشتی و استفاده…
مهر استان اردبیل ویروس ماسک 

  

چطور از انتشار ویروس کرونا در سرویس مدارس جلوگیری کنیم؟سرویس‌های‌ مدارس به شلوغی و کوچکی مشهور است؛ به همین دلیل بازگشایی مدارس در پاییز برای والدین و مربیان دغدغه ایجاد کرده است. با این‌ حال نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد؛ اگر مقامات احتیاط‌های لازم را انجام دهند، سرویس مدرسه در همه‌گیری به مکان انتشار ویروس کووید-19 تبدیل نخواهد شد.
گسترش ویروس مدرسه کودکان 

  

سامانه ثبت نام واکسیناسیون کروناعلاوه بر آن، متولدین 1348 تا 1357 که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان ، قم و هرمزگان هستند و پرونده بهداشت دارند، امکان ثبت‌نام دارند.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون تولد قم 

  

رکورد سود بورس در سال جدید شکست!در دومین هفته کاری مرداد 1400 میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد 27 درصدی داشت و هفتمین هفته صعودی بازار ثبت شد.
گسترش سود سهام پول 

  

جدیدترین قیمت دلار و سکه در بازاردر حالی قیمت دلار امروز در بازار آزاد بدون تغییر قیمت بود، اما نرخ طلا و سکه به سمت بالا خیز برداشت.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.05.14؛ سکه دوباره خیز برداشتدر حالی قیمت دلار امروز در بازار آزاد بدون تغییر قیمت بود، اما نرخ طلا و سکه به سمت بالا خیز برداشت.
خبرفوری قیمت افزایش قیمت یورو