فردا   |  اقتصادی  |  

شرایط وام برای خرید گوشی هوشمند+ جزئیات

رواج پرداخت وام برای خرید موبایل به شیوع کرونا و نعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برمی‌گردد.

شرایط وام برای خرید گوشی هوشمند+ جزئیات

 

به دلیل کاهش قدرت خرید مردم هم زمان با بالا رفتن ناگهانی قیمت گوشی‌های هوشمند، مدتی است خرید اقساطی گوشی‌ در بازار بیش از پیش رایج شده و حتی برخی بخش‌ها برای خرید گوشی موبایل به شما وام می‌دهند. اما کجا و با شرایطی؟

رواج پرداخت وام برای خرید موبایل به شیوع کرونا و نعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برمی‌گردد. مدتی پس از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و جایگزین شدن آموزش آنلاین، اخباری مبنی بر عدم دسترسی عده‌ای به موبایل، تبلت و…شنیده شد.

به دنبال همین مساله رئیس صندوق رفاه دانشجویان از تخصیص وام ویژه کمک خرید تجهیزات ارتباطی با آموزش‌های مجازی از جمله گوشی موبایل های هوشمند و لپ تاپ خبر داد.

در همین دوره حتی اعطای وام 500 میلیارد تومانی به اپراتورها برای تحویل گوشی قسطی به مردم در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت.

وزیر ارتباطات در این باره گفته بود: تلفن همراه اکنون به شکل مناسبی در دسترس نیست و نمی‌توانیم بگوییم چون علتش نوسان ارز است، کاری از دست ما برنمی‌آید.

بعد از آن دانشگاه پیام‌نور هم پرداخت تسهیلات 20 میلیون تومانی برای خرید موبایل از طریق کارت خرید کالای بانک مهر اقتصاد را در دستور کارقرار داد.

علاوه بر این بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین هستند که یا وام برای خرید موبایل می‌دهند یا فروش آن را اقساطی کرده‌اند که در ادامه شرایط چند نمونه از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

دیجی‌پی

تا 20 میلیون تومان می‌توانید از اعتبار دیجی‌پی برای خرید قسطی گوشی استفاده کنید. اما باید حتما از میان گوشی‌موبایل‌های موجود در دیجی‌کالا انتخاب کنید.

همچنین ‌‌در صورتی که مبلغ گوشی موبایل شما بیشتر از 20 میلیون تومان باشد می‌توانید در مرحله پرداخت این مابه التفاوت مبلغ اعتبار و سبد خرید را از کارت بانکی ‌خود پرداخت کنید.

دیجی‌پی ادعا دارد که این اعتبار را بدون تضمین به شما می‌دهد اما در نهایت چک صیادی به نام شخص متقاضی و یا اقوام درجه یک از شما درخواست می‌کند. همچنین لازم است مبلغی را هم به عنوان کارمزد دیجی‌پی پرداخت کنید. ضمنا مثل هر خرید قسطی دیگری، بدون دریافت سود هم نیست.

وام خرید کالای بادوام بانک‌‌ها

اکثر بانک‌ها این وام را به خرید کالای ایرانی محدود کرده‎‌اند در این میان اما برخی از آنان تسهیلات خرید کالای مصرفی را با نام وام خرید کالای بادوام و بدون محدودیت ذکر شده، اعطا می‌کنند که به نظر می‌رسد برای خرید گوشی موبایل هم بتوان از آن استفاده کرد.

بانک سامان: تسهیلات این بانک نهایتا تا هشت میلیون تومان است، بازپرداختی حداقل سه ساله دارد و برای دریافت آن لازم است به میزان 20درصد از مبلغ تسهیلات خود را به‌عنوان وثیقه نزد بانک سپرده قرض‌الحسنه نگهداری کنید! نرخ سود این وام هم مطابق با مقررات بانک مرکزی 18 درصد است.

بانک صادرات: وام 50 میلیونی خرید کالای مصرفی بادوام، از جمله تسهیلات بانک صادرات برای مشتریانش است. دریافت این وام نیاز به سپرده‌گذاری در بانک ندارد، اما باید یک حساب قرض‌الحسنه یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در این بانک افتتاح کنید.

این وام در ازای معرفی دو ضامن با گواهی کسر از حقوق ارائه می‌شود. دریافت وام به صورتی است که باید ابتدا از فروشنده پیش فاکتور تهیه کنید و سپس به بانک بروید.

وام در قالب چک در وجه فروشنده صادر شده و باید نهایتا 80 درصد مبلغ پیش‌ فاکتور را شامل شود. به عبارتی در هر صورت 20 درصد هزینه خرید کالا برعهده خودتان خواهد بود.

مدت بازپرداخت این وام حداقل 25 و حداکثر 36 ماه اعلام شده و اقساط آن ماهانه و مساوی است. نرخ بهره برای پرداخت این وام 18 درصد است.

موسسه اعتباری ملل: موسسه اعتباری ملل که قبلا آن را به نام موسسه اعتباری عسکریه می‌شناختیم، تا چهار برابر مبلغ سپرده، وام خرید کالا پرداخت می‌کند.

حداکثر مبلغ در نظر گرفته شده برای این وام 48 میلیون تومان است و در قالب کارت اعتباری به مشتریان ارائه می‌شود. نرخ بهره این تسهیلات 18 درصد است، اما سودی که به سپرده شما تعلق می‌گیرد کمتر از دو درصد محاسبه می‌شود.

چرا که سپرده شما در قالب حساب قرض‌الحسنه سپرده‌گذاری می‌شود. مبلغ سپرده‌تان باید تا پایان تسویه حساب نزد بانک باقی بماند. مدت زمان بازپرداخت این وام 36 ماه است و دراین مدت نمی‌توانید از حساب سپرده‌تان پول برداشت کنید.

برای دریافت این وام 48 میلیونی لازم است یک فقره چک ارائه و یک ضامن با گواهی کسر از حقوق به بانک معرفی کنید. هزینه‌های جانبی از جمله تشکیل پرونده برای دریافت وام خرید کالای موسسه اعتباری ملل حدود 55 هزار تومان است.

وام وام‌چی و قسطا

وام‌چی را احتمالا با خرید و فروش وام می‌شناسیم. کاری که عملا غیرقانونی تلقی می‌شود. با این حال ظاهرا این سایت حالا از درج آگهی‌های خرید و فروش وام دست کشیده و نوشته که سازوکار جدید فعالیتش را به زودی اعلام می‌کند.

او همچنین اعلام کرده که با همکاری تیم قسطا، بدون ضامن و فقط با یک برگ چک صیادی، وام برای خرید کالای بادوام ارائه می‌دهد.

خرید قسطی از فروشگاه‌های موبایل

به دلیل بالا رفتن ناگهانی قیمت گوشی‌های هوشمند خرید اقساطی این نوع گوشی‌ها در فروشگاه‌های تلفن‌همراه هم رایج شده و این بازار شرایط جالبی دارد برای مثال خرید اقساطی گوشی در یکی از این فروشگاه‌ها به این صورت است که با همکاری سه شرکت بای چک، تاپ لند و ایران قسطی اقدام به راه‌اندازی قابلیت خرید قسطی گوشی برای کرده‌ است.

چک‌، سفته یا گواهی کسر از حقوق می‌تواند به عنوان وثیقه برای این خرید از شما دریافت شود. با این حال لازم است اعتبار و معدل حساب شما معیار قرار بگیرید و با توجه به میزان این اعتبار سقف پرداختی به شما اعلام می‌شود.

باندلینگ

یکی دیگر از این راه‌های خرید گوشی موبایل از طریق باندلینگ است. باندلینگ یعنی قراردادی که اپراتورهای تلفن‌همراه با برخی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌بندند و بسته ای شامل گوشی و سیمکارت به همراه میزان مشخصی از اعتبار(اینترنت، مکالمه و پیامک) را به صورت اقساط در اختیار مشترکین قرار می‌دهند.

در حال حاضر در ایران اپراتورهای ایرانسل و همراه اول فروش اقساطی به صورت باندلینگ دارند.

وام گوشی هوشمند موبایل   اخبار برگزیده
  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  

ایزدی: روحانی به تیم مذاکره کننده ضربه زدیک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه یکی از دلایلی که برجام مشکل پیدا کرد، سخنان روحانی در طول این سال‌ها است، گفت: روحانی به تیم مذاکره کننده ضربه زد.
فردا فواد ایزدی غنی سازی قانون 

  

خودروهایی که معاینه فنی ندارند در تعطیلات جریمه نمی شوندرئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن اعلام اینکه در تعطیلات شش روزه دوربین‌های محدوده طرح ترافیک شهر تهران، خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه نمی‌کنند گفت: ممنوعیت شبانه برقرار است.
خودروتک معاینه فنی تعطیلات پلیس راهور 

  

شکار بزرگ رقیب استقلال برای قهرمانی در آسیاخیز رقیب استقلال برای شکار 170 میلیارد تومانی
خانه فوتبال شکار استقلال آسیا 

  اخبار داغ
  

قهوه و سبزیجات احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می دهند به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، بر اساس مطالعه جدید از دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، مصرف سبزیجات و قهوه ممکن است خطر کووید 19 را کاهش دهد. برعکس، مصرف گوشت‌های فرآوری شده ممکن است حساسیت به ویروس کرونا را افزایش دهند. غذاهای دیگر مورد مطالعه از جمله میوه، چای و گوشت قرمز هیچ تأثیری نداشتند. «مرلین کورنلیس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما می‌دانیم که کووید 19 یک…
مهر قهوه بیماری عفونی ویروس 

  

2 هفته قرمز کرونایی در ایران /روند صعودی مرگ و میر +نموداراقتصادنیوز: سال 1400 دو هفته تلخ در آمارهای کرونایی رقم خورد. هفته پایان فروردین و هفته پایان تیر. این دو مقطع، قرمزترین هفته ها در تقویم کرونایی کشور بوده اند. با این تفاوت که نسبت ابتلا به تستها درپایان تیر به قله خود رسیده و به مراتب بیشتر از فروردین به ثبت رسیده است.
اقتصادنیوز ایران مرگ تقویم 

  

آخرین جزییات واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، ناصر ریاحی درباره آخرین وضعیت واردات واکسن کرونا از هند و چین گفت: برای واردات 3 میلیون دوز واکسن آسترازنکا از هند اقدام کردیم. گشایش اعتبار انجام شده و همه مراحل طی شده اما به دلیل موج شدید بیماری در این کشور، واردات واکسن از هند دچار مشکل شده است. وی تصریح کرد: دولت این کشور صادرات واکسن را ممنوع اعلام…
مهر واردات بخش خصوصی اتاق بازرگانی 

  

خوش بینی قیمت سکه به صعود دلاربرگشت اسکناس آمریکایی به بالای محدوده 24 هزار و 500 تومان موجب شده است که معامله گران سکه به روند اسکناس آمریکایی امیدوار شوند.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

"نوبتِ دوم" واکسن کرونا عوارض دارد؟کسانی که در نوبت اول دچار عوارض خفیف تا متوسط شده اند می توانند با خیال راحت برای تزریق نوبت دوم واکسن اقدام کنند.
۵۵ آنلاین تولید سرماخوردگی واکسیناسیون 

  

بیماری منحوس کرونا به حضور مردم در نماز جمعه ضربه زده استامام جمعه اژیه گفت: متاسفانه بیماری منحوس کرونا تعطیلی‌های مکرری برای نماز جمعه به بار آورده و به حضور مردم در نماز جمعه ضربه زده است.
برنا نماز جمعه نماز 

  

دوز دوم واکسن کرونا عوارض دارد؟یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا مانند هر نوع واکسن دیگری با عوارض خفیف تا متوسطی همراه است، گفت: در نوبت دوم تزریق این واکسن میزان بروز عوارض نسبت به نوبت اول، به شدت کاهش می یابد.
اقتصادنیوز 

  

مهم ترین چالش بیمارستان ها در پیک پنجم کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، محمد طالب پور در تشریح شرایط فعلی بیمارستان سینا، گفت: مهم‌ترین چالش فعلی کمبود نیروی انسانی است. وی افزود: امکان افزایش تخت ICU را داریم. در خصوص کلینیک سرپایی رمدسیویر مشکل عمده نداریم و اگر در تأمین دارو مسئله‌ای نباشد می‌توانیم حجم فعالیت‌های این کلینیک را افزایش دهیم. طالب پور ادامه داد: در زمینه نیروی پرستاری فراخوان جذب نیروی داوطلب دادیم که موفق…
مهر بیمارستان دارو 

  

روسیه ما را در خصوص واکس کرونا فریب داد؟!سخنگوی ستاد مقابله با کرونا و معاون وزارت بهداشت گفت: روسیه خط تولید واکسن کرونایی به ما داده که الا
خبرفوری روسیه ایران قرارداد 

  

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 194 میلیون و 66 هزار و 268 نفر رسیده است. مرگ چهار میلیون و 160 هزار و 263 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین تاکنون 176 میلیون و 154 هزار و 166 نفر از مبتلایان به کووید-19 بهبود یافته‌اند.
اعتماد مرگ 

  

سرکشی کرونا در سایه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتیسلامت نیوز: ویروس هزار چهره کرونا انگار خیال رفتن ندارد، هر بار به شکلی افراد را گرفتار می کند، از طرفی متخصصان امر می گویند راه اصلی پیشگیری از این بیماری خطرناک توجه به نکات بهداشتی و همزیستی با وضعیت کنونی است، در حالی که رعایت این مسائل به ظاهر کوچک از سوی اغلب مردم جدی گرفته نمی شود...
سلامت‌نیوز درمان بیمارستان فروشگاه های زنجیره ای 

  

دلار در آستانه فتح کانال جدید / قیمت دلار صعودی می شود؟ارزش دلار برای دومین روز متوالی صعودی ماند.
نامه نیوز دلار دلار آمریکا درآمد 

  

افزایش 8 درصدی ترددهای جاده ای علی رغم محدودیت های کروناییمرکز مدیریت راه های کشور از افزایش حدودا 8 درصدی ترددهای جاده ای طی 24 ساعت اخیر خبر داد.
خبرفوری جاده ایران خودرو ایران 

  

یوتیوب شریک جرم فیس بوک در حذف نکردن اخبار جعلی واکسن کرونا است به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته یک منبع آگاه کاخ سفید علاوه بر فیس بوک، یوتیوب از شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید که به طور رسمی مسئول گسترش اخبار جعلی درباره واکسن‌های کووید 19 است و اقدامات کافی برای مقابله با آن انجام نمی‌دهد. این انتقاد در حالی بیان می‌شود که یک هفته قبل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنان خود فیس بوک و شبکه‌های اجتماعی را به دلیل محدود نکردن…
مهر یوتیوب جرم فیس بوک