جنگِ‌ دیجیتالی با کرونا

روش و سبک زندگی در دوران پاندمی کرونا تغییرات زیادی پیدا کرد و شرکت های نوظهوری وارد عرصه شدند که به ما کمک کنند تا راحت تر بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم.

جنگِ‌ دیجیتالی با کرونا

به گزارش اقتصادنیوز، شیوع ویروس کرونا در یک سالی که گذشت، سبک و نحوه زندگی انسان ها را تغییر داد. دورکاری یکی از اتفاق هایی بود که در حال حاضر تبدیل به امری عادی شده است، کسب و کارها به سمت ارائه خدمات به صورت مجازی رفتند و جلسات نیز آنلاین برگزار شد، مثلا کنفرانس فناوری مصرف کننده مجبور شد در میان همین همه گیری کرونا برگزار شود. همانطور که شاهد هستیم، تکنولوژی نقش مهمی را دراین تغییر رویه زندگی ما ایفا کرده است.

شرکت های فناوری به جنگ کرونا می روند

بر اساس گزارش سی نت، ویروس کرونا زندگی را طی یک سال گذشته در سراسر جهان نابود کرده و باعث تغییر در نحوه و سبک زندگی، کار و حتی غذا خوردن شده است. در نمایشگاه CES ، شرکت های فناوری در حال بحث در مورد روش های مختلف برای مقابله با COVID-19 از طریق ماسک ، ضد عفونی کننده ها ، دستگاه های تصفیه هوا و فناوری لمسی هستند.

این شرکت ها درک می کنند که هیچ یک از فناوری ها نمی توانند در مبارزه با ویروس پیروز شوند ، به همین دلیل بسیاری از آنها به عنوان بخشی از وضعیت جدید طبیعی که زندگی به آن تبدیل می شود ، قرار می گیرند.

تغییر رویه شرکت ها

بسیاری از شرکت های فناوری ، این لحظه را فرصتی برای اثبات ارزش خود می دانند ، علی رغم سالها حفظ حریم خصوصی و رسوایی های سیاسی که به اعتبار آنها لطمه وارد کرده و اعتماد مشتریان را از بین برده است.

صنعت فناوری که به طور تقریبی از هر صنعت دیگری در طول تاریخ به قدرت و پول نقد مجهز است ، می گوید که برای کمک به این امر فراخوان می دهد.

تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل در ماه نوامبر در یکی از سخنرانی های پخش مستقیم این شرکت گفت: ماموریت ما ایجاد محصولاتی است که در زندگی مردم نقش مهمی دارند. برای سال 2021 ، او اعلام کرد که اپل کارهای بیشتری انجام خواهد داد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که محصولات جدید نشان داده شده در CES اغلب هنوز در مرحله توسعه هستند. به ویژه محصولات بهداشتی ممکن است مطالعات مستقلی برای تأیید ادعاهای خود نداشته باشند.

هنوز هم ، این محصولات جدید نگاهی به آنچه در آینده رخ می دهد و آنچه ممکن است کمک کند زندگی در این بحران کمی آسان تر می شود ، ارائه می دهند.

ماسک فون محافظ شما در مقابل کرونا

ربات هایی وجود دارند که با اشعه ماورا بنفش برای ضد عفونی مناطق با لمس زیاد و پر رفت و آمد در دفتر کار شرکت ها ، فروشگاه های خرده فروشی یا رستوران ها فعالیت می کنند. سنسورهایی وجود دارند که به بدن شما می چسبند تا علائم آلودگی را با دقت نزدیک به سطح بیمارستان تشخیص دهند. و یک ماسک وجود دارد که دارای میکروفون داخلی است بنابراین شما همچنان می توانید تماس بگیرید و وقتی ماسک خود را روشن نگه دارید ، به راحتی شنیده شوید. نام آن ، MaskFone است. «ماسک فون» یک وسیله ضروری روزانه است که از شما و هر کسی که با آن هم مسیر می شوید، در برابر باکتری های مضر ، ویروس ها و آلودگی محافظت می کند.

این محصولات جدید ضد ویروس کرونا ، آخرین روش تبدیل شدن فناوری به بخشی کلیدی از زندگی مدرن است. طی سال گذشته ، کشورهای جهان محدودیت های بهداشتی را ایجاد کرده اند ، کارگران را به سمت دورکاری سوق داده و از خانواده های مختلف در خواست کرده اند که از هم جدا باشند. همانطور که بسیاری از افراد از این دستورالعمل ها پیروی می‌کنند، برای برقراری ارتباط به کنفرانس ویدیویی، شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی روی آورده اند.

آنها از تلفن های مجهز به نرم افزارهای اپل و گوگل برای هشدار دادن به یکدیگر در هنگام مواجهه با ویروس استفاده کرده اند. و دولت ها وب سایتی ایجاد کرده اند که به افراد کمک می کند از بیماری ممانعت کنند و زمان بیماری را شناسایی کنند.

این ماسک تنفس شما را ردیابی می کند

در حالی که MaskFone عملیاتی را برای افراد شاغل ارائه می دهد ، فناوری های دیگر نیز درباره ماسک وجود دارند. یکی از این ماسک ها AirPop اکتیو + است ، یک ماسک هوشمند همراه با حسگری که تنفس شما را ردیابی می کند و آن را با داده های محلی کیفیت هوا مخلوط می کند تا مشخص کند چه زمانی باید فیلتر خود را تعویض کنید. ایرپوپ ، شرکت پشت این ماسک ، گفته  که ماسک های آن در این ماه با قیمت 150 دلار ارائه می شود.

آمازفیت ، ماسک ضدعفونی کننده شفاف ساخت که ادعا می کند فیلترهای خود را با استفاده از نورهای ماورا UV بنفش ظرف 10 دقیقه تمیز می کند.

دستگاهی که احتمال انتقال کرونا را تشخیص می دهد

روش دیگری که شرکت های فناوری فکر می کنند می توانند در مبارزه با ویروس کرونا کمک کنند ، فیلتر هوا است. به عنوان مثال Luft Duo یک دستگاه تصفیه هوا است که ادعا می کند هوای اطراف شما را تمیز می کند. این کار را با ترکیبی از فیلترهای یکبار مصرف HEPA و نور UV انجام می دهد. تقریباً به اندازه یک حباب بر روی داشبورد ماشین شما است.

CleanAirZone (تمیزکننده هوا) ، برای فیلتر هوا ساخته شده است که به جای فیلترهای سنتی از "بیوتیک های طبیعی و آنزیم های حاصل از طبیعت" استفاده می کند. اینکه آیا در واقع کار معناداری انجام می شود یا خیر ، هنوز مشخص نیست.

در همین حال ، Airthings یک سنسور به نام ویو پلاس ساخته است که سطح دی اکسید کربن ، رطوبت و دما را ردیابی می کند ، که می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهد احتمال انتقال ویروس چقدر است. Wave Plus برای دفاتر ساخته شده در حالی که Wave Mini کوچکتر برای استفاده در خانه است.

البته همه این فن آوری ها به تنهایی برای دفاع از این ویروس کافی نیستند. آژانس حفاظت از محیط زیست می گوید آنها نمی توانند به تنهایی از شما در برابر COVID-19 محافظت کنند. 

یخچالی که کرونا به آن راه ندارد

 یخچال و فریزرهایی نیز وجود دارند که از نور ماوراء بنفش برای ضد عفونی کردن آب استفاده می کنند.

این ایده یخچال های اینستاویو ال جی است ، که - همانطور که از نام آنها پیداست - دارای یک پنجره شیشه ای نیمه شفاف بر روی درب است که با دو بار ضربه زدن روی شیشه روشن می شود. و مدل های جدیدی که در جریان CES معرفی شدند ، دارای چندین نسخه برای COVID-19 هستند.

جدا از ضد عفونی کننده اشعه ماورا بنفش ، اکنون یخچال دارای میکروفون و اسپیکر نیز هست ، بنابراین می توانید بگویید "در یخچال را باز کنید" و این کار را انجام می دهد. ال جی درمورد قیمت آنها چیزی نگفته است ، اما یخچال های برتر قبلی ال جی تا 4000 دلار خرج برداشته اند.

وقتی با موج دست آب به جریان می افتد

فناوری های دوران شیوع کرونا، به صورت ، تلفن ، غذا و هوای ما رسیده است – اما حالا در حمام های ما نیز ظاهر شده است.

کوهلر توالت فرنگی ساخته که به طور مثال با موج یک دست آب به جریان می افتد. شما می توانید از ماه مارس با حداکثر 1000 دلار به این فناوری دسترسی داشته باشید.

این شرکت همچنین دارای یک سرویس بهداشتی 3،100 دلاری با چند ویژگی اضافی از جمله باز و بسته شدن خودکار ، کنترل از راه دور و شلنگ آب الکتریکی است.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

جنگ باکتری تیم کوک   اخبار برگزیده
  

موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تقابل با سیاست‌های تحریمی آمریکا استوزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی‌های حاکم بر نظام اقتصاد بین‌الملل، باعث شده که مساله تجارت بین‌المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه‌های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
ایلنا تجارت تجارت آزاد ایران 

  

ادعاهای بی اساس سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه ایرانسفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به بیان ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

‌غایبان اجماع یا نامزد‌های 1400؟ | واکنش‌ها به انتشار نام‌های شخصیت‌های حقیقی سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه دارداسامی شخصیت‌های حقیقی نهاد اجماع‌ساز معرفی شدند که در میان آنها چهره‌های برجسته جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد اما در این میان غایب‌های مهمی نیز وجود دارند که شاید بتوان از نام‌هایی مانند محمدرضا عارف، محسن هاشمی‌رفسنجانی و مسعود پزشکیان یاد کرد؛ خاصه غیاب محمدرضا عارف که تا چندی‌پیش رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود این پرسش را به وجود آورد که علت غیبت چیست؟ آیا اختلاف‌ن...
۵۵ آنلاین مسعود پزشکیان ریاست جمهوری محسن هاشمی رفسنجانی 

  

بایدن بارها برای مذاکره با ایران چراغ سبز نشان داده، چه در زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش و چه حالا که رئیس‌جمهوری ایالات متحده شده.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سکه و طلا 

  

حاشیه های جنجالی انتخاب رئیس جدید بورسانتخاب رئیس جدید سازمان بورس بعد از استعفای حسن قالیباف‌اصل، یکی از موضوعات پر بحث و پر حاشیه در شبکه‌اجتماعی توییتر، گروه‌های تلگرام و سایت‌های اقتصادی‌تحلیلی است.
اقتصادنیوز حسن قالیباف اصل تلگرام 

  

آخرین جزییات از واکسن ایرانی کرونادبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.
گسترش کودکان وزارت دفاع تولید 

  

خرید و فروش «تارا» در دیوار ممنوع شدامروز اعلام شد خرید و فروش حواله خودروی «تارا» به فهرست ممنوعه سایت دیوار اضافه شده است.
خودروتک ایران خودرو سایت دیوار خودرو 

  

نظر ظریف درباره تیم جدید کاخ سفیدایرنا/ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.
مثلث محمدجواد ظریف کاخ سفید ایرنا 

  

بترسید از روزی که مردم یکجا به حساب همه‌ شما برسندگمان نکنید مردم این خلف وعده‌های شما و سرپوش گذاشتن بر خلاف‌ها را فراموش خواهند کرد. بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود و یکجا به حساب همه‌ی شما برسند. اگر می‌خواهید مردم شما را باور کنند، این نماینده قانون‌شکن را از مجلس اخراج کنید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی روزنامه دموکرات 

  

شرط کاهش قیمت کارخانه خودروبازار منتظر کاهش قیمت خودرو است و خودروسازان به دنبال واقعی کردن قیمت خودرو. این دو انتظار شاید در ظاهر با یکدیگر متضاد باشند. اما در شرایطی می توان امیدوار بود که قیمت خودرو در کارخانه و بازار، هر دو کاهش یابند.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نهضت آزادی انحصارطلب بوددر گفتگویی با محمد سلامتی آخرین دبیرکل مجاهدین انقلاب اسلامی تلاش کردیم تا روایتی بی‌واسطه از حضور این سازمان در انقلاب، نحوه فعالیت‌هایش و خط مشی‌های این گروه انقلابی و بعدها جریان ساز سیاسی به دست بیاوریم.
مستقل‌آنلاین نهضت آزادی مدرسه بازی 

  

اول آمریکا باید حسن‌نیت خود را ثابت کندوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: ایالات متحده می‌بایست خطایش ر ا جبران کند؛ سپس ایران پاسخ خواهد داد. .
مملکت‌آنلاین قطعنامه شورای امنیت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

حمله موشکی به پایتخت عربستان صحت دارد؟برخی منابع از حمله موشکی به ریاض خبر دادند. بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار در پایتخت عربستان به گوش رسیده است.
اقتصادنیوز پایتخت عربستان ریاض 

  

مدیر شبکه چهار تکذیب کرد؛ مجری برنامه ای که مهمانش به روحانی توهین کرد، اخراج نشدهمدیر شبکه چهار سیما، اخراج حبیب رحیم‌ پورازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» را تکذیب کرد.
۵۵ آنلاین شبکه چهار سیما 

  

اظهرات تخت روانچی درباره مذاکره با آمریکاتخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگوی اختصاصی با NBCNEWS آمریکا گفت :توپ در زمین آمریکا است.
مثلث بانک جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

کرونا این 10نفر را مولتی میلیاردر کردداده‌های مالی موسسه آکسفام آمریکا نشان می‌دهد که 10 ثروتمند برتر جهان از ابتدای همه گیری کرونا پولدارتر شده اند.
اقتصادنیوز ثروتمند 

  

همه آنچه که درباره کرونای انگلیسی باید بدانید/ کرونای ملکه را دست کم نگیرید!درست یک سال پس از کشف کووید-19 دوباره در ماه دسامبر خبر شیوع سویه‌ای جدید از این ویروس در صدر اخبار قرار گرفت. نتایج تازه نشان می‌دهد باید بیشتر از آن ترسید!
اقتصادنیوز ماه ویروس 

  

بورس بازهم در حال ریزش استشاخص کل بورس در نخستین ساعت معاملات و تا زمان تنظیم این خبر با رشد منفی18 هزار 600 واحدی روبه‌رو شد.
گسترش شاخص نویسنده وزن 

  

آخرین خبرها از وضعیت کرونای میناوند و انصاریانپزشک معالج 2 پیشکسوت فوتبال ایران گفت: شرایط «مهرداد میناوند» به گونه‌ای است که به زودی برای خروج وی از خواب مصنوعی تصمیم گرفته می‌شود.
گسترش فوتبال خواب پزشک 

  

بورس سقوط کرد/ بازگشت شاخص به کانال 1.1 میلیون واحدیشاخص کل بورس تهران در ادامه روند کاهشی خود با افت بیش از 18 هزار واحدی تا ساعت 9 و 45 دقیقه امروز به کانال 1.1 میلیون واحدیدوباره بازگشت.
ایلنا بورس تهران شاخص تهران 

  

سقوط سنگین بورس در 20 دقیقه/ بازار سرخپوش شدشاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 18 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 196 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

حاشیه های جنجالی انتخاب رئیس جدید بورسانتخاب رئیس جدید سازمان بورس بعد از استعفای حسن قالیباف‌اصل، یکی از موضوعات پر بحث و پر حاشیه در شبکه‌اجتماعی توییتر، گروه‌های تلگرام و سایت‌های اقتصادی‌تحلیلی است.
اقتصادنیوز حسن قالیباف اصل تلگرام 

  

آخرین جزییات از واکسن ایرانی کرونادبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.
گسترش کودکان وزارت دفاع تولید 

  

توصیه‌هایی به بیماران ام اس در روزهای کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی صحرائیان در برنامه «طبیب» با اشاره به اینکه امروز سوال بسیاری از مبتلایان به ام اس این است که در شرایط کرونا چه کاری باید بکنند، گفت: افرادی که مبتلا به ام اس هستند چه کرونا نگرفته باشند و چه گرفته باشند، به ویژه آن دسته از بیمارانی که داروهایی استفاده می‌کنند که تغییراتی در سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌کند، نگران آن هستند که این داروها باعث شود که کرونا…
مهر درمان خبرنگار دارو 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و 201هزار واحد قرار گرفته است.نمادهای افق، رانفور و کساوه بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای شستا، فملی و خودرو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند. فوری: 5 برابر شدن یارانه نقدی در سال 1400 / یارانه این افراد 220 هزارتومان می شود سقوط شدید قیمت طلا و قیمت…
نامه نیوز بورس تهران خودرو جدول 

  

آغاز قرمز بورس امروز (99/11/08)شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 13 هزار واحد افت به عدد یک میلیون و 201 هزار واحدی رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد 

  

محدودیت‌های کرونایی در تهران ادامه داردمعاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با تاکید بر ادامه محدودیت های کرونایی در استان تهران، گفت: محدودیت ها در استان تهران ادامه دارد مگر موردی از طریق ستادملی مدیریت کرونا برای ما ابلاغ شود.
ایلنا تهران استانداری تهران