فردا   |  سیاسی  |  

مصباحی مقدم: احتمال دارد پایداری‌ها مستقل وارد انتخابات شوند

مصباحی مقدم از اعضای جامعه روحانیت مبارز بر این باور است که احتمال تشدید اختلاف اصولگرایان در صورت نیامدن رئیسی وجود دارد.

مصباحی مقدم: احتمال دارد پایداری‌ها مستقل وارد انتخابات شوند

خبرآنلاین: "آمدن یا نیامدن رئیسی"، مسئله‌ای است که در کمتر از 10 روز تا ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری برای اصولگرایان حل نشده باقی مانده است. غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز بر این باور است که احتمال آمدن رئیسی کم نشده است اما اگر نیایند و ثبت نام نکنند این جریان سایر کاندیداها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد. او در عین حال می‌گوید برای ورود سایر کاندیداها به انتخابات، شرط و شروطی قائل شده‌ایم مبنی بر اینکه اگر آقای رئیسی ثبت نام نکنند آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

احتمال آمدن رئیسی کم نشده بلکه بالا است

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که آیا احتمال آمدن ابراهیم رییسی به انتخابات کم شده است و اینکه آیا ممکن است اصولگرایان با چند کاندیدا وارد صحنه انتخابات شوند، به خبرگزاری خبرآنلاین، گفت: نخست این احتمال که آقای رییسی بیایند کم نشده است بلکه همچنان این احتمال بالا است. دوم اینکه هر فردی کاندیدا می شود اگر سراغ ما بیاید و با ما گفت و گو می کند ما به آن فرد می گوییم ورود آن فرد مشروط به این است که آقای رییسی ثبت نام نکنند اگر آقای رییسی ثبت نام نکردند ما سایر کاندیداها را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهیم تا ببینیم در میان سایر کاندیداها کدام یک از اولویت ما برخوردار است و شاخص های موردنظر ما را می تواند تأمین کند.

کاندیدای اصولگرایان درصورت کاندیدا نشدن رئیسی کیست؟

این چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که گزینه های اصولگرایان بعد از رییسی چه کسانی هستند؟ قالیباف، محسن رضایی و جلیلی یا ...کدامیک می توانند گزینه بعدی باشند، عنوان کرد: تا زمانی که ارزیابی جامعی از این افراد صورت نگرفته نمی توان گفت کاندیدای بعدی مان چه‌ کسی است.

او افزود: در حال حاضر هم این ارزیابی در حال انجام است یعنی این نامه نگاری برای کاندیداها صورت گرفته و نوبت گذاری نیز انجام شده است. این چهره ها به صورت نوبتی حضور پیدا می کنند، مصاحبه و ارزیابی صورت می گیرد در نهایت می توان نتیجه را اعلام کرد.

احتمال دارد پایداری‌ها مستقل وارد انتخابات شوند

مصباحی مقدم در پاسخ به این سوال که محسن رضایی، سردار دهقان و سعید محمد هم جزو گزینه‌ها هستند؟ ادامه داد: بله، این چهره ها حضور دارند.

سخنگوی جامعه روحانیت در پاسخ به این سوال که آیا انتقادات محصولی به دو شورای ائتلاف و شورای وحدت  بدین معناست که جبهه پایداری راه خودشان را جدا کرده اند و با کاندیدای مستقل، وارد انتخابات خواهند شد؟ اظهار کرد: این احتمال داده می شود که بخواهند جدا بیایند.

مصباحی مقدم درباره رایزنی دو شورا با پایداری ها، اشاره کرد: بنده چون در شورای وحدت حضور ندارم اطلاعی ندارم که دوستان ما در شورای وحدت در این باره در چه مرحله ای هستند. جامعه روحانیت مبارز هم برنامه جداگانه ای از شورای وحدت ندارد چراکه برنامه جامعه روحانیت مبارز این بود که شورای وحدت را تشکیل دهد و این شوراست که به این گونه مسائل ورود می کند.

درباره اظهارات محصولی اظهارنظر نمی‌کنم

این چهره سیاسی اصولگرا بیان کرد: در حال حاضر هم این اقدامات در حال انجام است. آقای متکی هم سخنگو هستند و باید از ایشان پرسید.درباره اظهارات آقای محصولی هم اظهار نظری نمی کنم.

نیامدن رئیسی مساوی است با آمدن کاندیداهای متعدد

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است دو گانه ای شکل بگیرد؟ اگر رییسی نیاید وضعیت چگونه است؟ تاکید کرد: ممکن است کاندیداهای متعددی در جریان انقلابی به میدان بیایند.

اگر رییسی نیاید نمی دانم چگونه می توانیم به کاندیدای واحد برسیم

این چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت شورای ائتلاف و شورای وحدت و اختلافاتی که دارند وحدت جریان اصولگرایی را تا چه حد در دسترس می دانید؟ تصریح کرد: اگر کاندیدای نهایی، آقای رییسی باشد ظاهراً این وحدت به صورت کامل محقق خواهد شد به بیان دیگر بحث کاندیدای واحد اصولگرایان محقق می شود اما اگر آقای رییسی نیاید نمی دانم چگونه می توانیم به کاندیدای واحد برسیم گرچه تلاش این است که رایزنی‌ها بین دو مجموعه شورای وحدت و شورای ائتلاف همچنان استمرار پیدا کند تا اینکه پس از نام نویسی‌ها و مشخص شدن کاندیداها، آن زمان هم می‌توان بین دو مجموعه شورای ائتلاف و شورای وحدت، به کاندیدای واحد برسیم.

احتمال تشدید اختلاف اصولگرایان در صورت نیامدن رئیسی

این چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که نگرانی بسیاری از اصولگرایان بر این مسئله است که اگر رییسی نیاید اجماع روی سایر کاندیداها سخت و دشوار است، آیا این مسئله را موجب تشدید و افزایش اختلافات اصولگرایان می دانید؟ گفت: طبعا این احتمال وجود دارد نفی نمی کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا نظر و نگاه مردم در آستانه انتخابات دچار تغییر خاصی شده یا خیر؟ یا فضا همچنان سرد است؟ عنوان کرد:  خیر، از نگاه بنده فضا تا حدودی تبدیل به فضای انتخاباتی شده است اما هنوز آنچنان که انتظار داریم فضای انتخاباتی گرم نشده است. انتظار ما این است که انشالله این فضا گرم تر شود امیدواریم به زمان ثبت نام کاندیداها که برسیم گام بلندتری به سمت شور انتخابات برداشته شود.

مصباحی مقدم گفت: پس از آن موضوع تبلیغات انتخاباتی را داریم که صداوسیما هم برنامه ریزی خوبی انجام داده مبنی بر اینکه همه شبکه های سراسری صداوسیما را برای انتخابات بسیج کند. امیدواریم این اقدامات بتواند برای برگزاری انتخابات پرشور تاثیرگذار باشد.

مشارکت مردم در انتخابات بالای 50 درصد است  

مصباحی مقدم در پاسخ به این سوال که توصیه شما به کاندیداهایی که در حال تخریب یکدیگر یا دیگر کاندیداها هستند چیست؟ بیان کرد: بر این باورم کاندیداهای انتخابات باید برای هم افزایی قدم بردارند یعنی خودشان آماده کنند اگر دولتی تشکیل می شود مجموعه این کاندیداها در یک اقدام هماهنگ به فرد واحد برسند و با یکدیگر گفت و گو کنند و اعضای تیم دولت آینده را تشکیل بدهند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز درباره میزان مشارکت مردم  اظهار کرد: نمی توان پیش بینی دقیقی از مشارکت مردم در انتخابات داشت اما یقینا بالای 50 درصد است.

 

غلامرضا مصباحی مقدم جبهه پایداری جامعه روحانیت مبارز   اخبار برگزیده
  

توضیحات نماینده سابق درباره اظهارات جنجالی لاریجانی در ستاد انتخاباتنماینده ادوار مجلس با اشاره به نگاه فراجناحی لاریجانی در انتخابات گفت: «توسعه اقتصادی» محور برنامه های لاریجانی در دولت سیزدهم است.
مثلث محمدرضا شریفی نیا ستاد انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری 

  

جلسه حزب ندای ایرانیان با جهانگیری/ با لاریجانی جلسه نداشتیم / از نامزد مورد اجماع جریان اصلاحات حمایت می‌کنیمیک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان از برگزاری جلسات این حزب با نامزدهای ثبت‌نام کننده در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان علی لاریجانی 

  

محسن هاشمی: تنها رئیس‌جمهوری که از کمبود اختیارات نگفت، پدرم بود 27 اردیبهشت 1400 - 10:18 اخبار سیاسی اخبار سیاست ایران محسن هاشمی: تنها راه بهبود شرایط کشور صندوق‌های رای است [کلیک و کشیدن برای جابجایی] محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما به مشارکت فعال در انتخابات یعنی حضور جدی برای پیروزی معتقد هستیم و تنها راه بهبود شرایط کشور را صندوق‌های رای می‌دانیم. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی رئیس…
فردا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری ایران 

  

هیات‌های مذاکره کننده روسیه و آمریکا با یکدیگر دیدار کردندنماینده روسیه در سازمان های بین‌المللی و نماینده ویژه آمریکا در مورد ایران با محوریت احیای برجام دیدار کردند.
ایلنا روسیه وین ایران 

  

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهراننادر توکلی درباره پیش‌بینی زمان آغاز فراگیر واکسیناسیون افراد در استان تهران ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود از اوایل تیر به بعد، بعد از اینکه واکسیناسیون گروه‌های سنی تمام شود، سراغ واکسیناسیون عمومی برویم.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون درمان تهران 

  

زلزله جدید ماسک؛ سقوط 10 درصدی بیت کوینروز دوشنبه بیت کوین با 43 هزار دلار معامله شد 10.38 درصد افت در روز. این بزرگترین ضرر یک روزه در هفته اخیر بود. قیمت بیت کوین به پایین تر حد میانه زمستان رسید.
اقتصادنیوز ماسک قیمت بیت کوین بیت کوین 

  

ادعای باورنکردنی؛ شک بزر گ پرسپولیسی‌ها به برد سپاهان!هواداران پرسپولیس بعد از برد پرگل سپاهان مقابل مس رفسنجان این بازی را مشکوک قلمداد کردند.
خانه فوتبال باشگاه سپاهان فرهاد مجیدی پرسپولیس 

  

احمدی‌نژاد خود را نماینده معترضین می‌داندرویکرد احمدی نژاد نسبت به نظام و حکومت دستخوش تغییرات جدی شده و فارغ از اینکه حرف‌هایش دروغ یا راست، غلط یا درست باشد بی‌پیرایه و صریح مطرح می‌کند و بخشی از جامعه تحت تاثیر حرف‌های او قرار می‌گیرند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دموکراسی شورای نگهبان 

  

ضربه قیمت مصوب خودرو به فروش فوق العاده در 1400مجوز شورای رقابت مبنی بر افزایش 9 درصدی قیمت و مقررات فروش خودروهای پیش‌فروش شده به قیمت سال گذشته، با انتقاد برخی از مسوولان صنعتی کشور و خودروسازان همراه شد...
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

طرح ساماندهی خودرو دوباره بررسی می شودعضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود...
خودروتک خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای نگهبان 

  

پا در این عرصه گذاشتم تا صدای زنان خاموش این سرزمین باشمزهرا شجاعی می‌گوید که از او خواسته‌اند مصاحبه کند اما نام برنامه "آقای رئیس جمهور است" طنزی تلخ؛پس به خنده می گوید آقا؟ خانم رئیس جمهور.
مستقل‌آنلاین توسعه پایدار بیمارستان زنان 

  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

رفت و برگشت قیمت در بازار ها/ رفتار بعدی دلاربازان و بورس بازاناقتصادنیوز: بازارها در وضعیت رفت و برگشت هستند؛ پیش بینی روزهای آینده هم در صورت رُخ ندادن رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی، نشان از دامنه مشخص تغییرات در بازارها دارد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

فوت یک کرونایی دیگر در یزد| تست 118 نفر مثبت شدیزدـ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از فوت یک نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در یزد خبر داد.
۵۵ آنلاین درمان ویروس بیمارستان 

  

سهام قفل در صف های فروش/ چند نکته مهم درباره این روزهای بورساقتصادنیوز: معاملات بورس و فرابورس در صف های فروش قفل شده است و فعالان و تحلیلگران تداوم این روند را چندان رضایت بخش توصیف نمیکنند اما امیدواری ها همچنان در بخشی از بازار به چشم می آید.
اقتصادنیوز 

  

«بوی‌ گوشت‌ آدمیزاد» در کرونانمایش «بوی‌ گوشت‌ آدمیزاد» تا 7 خرداد ماه روی صحنه دیوار چهارم است.
برنا گوشت ماه 

  

شرکت شهروند بورسی میشود/ روغنی ها همچنان در حال افزایش نرخاقتصانیوز: شرکت شهروند از شرکت های تابعه شهرداری تهران به زودی وارد بورس میشود.
اقتصادنیوز شهروند شهرداری تهران تهران 

  

ماهیت بورس و رمزارز متفاوت است / دولت دخالت نکندبازار 12 میلیونی ارز دیجیتال در ایران باعث شده است تا بسیاری از تحلیلگران نگران تبعات سیاست هایی باش
خبرفوری دولت حوزه ارز 

  

بورس بهانه ای برای تبلیغات انتخاباتی + فیلمفضای اقتصادی کشور مدتی است که رنگ و بوی انتخاباتی گرفته و در این بین بازار سرمایه نیز به محوری برای شعارهای پوپولیسیتی نامزدهای انتخابات مبدل شده‌است.
گسترش سرمایه تبلیغات رنگ 

  

مهدی هاشمی بازیگر معروف واکسن کرونا زد +عکسواکسیناسیون سالمندان بالای 75 در بزرگترین مرکز تجمعی واکسیناسیون (ایران مال) در حال برگزاری است و در این بین مهدی هاشمی نیز واکسن کرونا دریافت کرد.
فردا عکس واکسیناسیون سالمندان 

  

این علائم جدید کرونا روی پوست ظاهر می‌شوداقتصادنیوز : محققان می‌گویند موج جدید ویروس کرونا به اندام‌های حیاتی بدن حمله می‌کند و باعث عفونت‌های پوستی می‌شود.
اقتصادنیوز پوست ویروس 

  

لغو نشست سالانه 2021 مجمع جهانی اقتصاد به دلیل کرونامسئولین مجمع جهانی اقتصاد که قرار بود نشست سال 2021 آن در ماه آگوست به میزبانی سنگاپور برگزار شود، از لغو این نشست به دلیل شیوع کرونا خبر دادند.
۵۵ آنلاین مجمع جهانی اقتصاد اقتصاد ماه 

  

جهان دچار «آپارتاید واکسن کرونا» شده استمدیر کل سازمان جهانی بهداشت دوشنبه مدعی شد دنیا وارد مرحله «آپارتاید واکسن» شده است.
اعتماد ریاست جمهوری پاریس چین 

  

تست کرونای تونی کروس مثبت اعلام شدتست کرونای تونی کروس که در چند روز اخیر به دلیل تماس با یک فرد کرونایی در قرنطینه بود، مثبت اعلام شد.
ورزش۳ تونی کروس رئال مادرید مادرید 

  

بیماران کرونایی این غذاها را در دوران نقاهت بخورنداگر درگیر کرونا شدید، فست فود، کنسرو و غذاهای سرخ شده نخورید، چرا که به دلیل افزایش جریان خون معده، خستگی شما بیشتر می‌شود.
برنا 

  

رهبر انقلاب سفر چندساعته به مشهد را هم نپذیرفتند، برای عمل به مصوبات ستاد کروناتولیت آستان قدس رضوی گفت که سال قبل خدمت رهبر انقلاب رسیدم و از ایشان برای سفری حتی چندساعته به مشهد
خبرفوری رهبر انقلاب سفر وزارت بهداشت