مهر   |  فرهنگی  |  

کتاب جدید حسین آبادیان به نمایشگاه کتاب رسید

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات ندای تاریخ با کتاب‌های تازه خود به سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمده است. شاخص‌ترین کتاب سال 1401 این انتشارات «پیامدهای اجتماعی مهاجرت‌های روستایی به شهر تهران: 1342 – 1354» نوشته حسین آبادیان، تاریخنگار سرشناس ایرانی است. حسین آبادیان دکترای تاریخ دارد و هم اکنون استاد گروه تاریخ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین به تدریس…

کتاب جدید حسین آبادیان به نمایشگاه کتاب رسید

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات ندای تاریخ با کتاب‌های تازه خود به سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمده است. شاخص‌ترین کتاب سال 1401 این انتشارات «پیامدهای اجتماعی مهاجرت‌های روستایی به شهر تهران: 1342 – 1354» نوشته حسین آبادیان، تاریخنگار سرشناس ایرانی است.

حسین آبادیان دکترای تاریخ دارد و هم اکنون استاد گروه تاریخ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین به تدریس اشتغال دارد. از جمله آثار مشهور آبادیان می‌توان به «زندگینامه سیاسی دکتر مظفر بقایی»، «اندیشه دینی و جنبش ضد رژی در ایران»، «مبانی نظری حکومت مشروطه و مشروعه»، «تاریخ سیاسی ایران معاصر؛ بسترهای تأسیس سلطنت پهلوی»، «بحران آگاهی و تکوین روشنفکری در ایران»، «رسول‌زاده، فرقه دمکرات و تحولات معاصر ایران»، «ایران: از سقوط مشروطه تا کودتای سوم اسفند»، «روایت ایرانی جنگ‌های ایران و روس» و «مفاهیم قدیم و اندیشه جدید، درآمدی نظری بر مشروطه ایران» اشاره کرد.

از دیگر کتاب‌های این انتشارات که عرضه نخستین آنها در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بوده است می‌توان به «شتر، کَشتی بیابان» نوشته بهمن سلطان احمدی اشاره کرد.

از مهم‌ترین کتاب‌های سال 1400 این انتشارات که در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود نیز می‌توان به این عناوین اشاره کرد: کتاب «تاریخ مختصر میان رودان: از بین‌النهرین باستان تا عراق امروز» نوشته هانس یورگ نیسن و پیتر هاینه و ترجمه کامیار عبدی، سومین چاپ کتاب «انسان نئاندرتال» نوشته حامد وحدتی نسب و آذر جوهر، تاریخ ملک‌آرا: چگونگی به قدرت رسیدن قاجارها» نوشته میرزا علی‌قلی بن محمد چلاوی (اقبال) را با تصحیح جمشید قائمی و رامین یلفانی و همکاری شقایق فتحعلی‌زاده و رقیه آقابالازاده، «تأدیب الرجال: پاسخ به تأدیب النسوان زن‌ستیز» به تصحیح شقایق فتحعلی زاده و رقیه آقابالازاده، چاپ سوم کتاب «ادبیات تاریخی و دیوانسالاری ایران: «عهد مغول تا سرآغاز دولت صفویه» با تکیه بر متون نثر فارسی و اسناد مکتوب تاریخی و محوریت بررسی لغات و اصطلاحات دیوانی- اجتماعی و سندشناسی (قرن هفتم تا پایان قرن نهم هجری)» تألیف محسن روستایی، دومین چاپ کتاب «جنگ و خشونت در جوامع پیش از تاریخ» نوشته حامد وحدتی نسب و امیرسامان شیخ‌الاسلامی و «نقاشی قهوه‌خانه‌ای؛ نمایشی از فرهنگ ملی و مذهبی» نوشته نرگس ذکرعلی.

به گفته مسئول غرفه این انتشارات از ساعت 14 تا 16 قرار است حامد وحدتی نسب نویسنده کتاب «انسان نئاندرتال» در غرفه این انتشارات حضور پیدا کند و با مخاطبان به گفت‌وگو بپردازد.

انتشارات ندای تاریخ در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در شبستان (سالن ناشران عمومی) راهروی 25 غرفه شماره 6 حضور دارد.

نمایشگاه کتاب کتاب سال خبرنگار   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار امروز 2 خرداد چند؟دلار و یورو در صرافی ملی چند؟
فردا قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز:قیمت دلار در بازار متشکل امروز بالا رفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بازار ارز و بورس تحت اعمال تحریم ها/ آیا تحریم برعکس عمل کرده است؟تحریم نفتی علیه ایران برای نخستین بار در سال 1979 میلادی مطرح شد و این عرصه هرگز، گسترده نبوده است. سهم معاملات با کشورهای غربی در دهه گذشته به قدری ناچیز بود که خود ایران این صادرات را متوقف کرد. یعنی، تحریم برعکس عمل کرد.
نامه نیوز ارز خاورمیانه اوکراین 

  

گرانی به جان این شرکت بورسی افتادشرکت بورسی مجوز افزایش 15 تا 30 درصدی فروش کیک، انواع بیسکویت و ویفر را گرفت که از اول خرداد اعمال شده است.
گسترش تولید جدول نرخ ارز 

  

بورس بازان نگران نباشند!فضای موجود بازار یعنی افت چند روز اخیر به زودی برطرف می‌شود و شاهد رشد طبیعی البته نه غیر متعارف در بازار خواهیم بود.
گسترش تورم حوزه سرمایه 

  

انتخاب فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت برتر از لحاظ ارزش در بورس کالادر اولین همایش «تجلیل از برترین‌های بورس کالا» شرکت فولاد مبارکه، با کسب رتبه اول ازنظر حجم و ارزش عرضه محصولات در بورس کالا طی سال 1400، تندیس شرکت برتر ازلحاظ ارزش در بورس کالا را دریافت کرد و مورد تقدیر قرار گرفت.
ایلنا فولاد فولاد مبارکه شرکت فولاد 

  

ریسک های بورس در ماه پرتلاطم سالخرداد همواره ماه پرتلاطمی بوده است، انتشار صورت‌های مالی و نزدیک شدن به موعد برگزاری مجامع ریسک‌ بازار در روزهای پیشِ رو خواهد بود.
گسترش ماه پول فولاد 

  

بیت کوین و اتریوم در بورس کالا عرضه می شودرئیس کمیسیون معاملات آتی کالا تایید کرد که بیت کوین و اتریوم کالا هستند.
گسترش بیت کوین اتریوم بورس کالا 

  

بورس با ریزش سهمگین روبرو شدشاخص کل بورس در دومین ساعت معاملات امروز 2 خرداد ‍1401 با افت 13 هزار و 912 واحدی روربرو شد و بر روی کانال 1 میلیون 568 هزار و 310 واحدی قرار گرفت.
گسترش شاخص خودرو نویسنده 

  

پشت پرده احتیاط بازیگران ارزی /پیش بینی قیمت دلار امروزاقتصادنیوز : اسکناس آمریکایی روز گذشته هم نتوانست بالای مرز مقاومتی قرار بگیرد اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز چگونه پیش بینی کرده اند؟
اقتصادنیوز قیمت دلار اسکناس 

  

پیش بینی جذاب از قیمت دلار امروز 2 خرداددر شرایط کنونی به نظر می رسد که بدون حضور دلار بالای محدوده مقاومتی نباید انتظار رشد معنادار برای اسکناس آمریکایی را داشت. در آن سو، کاهش معنادار دلار بدون شکست کف حمایتی صورت نخواهد گرفت.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز دوم خرداد 1401در شرایط کنونی به نظر می رسد که بدون حضور دلار بالای محدوده مقاومتی نباید انتظار رشد معنادار برای اسکناس آمریکایی را داشت. در آن سو، کاهش معنادار دلار بدون شکست کف حمایتی صورت نخواهد گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار اسکناس