اعتماد   |  ورزشی  |  

جو دوچرخه سواری اصلا المپیکی نیست/ مسابقات داخلی نمی‌تواند ملاک انتخابی المپیک باشد

رکابزن ملی پوش ایران گفت: جو دوچرخه سواری اصلا المپیکی نیست و مسابقات داخلی هم نمی‌تواند ملاک انتخابی المپیک باشد.

جو دوچرخه سواری اصلا المپیکی نیست/ مسابقات داخلی نمی‌تواند ملاک انتخابی المپیک باشد

اعتمادآنلاین| سعید صفرزاده درباره حضور خود در تور دوچرخه سواری ترکیه و اینکه فضای دوچرخه سواری ایران را چقدر المپیکی می‌بیند، بیان کرد: من صرفا برای آمادگی، در تور ترکیه شرکت کردم و دنبال نتیجه گرفتن نبودم. اروپایی‌ها به طور مداوم در مسابقه هستند و منطقی نبود ما در مقابل آن‌ها نتیجه بگیریم. با این حال بعد از دو سال که به علت مصدومیت و شیوع ویروس کرونا از مسابقات دور بودم، حضور در تور ترکیه، تمرین خیلی خوبی برایم بود چون در این مدت هم از لحاظ روانی و بدنی از فرم مسابقه خارج شده بودم.

 

به گزارش ایسنا، او ادامه داد: البته فاصله ما با کشورهای دیگر زیاد شده بود و این نشان می‌دهد در روزهای کرونایی خارجی‌ها بیکار نبوده‌اند و کار کرده‌اند. این فاصله هم قابل جبران هست اما تنها با حضور در مسابقه می‌توانیم به رقبایمان نزدیک شویم. البته فضای دوچرخه سواری ایران هم المپیکی نیست و مشکلات اقتصادی و بلاتکلیفی فدراسیون می‌تواند در آن تاثیر داشته باشد. از طرفی شیوع ویروس کرونا هم مشکلات را چند برابر کرده است به طوری که چندین  مسابقه که حکم انتخابی داشته‌اند به دلیل کرونا لغو شده‌اند.

 

صفرزاده همچنین گفت: جو اصلا المپیکی نیست و فردی که قرار است  به المپیک برود، هیچ مسابقه‌ای نرفته است. خود من با هزینه شخصی در تور ترکیه شرکت کردم و یک ریال هم از هیچ ارگانی به من کمک نکردند. من هم برای این از جیب هزینه کردم و به تور ترکیه رفتم که اگر یک درصد گزینه اعزام به المپیک باشم، بتوانم نتیجه قابل قبولی بگیرم و آبروریزی نشود.

 

ملی پوش دوچرخه سواری ایران در پاسخ به این پرسش که آیا با حضور در مسابقه داخلی می‌توان در المپیک نتیجه گرفت، تصریح کرد: بزرگترین مشکل و دغدغه من این مسئله است. افراد فنی می‌دانند که چون دوچرخه سواری رشته تیمی است  و  وقتی یک نفر نتیجه خوب می‌گیرد، همه روی آن متمرکز می‌شوند تا نتواند کارایی خودش را نشان دهد. در نتیجه این مسئله نمی‌گذارد فرد شایسته انتخاب شود. راه حل  این مشکل هم حضور در مسابقات متوسط و سطح بالا است. چون در آن مسابقات نفرات قوی‌تری حضور دارند بنابراین دیگر آنجا تمرکز روی ما نیست. مسابقات داخلی صرفا می‌توانند تا حدودی رکابزنان را آماده کنند  اما نمی‌تواند ملاک انتخابی برای المپیک باشد.

 

او با اشاره به تفاوت زیاد مسیر مسابقه جایزه بزرگ سرخه حصار با المپیک توکیو تاکید کرد: پروفایل مسیر مسابقه جایزه بزرگ سرخه حصار اصلا مشابه مسیر المپیک نیست. البته محمود پراش سرمربی تیم ملی هم می‌داند چه مسیری مناسب المپیک است اما بخاطر کرونا دست او بسته است. با این حال اگر می‌خواهیم در المپیک نتیجه قابل قبولی بگیریم باید در مسابقات رده بالا شرکت کنیم و نفر شایسته در دل آن مسابقات انتخاب شود و اگر نمی‌توانیم  در این مسابقات شرکت کنیم، باید در مسابقات داخلی  مسیرهایی را انتخاب کنیم که شباهت به مسیر المپیک داشته باشند.

 

صفرزاده ادامه داد: مجموع ارتفاع صعودی مسیر المپیک 4 هزار 300 متر است در حالی که برای جایزه بزرگ سرخه حصار، هزار و 300 متر است. سربالایی مسابقه سرخه حصار در حد 200 متر است اما برای المپیک 15 کیلومتر است. من واقعا نمی‌خواستم در این مسابقه شرکت کنم اما چون اجبار کردند حاضر شدم اما اعلام کرده‌ام که اگر ملاک انتخابی برای المپیک این مسابقه است، غیر منطقی است و این مسابقه فقط برای کسب آمادگی خوب است.  

 

رکابزن ملی پوش ایران در پاسخ به این پرسش که زمان اعزام به مسابقات اروپایی که تقریبا نزدیک المپیک است،  دیر نیست و بهتر نبود فدراسیون زودتر به فکر اعزام می‌افتاد، گفت: برای آماده شدن تا حدودی جوابگو است. البته خیلی خوب بود که از الان به مسابقات خارجی می‌رفتیم. اما اگر بخواهند از آن مسابقات گزینه اعزام به المپیک را انتخاب کنند، خیلی دیر است و باید الان تکلیف نفر اعزامی مشخص شود. فکر می‌کنم کشورهایی که در ورزش صاحب نام هستند تا الان نفرات اعزامی خود را مشخص کرده‌اند. البته امیدوارم با وجود شرایط سخت، بتوانند به مسابقات اروپایی اعزام کنند چون از هیچ چیز بهتر از است.  

المپیک ایران ورزش   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

نقش کلیدی بورس در جذب سرمایه و تولیدمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازار سرمایه به طور حتم در تحقق شعار "تولید، پشتیانی‌ها و موانع زدایی‌ها" و جذب سرمایه‌ها به سمت تولید نقش کلیدی را ایفا می‌کند که در این میان با توجه به میزبانی بورس کالا از عرضه گسترده کالاهایی مانند مواد اولیه پتروشیمی و فولاد، فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی می‌توانند با اعتماد کامل نسبت به صحت معاملات، شفافیت و قیمت کالاهایی که در بورس کال...
گسترش بورس کالا سرمایه فولاد 

  

دهنوی: بورس کشور را از تورم نجات داد / بازنگری دستورالعمل مجوزهای کارگزاریمحمدعلی دهقان دهنوی در گفت‌وگویی با عنوان «توسعه بازار از طریق بازار» در «کلاب‌هاوس» گفت: بازار سرمایه، کشور را از مصیبت بزرگ تورم نجات داد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سازمان بازرسی کل کشور اوراق بدهی 

  

دستور وزیر بهداشت برای برخورد با سواستفاده‌کنندگان واکسن کرونای پاکباناندر پی سوء استفاده برخی از مدیران ‌و کارمندان شهرداری آبادان در راستای تخصیص سهمیه واکسن به پاکبانان، وزیر بهداشت در نامه‌ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل فوری معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی را صادر کرد.
اقتصادنیوز 

  

صحبت‌های رییس سازمان بورس در کلاب هاوس/از رشد 400 درصدی انتشار اوراق شرکتها تا انتظار حمایت از دولتدهقان دهنوی گفت:24 هزار میلیارد تومان اولین درخواست ها برای انتشار از سوی شرکت‌های سرمایه گذاری و هلدینگ ها بود. قطعا درخواستهای بیشتری هم خواهد بود.
اقتصادنیوز دولت سرمایه 

  

واکنش علی دایی به درگذشت سرمربی مشهور فوتبال با موضوع واکسن کروناچهره های ورزشی زیادی از لحظه اعلام خبر درگذشت نادر دست نشان، به ابراز همدردی با خانواده وی و نشر پیام تسلیت مبادرت ورزیده اند.
مملکت‌آنلاین علی دایی علی کریمی فوتبال 

  

تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد/ ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذهمشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: ای
خبرفوری مشاور اهواز سلامت 

  

مهم‌ترین دغدغه این روزها نماینده مجلس/ مردم؟ کرونا؟ نه! دولت جدیدبرای حل مشکلات مردم تشکیل دولتی در تراز انقلاب اسلامی واجب است.
اعتماد مجلس شورای اسلامی انتخابات مجلس دولت 

  

سه موضوع مهم برای تعیین تکلیف بورسشاخص در ابتدای هفته با کاهش 9 هزار واحدی شروع کرد و این روند ریزشی ادامه داشت تا روز سه شنبه که شاخص بورس به رشد 18 هزار واحدی رسید. با این حال این رشد شاخص در آخرین روز کاری هفته دوام نیاورد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث
خبرفوری کودکان درمان پدر 

  

شهردار آبادان: خود پاکبانان خواستند که من و امام جمعه هم واکسن کرونا بزنیم/ ویدئومحمودرضا شیرازی، شهردار آبادان در واکنش به سرقت واکسن کرونای پاکبانان گفت: خود پاکبانان خواستند که م
خبرفوری سرقت 

  

سودآورترین صنعت بورسی در سال 99 چه بود؟یک کارشناس بازار سرمایه درباره سودآور‌ترین صنایع و شرکت‌های بازار سرمایه در سال 99 توضیحاتی داد.
خبرفوری صنعت صنعت دارو خودرو