صراط   |  ورزشی  |  

10 تا 12 میلیارد هزینه برای VAR!

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال گفت: طبقه دوم ورزشگاه آزادی از رده خارج شده و ظرفیت حضور تماشاگران را ندارد.

10 تا 12 میلیارد هزینه برای VAR!

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از فارس، منصور قنبرزاده در مورد برگزاری برخی دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر با حضور تماشاگران اظهار داشت: قرار شد از این هفته مشروط به شرایطی برگزاری بازی‌ها با حضور تماشاگران باشد. تعداد قابل توجهی از تیم‌های ما در استان‌هایی به جز تهران هستند. استانداری، شورای تأمین، متولیان ورزش استان و خود باشگاه‌ها بحث را پیگیری می‌کنند و مطابق شرایط باید امور را به ما اطلاع بدهند. مکاتباتی با همه باشگاه‌ها داشتیم و بیشتر آنها طبق هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط در برگزاری مسابقات جلسات تشکیل دادند. به جز خوزستان سایر استان‌ها از ما درخواست کردند بازی‌های‌شان با حضور تماشاگران باشد. 

وی افزود: باشگاه فولاد خوزستان امروز بیانیه صادر و اعلام کرد در حال حاضر برگزاری میزبانی با حضور تماشاگران را نداریم. تا این لحظه به جز خوزستان و تیم فولاد سایر باشگاه‌ها آمادگی خود را برای ورود تماشاگران اعلام کرده‌اند. مهدی تاج هیأت رئیسه و ارکان فدراسیون در این زمینه خیلی تلاش کردند. حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها خواسته مردم و رسانه‌ها است. 

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال اضافه کرد: برگزاری یک مسابقه بدون تماشاگر جذابیتی ندارد. بخشی از درآمد باشگاه‌ها از محل بلیت‌فروشی است. قیمت تبلیغات محیطی هم  با حضور تماشاگران بیشتر می‌شود که باید الزامات فیفا و AFC در خصوص بحث حرفه‌ای را هم در نظر بگیریم. متولیان ذی‌ربط در کشور به ویژه وزارت کشور به جد دنبال فراهم کردن شرایط هستند.

قنبرزاده تصریح کرد:‌ از این هفته با شیب مناسبی بازی‌ها را با حضور تماشاگران برگزار خواهیم کرد و از هفته آینده با وضعیت بهتر و توسعه‌ بیشتری این کار انجام خواهد شد. در مورد ظرفیت حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیز باید شفاف‌سازی کنم. ظرفیت هر ورزشگاه را متولیان ذی‌ربط در هر استان تعیین می‌کنند. استاندار، شورای تأمین، اداره کل ورزش و جوانان، هیأت فوتبال و خود باشگاه‌ها ستاد و تشکیلاتی در استان خود دارند و براساس وضعیت ورزشگاه‌ها و شرایط استان تعیین و تکلیف می‌کنند که چه درصدی تماشاگر به ورزشگاه بیاید.

وی افزود: در بررسی‌هایی که در 2-3 جلسه تهران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که متأسفانه طبقه دوم ورزشگاه آزادی کاملاً از سیستم خارج شده است زیرا نیاز به مرمت و باسازی دارد. کارشناسان رسمی دادگستری برای این طبقه احتمال خطر دادند. موضوع را هم به ورزشگاه آزادی و شرکت توسعه اعلام کردند تا فعلاً از طبقه دوم ورزشگاه آزادی بهره‌برداری نشود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت طبقه اول ورزشگاه آزادی توضیح داد: در این 2-3 روز مکرر پیگیری‌هایی انجام دادیم. بخشی از زون‌های طبقه اول نیز طبق نظر تشکیلات مهندسی تأسیسات و مهندسی ایمنی شرکت توسعه ملاحظاتی دارد. بحثی بود تا بازی استقلال و ملوان را رد کرده و در دیدارهای آینده مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم اما علاقه داشتیم بازگشت تماشاگران از همین بازی شروع شود. با توجه به محدودیت‌های فنی، مهندسی و ایمنی ورزشگاه آزادی برای حفظ جان تماشاگران ظرفیت محدودی را برای این مسابقه در نظر گرفتیم.

قنبرزاده در مورد اینکه چه زمانی می‌تواند از 100 درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی استفاده کرد، پاسخ داد: طبق جلساتی که در استانداری برگزار شد مشکلاتی مطرح کردند که پذیرفتیم فدراسیون فوتبال بخشی از این مشکلات را حل کند. البته خودمان هم در تنگناه شدید مالی هستیم. شرکت توسعه و تجهیز به منابع نیاز دارد. وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد بازسازی کامل ورزشگاه آزادی زمان‌بر است اما هیأت وزیران و حاکمیت باید کمک کند به هر حال منابع مالی وزارت ورزش هم محدود است. ورزشگاه آزادی ملی است و مردم مطالبه دارند این ورزشگاه که پیشانی ورزشگاه‌های کشور است سریع‌تر به باسازی و مرمت برسد. نباید به پروسه زمان‌بر بیفتد بلکه باید ورزشگاه آزادی را به عنوان پروژه‌ای اضطراری ببینند. این موضوع نیز مساعدت هیأت وزیر و رئیس جمهور را می‌طلبد.

وی عنوان کرد:‌ در کل تا این لحظه به جز فولاد خوزستان هیچ باشگاهی اعلام نکرده که توانایی حضور تماشاگران را ندارد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد عکس و فیلم‌های منتشر شده از ورزشگاه آزادی که نشان می‌دهد مشکلات این ورزشگاه مربوط به یک یا دو سال اخیر نیست و سال‌ها است وجود دارد اظهار داشت: این موضوع کاملاً تخصصی و ویژه است. در بحث پروژه‌های عمرانی فقط مشکل ما مربوط به ورزشگاه‌ها نیست. مراکز درمانی در ایران داریم که 20 سال است به اتمام نرسیده است. مراکز رفاهی و سایر پروژه‌‌های متعدد نیز وجود دارند که رها شده‌اند. باز هم می‌گویم ورزشگاه آزادی پیشانی ورزش کشور است و باید جدیت بیشتری نسبت به آن داشت. 

قنبرزاده در خصوص اینکه آیا 30 درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی برای دیدار استقلال و ملوان قابل استفاده خواهد بود، گفت: طبقه دوم ورزشگاه کاملاً از رده خارج شد و کارشناسان اعلام کردند استفاده از قسمت‌هایی از طبقه اول نیز برای بازی ملوان و استقلال خطرناک است. به همین دلیل نمی‌توانیم با قاطعیت از حضور 30 درصدی تماشاگران صحبت کنیم. 

وی در مورد احتمال ریزش ورزشگاه آزادی نیز اظهار داشت:‌ از چه لحاظ؟ وزیر ورزش توضیحاتی ارائه کرد و گفت بخش‌هایی از ورزشگاه در حال مرمت است. می‌دانید فدراسیون فوتبال هیچ مسئولیتی نسبت به ورزشگاه ندارد اما اطلاعاتی گرفته‌ایم و واقعاً دلواپس هستیم. تیم‌های ملی، استقلال و پرسپولیس از این ورزشگاه استفاده می‌کنند. گام‌هایی برای تعمیر، بازسازی و نگهداشت ورزشگاه برداشته شده که امیدواریم سرعت بیشتری بگیرد. 

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد آخرین وضعیت ورود VAR به ایران عنوان کرد:‌ ما دو نوع ورزشگاه داریم. عمده ورزشگاه‌های ما دولتی و در اختیار وزارت ورزش هستند. در مورد همین بحث داوری اگر پروژه VAR  را داشتیم خیلی از این اتفاقات نمی‌افتاد. در بحث داوران اگر چنین سیستمی نداشته باشیم بازیکنان ما شاید در مسابقات بین‌المللی به مشکل بخوردند. هزینه استفاده از VAR خیلی زیاد نیست شاید برخی باشگاه‌های ما اگر هزینه یک بازیکن مطرح خود را کنار بگذارند می‌توانند ورزشگاه خود را برای VAR تجهیز کنند. 

قنبرزاده در خصوص مبلغ دقیق استفاده از سیستم VAR گفت: من رقم‌های متفاوتی شنیده‌ام. در نشست‌های تخصصی دوستان با شرکت متولی کار که تحت لیسانس شرکت بلژیکی است ارقام متفاوتی مطرح شد. مثلاً ممکن است ورزشگاه آزادی نسبت به سایر استادیوم‌ها شرایط خاصی داشته باشد. فکر نمی‌کنم مبلغ این سیستم کمتر از 10 تا 12 میلیارد باشد. کارگروهی با مدیریت دبیرکل فدراسیون و حضور اعضایی از کمیته داوران، کارشناسانی عمرانی، بین‌الملل و ... تشکیل شده که خیلی جدی روی این موضوع کار کرده و به باشگاه‌ها کمک می‌کنند.

وی افزود: در آذربایجان، خوزستان، اصفهان و حتی همین تهران ورزشگاه را به باشگاه‌ها اجاره می‌دهند طبیعی است اگر برای اجاره کردن یک خانه هم امکانات را بیشتر کنید باید با مبلغ بیشتری این خانه را اجاره بدهید. VAR هم همین است. ورود این سیستم عزم جدی‌تری می‌خواهد. فدراسیون فوتبال به جد پای کار آمده است و ریاست آن نیز نامه‌ای زده و هشدار داده است ضمن احترام به همه باشگاه‌ها می‌گوییم اگر استان‌هایی در این زمینه عقب بیفتند احتمال دارند در فصل آتی مسابقات‌شان به استان‌های همجوار دارای VAR منتقل شود.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون اضافه کرد: بعید می‌دانم همه استان‌ها فصل آینده VAR نداشته باشند زیرا خیلی از استانها و باشگاه‌ها کار را شروع کرده‌اند اما اگر تیم‌های برخی استان‌‌ها عقب بیفتند با توجه به اینکه تیم متعلق به استان است مردم همان استان از مقامات متولیان، ورزش و شخص استاندار مطالبه می‌کنند. قطعا طبعات اجتماعی هم برای استان ایجاد خواهد شد. اگر یادتان باشد در برهه‌ای از ورزشگاه‌ها صندولی نداشتیم و سکو سیمانی بود، جایگاه خبرنگاران و ... نیز ایراد داشت. در دوره قبلی فدراسیون فوتبال عزم جدی شد و به ورزشگاه‌هایی که صندلی نداشتند اجازه میزبانی ندادند. بازی‌ها را به استان‌های همجوار بردند و در یک زمان منطقی بسیاری از ورزشگاه‌های ما صندلی‌گذاری شد.

قنبرزاده ادامه داد: VAR هم شبیه همین است. از همه می‌خواهم موضوع را جدی بگیرند زیرا تبدیل به یک الزام می‌شود. فردا اگر فیفا و AFC ابلاغ رسمی کنند نمی‌توانیم بدون VAR میزبانی کنیم. باید ورزشگاه‌ها به سمت استفاده از VAR بروند. 

وی در خصوص ضمانت اجرا برای VAR گفت: معقولاتی داریم. اگر در فصل آینده 60 تا70 درصد ورزشگاه‌ها به این سیستم مجهز شدند 30 درصد باقی مانده باید از همان ورزشگاه‌های دارای VAR استفاده کنند. یادتان هست در برهه‌ای کمبرند ایمنی در خودروها به شوخی گرفته می‌شد اما وقتی طرح اجرایی و جرائم و مقررات به حالت اجرا درآمد اکنون استفاده از کمربند تبدیل به یک روند شده است. به استان‌ها هم حق می‌دهم زیرا در برخی از استان‌ها ورزشگاه‌ برای خود باشگاه‌ها نیست اما باید رایزنی کنند به توافق برسند. باید به مسئولان استانی بگویند اگر ورزشگاهی که می‌خواهید به ما بدهید این سیستم را نداشته باشد نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا فصل آینده لیگ برتر با VAR برگزار خواهد شد یا خیر، گفت:‌ نمی‌توانم به این سؤال پاسخ قطعی بدهم. اگر دست کم بالای 60درصد ورزشگاه‌ها مجهز شوند قطعاً لیگ را با  VAR برگزار خواهیم کرد 40 درصد بقیه ورزشگاه‌ها نیز باید به ورزشگاه‌هایی بیایند که این سیستم را در اختیار دارند. اجرای کار دست فدراسیون فوتبال نیست اگر اجرا دست ما بود شاید با قاطعیت بیشتری می‌توانستیم جواب بدهیم. اگر الزام و ابلاغ شد که باید لیگ حرفه‌ای ایران با VAR برگزار شود نمی‌توان از این موضوع فرار کرد.

قنبرزاده ادامه داد: دیگر نمی‌توانیم چک لیست‌ها را بالا و پایین کرده و گزارش‌های غیر واقعی بدهیم زیرا در نهایت مجامع بین‌المللی ورود می‌کنند. در این حالت لیگ حرفه‌ای ما آماتور خواهد شد. باشگاه‌های ما مجوز حضور در لیگ قهرمان آسیا را به دست نمی‌آورند دو باشگاه ما که وارد بورس شده‌اند به حدی ارزش‌گذاری شده‌اند که نمی‌توانید صفرها را بشماریم اما رقم بسیار بزرگ است. استقلال و پرسپولیس به اعتبار حضور در لیگ قهرمانان وارد بورس شده‌اند اما اگر به دلیل همین VAR مجوز حرفه‌ای نگیرند و پس فردا لیگ ما آماتور شود سهام این باشگاه‌ها چه مقدار کاهش خواهد یافت؟

وی در مورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال امید گفت: طبق پروتکل‌های موجود با توجه به اینکه تیم ملی امید برای رقابت‌های انتخابی المپیک آماده می‌شود باید هماهنگی لازم را با کمیته ملی المپیک به عمل آورد. طبق اطلاعاتی که من دارم و این موضوع نیز رسانه‌ای شده حبیب کاشانی که از مدیران بسیار خوش‌نام ورزش کشورمان و مدیرعامل باشگاه بوده به عنوان مدیر تیم انتخاب شده و حکم ابلاغش نیز به زودی زده خواهد شد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ابتدا باید مدیر تیم مشخص می‌شد سپس سراغ انتخاب سرمربی می‌رفتیم تا  هماهنگی و همگرایی لازم را با هم داشته باشند. هنوز ابلاغی زده نشده و من هم به این دلیل که نام کاشانی رسانه‌ای شد گفتم. باید توافقاتی به عمل بیاید تا اگر کاشانی و هر فرد دیگر انتخاب شد اولویتش هماهنگی با سرمربی تیم باشد. 

قنبرزاده در خصوص اینکه تیم امید کمیته المپیک است یا فدراسیون فوتبال عنوان کرد:‌ طبق یک عرف و پروتکل کلیه تیم‌هایی که به المپیک اعزام می‌شوند مسئولیت اجرایی و نظارت بر برنامه‌های‌شان با کمیته ملی المپیک طبق هماهنگی فدراسیون‌‌ها است. باید طرفین با هم به جمع‌بندی و توافق برسند. این موضوع فقط خواسته فدراسیون فوتبال هم نیست. برنامه‌ها را به کمیته ارائه می‌دهند تا واحدهای ارزیابی کمیته المپیک آنها را بررسی کند.

وی در مورد اینکه آیا کاشانی انتخاب ملی کمیته المپیک بود یا فدراسیون فوتبال توضیح داد: قطعاً باید فدراسیون و کمیته در این مورد به توافق رسیده باشند. مسئولان کمیته و ریاست فدراسیون اعلام کردند جلساتی برگزار شده که در جزئیاتش نیستم. 

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا سرمربی تیم امید ایرانی خواهد بود یا خارجی، اظهار داشت: مسابقات انتخابی المپیک را پیش‌رو داریم به همین دلیل می‌توانیم از مربیان ایرانی که از لحاظ فرهنگی، اجتماعی از کشورمان شناخت دارند و کار با جوانان نیز شناخت فرهنگی و سنتی می‌طلبد اعتقاد شخصی من این است که باید سرمربی تیم امید ایرانی باشد. در هیأت رئیسه بحثی در این خصوص مطرح نشده اما در حواشی جلسات و صحبت‌ها ریاست فدراسیون، پیشکسوتان و اعضا صحبت‌هایی کرده‌اند.

قنبرزاده در خصوص مطرح شدن برخی گزینه‌ها برای سرمربیگری تیم امید، گفت: با قاطعیت می‌گویم هیچ فردی در هیأت رئیسه طرح موضوع نشده است و دقیق نام بردن از مربیان مختلف گمانه‌زنی رسانه‌ها بود. رئیس فدراسیون هم هیچ مأموریتی را برای مذاکره با مربی خاصی تعریف نکرده است.

وی در خصوص اینکه آیا میرشاد ماجدی به عنوان رئیس کمیته جوانان نیز مسئولیتی برای مذاکره با گزینه سرمربیگری تیم امید ندارد، اظهار داشت:‌ کمیته جوانان باید نقطه نظر و طرح بدهد. خیلی هم خوب است که پیشنهاد بدهد در اساسنامه همه چیز تعریف شده است. در اساسنامه آمده سرمربیان تمام تیم‌های ملی باید با پیشنهاد شخص رئیس فدراسیون و مصوبه این هیأت رئیسه انتخاب شود. ما هم انتظار داریم گزینه مدنظر معرفی شود و ان‌شاءالله رئیس فدراسیون با سرعت بیشتری مطالبه مردم را پیگیری کند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: رئیس فدراسیون هفته گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد به زودی سرمربی تیم امید را معرفی خواهد کرد البته من نگفتم قطعاً سرمربی ایرانی است بلکه گفتم نظر شخصی‌ من استفاده از مربی ایرانی است. ممکن است فدراسیون تشخیص بدهد یک مربی خارجی انتخاب کرده و هیأت رئیسه نیز او را تأیید کند. 

قنبرزاده درمورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان، عنوان کرد: پیش از این قرار بود جام ملت های آسیا در خرداد 1402 برگزار شود اما به دلیل اینکه جام جهانی قطر در فصل متفاوتی نسبت به سایر جام‌های جهانی برگزار شد، به همین میزان نیز جام ملت‌ها تا دی سال آینده به تعویق افتاد. تقریبا نزدیک به یک سال فرصت داریم‌.

وی افزود: درمورد انتخاب سرمربی تیم ملی نه باید خیلی تعجیل و نه البته خیلی تاخیر شود. در برهه‌ای تجربه‌ای داریم و برخی زمان‌ها احساسی تصمیم گرفتیم. پس از جام جهانی پیشکسوتان، مردم و ..‌‌. صحبت کردند که سریع تصمیم بگیریم، مربی را برداریم و یک مربی دیگر بیاوریم‌‌. معمولا در شرایط احساسی، تصمیم‌های ما خیلی خوب از آب درنیامده است‌‌.

عضو هیات رئیسه فدراسیون تصریح کرد: جمع بندی رئیس و اعضای هیات رئیسه این بود تامل بیشتری کرده و سریع پای میز مذاکره و قرارداد نرویم تا  تجارب تلخ قبلی تکرار نشود‌. باید از تجربه‌ها درس بگیریم و کار را به شکلی اصلاح کنیم‌. به این دلیل که اولین فیفادی ما در فروردین 1402 است، تصمیم گرفتیم تعجیل نکنیم.

قنبرزاده اضافه کرد: الان موعد تصمیم‌گیری است‌ و ان‌شاءالله این اتفاق هم می‌افتد. ریاست فدراسیون روی این بحث خیلی کار کرده و سعی داشته به درستی گزینه‌های دز ذهنش رسانه‌ای نشوند. اگر گزینه‌های مدنظر رسانه‌ای و مشخص می‌شدند، تبعاتی داشت و ممکن بود شرایطی پیش بیاید که به سود فوتبال کشور نباشد. من و هیات رئیسه می‌دانیم تاج در این زمینه کار می‌کند‌. در فرصت زمانی خیلی سریع این اتفاق خواهد افتاد. مطالبه مردم و فوتبالی‌ها همین است و ما هم از ریاست فدراسیون می‌خواهیم سریع‌تر موضوع تعیین تکلیف شود. هیات رئیسه نیز تلاش خواهد کرد به تاج کمک کند.

وی ادامه داد: مربی باید لیگ را ببیند، برنامه بدهد و پروسه های تمرینی را مشخص کند. ریاست فدراسیون نیز کم تجربه و کوچک نیست و قطعا همه مسائل را در نظر می‌گیرد. مردم در نانوایی و میوه فروشی این موضوع را از ما سوال می‌کنند. قطعا هیات رئیسه به ریاست فدراسیون کمک خواهد کرد اما تصمیم نهایی با او است‌. خواهش می‌کنیم برای معرفی سرمربی بیش از این زمان را از دست ندهد.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال درمورد اینکه آیا سرمربی تیم ملی تا پایان ماه بهمن مشخص خواهد شد، گفت: من نمی‌توانم زمان بگویم زیرا باید ریاست فدراسیون معرفی کند.

قنبرزاده درمورد اینکه آیا به گزینه‌‌ای هم رسیده‌اند، توضیح داد: همه نام‌ها گمانه زنی است. چیزی که خودم می دانم را صادقانه می‌گویم چه در محفل خصوصی یا جلسه هیات رئیسه، درمورد هیچ فردی طرح موضوع نشده است.

وی درمورد اینکه آیا تاج به فردی مسئولیت داده تا با گزینه‌های مدنظرش مذاکره کند، گفت: تا جایی که اطلاع دارم، ریاست فدراسیون به هیچکس برای مذاکره ماموریتی نداده در غیر این صورت هیات رئیسه یا دست کم نواب رئیس مطلع می‌شدند. خیلی بعید می‌دانم این کار را انجام داده باشد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا شانس گزینه داخلی  برای سرمربیگری تیم ملی بیشتر است یا خارجی، پاسخ داد: شرایط بزرگسالان را می دانید. بدنه این تیم لژیونرها و عضو باشگاه‌های اروپایی یا کشورهای همسایه هستند. نباید حساس باشیم بلکه باید دید مربی داخلی می‌تواند موثرتر باشد یا خارجی. در این زمینه باید ریاست فدراسیون را باز گذاشت تا تحت تاثیر جو رسانه‌ای قرار نگیرد و بتواند تصمیم خوبی بگیرد.

قنبرزاده درمورد اینکه جای برخی تصمیم‌‌گیری ها هنوز برای فوتبال ما زخم است، گفت: من اشاره ای کردم که باید از تجارب قبلی درس بگیریم.

وی درمورد اینکه مردم مطالبه دارند در جام ملت‌های آسیا اتفاق خوبی برای تیم ملی رقم بخورد، اظهار داشت: ان‌شاءالله‌. ما هم با مردم و جزء بدنه آن‌ها هستیم. همه اعضای هیات رئیسه برای رضایت‌مندی مردم عزیز کشورمان تلاش می‌کنند.

مهدی تاج باشگاه فولاد خوزستان فولاد خوزستان   اخبار برگزیده
  

220 هزار بازنشسته تامین اجتماعی در انتظار دریافت وامهنوز تعداد زیادی از بازنشستگان کارگری موفق به دریافت وام ضروری نشده‌اند.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی وام 

  

در حالی که تیم‌های لیگ برتری به دنبال تقویت خود هستند، حواشی در بخش مدیریتی صنعت نفت کم نیست!
ایلنا پول نفت بازی 

  

رییسی: دستگاه‌های اجرایی برای مدیریت بازار ارز به بانک مرکزی کمک کنندرئیس جمهور با اشاره به سیاست‌های اعلامی جدید بانک مرکزی و امیدواری فعالان اقتصادی به اثربخش بودن آن، از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست به بانک مرکزی کمک کنند تا سیاست‌های خود برای مدیریت بازار ارز را به شکل موفق اجرا و اعمال کند.
مثلث ارز وزارت بهداشت 22 بهمن 

  

فوری|استقلال نمی تواند بازیکن خارجی بگیرد3 خروجی و چالش سخت آبی‌ها/ استقلال نمی‌تواند مهاجم اسبق منچسترسیتی را جذب کند
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال ایران خودرو 

  

قالیباف: با هر اقدام علیه سپاه پاسداران برخورد می شودقالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شورای اروپا بخواهد دریچه عقلانیت را ببندد و در جهت دفاع از تروریسم حرکت کند، ما در مجلس آماده‌ایم با هر اقدامی که بخواهد ثلمه‌ای به سپاه پاسداران وارد کند، با قاطعیت برخورد کنیم.
فردا سپاه پاسداران مجلس شورای اسلامی تروریسم 

  

واکنش سرمربی چلسی به قراردادهای بلندمدت زمستانیسرمربی تیم چلسی می‌گوید قراردادهای بلندمدت هیچ ضمانتی ندارند که بازیکنان تازه وارد تیمش حتما به موفقیت دست پیدا کنند.
ایلنا چلسی موفقیت لیگ برتر 

  

گفتگو با سارق حرفه‌ای بانک ملی پس از بازگشت به ایرانحوادث رکنا: 7ماه پس از بزرگ‌ترین سرقت پایتخت، متهمان اصلی این گروه از ترکیه به ایران برگشتند.
مثلث بانک ملی بازداشت سرقت از بانک 

  

سیامک نعمتی می خواهد قرمز پوش بماندبازیکن مازاد پرسپولیس همچنان سرخ‌پوش می‌ماند
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

8 درصد آب شرب تهران را 3 درصدِ بدمصرف‌ها استفاده می‌کنندبه گفته معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گروه «بدمصرف‌ها» معادل 42 میلیون و 492 هزار و 806 مترمکعب آب را در 9 ماه نخست امسال مصرف کرده‌اند.
ایلنا تهران فاضلاب ماه 

  

اعزام 87 هزار و 550 زائر به حج 1402رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به سهمیه ایران برای حج 1402،گفت: در سال آینده 87 هزار و 550 نفر به حج تمتع اعزام خواهند شد.
ایلنا سازمان حج و زیارت حج تمتع ایران 

  

شرایط بهره‌مندی سربازان از سوابق بیمه‌ای دوران خدمت وظیفه اعلام شدکلیه مشمولان قانون تأمین‌ اجتماعی با حداقل دو سال سابقه پرداخت حق‌بیمه می‌توانند به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه اینترنتی سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir نسبت به ارائه درخواست احتساب سوابق ایام خدمت سربازی به عنوان سوابق بیمه‌پردازی اقدام کنند.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی سربازی 

  

طرح مجلس برای ایجاد سازمان محرومیت‌زداییجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی تحت عنوان خدمت و محرومیت زدایی تهیه و تدوین کرده‌اند.
فردا مجلس شورای اسلامی سازمان برنامه و بودجه شهرسازی 

  

اعتراف مقام آمریکایی به هراس از رابطه ایران - روسیهمقامات وزارت امور خارجه و وزارت دفاع آمریکا در سفر به اوکراین، با تکرار ادعای غرب مبنی بر حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین، درباره روابط تهران-مسکو ابراز نگرانی کردند.
مثلث بهاره رهنما ایران خودرو ایران 

  

شکایت باشگاه هوادار از یک بازیکنشکایت باشگاه پایتخت از فوتبالیستی که یک طرفه فسخ کرد
خانه فوتبال پایتخت بهرام رادان مهدی پاکدل 

  

مذاکرات هسته‌ای با ایران به «بن‌بست» رسیده استمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که مذاکرات هسته‌ای با ایران به «بن‌بست» رسیده است.
ایلنا هسته ای ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  اخبار داغ
  

آخرین تصمیم درباره عرضه خودرو در بورسرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت تصمیم‌گیری درمورد عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.
صراط خودرو بورس کالا سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص خطر مرگ و میر ناشی از کروناسازمان جهانی بهداشت در آخرین بیانیه خود اعلام کرده است که هنوز خطر مرگ و میر کرونا وجود دارد.
اعتماد مرگ 

  

اقتصادنیوز: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت تصمیم‌گیری درمورد عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.
اقتصادنیوز خودرو بورس کالا سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

اقتصادنیوز : بازار ارز هرات در شروع معاملات امروز دوشنبه 9 بهمن ماه پر حرارت شروع به کار کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

تصمیم مهم یوفا برای پروتکل های کرونا در اروپایوفا پروتکل کرونا در فوتبال اروپا را تعلیق کرد.
برنا یوفا فوتبال اروپا فوتبال 

  

دلیل ریزش سنگین دیروز بورس چه بود؟روزنامه تعادل نوشت: باید دید سرنوشت مبهم عرضه خودرو در بورس کالا که هر روز وارد بعد تازه‌ای می‌شود در نهایت به چه سرانجامی خواهد رسید. بپذیریم یا خیر، لیدر این روزهای بازار سرمایه گروه خودرو است و تا مشخص شدن تکلیف عرضه خودرو در بورس کالا باید منتظر عملکرد نوسانی بازار سهام بود.
اعتماد بورس کالا روزنامه خودرو 

  

هشدار / این افراد عوارض طولانی مدت کرونا دارند!رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شدت پایین‌تر موج هشتم کرونا در مقایسه با موج قبلی گفت: یک‌سوم جمعیت افراد واکسن‌نزده، ممکن است دچار عوارض طولانی‌مدت کرونا (لانگ کووید) شوند.
گسترش وزارت بهداشت مرگ بیمارستان 

  

قیمت دلار در بازار آزاد | آخرین قیمت دلار و یورو 10 بهمنقیمت دلار در بازار آزاد با تغییرات چندانی نسبت به دیروز همراه نشد.
فردا قیمت دلار ایران خودرو 

  

فروش 10205 قطعه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالادر پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، 10205 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت 8 میلیون و 301 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.
برنا بهار بورس کالا قیمت 

  

احتمال توقف عرضه دو مدل خودرو در بورس تا تصمیمات نهایی شورای رقابت/ جلسه امروز وزیر با شورای لغو شدرئیس سازمات بورس گفت: به دلیل عدم حضور چند تن از اعضای شورای رقابت جلسه امروز با وزیر لغو شد.
ایلنا خودرو شورای رقابت خبرنگار 

  

خریداران ربع سکه بورسی سود کردند | ربع سکه بورسی 1 میلیون تومان ارزان‌تر از بازارامروز در پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد 10205 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت 8 میلیون و 301 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.
فردا سود ایران خودرو خودرو 

  

به‌زودی معاملات برق سبز در بورس انرژی ایران آغاز می‌شودمدیرعامل بورس انرژی ایران در هفتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی و چهارمین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، گفت: در تلاش هستیم با همکاری ساتبا و نیروگاه‌های تجدیدپذیر معاملات برق سبز (برق تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر) در بورس انرژی ایران آغاز شود.
برنا برق انرژی ایران 

  

ثبت یک روز صفر دیگر کرونایی در کشورمرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از ثبت یک روز صفر دیگر کرونایی در کشور خبر داد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت ماه