فردا   |  سیاسی  |  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق است

وزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق است

احمد وحیدی وزیر کشور پیش از ظهر امروز (شنبه) در نشست با اعضای ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: آنچه که راجع به حضرت امام است به عنوان وظیفه بر عهده تک، تک ما است، بحث پایان ناپذیری است. همگی مدیون حضرت امام هستیم.

وی عنوان کرد: آنچه به عنوان مکتب امام تعریف می‌شود توسط مقام معظم رهبری به خوبی در دنیا تبیین می‌شود و احیاگری دوران ما مربوط به همان روشنگری امام رحمت الله است. وعده‌های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.

وزیر کشور تصریح کرد: امروز همه معارف انسانی در این حرکت بزرگ نهفته است و تلاش‌های دشمن برای خاموش کردن این مطلب به جایی نرسیده است. نکته در این است که بزرگداشت حضرت امام (ره) هر سال بیش از سال پیش باید باشکوه‌تر برگزار شود.

وحیدی بیان کرد: همان طور که امروز اربعین تبدیل به نقطه اوج ایمانی شده است و همانطور که روز قدس و 22 بهمن روزهای مهمی شده‌اند، نباید این روزها را نیز از دست بدهیم. عزیزان ما در دستگاه‌های علمی، فرهنگی و در سازمان‌های مختلف باید نقش خود را در این زمینه ایفا کنند.

وی با بیان اینکه جملات امام راحل راه و حکمت است و به دل می‌نشیند، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی و دستگاه‌های فرهنگی و همه نهادهای فرهنگی هم در فضای مجازی و هم در فضای عینی باید به این امور توجه کنند و در هر دو کتاب‌های جدیدی از امام خمینی (ره) رونمایی شود. انتشارات ایده‌های حضرت امام بسیار اهمیت دارد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: این دوره همه ذهن‌ها بیشتر آماده دریافت مطالب هستند. مراسم امام را نباید به مراسم در مرقد امام خلاصه کرد. چه دستورالعملی در این زمینه به مدارس ابلاغ شده است؟ در وزارت علوم چه برنامه مشخصی و چه حرف‌ها و گفتگوهایی برنامه ریزی شده است؟ باید در این حوزه‌ها برنامه‌های مهم داشته باشیم.

وحیدی با اشاره به اهمیت فراگیری پرداختن به مراسم ارتحال امام خمینی (ره) گفت: همه جا باید از برنامه‌های آن روز بهره مند و برخوردار باشند و همه شوراها و دهیاری‌ها در اقصی نقاط کشور باید همکاری کنند تا مراسم اطلاع رسانی شود.

وی اضافه کرد: پوشش دادن این برنامه‌ها از اقلیت‌های دینی و مذهبی بسیار اهمیت دارد و از افراد ساکن خارج از کشور و از مردم داخل کشور برای پرداختن به این برنامه‌ها باید بهره جست. باید از شخصیت‌های جدیدی که از امام سخن نگفته‌اند بهره گرفت.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: دشمن با تلاش‌های بسیار سعی در محو کردن امام داشت، اما موفق نشد. لازم است قرارگاه خاصی برای مراسم ارتحال حضرت امام تشکیل شود تا هیچ برنامه‌ای روی زمین نماند. ما اگر به دنبال رضایت امام هستیم باید زائران و مهمان‌های ایشان را به نحو عالی تکریم کنیم. رسیدگی به مشکلات آنها نیز باید مورد توجه ما باشد.

وحیدی ادامه داد: وزارت بهداشت نشان داد در زمینه کرونا ظرفیت خوبی دارد و هلال احمر هم پای کار است و این جهت ان شاالله در مراسم امام خمینی (ره) کمبودی وجود نداشته باشد. در بحث فنی و کیفیت صوت مراسم نیز باید تلاش‌های لازم صورت گیرد زیرا پوشش صوتی اهمیت زیادی دارد.‌

وی اظهار کرد: سرویس دهی کامل به افراد در این مراسم اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر بتوانیم در آن روز به نام حضرت امام، حدود 10 میلیون بسته‌های خدماتی و معیشتی در نقاط محروم توزیع کنیم بسیار خوب خواهد بود. ما برای 150 هزار نفر مهمان برنامه ریزی کرده‌ایم اما برای تعداد بیشتر نیز باید آمادگی وجود داشته باشد.

وزیر کشور ادامه داد: مهم است در این چند روز حرکت اضافه‌تر از آنچه تاکنون بوده است وجود داشته باشد و مرتب یادآور باشیم که کارها به نتیجه برسد و ابتکارات و خلاقیت‌های جدید مانند دیوارنوشته‌های بزرگ توسط شهرداری صورت گیرد و هر که به مناسبت و به اقتضای توان و امکانات خود باید برای این ایام برنامه داشته باشد.

وحیدی در پایان گفت: هرچه نام امام خمینی (ره) را بلند تر ببینیم یعنی انقلاب اسلامی در دنیا سرافرازتر است. توجه به این مهم معروف بزرگی است.

منبع: مهر

امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

تهران فردا تعطیل است؛ بانک و بورس باز هستندتهران- معاون استاندار تهران از تعطیلی ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، عابد ملکی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی ادارات مهدکودک‌ها و همه مقاطع تحصیلی برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد...
انصاف‌نیوز تهران استانداری تهران بانک 

  

فردا تهران تعطیل شد/بانک‌ها و بورس فردا تعطیل شدند؟عابد ملکی، معاون استانداری تهران: بانک ها و بورس در تهران فردا (دوشنبه 13 تیر) تعطیل نیستند.
فردا تهران استانداری تهران بانک 

  

بانک‌ها و بازار بورس تهران فردا دوشنبه 13 تیر تعطیل نیستنداستانداری تهران اعلام کرد بورس و بانک‌ها در تهران فردا تعطیل نیستند.
برنا بانک بورس تهران تهران 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار امروزحال حاضر مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت اکثر خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته ثابت است و فقط برخی با اعلام قیمت‌های کاذب سعی در ایجاد نوسان در بازار را دارند.
۵۵ آنلاین قیمت واردات خودرو خودرو 

  

استان تهران تعطیل شد/ بانک ها و بورس هم تعطیل شد؟اقتصادنیوز: ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه تعطیل اعلام شد.
اقتصادنیوز تهران بانک دماوند 

  

بازگشت کرونا به دوران اوجبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت اصفهان 

  

آخرین تحولات بازار خرید و فروش خودرو/ قیمت خودرو ارزان می‌شود؟کاهش عرضه خودرو به همراه عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو، عاملی شده است تا بازار همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها نباشد.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

کرونا دوباره جان گرفت/ آمار فوتی های کرونا امروز 12 تیربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 12 تیر در ایران | کرونا خیز دوباره گرفتمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت یارانه 

  

افت 300 هزار تومانی قیمت سکهقیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، 12 تیرماه) با 300 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 15 میلیون و 330 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت بهار 

  

کرونا دوباره اوج گرفت/ شناسایی 717 بیمار و 6 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 239 هزار و 557 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر…
مهر خبرنگار