برنا   |  اجتماعی  |  

واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

واقعیت مجازی روزبه‌روز امکانات بیشتری را در اختیار کاربران دنیای فناوری قرار می‌دهد و تمرین اخراج کارمندان، جدیدترین دستاورد آن در حوزه‌ی کسب‌وکار است.

واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ تصور کنید که به‌عنوان یک مدیر میانی در سازمانی فعالیت می‌کنید و اخراج یک کارمند بر عهده‌ی شما قرار گرفته است. قطعا اعلام خبر اخراج حتی در دفعات متعدد هم آسان نخواهد بود. اگر بتوانید پیش از اعلام خبر اصلی، تمرینی برای درک بهتر شرایط کارمند مذکور داشته باشید، شرایط کمی بهتر می‌شود. اگر کارمند مذکور یک شخصیت واقعیت مجازی باشد، از اخراج او آن‌چنان ناراحت نمی‌شوید. ازطرفی اخراج مذکور بدون ایجاد حس ناراحتی، تمرینی کاربردی برای اخراج کارمند واقعی خواهد بود؛ کارمندی که از جنس پیکسل و بیت نیست.

شرکت Talespin شخصیتی واقعیت مجازی به‌نام Barry طراحی کرده است. شرکت مذکور در حوزه‌ی ساخت برنامه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند که شرکت‌های متعددی از فهرست معروف Fortune 500 مشتری آن‌ها هستند. بری یکی از جدیدترین برنامه‌های شرکت تیل‌اسپین محسوب می‌شود که با هدف معرفی فناوری انسان مجازی (Virtual Human Technology) شرکت، طراحی شد.

کایل جکسون، بنیان‌گذار و مدیرعامل تیل‌اسپین درباره‌ی پروژه‌ی جدید می‌گوید:

ایده‌ی اصلی نرم‌‌افزار جدید ما، ایجاد فضایی امن برای کارمندان است تا موقعیت‌های چالشی بین فردی را تمرین کنند. ما از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا کاراکترهایی با احساسات نزدیک به واقعیت طراحی شوند و چالش‌هایی با شبیه‌سازی بالا رخ دهد.

تیل‌اسپین در کالیفرنیای شمالی و هلند فعالیت دارد. آن‌ها با استفاده از انواع فناوری‌ها همچون تشخیص صدا، هوش مصنوعی، پردازش زبان طبیعی، بازی، بازخوردهای پویا و ترکیب آن‌ها با مواردی همچون سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS)، بری را طراحی کردند. او توانایی تعامل کامل با کارمند مجهز به عینک واقعیت افزوده را دارد. به‌علاوه، بری احساسات و زمینه‌ی بحث را نیز به‌خوبی درک می‌کند.

بری تامسون دقیق و نزدیک به واقعیت طراحی شده است. موهای خاکستری، سن نسبتاً زیاد و پف زیر چشم‌ها، نشان‌دهنده‌ی سابقه‌ی کار (مجازی) بالای او در شرکت هستند. واکنش‌های او نسبت به موضوع اخراج بسته به فعالیت‌های کارمند اصلی تغییر می‌کند. بری برخی اوقات فریاد می‌زند و عصبانی می‌شود. برخی اوقات حتی شاهد گریه کردن او خواهید بود. درنهایت اگر بتوانید فرایند اخراج را به خوبی مدیریت کنید، او با آرامش موضوع را می‌پذیرد.

جسکون در ادامه‌ی صحبت‌هایش پیرامون بری می‌گوید:

کاربرانی که واکنش‌های احساسی‌تر و عصبی‌تری از بری دریافت می‌کنند،‌ شرایط اخراج یک کارمند عصبی را درک خواهند کرد. درنتیجه در تمرین‌های بعدی و شرایط واقعی، عملکرد خود را بهبود می‌دهند.

امروزه از واقعیت مجازی برای آموزش موضوعات متنوع با تجربه‌ی واقعی استفاده می‌شود

محصولات دیگر تیل‌اسپین در حوزه‌ی انسان‌های مجازی به کارآموزها امکان می‌دهد تا موقعیت‌های چالشی بین فردی بیشتری را تمرین کنند. موقعیت‌هایی همچون ارائه‌ی بازخوردهای مدیریتی، مذاکره و فروش، با شخصیت‌های مجازی تمرین می‌شوند. به‌عنوان مثال در یک سناریوی فروش، مدیرعامل شرکت مخاطب که برای فروش به او مراجعه کرده‌اید، بازخوردهای مناسبی ندارد. او دست‌به‌سینه می‌ایستد، در زمان صحبت ارتباط چشمی نداشته و زمان کافی نیز برای جلسه ندارد. به‌هرحال شما به‌عنوان کارآموز باید از همه‌ی موارد تمرین‌شده برای غلبه بر عدم علاقه‌ی مخاطب مجازی استفاده کنید.

واقعیت مجازی، امروز کاربردهای متنوعی از تمرین زایمان، کار با ماشین‌آلات و حتی جوشکاری دارد. حتی برخی کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که یادگیری مقابله با آزارهای جنسی هم به کمک واقعیت افزوده انجام شود؛ رویکردی که به‌خاطر تعاملی بودن قطعا بهتر از آموزش‌های متنی یا اسلاید خواهد بود. Training Industry درباره‌ی کاربردهای آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

خصوصیات عمیق کاربری و تجربه‌های باکیفیتی که با واقعیت مجازی ترکیب می‌شود، قطعا کیفیت و سرعت یادگیری‌های پایه‌ای را افزایش می‌دهد. یکی از نقاط قوت واقعیت مجازی در هدف‌گیری سیستم مهارت‌های رفتاری و شناختی به‌صورت هم‌زمان، خلاصه می‌شود.

تیل‌اسپین تنها شرکتی نیست که محتوای آموزشی واقعیت مجازی را برای کارمندان تولید می‌کند. امروز هزاران کارمند والمارت از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Go برای شرکت در برنامه‌ای تمرینی استفاده می‌کنند که توسط شرکت Strivr طراحی شده است. این شرکت مشتریان بزرگ دیگری هم دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ورایزون، فیدلیتی و یونایتد رنتالز اشاره کرد. اندی ترینر، مدیر ارشد برنامه‌های آموزشی والمارت در آمریکا درباره‌ی برنامه‌ی آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

وقتی المان یا جسمی را از طریق واقعیت مجازی مشاهده می‌کنید، ذهن شما آن را شبیه به تجربه‌ی واقعی تحلیل می‌کند.

جکسون هم دیدگاه و نظر جالبی پیرامون آمورش با واقعیت مجازی دارد. او می‌گوید استفاده از انسان‌های مجازی برای آموزش ما را به «انسان‌های واقعی» بهتری تبدیل می‌کند.

فناوری آموزش هوش مصنوعی   اخبار برگزیده
  

جدید ترین قیمت گوشی موبایل در ایراناقتصاد نیوز: بازار موبایل کشور در پی کاهش قیمت ارزهای مهم، با کاهش قیمت ها مواجه شده است. این درحالی است که برخی فعالان معتقد هستند قیمت گوشی های موبایل می تواند در روزهای آینده باز هم کاهشی شود.
اقتصادنیوز قیمت کاهش قیمت ها موبایل 

  

عیار برانکو در عربستان مشخص شدپیشکسوت فوتبال ایران گفت: برانکو مربی خوبی است اما یک مربی درجه یک جهانی نیست و عیار واقعی او را فوتبال عربستان مشخص کرد.
شما‌نیوز برانکو دربی عربستان 

  

آصفی: ملاقات با ترامپ جز تحقیر رهاورد دیگری ندارد​رهبر معظم انقلاب اخیرا در حاشیه جلسه درس خارج فقه خودشان مسئله مذاکره با آمریکا را منتفی دانستند و گفتند که «مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.»
مثلث حمیدرضا آصفی ترامپ رهبر انقلاب 

  

ترامپ فرمان جنگ را صادر نمی‌کند/ جایگزین بولتون شباهت‌هایی به او دارد/ شرایط تحریمی موقعیت عادلانه‌ای برای مذاکره نیست/ آمریکا تاکنون به تلاش‌های ماکرون پاسخ درستی نداده استاستاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا، تاکید کرد که ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست و گفت: ترامپ برای انتخابات به افکار عمومی نیاز دارد پس فرمان جنگ را صادر نمی‌کند.
ایلنا ترامپ جنگ ایران 

  

توییت ظریف: ایران هیچ تمایلی به جنگ نداردظریف وزیر خارجه کشورمان در حساب توئیتری خود نوشته است: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد ولی مثل همیشه از مردم و کشور خود دفاع خواهیم کرد.
مستقل‌آنلاین محمدجواد ظریف ایران جنگ 

  

فرمانده کل ارتش گفت:برای ما فرقی نمی‌کند که متجاوز چه کسی باشد. هر هواپیمایی که با نیت تخاصم یا با شکلی که از او احساس هجوم و تخاصم و ضرر کنیم، بخواهد از مرزهای ما عبور کند، قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.
نامه نیوز ارتش جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران 

  

شبکه 13 تلویزیونی رژیم صهیونیستی جمعه شب فاش کرد: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در صدد است به شرط تبرئه شدن از اتهامات، از صحنه سیاسی کناره گیری کند.
نامه نیوز بنیامین نتانیاهو روزنامه ماه 

  

تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا در راستای ادعای دست داشتن ایران در حمله به آرامکوبه نقل از روزنامه نیویورک تایمز، برخی مقامات گفته‌اند که روز گذشته مقامات ارشد امنیت ملی دولت آمریکا نشستی داشتنه‌اند تا درباره فهرستی از هدف‌های بالقوه در صورت دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای «مقابله‌به‌مثل نظامی» علیه ایران با تکیه بر ادعای دست داشتن ایران در حمله رخ داده به آرامکوی عربستان، توضیح بدهند.
مستقل‌آنلاین ایران روزنامه نیویورک 

  

دربی فردا از همیشه جذاب‌تر استبازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال تهران ضمن اشاره به تغییرات بوجود آمده در کادر فنی دو تیم در این فصل، گفت: شک نکنید که جذاب‌ترین دربی را خواهیم داشت.
شما‌نیوز دربی بازی لیگ برتر 

  

نامه ضد ایرانی عربستان به شورای امنیت درباره حادثه آرامکوعربستان سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت، مدعی شده است که در حمله (ارتش یمن) به تأسیسات نفتی آرامکو، از سلاح‌های ایرانی استفاده شد است.
مثلث عربستان ایران پالایشگاه 

  اخبار داغ
  

سوارز: شکست نگران کننده‌ای بودمهاجم بارسلونا شکست برابر گرانادا را نگران کننده خواند.
خبرفوری بارسلونا لالیگا فوتبال 

  

گلزنی دنیس اکرت به بایرن مونیخ/ابراهیمی ،ارزانی غایبان بازی‌های امشبمهاجم ایرانی،آلمانی تیم انگولشتات تک گل تیمش برابر بایرن مونیخ را به ثمر رساند.
ایلنا بایرن مونیخ تیم بایرن مونیخ بایرن 

  

قیمت پراید باز هم ارزانتر شد (عکس)در حالی که صبح امروز قیمت پراید 131 SE در بازار 41 میلیون تومان بود بعد از ظهر قیمت 500 هزار تومان دیگر پایین آمد.
خودروتک قیمت عکس خودرو 

  

تولید ،‌شاه بیت تسیهلات ارزان قیمت بانک پاسارگادکمبود نقدینگی یکی از مسائلی است که همواره بنگاه های تولیدی در چرخه فعالیت خود با آن مواجه هستند، از این رو بناچار بایستی بخشی از نیازهای خود را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند اما در این فرایند آنچه که مشکلات بنگاه ها را دو چندان می کند سود بالای تسهیلات بازپرداختی است به نحوی که در ادامه کار نه تنها این منابع به کمک آنها می آید بلکه "استخوانی است در گلو " ، ازطرفی وضعیت اقتصاد...
شما‌نیوز قیمت تسهیلات بانکی بانک 

  

اوتلت­ها و مراکز خرید ارزان استانبولآیا علاقه دارید بهترین برندها را با قیمتی پایین تر از قیمت بازار تهیه کنید؟ آیا همیشه در جستجوی بهترین معاملات هستید؟ در این صورت مراکز اوتلت استانبول مکانی برای شماست.
ایلنا کودکان فرودگاه مواد غذایی