برنا   |  اجتماعی  |  

واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

واقعیت مجازی روزبه‌روز امکانات بیشتری را در اختیار کاربران دنیای فناوری قرار می‌دهد و تمرین اخراج کارمندان، جدیدترین دستاورد آن در حوزه‌ی کسب‌وکار است.

واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ تصور کنید که به‌عنوان یک مدیر میانی در سازمانی فعالیت می‌کنید و اخراج یک کارمند بر عهده‌ی شما قرار گرفته است. قطعا اعلام خبر اخراج حتی در دفعات متعدد هم آسان نخواهد بود. اگر بتوانید پیش از اعلام خبر اصلی، تمرینی برای درک بهتر شرایط کارمند مذکور داشته باشید، شرایط کمی بهتر می‌شود. اگر کارمند مذکور یک شخصیت واقعیت مجازی باشد، از اخراج او آن‌چنان ناراحت نمی‌شوید. ازطرفی اخراج مذکور بدون ایجاد حس ناراحتی، تمرینی کاربردی برای اخراج کارمند واقعی خواهد بود؛ کارمندی که از جنس پیکسل و بیت نیست.

شرکت Talespin شخصیتی واقعیت مجازی به‌نام Barry طراحی کرده است. شرکت مذکور در حوزه‌ی ساخت برنامه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند که شرکت‌های متعددی از فهرست معروف Fortune 500 مشتری آن‌ها هستند. بری یکی از جدیدترین برنامه‌های شرکت تیل‌اسپین محسوب می‌شود که با هدف معرفی فناوری انسان مجازی (Virtual Human Technology) شرکت، طراحی شد.

کایل جکسون، بنیان‌گذار و مدیرعامل تیل‌اسپین درباره‌ی پروژه‌ی جدید می‌گوید:

ایده‌ی اصلی نرم‌‌افزار جدید ما، ایجاد فضایی امن برای کارمندان است تا موقعیت‌های چالشی بین فردی را تمرین کنند. ما از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا کاراکترهایی با احساسات نزدیک به واقعیت طراحی شوند و چالش‌هایی با شبیه‌سازی بالا رخ دهد.

تیل‌اسپین در کالیفرنیای شمالی و هلند فعالیت دارد. آن‌ها با استفاده از انواع فناوری‌ها همچون تشخیص صدا، هوش مصنوعی، پردازش زبان طبیعی، بازی، بازخوردهای پویا و ترکیب آن‌ها با مواردی همچون سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS)، بری را طراحی کردند. او توانایی تعامل کامل با کارمند مجهز به عینک واقعیت افزوده را دارد. به‌علاوه، بری احساسات و زمینه‌ی بحث را نیز به‌خوبی درک می‌کند.

بری تامسون دقیق و نزدیک به واقعیت طراحی شده است. موهای خاکستری، سن نسبتاً زیاد و پف زیر چشم‌ها، نشان‌دهنده‌ی سابقه‌ی کار (مجازی) بالای او در شرکت هستند. واکنش‌های او نسبت به موضوع اخراج بسته به فعالیت‌های کارمند اصلی تغییر می‌کند. بری برخی اوقات فریاد می‌زند و عصبانی می‌شود. برخی اوقات حتی شاهد گریه کردن او خواهید بود. درنهایت اگر بتوانید فرایند اخراج را به خوبی مدیریت کنید، او با آرامش موضوع را می‌پذیرد.

جسکون در ادامه‌ی صحبت‌هایش پیرامون بری می‌گوید:

کاربرانی که واکنش‌های احساسی‌تر و عصبی‌تری از بری دریافت می‌کنند،‌ شرایط اخراج یک کارمند عصبی را درک خواهند کرد. درنتیجه در تمرین‌های بعدی و شرایط واقعی، عملکرد خود را بهبود می‌دهند.

امروزه از واقعیت مجازی برای آموزش موضوعات متنوع با تجربه‌ی واقعی استفاده می‌شود

محصولات دیگر تیل‌اسپین در حوزه‌ی انسان‌های مجازی به کارآموزها امکان می‌دهد تا موقعیت‌های چالشی بین فردی بیشتری را تمرین کنند. موقعیت‌هایی همچون ارائه‌ی بازخوردهای مدیریتی، مذاکره و فروش، با شخصیت‌های مجازی تمرین می‌شوند. به‌عنوان مثال در یک سناریوی فروش، مدیرعامل شرکت مخاطب که برای فروش به او مراجعه کرده‌اید، بازخوردهای مناسبی ندارد. او دست‌به‌سینه می‌ایستد، در زمان صحبت ارتباط چشمی نداشته و زمان کافی نیز برای جلسه ندارد. به‌هرحال شما به‌عنوان کارآموز باید از همه‌ی موارد تمرین‌شده برای غلبه بر عدم علاقه‌ی مخاطب مجازی استفاده کنید.

واقعیت مجازی، امروز کاربردهای متنوعی از تمرین زایمان، کار با ماشین‌آلات و حتی جوشکاری دارد. حتی برخی کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که یادگیری مقابله با آزارهای جنسی هم به کمک واقعیت افزوده انجام شود؛ رویکردی که به‌خاطر تعاملی بودن قطعا بهتر از آموزش‌های متنی یا اسلاید خواهد بود. Training Industry درباره‌ی کاربردهای آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

خصوصیات عمیق کاربری و تجربه‌های باکیفیتی که با واقعیت مجازی ترکیب می‌شود، قطعا کیفیت و سرعت یادگیری‌های پایه‌ای را افزایش می‌دهد. یکی از نقاط قوت واقعیت مجازی در هدف‌گیری سیستم مهارت‌های رفتاری و شناختی به‌صورت هم‌زمان، خلاصه می‌شود.

تیل‌اسپین تنها شرکتی نیست که محتوای آموزشی واقعیت مجازی را برای کارمندان تولید می‌کند. امروز هزاران کارمند والمارت از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Go برای شرکت در برنامه‌ای تمرینی استفاده می‌کنند که توسط شرکت Strivr طراحی شده است. این شرکت مشتریان بزرگ دیگری هم دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ورایزون، فیدلیتی و یونایتد رنتالز اشاره کرد. اندی ترینر، مدیر ارشد برنامه‌های آموزشی والمارت در آمریکا درباره‌ی برنامه‌ی آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

وقتی المان یا جسمی را از طریق واقعیت مجازی مشاهده می‌کنید، ذهن شما آن را شبیه به تجربه‌ی واقعی تحلیل می‌کند.

جکسون هم دیدگاه و نظر جالبی پیرامون آمورش با واقعیت مجازی دارد. او می‌گوید استفاده از انسان‌های مجازی برای آموزش ما را به «انسان‌های واقعی» بهتری تبدیل می‌کند.

فناوری آموزش هوش مصنوعی   اخبار برگزیده
  

ارضای حلال غریزه جنسی؛ وعده عجیب یک کاندیداروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: تبلیغات انتخاباتی نامزد‌های مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده است. یکی از نامزد‌های ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است. علاوه بر مبتذل بودن این قبیل وعده‌ها، متأسفانه کسی که صلاحیتش برای ورود به مجلس شورای اسلامی تأیید شده از حدود اختیارات و وظایف نمایندگان مجلس خبر ندارد.
مستقل‌آنلاین روزنامه روزنامه جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی 

  

خبرهای تایید نشده درباره به وحدت رسیدن شورای ائتلاف و جبهه پایداری بر سر یک لیست واحدبرخی اخبار غیررسمی از وحدت حداکثری اصولگرایان(شورای ائتلاف و جبهه پایداری) در انتخابات مجلس خبر می‌دهد.
۵۵ آنلاین جبهه پایداری اصولگرایان انتخابات مجلس 

  

چشم انداز قیمت خودروهای داخلی پس از یورو 5 شدنعضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن اظهار کرد: نمی‌توان میزان افزایش قیمت خودروها را به واسطه استاندارد یورو 5 فعلا اعلام کرد.حتی اگر پیشرانه‌های یورو 5 نیز روی خودروهای داخلی قرار گیرد اما وقتی سوخت مناسب آن وجود ندارد امکان‌پذیر نیست که این پیشرانه‌ها بتوانند به درستی کار کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

دستور کدخدایی برای پیگرد قانونی مدعیان ارتباط با اعضای شورای نگهبانسخنگوی شورای نگهبان نوشت: کلاهبرداران مدعی ارتباط با شورای نگهبان تحت پیگرد قانونی هستند.
ایلنا عباسعلی کدخدایی شورای نگهبان کلاهبرداری 

  

وزیر بهداشت:موردی از آلودگی کرونا در هیچ نقطه ای از کشور نداریماقتصادنیوز : وزیر بهداشت، گفت: تا کنون هیچ موردی از آلودگی کرونا ویروس در کشور نداشته ایم.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران ویروس 

  

حزب سبز برای انتخابات لیستی عجیب و غریب دادحزب سبز یک لیست انتخاباتی عجیب و غریب برای حضور مجلس از اصلاح طلبان، اصولگرایان و جبهه پایداری منتشر کرده که توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی اصولگرایان 

  

عضو لیست 9 دی با بیان اینکه در مجلس یازدهم نباید آمریکایی و آمریکا پرست داشته باشیم، گفت: در این مجلس نباید کسی به دنبال ارتباط با شیطان بزرگ و کدخدا باشد.
نامه نیوز حسن روحانی رئیس جمهور ایوانکا ترامپ 

  

«دیدن این فیلم جرم است» متقاضی اکران در نوروز 99 شدفیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان متقاضی اکران نوروزی شد.
مملکت‌آنلاین جشنواره فیلم فجر جرم نوروز 

  

قیمت جدید انواع پراید صفر و کارکرده (بهمن 98)در حال حاضر پراید صندوقدار مدل 1387 با 200 هزار کیلومتر کارکرد حدود 26 میلیون تومان قیمت خورده است.
خودروتک قیمت اقتصاد پایتخت 

  

نامه مهم فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه هافیفا در تازه‌ترین نامه‌اش به فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌هایش درباره حضور زنان در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و لیگ داخلی را توضیح داده است
مثلث فیفا زنان فدراسیون فوتبال 

  اخبار داغ
  

سهم ارز داروهای وارداتی در سال 99 به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه نشست خبری، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال 99 چه مقدار ارز برای واردات دارو پیش بینی شده است، گفت: با برنامه ریزی که انجام داده ایم، رقم 2.5 میلیارد دلار ارز برای داروهای وارداتی پیش بینی شده است. وی با عنوان این مطلب که در سال جاری شاهد صرفه جویی 20 درصدی ارزبری دارو نسبت به سال گذشته بوده ایم، افزود: در سال گذشته…
مهر ارز خبرنگار واردات 

  

600 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در حوزه دارو به گزارش خبرنگار مهر، فرامرز اختراعی، بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری که در سالن کنفرانس سازمان غذا و دارو برگزار شد، اظهار داشت: تلاش‌های صنعت داروسازی کشور تا بدانجا پیش رفته است که توانسته ایم 70 درصد داروی کشورمان را بیمه کنیم. یعنی مواد اولیه دارویی این میزان دارو در داخل تأمین می‌شود. وی همچنین از خودکفایی صد درصدی در بسته بندی صنعت دارویی کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر…
مهر دلار صرفه جویی حوزه 

  

ضرورت تعیین دستمزد متناسب با خط فقر/جای خالی پرداخت وام‌های ودیعه مسکن ارزان به کارگرانفعال حوزه کارگری با اشاره به اینکه دستمزد باید متناسب با خط فقر تعیین شود گفت: دولت معتقد است که 60میلیون نفر مشمول بسته معیشتی می شوند یعنی جامعه به سمت فقیر شدن پیش می رود.
تسنیم دستمزد حداقل دستمزد خط فقر 

  

نمی‌توان با رها کردن تورم مزد‌بگیران را عاصی کرد/ نباید کارگران را مجبور کنیم در شیب افزایش قیمت سُر بخورندعضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، گفت: در شرایط نامطلوب و بحرانی جامعه، گرچه نمی‌توان راهکارهای بادوامی را برای کاهش شکاف مزد از تورم پیدا کرد اما می‌‌توان با اتخاذ سیاست‌هایی از رها شدنِ حیوان وحشی تورم جلوگیری کرد.
ایلنا تورم دستمزد حداقل دستمزد 

  

برای وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار نمی‌‌آوریم/ مالیات بر ارزش افزوده صادرات به صادرکنندگان بازگردانده می‌شودوزیر اقتصاد با اشاره به نگرانی فعالان اقتصادی در مورد اخذ مالیات در بودجه 99 گفت: رویکرد دولت و وزارت اقتصاد این نیست که برای تامین مالی خزانه و وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار بیاورد.
برنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده شناسنامه 

  

تورم بالا نقش کلیدی در خنثی کردن اقدامات نظام برای افزایش عدالت دارد/ ضرورت کاهش پایداری تورم برای حداکثرسازی رفاه اجتماعیرئیس کل بانک مرکزی گفت: بدون تردید یکی از الزامات کلیدی و اساسی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کاهش پایدار تورم و دستیابی به نرخ تورم پایین در راستای آنچه است که اقتصاددانان برای حداکثرسازی رفاه اجتماعی بهینه می‌دانند.
ایلنا تورم درآمد بانک مرکزی