ایلنا   |  اجتماعی  |  

رفع کمبودهای حوزه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

​رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران کمبودهای حوزه دانشجویی را زجرآور و آزاردهنده خواند و گفت: سعی کردیم تا در زمینه خوابگاه، تغذیه، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اصلاحاتی انجام دهیم.

رفع کمبودهای حوزه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

​رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران کمبودهای حوزه دانشجویی را زجرآور و آزاردهنده خواند و گفت: سعی کردیم تا در زمینه خوابگاه، تغذیه، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اصلاحاتی انجام دهیم.

به گزارش ایلنا، به منظور توسعه خدمات رفاهی دانشجویان، چهار تفاهم نامه در زمینه توسعه زیرساخت‌های خوابگاهی، توسعه اماکن ورزشی، اعطای تسهیلات خرید تجهیزات الکترونیک برای دانشجویان و تسهیلات ودیعه مسکن در این دانشگاه به امضا رسید. 

در این نشست عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با یادآوری دوران دانشجویی خود گفت: به خاطر دارم هنگامی که به عنوان دانشجو به خوابگاه مراجعه کردم، در اتاقی سه تخته که تمام وسایل آن نو بود مستقر شدم. 

وی افزود: سال‌ها بعد هنگامی که مسئولیت دانشگاه را بر عهده گرفتم در اولین اقدام، بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی را در دستور کار قرار دادم و به سراغ همان اتاق دوران دانشجویی رفتم اما با دیدن فضای خوابگاه بسیار متاثر شدم. 

کریمی حضور دانشجویان دانشگاه در پارک لاله برای ثبت نام و بعضا خوابیدن در پارک را مناسب دانشگاه ندانست و تاکید کرد: نخستین نیاز دانشجویان شهرستانی در بدو ورود به دانشگاه، فضای امنی برای خواب و تغذیه مناسب است از این رو در همان روزهای نخست از معاون دانشجویی و تیم توسعه دانشگاه خواستم تا با جدیت به این مسئله رسیدگی کنند. 

وی با بیان اینکه دانشگاه از ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و درمانی تشکیل شده است و نمی‌توان آن را تنها در یک حوزه دید، گفت: در نخستین جلسات هیات رئیسه، مسئله غفلت از حوزه دانشجویی را مطرح کردم و به تدریج آن‌ها را اغنا کردم که دانشگاه در این مسئله غفلت کرده و از آن‌ها خواستم تا توجه ویژه‌ای به دانشجویان و دغدغه‌های آن‌ها داشته باشند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اگر دانشجو را از دانشگاه و بیمار را از بیمارستان حذف کنیم، ماهیت دانشگاه چه می‌شود؟ از این رو حتی اگر بزرگ‌ترین معلمان آموزشی را در دانشگاه داشته باشیم، اما دانشجویان را ندید بگیریم، مفهوم دانشگاه زیر سوال رفته است. 

وی افزود: گاهی به همکاران بیمارستان که از بیماران گله می‌کنند می‌گویم که حضور شما وابسته به این بیماران است و اگر بیماران نباشند، مفهوم بیمارستان چیست؟ 

کریمی کمبودهای حوزه دانشجویی را زجرآور و آزاردهنده خواند و گفت: با این نگاه سعی کردیم تا در زمینه خوابگاه، تغذیه، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اصلاحاتی انجام دهیم تا دانشجویان در محیط دانشجویی تعامل کردن را تمرین کنند. 

وی جوان گرایی را از افتخارات دوران ریاست خود عنوان کرد و یادآور شد: افتخارم این است که برعکس بسیاری از افراد که فقط شعار جوان گرایی می‌دهند، تک تک روسای بیمارستان‌ها و مدیران ستادی را از کمترین سن ممکن انتخاب کردم و یکی از شانس‌هایم این بود که همکاران خوبی در کنارم بودند و بدون هیچ چشم داشتی کار کردند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، ساخت آشپزخانه صنعتی، بازسازی و نوسازی فضای خوابگاهی و ایجاد زمین چمن را از مهم‌ترین اقدامات حوزه دانشجویی دانست و گفت: خوشبختانه توانستیم در زمینه توسعه و بهسازی فضای خوابگاهی راهی باز کنیم و ریل‌گذاری‌های مناسبی انجام دهیم که با تغییر مدیران نیز این مسیر ادامه یابد. 

وی تداوم این روند توسعه‌ای را مثبت ارزیابی کرد و افزود: قطعا این دانشگاه قدیمی 170ساله که بسیاری از بناهای آن کهنه شده باید بازسازی و نوسازی شود. عجیب است که در جامعه‌ای که مدام شعار ازدواج سر می‌دهد، حتی چند خوابگاه متاهلی آبرومند نداریم. 

کریمی افزود: گاهی آنقدر غرق ساخت و ساز بی‌رویه در بیمارستان هستیم که اگر 10 درصد این ساخت و سازها در حوزه دانشجویی صورت می‌گرفت، می‌توانست تغییرات چشم گیری در این حوزه ایجاد کند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدردانی از زحمات همکاران، در حوزه معاونت توسعه و دانشجویی، ابراز امیدواری کرد تا مدیران بعدی، بیشتر هوای دانشجویان را داشته باشند و گفت: دانشگاه، زنده به نقد دانشجوست و دانشجو محور بالندگی دانشگاه است. ما نیز به عنوان پدر مجموعه، باید برای نقدهای آن‌ها گوش شنوا داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

اظهارات تلخ درباره وضعیت تئاتر در دوران کروناالهام کردا گفت: تنها چاره برون رفت تئاتر از رکود و وضعیت سخت فعلی، این است که دولت تمامی اهالی تئاتر را واکسینه کند.
اقتصادنیوز تئاتر دولت 

  

تست کرونای دیوید آلابا مثبت شدخرید جدید رئال مادرید که امروز در تمرینات حضور داشت به کرونا مبتلا شد تا نگرانی به اوج برسد.
۵۵ آنلاین رئال مادرید مادرید بیمارستان 

  

حرکت فواره‌ای شاخص بورسدر روز چهارشنبه شاخص کل بورس رشد اندکی داشت و شاخص هم وزن افت کرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن 

  

روز شلوغ سیمانی ها در بورسبعد از تمام فراز و فرودهای یک هفته اخیر در صنعت سیمان، امروز چهارشنبه بورس کالا شاهد عرضه حجم بالایی سیمان در معاملات گروه صنعتی خود بود. معاملاتی که که البته همین امروز هم کم حاشیه نداشت و سایه‌اش بر معاملات بازار اوراق مشهود بود.
گسترش بورس کالا اکو صنعت 

  

چه دیواری کوتاه تر از بورس؟!آشفته بازار سیمان و گرانی این کالا، باعث شده دوباره برخی دیواری کوتاه تر از بورس برای این گرانی پیدا
خبرفوری شهرسازی بورس کالا سیمان 

  

تعجب نکنید اینجا رامسر است/عکس باورنکردنی از شرایط کرونایی رامسرنمازخانه بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر به علت افزایش چشم‌گیر مبتلایان تبدیل به بخش کرونا شد/باشگاه خبرنگاران
فردا عکس بیمارستان 

  

آیا واقعا باید حتما با شکم پر واکسن کرونا زد؟اگر می خواهید واکسن کرونا بزنید هرگز ناشتا نباشید چون ممکن است دچار افت فشار خون شوید.
برنا فشار خون 

  

اگر واکسن کرونا را تولید نمی‌کردیم، دنیا آن را به ما نمی‌دادفرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت تولید علم و فناوری گفت: قطعا اگر ما امروز به توانایی تولید واکسن کرونا دست پیدا نمی‌کردیم کشورهای تولید کننده این واکسن به ما واکسن نمی‌دادند.
ایلنا تهران تولید نیروهای مسلح 

  

معاون درمان ستاد کرونا تهران: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع استمعاون درمان ستاد کرونا تهران گفت: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع است و هر کسی بنا به مصالحی اگر قرار است جمعی بالای 30 نفر را شکل دهد، باید از ستاد کرونای استان مجوز بگیرند.
۵۵ آنلاین درمان تهران شهرری 

  

واکسن طاعون براساس واکسن کرونا ساخته شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، هرچند طاعون یک بیماری باستانی تصور می‌شود اما در زمان حاضر موارد ابتلاء به آن در مناطق حومه‌ای در آفریقا، آسیا و آمریکا نیز رصد شده است. اکنون محققان کارگروه واکسن آکسفورد مشغول آزمایش یک واکسن برای طاعون هستند که بر اساس واکسن ویروس کرونا ساخته شده است. قرار است در یک آزمایش بالینی 40 فرد بزرگسال 18 تا 55 ساله و سالم این واکسن را دریافت…
مهر آنتی بیوتیک باستانی درمان