ایلنا   |  ورزشی  |  

مهدی: بدون چانه زنی روزهای بیشتری به اسکوچیچ دادیم/ علت عمده خروج سرخابی‌ها از آسیا بحث مالی بود

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اسکوچیچ بیشتر از روزهای فیفادی از ما روز و زمان خواسته که بدون چانه زنی در اختیارش قرار دادیم.

مهدی: بدون چانه زنی روزهای بیشتری به اسکوچیچ دادیم/ علت عمده خروج سرخابی‌ها از آسیا بحث مالی بود

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اسکوچیچ بیشتر از روزهای فیفادی از ما روز و زمان خواسته که بدون چانه زنی در اختیارش قرار دادیم.

به گزارش ایلنا، سهیل مهدی پس از جلسه کارگاه آموزشی معاونین اجرایی و مدیران تیم های لیگ برتر و لیگ دسته اول فوتبال کشور، گفت: چند سالی به خاطر کرونا نتوانستیم دور هم جمع شویم. این جلسات را به صورت وبینار داشتیم ولی خوشبختانه توانستیم میزبان تیم‌ها به خصوص مدیران باشگاه‌ها باشیم. نمایندگان باشگاه‌ها تشریف آوردند و ما هم تشکر می‌کنیم. می‌دانید که ما برای هر فصل یک جمع بندی انجام می‌دهیم. قوانین داوری، موارد پزشکی، مسائل برگزاری مسابقات و به همین خاطر متقابلا می‌خواستیم شنوای مشکلات دوستان باشیم. این فرصت را مغتنم شمردیم که دوستان نظراتشان را بگویند و هم اینکه ما خواسته‌هایمان را در یک جلسه دوستانه اعلام کنیم که کیفیت لیگ بالاتر برود.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در رابطه با اینکه فیفا نامه‌ای در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌ها ارسال کرده، گفت: اگر چنین اتفاقی رخ داده باید از مراجع بالاتر، وزارت ورزش و دستگاه نظارتی مورد بررسی قرار بگیرد. مسئله زیرساخت‌ها است و آن برنامه زمان بندی فیفا که احیانا در آن اعلام شده است. من به شخصه اشراف کامل نسبت به متن نامه را ندارم اما فکر می‌کنم اگر فرآیند آن اجرایی شود، مجری و برگزار کننده تیم من و همکارانم خواهند بود.

مهدی اظهار داشت: یکی از بزرگترین و مسائلی که ما داریم بحث هماهنگی و همفکری است. اکثر چالش‌هایی که به وجود می‌آید به خاطر انتظاراتی است که ما از باشگاه‌ها و متقابلا باشگاه‌ها از ما دارند. با این جلسات اگر ما بتوانیم انتظارات یکدیگر را بشنویم و به حداقل برسانیم، مشخصا چالش‌های ما کمتر خواهد شد از جمله بحث روی نیمکت و صحبت‌هایی که می‌شود. رعایت برنامه زمان بندی مسابقات، لحظه‌ای که باید وارد ورزشگاه شوند، به موقع بیایند و به طور کلی آن دستورالعمل مسابقات که فصل الخطاب ما و باشگاه‌ها است و موضوع قضاوت‌هاست. ما وقتی تفسیرهای خودمان را با هم مرور می‌کنیم، دغدغه‌هایمان به حداقل می‌رسد و به طور کلی چالش اصلی اجرای درست دستورالعمل مسابقات است.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در خصوص آماده بودن ورزشگاه‌ها گفت: یکی از مشکلات عمده‌ای که ما داریم و از همین تهران شروع کنیم الان برای تیم‌های سایپا، پیکان و هوادار که در لیگ برتر و لیگ یک حضور دارند. کاری الان به لیگ دسته دوم ندارم. ما برای آنها 2 ورزشگاه داریم.آزادی و دستگردی که برگزاری این سخت است. شهر‌های دیگر را شما گفتید، مثلا شهید وطنی. خیلی دارند زحمت می‌کشند که شرایط را آماده سازند. چمن ورزشگاه آخرین قسمتی است که باید برسد. اگر آن برسد می‌توانند میزبان باشند. در غیر این صورت پیمانکار ورزشگاه باید پاسخگو باشند. ورزشگاه آبادان بخشی از آن تخریب شده است که امیدوارم برسد. کرمان، اراک و انزلی به شدت در حال کار کردن هستند و امیدوارم برسند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد حق پخش تلویزیونی، خاطرنشان کرد: ما یک حرکت بستری داریم که باید انجام شود. الان ساختار تجاری که باید برای باشگاه‌ها تعریف شود تا درآمدها در روز مسابقه و خارج از مسابقه کسب شود را نداریم. در ساختار حقوقی و درآمد تجاری کشور قانونگذار آن را نه تنها برای ورزش بلکه برای فوتبال ندیده است به همین دلیل کار بستری را انتظار داریم مجلس به سمتی بروند که قوانین فوتبال و ورزش حرفه‌ای را ایجاد کنند که متولی می‌تواند وزارت ورزش باشد. در کنار آن راه حل سریعی داریم یعنی اینکه باشگاه‌ها را به استقلال مالی برسانیم.

مهدی ادامه داد: سال گذشته بخش عمده‌ای از بیرون ماندن استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان به خاطر مسائل مالی بود. تحریم‌ها از یک طرف که نمی‌توانند پول‌شان را بگیرند از طرف دیگر درآمدزایی که بتواند باشگاه‌ها را به استقلال مالی و انضباط اداری برساند. اینکه سر تاریخ قراردادها منعقد و پرداخت‌ها انجام شود در این صورت انضباط مالی باعث خواهد شد باشگاه‌ها مستقل شوند که در ادامه ما می‌توانیم جرایم و سختگیری‌ها را شدیدتر کنیم اما وقتی اینها را نداریم چه کنیم؟

مسئول برگزاری لیگ برتر درباره مجوز حرفه‌ای، عنوان کرد: خوشحال شدیم زارعی به بخش صدور مجوز حرفه‌ای اضافه شد که باسابقه و حرفه‌ای است.اجازه دهید در این خصوص مسئول مربوطه پاسخ دهد چون همه کارها برعهده اوست.

وی در پاسخ به این سوال که قبل از بازی‌های تیم ملی چند مسابقه لیگ برگزار شود و آیا اسکوچیچ درخواست زمان بیشتری داشته است، گفت: ما جواب او را زودتر گرفتیم و در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ کردیم. او بیشتر از روزهای فیفادی از ما روز و زمان خواسته که بدون چانه زنی در اختیارش قرار دادیم. موفقیت تیم ملی هدف سازمان لیگ است و برنامه ما در کنار آن تنظیم شده است. تلاش ما این است تیم ملی را بدون دغدغه راهی جام جهانی کنیم.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا با پایان نیم فصل جام جهانی شروع می‌شود، عنوان کرد: اگر اتفاق خاصی پیش نیاید مواردی مانند گرد و غبار فکر می‌کنم این اتفاق بیفتد.

مسئول سازمان لیگ درباره بازی‌های برگزار نشده و اینکه چه راهکاری دارید در فصل جدید این اتفاق نیفتد، تصریح کرد: این اتفاقات به دلایل شرایط خاص بود و خارج از فضای فوتبال بنابراین آرزو می‌کنم این اتفاق نیفتد.

 

انتهای پیام/

جام جهانی بازی آسیا   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار کاهشی شد / 22 مردادقیمت ارز در ادامه روند کاهشی روزهای اخیر، امروز نیز با افت قیمت همراه شده و در آغاز معاملات دومین روز هفته، نرخ دلار در بازار توافقی در کانال پایین تر قیمت گذاری شده است.
گسترش قیمت ارز قیمت دلار 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز یکشنبه 23 مرداد 1401اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 28,071 (بیست و هشت هزار و هفتاد و یک تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

عرضه خودرو در بورس کالا موجب کاهش قیمت خودرو می شوددبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
اقتصادنیوز خودرو بورس کالا قیمت 

  

ریزش شبانه قیمت دلار تهران و هرات /تزریق هیجان به بازار ارزاقتصادنیوز: در معاملات پشت خطی شب گذشته نرخ دلار تهران بیش از 400 تومان ریزش کرد . در هرات هم قیمت دلار یک کانال عقب نشینی کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار تهران 

  

احتمال کاهش قیمت سکه در روزای آتیتحلیل گران فنی باور دارند که قیمت سکه می تواند تا محدود 13 میلیون و 800 هزار تومانی نیز ریزش کند.
گسترش قیمت دلار 

  

3 نشانه مثبت معاملات بازار سهام/ پیش بینی بورس 23 مرداد 1401یک چشم معامله‌گران به اخبار سیاسی است و همه در انتظار اعلام رسمی موضع دولت و حاکمیت درباره پیشنهاد طرف اروپایی در مذاکرات احیای برجام است.
اقتصادنیوز سهام دولت 

  

احتمال زیان در بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه امروز 23 مرداداقتصادنیوز: برخی از فعالان بازار سکه معتقدند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز به مسیر کاهشی روز گذشته ادامه دهد احتمال کاهش قیمت سکه هم وجود خواهد داشت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

آخرین تغییرات قیمت خودروهای پرفروش در بازار (23 مرداد)قیمت خودرو صفر داخلی در روز یکشنبه 23 مرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
گسترش قیمت خودرو سایت دیوار 

  

گارد صعودی بورس /پیش بینی بازار سهام 23 مرداد 1401اقتصادنیوز: بازار سهام مجددا رنگ سبز به خود گرفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، با توجه به اخباری که درباره مذاکرات هسته ای منتشر می شود، امروز هم شاهد رشد شاخص ها باشیم.
اقتصادنیوز سهام رنگ هسته ای 

  

جدیدترین قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا امروز 23 مرداد | خودرو گران شد؟بازار خودروی کشور در رکود قرار دارد. اما امیدواری بازار به نتیجه مثبت مذاکرات، قیمت‌ها را به صورت جزئی کاهش داده است.
خانه فوتبال قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

پیش بینی ریزش قیمت سکه /شکست حمایت میانیتحلیل گران فنی باور دارند که قیمت سکه می تواند تا محدود 13 میلیون و 800 هزار تومانی نیز ریزش کند.
اقتصادنیوز قیمت 

  

شرط بندی بر سر قیمت دلار / دون پاشی ارزی ترکیه برای تجار ایرانیمعامله‌گران درباره بازار هرات شرط‌بندی کردند، برخی از آن‌ها معتقد بودند قیمت دلار هرات افزایشی است و تا 30 هزار و 700 بالا می‌رود، اما برخی دیگر دقیقا قیمت دلار را 1000 تومان پایین‌تر می‌دانستند.
اقتصادنیوز قیمت دلار ترکیه 

  

تداوم عوارض کووید 19 در 25 درصد کودکان کرونایی بستری به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، پیگیری موارد کووید 19 از 25 بیمارستان نشان داد که 27 درصد از کودکان و نوجوانان بستری شده با عفونت حاد و 30 درصد از مبتلایان به MIS-C، 2 تا 4 ماه بعد، علائم مداوم، اختلال در فعالیت یا هر دو را داشتند. دکتر «آدرین راندولف»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان کودکان بوستون، گفت: «خطر بیماری شدید و عوارض طولانی مدت بیشتر از خطر عوارض ناشی از…
مهر مدرسه کودکان خبرنگار