انتخابات آمریکا | 5 کار ترامپ بعد از اعلام پیروزی بایدن چه بود؟

گرچه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا حاضر نیست شکست خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بپذیرد، اما ظاهراً از زمان اعلام پیروزی جو بایدن تمایل چندانی به انجام وظایف ریاست‌جمهوری خود ندارد و تنها در حال تکرار چند اقدام خاص است.

انتخابات آمریکا | 5 کار ترامپ بعد از اعلام پیروزی بایدن چه بود؟

اعتمادآنلاین| گرچه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا حاضر نیست شکست خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بپذیرد، اما ظاهراً از زمان اعلام پیروزی جو بایدن تمایل چندانی به انجام وظایف ریاست‌جمهوری خود ندارد و تنها در حال تکرار چند اقدام خاص است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، سی‌ان‌ان طی گزارشی تمامی اقدامات دونالد ترامپ را طی 2 هفته بعد از اعلام پیروزی جو بایدن در پنج محور خلاصه کرده است.

 

در این گزارش آمده است ترامپ از آن زمان دیگر حاضر به پاسخ دادن به پرسش خبرنگاران نیست در حالی که برنامه‌های کاری روزانه‌اش نیز تقریباً تمام شده و خبری از برنامه‌های از پیش طراحی‌شده تا 20 ژانویه، روز تسلیم قدرت، دیده نمی‌شود. امری که نه در رابطه با دوره ریاست‌جمهوری ترامپ و نه هیچ رئیس‌جمهور دیگری سابقه نداشته است.

 

به گفته این شبکه تلویزیونی، ترامپ در حال حاضر تنها پنج کار انجام می‌دهد که عبارت‌اند از:

 

انجام بازی گلف

 

1- انجام بازی گلف در زمین شخصی‌اش در ایالت ویرجینیا. او تا لحظه تهیه این گزارش 283 روز از روزهای ریاست‌جمهوری‌اش را در زمین گلف گذرانده است.

 

گشتن در توییتر و نوشتن توییت‌های مستمر

 

2- گشتن در توییتر و نوشتن توییت‌های مستمر در راستای ترویج ادعاهایی در رابطه با نظریه توطئه و تقلب در انتخابات. او همچنین بارها در صفحه توییتر خود تاکید کرده است پیروزی جو بایدن را به رسمیت نمی‌شناسد.

 

اتخاذ تصمیمات نظامی غافلگیرکننده

 

3- اتخاذ تصمیمات نظامی غافلگیرکننده و جنجالی که صرفاً منجر به ایجاد سردرگمی شرایط سیاسی در این کشور شده است؛ یکی از آنها اعلام عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق است، از طرفی هم ادعا می‌شود او از مشاورانش خواسته تا مساله تهاجم به برخی از مراکز هسته‌ای ایران را مورد بررسی قرار دهند.

 

اخراج شماری از مسئولان عالیرتبه آمریکا

 

4- اخراج شماری از مسئولان عالیرتبه آمریکا پس از اعلام پیروزی بایدن که در رأس آنها مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا قرار دارد. بعد از این عزل، ترامپ تغییرات زیادی در صفوف مسئولان پنتاگون به وجود آورده است. گفته می‌شود جینا هاسپل رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هم در صف انتظار افراد اخراجی ایستاده است.

 

تکرار ادعای پررنگ بودن نقش خود در ساخت واکسن ویروس کرونا

 

5- تکرار ادعای پررنگ بودن نقش خود در ساخت واکسن ویروس کرونا، این در حالی است که کسی فراموش نکرده‌ است که ترامپ به مدت 2 ماه خطرناک بودن این ویروس را انکار می‌کرد. او در ماه‌های اول به مردم آمریکا توصیه می‌کرد به زندگی عادی خود بپردازند و مطلقاً از ویروس کرونا هراسی به دل راه ندهند.

 

انتخابات ریاست جمهوری کار دونالد ترامپ   اخبار برگزیده
  

امتحانات دانش‌آموزان حضوری است مگر اینکه متخصصان بهداشت اجازه ندهند/ آموزش حضوری کلاس اولی‌ها را توصیه می‌کنیم​وزیر آموزش و پرورش گفت: به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به ویژه برای کلاس اولی‌ها را داریم و خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنیم.
ایلنا آموزش اینستاگرام همراه اول 

  

ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتادرئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای ایران ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن این اقدام، گفت: در دام توطئه رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد.
ایلنا رئیس جمهور هسته ای ایران 

  

ایران: نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود داردامروز ، 27 نوامبر 2020 ، در شهر آبسرد استان تهران ، آقای محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی، در یک حمله تروریستی ترور شد...
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی 

  

نتیجه کالبدشکافی دیه گو مارادونا مشخص شددلیل دقیق مرگ دیه‌گو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال آرژانتین و جهان روشن شد.
مملکت‌آنلاین دیه مارادونا مرگ 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اطلاعات دانشمندان هسته‌ای را چه کسی لو داد؟ + فیلممشاور رهبر انقلاب درباره‌ی لورفتن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد.
گسترش هسته ای مشاور رهبر انقلاب 

  

«بهروز کمالوندی» معتقد است روند بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از اماکن غیر اعلام شده در چارچوب موضوعات پروتکلی مشخص است و نمی تواند از هر مکانی بدون ارائه توضیحات به کشور عضو بازرسی کند.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان انرژی اتمی آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

هدف روحانی از بازگشت به برجام حل مشکلات دولت خودش استسید محمد غرضی: اوباما اعلام کرد که بایدن به برجام برمی‌گردد؛ چون برجام خصوصیت بین المللی دارد بنابراین ارزشمندتر از سیاست‌های دولتی و یا فردی است. اقای روحانی از مطرح کردن برجام به دنبال حل مشکلات دولت خودش است اما ما نگران منطقه و حضور بیگانگان هستیم. استعداد داخلی ایران بسیار قوی است و قدرت سیاسی ما بالاخره آمریکا را از لشکرکشی مایوس کرد.
مستقل‌آنلاین الناز شاکردوست دولت محمد غرضی 

  

ادعای تکراری پمپئو درباره برنامه موشکی ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم علیه چهار نهاد روسی و چینی در بیانیه ای ادعاهایی را درباره برنامه موشکی ایران مطرح کرد.
مثلث مایک پمپئو برنامه موشکی ایران ایران 

  

خودروهای تولید داخل که کاهش قیمت بیش از 100 میلیون داشتندکاهش یا به تعبیر بهتر ریزش اخیر خودروها به گونه ای بوده که برخی خودروهای تولید داخل کاهش قیمت بیش از 100 میلیون تومان و برخی چند صد میلیون تومان را هم تجربه کرده اند.
خودروتک تولید قیمت بازار خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو به 30 درصد رسید/ سقوط قیمت پژو 207در حال حاضر خریداران خودرو با توجه به روند کاهشی قیمت ها در بازار دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

اسرائیل، در پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای ایرانمحسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز، مورد سوءقصد قرار گرفت. منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین خودرو هسته ای ایران 

  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  اخبار داغ
  

کرونا اعزام اولین زن به ماه را به تأخیر انداختاقتصادنیوز :‌طبق گزارشی از دفتر بازرسی کل آژانس فضایی آمریکا، با توجه به مشکلات پیش آمده در اثر کرونا، بعید است این سازمان بتواند در سال 2024 به ماه دست یابد.
اقتصادنیوز ماه سخت افزار ناسا 

  

توضیحات وزارت بهداشت درباره تولید 4 فرآورده با منشاء گیاهی مرتبط با کروناسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: هر 4 فرآورده طبیعی با منشاء گیاهی که مجوز موقت تولید گرفته اند، دارای
خبرفوری وزارت بهداشت تولید نوآوری 

  

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا بر لزوم تأمین امنیت دورکاری کارمندان در ایام کرونا، تأکید کرد.
صراط اینترنت آنتی ویروس پلیس فتا 

  

"بیمه نامه کرونا "محصول جدید بیمه دی عرضه شدبا توجه به شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا و با درنظر گرفتن نیاز جامعه، تیم طراحی محصول شرکت بیمه دی بیمه نامه کرونا را مرحله بهره برداری و عرضه رسانید.
شما‌نیوز بیمه شرکت های بیمه روابط عمومی 

  

جهانپور: هر چهار فرآورده طبیعی با منشاء گیاهی مرتبط با بیماری کرونا مجوز موقت تولید گرفته اندسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت هر چهار فرآورده طبیعی با منشاء گیاهی مرتبط با بیماری کرونا که مجوز موقت تولید گرفته اند، دارای مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش برای انجام کارآزمایی بالینی از معاونت پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی محل انجام طرح بوده اند.
۵۵ آنلاین تولید وزارت بهداشت نوآوری 

  

شاخص بورس سبز شدنمادهای فارس، فولاد، فملی، تاپیکو، شپنا، شتران بیشترین تاثیر مثبت را در این روند را داشته است.
۵۵ آنلاین شاخص بورس تهران فولاد 

  

واکسن ایرانی کرونا در حال آماده سازی استجلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت تولید واکسن ایرانی کرونا چگونه است؟» گفت: در دانشگاه علوم پزشکی ایران صحبتی که داشتیم این بود که دو واکسن که در ایران در حال آماده شدن برای تولید هستند، مراحل آزمایشگاهی و حیوانی آنها را در حال اتمام است و قرار است وارد فاز حیوانی شوند.
۵۵ آنلاین ایران تولید ویروس 

  

نسخه‌های اشتباه درمان کرونا چیست؟شیوع کرونا و همه‌گیری آن باعث بروز اظهارنظرهای مختلفی در ارتباط با درمان آن شد که برخی از آنها به‌دلیل عدم پشتوانه علمی مورد تأیید جامعه پزشکی قرار نگرفته است.
گسترش درمان آنتی بیوتیک ویروس 

  

مصوبه کمیته اخلاق درباره 4 فرآورده طبیعی مرتبط با کروناسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: هر 4 فرآورده طبیعی با منشاء گیاهی مرتبط با بیماری کرونا که مجوز موقت تولید گرفته اند، دارای مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش برای انجام کارآزمایی بالینی از معاونت پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی محل انجام طرح بوده اند.
ایلنا اخلاق وزارت بهداشت نوآوری