توضیحات بختیار در مورد تاسیس استان اصفهان شمالی

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح تاسیس استان اصفهان شمالی در کمیسیون، اظهار داشت: بحث تشکیل استان اصفهان شمالی را با آقای ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل مطرح کردیم و کارشناسی‌های لازم را انجام دادیم. نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی مزیت‌های بسیار زیادی برای…

توضیحات بختیار در مورد تاسیس استان اصفهان شمالی

 علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح تاسیس استان اصفهان شمالی در کمیسیون، اظهار داشت: بحث تشکیل استان اصفهان شمالی را با آقای ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل مطرح کردیم و کارشناسی‌های لازم را انجام دادیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی مزیت‌های بسیار زیادی برای گلپایگان نیز دارد و این شهرستان تبدیل به فرمانداری ویژه می‌شود، بعلت وسعت استان اصفهان توازن در توسعه یافتگی استان اصفهان را شاهد نیستیم.

وی افزود: چهل سالی که از عمر انقلاب اسلامی گذشته نشان می‌دهد که بسیاری از بخش‌ها و شهرهای کم جمعیتی که نزدیک به شهر اصفهان بوده‌اند، امروز جمعیتی بیش از 200 تا 300 هزار نفر دارند.

بختیار با بیان اینکه قدمت فرمانداری گلپایگان بیش از 100 سال است اما هنوز جمعیتی با همان روند سابق را دارد و شهرستان خوانسار نرخ رشد منفی جمعیت را شاهد است، ادامه داد: فاصله 180 کیلومتری از مرکز استان سبب شده است تا گرفتاری‌هایی را ایجاد کند، برای مثال انتقال بیمار از این شهرستان‌ها به مرکز استان مشکل آفرین است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی می گوییم مرکز تروما در گلپایگان داشته باشیم می گویند به دلیل کمبود جمعیت تعلق نمی گیرد ، در صورتی که در خمینی شهر نجف آباد و فلاورجان و شهرهای نزدیک اصفهان اگر کسی دچتر بیماری شود با سرعت به اصفهان می‌رسد.

وی افزود: بعد از امضای طرح تشکیل استان اصفهان شمالی دچار مشکلاتی شدیم و معتمدین شهر از ما درخواست کردند تا این طرح را مسکوت بگذاریم.

بختیار اظهار داشت: نظرسنجی سایت‌ها نشان می‌داد که مردم موافق این نیستند که با تشکیل استان اصفهان شمالی از استان اصفهان جدا شوند، به همین دلیل امضای خود را پس گرفتیم زیرا ما تابع نظر مردم هستیم.

نظرسنجی سایت‌ها نشان می‌داد که مردم موافق این نیستند که با تشکیل استان اصفهان شمالی از استان اصفهان جدا شوند، به همین دلیل امضای خود را پس گرفتیم زیرا ما تابع نظر مردم هستیم

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیرا این طرح مسیر خود را در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها طی کرده و کلیات آن تصویب شده و جزئیات آن با شهرستان‌های زیر مجموعه مورد بحث قرار می‌گیرد.

بختیار گفت: قرار است جلسه دیگری را به همراه آقای ساداتی‌نژاد در گلپایگان داشته باشیم و راجع به مزایا و معایب این طرح با حضور مردم بحث کنیم و در نهایت نظر مردم را دنبال کنیم./

پایان پیام

استان اصفهان اصفهان خبرنگار   اخبار برگزیده
  

موافقت سران قوا با واگذاری سهام دولتی خودروسازان​اقتصاد نیوز:در چندین ماه گذشته بازار خودرو با چالش‌های زیادی مواجه شد و سهامداری بد دولت در شرکت‌های خودروسازی گاهی به ضرر خودروسازان و گاهی به ضرر مصرف‌کنندگان ختم شد. هر چند دولت همچنان مدعی است که دو خودروساز بزرگ کشور دارای هیئت مدیره هستند و دولت دخالتی بر این مجموعه‌ها ندارد، ولی این امر با اتفاقات اخیر قیمت گذاری و نحوه توزیع، دخالت آشکار را نشان می‌دهد.
اقتصادنیوز سران سه قوه بازار خودرو سهام 

  

جدیدترین تصاویر از نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیستصاویری جدید از آخرین نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیس را مشاهده می‌کنید.
نامه نیوز ایران انگلیس 

  

بروجردی: فرصت‌ را برای اروپا تمدید نمی‌ کنیمعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه اروپا هویت مستقل تصمیم‌گیری خود را در قبال آمریکا از دست داده و از این حیث نمی‌تواند در مورد تعهدات برجامی خود نقشی ایفا کند.
مثلث ایران شورای امنیت سازمان ملل شورای عالی امنیت ملی 

  

علی مطهری گفت: مصاحبه با پمپئو یک فرصت خوبی برای خود صداوسیما است که این کار را البته باید در هماهنگی با وزارت خارجه انجام دهد چون انتخاب مصاحبه کننده مهم است.
نامه نیوز علی مطهری مصاحبه وزارت خارجه 

  

چاقوکشی راننده وانت ساندویچی و حمله به زن جوان و همسرشپس از صرف شام، بر سر قیمت با فروشنده و کارگر وی جر و بحث کردیم، زیرا وی قصد داشت بیشتر از قیمت واقعی غذا از ما پول بگیرد، در این حین یکی از آنها با چاقو به سمت من ...
مثلث چاقوکشی خودرو پول 

  

مهدی طائب: برجام هم برای ایران ضرر بود هم امریکاخبرگزاری فارس : رئیس قرارگاه راهبردی عمار گفت: برجام به خودی خود جز ضرر هیچ چیزی برای کشور نداشت اما از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز از برجام خارج شد چون فهمید این توافق برای آمریکا نیز جز ضرر چیزی نداشته است.
مثلث مهدی طائب ایران رئیس جمهور 

  

می‌دانم کدام کارگردان با “میترا استاد” رابطه داشته اما نمی‌گویم!ارتباط این خانم با همان کارگردانی ‏است که در این مدت از انتشار خبرها برآشفته شدند و واکنش‌های تندی نشان دادند. من هیچ ‏ارتباطی با میترا استاد نداشتم. می‌دانم کدام کارگردان است، اما نمی‌گویم.
مستقل‌آنلاین 

  

نام فوتبال باشگاهی ایران از رده‌بندی AFC حذف شد!کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال باشگاهی ایران را از رده بندی جدیدش خارج کرد.
مستقل‌آنلاین فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا 

  اخبار داغ
  

علل بقا گرانی در کشور با توجه به کاهش نرخ ارز / کاهش 15 درصدی قیمت مسکن به زودیپازوکی گفت: قیمت مسکن به حدی بالا رفته است که حقوق بگیر های بالای دولت نیز توان جابه جایی مسکن ندارند . قیمت مسکن حبابی بالا رفته و اگر مسئله خاص سیاسی بخصوص در سیاست خارجه صورت نگیرد قیمت مسکن قطعا تاشش ماه آینده 15 درصد کاهش خواهد یافت.
برنا گرانی خودرو بازار کالا و خدمات 

  

نرخ تورم و تولید ناخالص داخلی کشورهای جهانتورم و تولید ناخالص داخلی دو شاخص مهم اقتصاد کشورها هستند.
ایلنا تورم پول تولید 

  

اصلی ترین عوامل موثر در کاهش قیمت ارزمجیدرضا حریری ـ‌ دبیرکل تشکل پیشگامان اقتصاد ـ نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و چین معتقد است همانطور که در زمان افزایش قیمت دلار باید نسبت به عملکرد بانک مرکزی با تردید برخورد کرد، وقتی قیمت دلار کاهش می‌یابد نیز باید اعتبار آن را به بانک مرکزی داد.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

سخنگوی اورژانس کشور از اعزام 5تیم ارزیاب در پی زلزله در فاریاب کرمان خبر داد.
ایلنا زلزله استان کرمان اورژانس 

  

ختم رسیدگی به اتهامات 14 متهم ارزینهمین جلسه رسیدگی به اتهامات چهارده تن از متهمان ارزی امروز در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی‌موحد برگزار شد.
ایلنا خودرو یورو وام 

  

بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند/ می‌توان واردات برخی از اقلام و تجهیزات پزشکی را ممنوع کردرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث بازگشت ارز صادراتی پیشنهاداتی از بخش های مختلف ارائه شده است، به طور مثال محرومیت از معافیت مالیاتی می تواند برای صادرکنندگانی که ارز مربوطه را پس نمی دهند، اعمال شود.
برنا بانک مرکزی بانک اتاق بازرگانی