ایلنا   |  سیاسی  |  

قدردان زحمات دولت و منتقد کاستی‌ها هستیم/ مسئولان و مردم در برابر کرونا با یکدیگر همکاری کنند

نماینده سراب در مجلس گفت: از همه مسئولان و مردم درخواست دارم که در این دوره تاریخی که مشکل شیوع کرونا را داریم، در کنار یکدیگر باشیم و همه به هم کمک کنیم.

قدردان زحمات دولت و منتقد کاستی‌ها هستیم/ مسئولان و مردم در برابر کرونا با یکدیگر همکاری کنند

نماینده سراب در مجلس گفت: از همه مسئولان و مردم درخواست دارم که در این دوره تاریخی که مشکل شیوع کرونا را داریم، در کنار یکدیگر باشیم و همه به هم کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه صحن علنی امروز (یکشنبه 2 آذر) مجلس شورای اسلامی، یوسف داودی در نطق میان دستور خود طی سخنانی با اشاره به اینکه در ماه پایانی عمر دولت هستیم و عمر دولت رو به پایان است، گفت: ما نمایندگان و مردم قدردان تلاش‌های دولت و منتقد کاستی ها هستیم. به دلیلاجرای طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه که موجب نجات دریاچه ارومیه و تاثیر مثبت بر زندگی مردم استان های همجوار شد از دولت تشکر می‌کنیم.

داودی در ادامه با اشاره به افزایش تورم و تحمیل مشکلات اقتصادی بر مردم خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور گرانی و تورم لحظه‌ای بیداد می‌کند و روز به روز قدرت خرید مردم در حال پایین آمدن است، ما نمایندگان از شما می‌خواهیم به معیشت مردم کمک کرده و قاطعانه جلوی گرانی های افسارگسیخته را بگیرید، در این راستا ما نمایندگان مردم نیز آماده هر نوع همراهی و همگامی برای باز کردن گره های معیشتی مردم هستیم.

وی ادامه داد: همچنین از رئیس جمهور محترم تشکر میکنم که در جریان سفر به استان آذربایجان شرقی دستور آغاز عملیات اجرایی پروژه عظیم تولیدی در سراب را صادر کرد و درخواست تسریع در تکمیل اجرای این پروژه مهم و به بهره‌برداری رسیدن آن را داریم، تا از خروج میلیاردها دلار ارز از کشور در آینده جلوگیری شده و در برابر تحریم های ظالمانه استکبار جهانی، کشور ما از وابستگی به واردات پودر آلومینیوم، پودرهای پتاس کشاورزی و کاتالیزها رهایی پیدا کند.

نماینده سراب در مجلس در بخش دیگری از نطق میان دستور خود با اشاره به مصرف روزانه چندین میلیون مترمکعب گاز طبیعی CNG در کشور خطاب به وزیر نفت ابراز داشت: همان طور که پیش از این  گفتم بیش از 250 نوع گاز سمی، مضر و خطرناک در این گاز تصفیه نشده وجود دارد که موجب آلودگی هوا، تخریب موتور خودروها و بروز بیماری های متعدد انسانی می شود که بهتر است با گاز LPG که پاک ترین سوخت فسیلی است جایگزین شود.

وی افزود: همچنین از ستاد ملی کرونا، آقای وزیر بهداشت و تمامی اعضای کادر درمان که با ایثار و از خود گذشتگی در ماه های گذشته در مقابل کرونا ایستادگی کردند، از همه مسئولان و مردم درخواست دارم که در این دوره تاریخی که مشکل شیوع کرونا را داریم، در کنار یکدیگر باشیم و همه به هم کمک کنیم تا از این برهه تاریخی عبور کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی در ادامه بار دیگر خطاب به رئیس‌جمهور ابراز داشت: هدفمندسازی واقعی یارانه‌ها را از مهم ترین مطالبات مردم است. آنچه که امروز در قالب هدفمندی یارانه انجام می‌شود اگرچه بار سنگینی برای خزانه کشور است اما بازده آن برای نیازمندان بسیار اندک و برای ثروتمندان در حد پول خرد است؛ صدها هزار نفر از هموطنان و اقشار نیازمند یارانه پایه و یارانه معیشتی نمی گیرند که نیازمند رسیدگی جدی دولت و فراخوان جدید است و به میلیون ها نفر نیز سهام عدالت تعلق نمی گیرد که نیاز به ورود مجلس و پر کردن خلاء قانونی است.

وی افزود: برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و پیشگیری از خطرات کاهش دریافت پروتئین در کشور، از دولت می خواهم طرح الکترونیک خرید کالای پروتئینی سرپرست خانوار که در مجلس تصویب شده است را اجرا کند.

داودی در ادامه تسریع در بررسی و تصویب طرح بانکداری اسلامی واقعی با محوریت حمایت از تولید را ضرورت امروز کشور دانست و گفت: از وزیر راه به خاطر احداث 15 کیلومتر نخست راه آهن سراب و تعیین پیمانکار برای آغاز قطعه دوم این راه آهن به طول 30 کیلومتر که انتظار است سریعا اجرایی شود تشکر می کنم و لازم است آخرین قطعه که 25 کیلومتر است به مناقصه گذاشته شود همچنین احداث بزرگراهی از سراب به یکی از شهرهای حوزه انتخابیه تقریبا تمام شده و مطالبه مردم بهره برداری از این بزرگراه است؛ اتمام بزرگراه سراب-نیر-اردبیل در سال 1400 نیز از مطالبات جدی مردم این استان است و سراب-میانه به طول 21  کیلومتر که پل های آن ساخته شده باید اتمام یابد و راه سراب-مشکین نیز که 43 کیلومتر است در مراحل پایانی است و تنها 18 کیلومتر آن باقی مانده که باید پایان یابد.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف معلمان نهضتی و حق التدریس نیز از مطالبات جدی از وزارت آموزش و پرورش است و تعیین تکلیف استخدام نیروهای قراردادی، تجمیع شرکتی و سایر عناوین شغلی تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها و شهرداری ها نیز درخواست جدی مردم است.

نماینده سراب در پایان نطق خود با بیان اینکه اجرای بیمه همگانی عشایری خواست جدی ما به عنوان نمایندگان است، خاطرنشان کرد: احداث مسکن ملی مناسب و در شأن جوانان در بهترین نقاط شهر و با مناسب ترین امکانات جهت تشویق جوانان به ازدواج نیز از مطالبات مهم است. حمایت بیمه ای اعم از بیمه سلامت نیز از درخواست های دیگر نمایندگان و مردم است.

دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  

جزییاتی درباره واکسیناسون کرونا"پدرو سانچز" نخست وزیر اسپانیا از تصویب طرحی در آینده نزدیک خبر داد که به موجب آن واکسیناسیون کرونا در این کشور از نخستین هفته سال2021 قابل اجرا خواهد بود.
گسترش اسپانیا واکسیناسیون آلمان 

  

استراحتِ موقت بورس بعد از 7 روز صعود​در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس تهران نزول 7 هزار واحدی داشت تا پس از 7 روز صعودی متوالی با تعدیل قیمت‌ها مواجه شود. همچنین تفاوت اندک ارزش عرضه و تقاضا در پایان معاملات نشان از تعادل در بازار دارد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودروسازان ایران خودرو 

  

حمله به ایران به سه دلیل یک ایده وحشتناک است.اگرچه سفر اخیر پمپئو به اروپا و خاورمیانه به عنوان مجموعه‌ای از مشاوره در مورد ابتکار وی برای ارتقا آزادی مذهبی در سراسر جهان اعلام شده، اما این همچنین می‌تواند تلاشی برای همراه کردن متحدانی باشد که واشنگتن در حمله به ایران به قلمرو یا حریم هوایی آنها احتیاج دارد...
۵۵ آنلاین ایران اقتصاد ایران فرانسه 

  

مزایای آزادسازی قیمت خودروسیاست‌گذار کلان اقتصادی مجوز استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا را برای تعیین قیمت محصولات تولیدی به خودروسازان نمی‌دهد و همچنان بر تداوم حضور نهادی مانند شورای رقابت تاکید می‌کند در این میان برخی از مسوولان صنعتی از جمله علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صمت به دنبال واقعی‌سازی قیمت خودرو هستند تا به هر صورت ممکن جلوی تولید همراه با ضرر شرکت‌های خودروساز گرفته شود.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: تحریم مسئله ای نیست که با روی کار آمدن بایدن برچیده شود زیرا مهار ایران محور سیاست آمریکایی ها است.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس کار 

  

نتایج یک مطالعه جدید: مبتلایان به کرونا تا 6 ماه مصون هستندنتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد افرادی که به کووید19 آلوده بوده اند، دست کم 6 ماه در برابر ابتلای مجدد به این ویروس محافظت می‌شوند.
مملکت‌آنلاین بیمارستان ماه ویروس 

  

آغاز کاهش دوباره قیمت خودرو پس از یک روز توقف/ سمند 6 میلیون دیگر ریختقیمت خودرو در نرخ های اعلامی از سوی فروشندگان در دومین روز از این هفته با کاهش محسوسی نسبت به دیروز مواجه شد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

به آقای قالیباف بگویید سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است!قالیباف همچنان روحانی را رقیب خود می‌بیند. باید یکی به آقای قالیباف بگوید که سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است. -مجلس دیگر در رأس امور نیست.
مستقل‌آنلاین بهنوش بختیاری بهزاد نبوی حسن روحانی 

  

اینکه روحانی به مجلس نمی‌آید به تحریم‌ها مربوط است یا به روحیه دیکتاتوری ایشان؟آقای روحانی! شما قانونا موظفید که به مجلس بیایید و این که شما به مجلس نمی ‌آیید آیا ربطی به تحریم ‌ها دارد؟ یا مربوط به روحیه دیکتاتوری شماست؟
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت جبهه پایداری کالاهای اساسی 

  

تشریح محدودیت‌های جدید بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعییک مقام سازمان تامین اجتماعی با اشاره به محدودیت‌های اعمالی ستاد ملی مقابله با کرونا، از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد.
ایلنا بیمه بیکاری بیمه حوزه 

  

نحوه دریافت سود سهام عدالت به روش مستقیم و غیر مستقیم اعلام شدافرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سود سهام‌شان به حساب‌های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استان‌ها واریز می‌شود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

احتمال برگزاری انتخابات 1400 در 2 روزرئیس ستاد انتخابات کشور از احتمال 2 روزه شدن انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت:‌ما این پیشنهاد را می‌دهیم و اجرایی شدن آن منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور وزارت کشور 

  اخبار داغ
  

بیماری کرونا در کدام گروه از کودکان شدیدتر است؟دانشمندان علائمی را شناسایی کردند که شدت بیماری کووید-19 در کودکان را پیش‌بینی می‌کنند.
برنا کودکان 

  

اگر این علایم را دارید حتما کرونا گرفته ایددانشمندان پس از مطالعات فراوان 4 علامت اولیه ابتلا به بیماری کرونا را معرفی کردند.
برنا 

  

عواملی که فرد را «سوپر انتقال دهنده» ویروس کرونا می‌کنددانشمندان ویژگی‌های بیولوژیکی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند باعث شیوع شدید ویروس در محیط شود.
برنا ویروس 

  

چطور در قرنطینه کرونایی سلامت روحی و جسمی خود را حفظ کنیم؟در حالی که ممکن است به نظر برسد که دنیا در حال حاضر فقط در مورد یک موضوع صحبت می‌کند اما انزوای اجتماعی اجباری همچنین می‌تواند فرصتی مناسب برای بسیاری از افراد برای جدایی از اخبار باشد.
برنا سلامت 

  

تست رایگان کرونا در این مراکز انجام می شودمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:تست کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته برای افراد واجد شرایط نمونه‌گیری رایگان انجام می‌شود.
گسترش رایگان درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

عارضه اختلال در حس بویایی و چشایی در همه مبتلایان به کرونا رخ نمی‌دهددر دوران پاندمی عارضه کاهش حس بویایی و چشایی به صورت ناگهانی، بدون هیچ زمینه و عارضه قبلی و بدون کیپ شدن بینی بروز کند، یک نشانه اختصاصی فوق العاده برای تشخیص کووید 19 است.
۵۵ آنلاین درمان حوزه ویروس 

  

مهم‌ترین ناقلان خطرناک کرونا را بشناسیدرئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان این‌که موج جدید بیماری کوویدـ19 در کل دنیا آغاز شده و کشور ما نیز از تنش‌های این موج جدید مصون نخواهد بود، بر پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین کانون‌های ابتلا تاکید کرد.
اقتصادنیوز تهران خانواده دورهمی 

  

واکسن کرونا تا پایان سال در دسترس همگان استینس اشپان وزیر بهداشت آلمان اطلاع داد که واکسن بیماری کووید 19 تا پایان سال جاری میلادی در دسترس سراسری خواهد بود.
برنا آلمان 

  

درگیری های اعضای دو تیم پیکان و شهرخودرو همچنان ادامه دارد.
ورزش۳ 

  

ویلفرد زاها کرونا گرفتمهاجم کریستال پالاس به ویروس کرونا مبتلا شد.
ایلنا ویروس ستاره بازی 

  

کرونا | در کهگیلویه و بویراحمد 3 نفر به دلیل نزدن ماسک بازداشت شدندغریب‌پور دادستان شهرستان دنا با همکاری کلانتری شهر سی‌سخت برای بازدید میدانی به سطح شهر آمد و از نزدیک شاهد عملکرد مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود و البته با تعدادی از شهروندان که از ماسک استفاده نمی کردند برخورد شد...
۵۵ آنلاین دستورالعمل ماسک بازداشت 

  

چگونگی نام‌نویسی دریافت یارانه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا/فیلمکسانی که وام یک‌میلیون‌‌تومانی دولت یا یارانه چهارماهه 100هزارتومانی را می‌خواهند، باید از فردا، کدملی‌شان را از تلفن همراه ثبت‌شده به نام سرپرست خانوار به شمار 6369 پیامک کنند.
گسترش یارانه وام دولت