صراط   |  اجتماعی  |  

اعتکاف رجبیه در 500 مسجد تهران +تاریخ برگزاری

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری اعتکاف رجبیه در 500 مسجد تهران طی روزهای 18، 19 و 20 اسفندماه خبر داد.

صراط:

حجت‌الاسلام حجت‌الله ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: امسال همچون سال‌های گذشته در ایام‌البیض ماه شریف رجب، اعتکاف رجبیه در مساجد تهران برگزار خواهد شد که در مجموع در 427 مسجد زیر نظر مرکز رسیدگی به امور مساجد این برنامه برگزار خواهد شد و با احتساب مساجد دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز آموزشی در مجموع مراسم اعتکاف در 500 مسجد تهران برگزار خواهد شد.

تأمین سلامت و امنیت معتکفین با کمک نهادهای دیگر

وی با اشاره به برگزاری جلسات توجیهی برای مدیران اجرایی مراسم اعتکاف در موضوعات سلامت، امنیت و موضوعات فرهنگی تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر نهادهای فرهنگی در حوزه تأمین متواهای فرهنگی مشارکت خواهند داشت و نیروی انتظامی، هلال احمر و آتش‌نشانی نیز از لحاظ امنیت و سلامت معتکفین مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: کتاب «بر بال اعتکاف» تحت نظارت آیت‌الله جوادی آملی منتشر شده است که با هماهنگی صورت گرفته با دفتر معظم‌له این کتاب در اختیار برگزارکنندگان اعتکاف قرار خواهد گرفت و با تخفیف ویژه نیز در اختیار معتکفین قرار می‌گیرد تا در حوزه معرفتی و محتوایی این مراسم نیز اثرگذار باشد.

ذاکر با اشاره به اینکه توصیه اکید به معتکفین پرهیز از استفاده از تلفن‌ همراه و فضای مجازی است، گفت: فرصت سه روزه اعتکاف بهترین زمان برای انس و خلوت با خداوند و تفکر است که افراد می‌توانند بهترین استفاده را در این زمینه داشته باشند.

تشکیل حلقه‌های معرفت برای معتکفین با حوزه مبلغان

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه سخنرانی و ارائه محتوای غنی به معتکفین از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم آمادگی لازم برای اعزام کارشناس و مبلغ به مساجد در صورت نیاز را دارند و حتی بناست مبلغ و کارشناس مستقر نیز به مساجد اعزام شود تا در مساجد معتکف شود و با برگزاری حلقه‌های معرفتی پاسخ‌گوی سوالات و شبهات افراد باشند. به‌این منظور باید مساجد درخواست‌های خود را برای اعزام مبلغ به مرکز ارائه کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز رسیدگی به امور مساجد آمادگی دارد تا مساجد نیازمند را از بعد فرهنگی کمک‌رسانی کند.

اعتکاف مسجد تهران   اخبار برگزیده
  

آقای نماینده درباره افزایش حقوق‌ها خوش خبر است / میزان دریافتی نمایندگان مجلساقتصادنیوز:نماینده مردم بهشهر در مجلس گفت: دو خبر خوش را به مردم نوید می‌دهم؛ یکی افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان و دیگری افزایش تولید محصولات کشاورزی است.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی خودرو ازدواج 

  

سامانه 1666 می‌تواند پاسخگوی 15 هزار نفر باشد/ دفترچه منقضی بیمه‌شدگان یک ماه تمدید شد/ تا یک ماه آتی بیماران خاص نیاز به مراجعه برای چکاپ ندارند/ 90 درصد هزینه‌های درمان کرونا توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شودمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کسانی که دفترچه بیمه آنها منقضی است، نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان ندارند و پزشکان می‌توانند استعلام الکترونیکی بگیرند و در دفترچه‌های منقضی نسخه بنویسند.
ایلنا بیمه ماه بیمارستان 

  

اقدام جدید دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگانرئیس سازمان برنامه و بودجه از اقدام جدید دولت برای افزایش متناسب سازی حقوق بازنشستگان در پایان فروردین ماه خبر داد.
مثلث دولت سازمان برنامه و بودجه بودجه 

  

وزارت بهداشت: برخی استان‌ها از پیک بیماری کرونا خارج شدنداگر مردم رعایت کنند تا آخر فروردین این بیماری مهار می شود، در غیر این صورت تا خرداد ماه، زمان نیاز است تا به وضعیت تعادل برسیم و از پیک این بیماری خارج شویم.
۵۵ آنلاین بیمارستان درمان ماه 

  

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه توصیه کرد: در شرایط شیوع کرونا افراد بیش از هر زمان هنگام خرید مواد خوراکی رعایت نکات بهداشتی را داشته و مراحل پاکسازی و ضدعفونی خوراکی‌ها را به دقت انجام دهند.
نامه نیوز کرمانشاه مهناز افشار پول 

  

تعطیلی خودروسازان آمریکایی تمدید شدمنابع آگاه اعلام کردند که 3 شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا شامل جنرال موتورز، فیات‌کرایسلر و فورد قصد دارند، تعطیلی کارخانه‌های خود در دیترویت را به دلیل شیوع ویروس کرونا تا ماه آوریل تمدید کنند.
خودروتک خودروسازان جنرال موتورز ویروس 

  

اولین کراس اوور بومی از سایپا بیرون می آید یا ایران خودرو؟خودروهای کراس اوور اکنون در تمام جهان روی بورس هستند و بازار خودرو ایران نیز به شدت برای این کلاس خودرو سر و دست می شکند. اما در تمام این سال ها 2 خودروساز اصلی ایران یعنی ایران خودرو و سایپا در سبد محصولات خود کراس اوور بومی نداشتند. در سال 99 قرار است این نقص سبد محصول برطرف شده و هر دو خودروساز بزرگ کشور کراس اوورهایشان را به بازار عرضه کنند.
خودروتک بازار خودرو سایپا ایران خودرو 

  

در بحث مقابله با کرونا در کشور پیشتاز هستیمهمزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور طی یکی دو ماه گذشته، صحبت‌هایی مبنی بر عدم تعطیلی معادن و شرکت‌های معدنی و صنعتی در کشور و در شهرهای مختلف مطرح گردید.
مستقل‌آنلاین ویروس تعطیلات دولت 

  

پیش پرداخت چند ماه یارانه معیشتی به مردم + جزئیاتعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد نمایندگان مجلس در جلسه مجازی برای پیش پرداخت چند ماهه یارانه نقدی و معیشتی به مردم خبر داد.
مستقل‌آنلاین ماه یارانه وام 

  

روحانی: برای زندگی با این ویروس آماده شویدرئیس جمهور: این ویروس کرونا در جامعه است ولی شرایط جامعه را باید قابل تحمل کنیم. ما باید خود را برای زندگی با این ویروس آماده کنیم تا درمان این بیماری و یا واکسن آن تهیه شود.
مستقل‌آنلاین اینستاگرام ویروس رئیس جمهور