ایلنا   |  اجتماعی  |  

گشت‌زنی‌ پلیس به منظور بررسی چگونگی اجرای پروتکل‌‌ها توسط اصناف/ پلمب 8 قهوه‌خانه متخلف

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از پلمب 8 قهوه‌خانه متخلف طی دو شب گذشته خبر داد.

گشت‌زنی‌ پلیس به منظور بررسی چگونگی اجرای پروتکل‌‌ها توسط اصناف/ پلمب 8 قهوه‌خانه متخلف

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از پلمب 8 قهوه‌خانه متخلف طی دو شب گذشته خبر داد.

«سرهنگ نادر مرادی» معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: برابر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تمام محدودیت‌های هفته‌های گذشته به مدت یک هفته دیگر یعنی تا ابتدای آبان‌ماه تمدید شده است.

وی همچنین درباره اجباری بودن ماسک از درب منزل ادامه داد: همکاران وزارت بهداشت در مقابل مجتمع‌های تجاری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و ... به صورت نفر به نفر به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، تذکر می‌دهند. ما نیز مردم را به استفاده از ماسک تشویق می‌کنیم و به افرادی که ماسک نداشتند نیز به صورت رایگان ماسک در اختیارشان قرار دادیم.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت با بیان اینکه پلیس در این خصوص بیشتر نقش پشتیبانی کننده دارد، خاطرنشان کرد: در خصوص مشاغلی که در این مدت نیز محدودیت کاری برای آنها اعلام شده است، ما با تیم‌های تلفیقی و با همکاری نمایندگانی از وزارت بهداشت و اصناف شرایط را بررسی می‌کنیم. شب گذشته نیز همکاران ما در سطح تهران گشت‌زنی‌های لازم را به همراه تیم‌های تلفیقی انجام داده‌اند.

سرهنگ مرادی با بیان اینکه بیش از 99 درصد اصناف رعایت‌های لازم را دارند، تصریح کرد: تعدادی که رعایت نمی‌کنند نیز اغلب اصنافی هستند که به صورت غیرمجاز و به صورت زیرزمینی مشغول فعالیت هستند. ما نیز معمولا با این افراد برخورد می‌کنیم. دو شب گذشته نیز بیش از 8 مورد از قهوه‌خانه‌‌هایی که به صورت چراغ خاموش فعالیت می‌کردند توسط همکاران ما کشف شده و با آن‌ها برخورد شده است.

وی ادامه داد: در همین مرحله سوم فاصله‌گذاری اجتماعی اعلام شده است که هر واحد صنفی که طبق اعلام ستاد کرونا محدودیت برای آنها ایجاد شده است، چنانچه فعالیت داشته باشند به مدت یک ماه پلمب خواهند شد.

پلیس وزارت بهداشت فروشگاه های زنجیره ای   اخبار برگزیده
  

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که حرف‌های اخیر مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس مورد تأیید بزرگان قم نیست، گفت: او هتک حرمت آقای روحانی رئیس‌جمهور را کرده که این زیبنده نیست.
نامه نیوز قم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعدام 

  

اگر در انتخابات برنده شوم ایران با من تماس می‌گیرد/ اقتصاد ایران فاجعه استرئیس‌جمهور آمریکا در تجمع انتخاباتی بامداد امروز دوشنبه(به وقت تهران) ضمن تاختن به مواضع رقیب دموکراتش مدعی شد اولین کشوری که بعد از پیروزی او در انتخابات با او تماس می‌گیرد، ایران خواهد بود.
اعتماد درمان برنی سندرز انتخابات ریاست جمهوری 

  

انتقاد هانا کامکار از صداوسیما؛ تیشه به ریشه موسیقی سنتی ایران زده‌اندهانا کامکار خواننده و نوازنده گروه «کامکارها» یکی از دلایل اساسی در شناخته نشدن بزرگان موسیقی ایران در سطح بین‌المللی را نبود شناخت مردم ایران از آن بزرگان دانست و گفت:‌ صداوسیما آن‌گونه که باید در این زمینه فعالیت نمی‌کند؛‌ گویی با هنر ایران دشمن است و تیشه به ریشه این هنر زده.
مملکت‌آنلاین موسیقی موسیقی سنتی ایران 

  

افزایش بی‌سابقه موارد مرگ و میر ناشی از ویروس کروناسخنگوی وزارت بهداشت گفت: گرچه همه گیری ویروس کرونا محدود به جنسیت خاصی نیست، اما جمعیت زنان کشور ظرف هشت ماه شیوع روز افزون بیماری در کشورمان، متحمل بخش قابل توجهی از مشکلات مقابله با این ویروس بوده اند.
ایلنا بیمارستان مرگ وزارت بهداشت 

  

آیا روحانی به فکر رفراندوم است؟ + فیلمصحبت‌های رئیس‌جمهور درباره‌ی صلح امام حسن علیه السلام با واکنش‌های زیادی در فضای سیاسی کشور مواجه شد.
گسترش رفراندوم رئیس جمهور 

  

دردسر جدیدی برای بایدن رقم خوردیکی از قانونگذاران اوکراینی مدعی شد که دومین لپ تاپ متعلق به پسر جو بایدن حاوی اطلاعات تماس‌های تجاری او، توسط نیروهای پلیس این کشور کشف شد که این مشکل دیگری برای کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا محسوب می‌شود.
اقتصادنیوز لپ تاپ اوکراین پلیس 

  

همه علل و عوامل نابسامانی بازار فولاد ایران | امتناع از خرید، در کاهش قیمت فولاد اثر فوری دارد | با تعزیرات و بگیر و ببند، مشکل بازار حل نمی شودجنان صفت: یک راه این است که کسانی که خریدار عمده هستند، نخرند. اگر این خریداران، می توانند و توانایی و تب آوری دارند برای یک دوره تقاضا را به تاخیر بیندازند، کاهش قیمت اتفاق می افتد
۵۵ آنلاین تورم بودجه خودرو 

  

جزئیات سه جلسه مهم درباره سانحه هواپیمای اوکراینیدومین دور از مذاکرات هیات‌های ایرانی و اوکراینی درباره سانحه هواپیمای اوکراین در وزارت امور خارجه برگزار شد.
مثلث سامسونگ اوکراین قوه قضاییه 

  

اغلب شانس بایدن را بیشتر از ترامپ می‌دانند، چرا که ترامپ بزرگترین برگه برنده و شانس خود برای پیروزی، که شکوفایی اقتصادی بود را به دلیل پیامد‌های کرونا از دست داد. علاوه بر این، دولت پنهان اصرار دارد تا این بار از شر ترامپ خلاص شود.
نامه نیوز ترامپ دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 

  

مشکل ما این است که آقای رئیس‌جمهور می‌ترسد از دفتر کارش بیرون بیایدسلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: این دولت غیر قابل اعتماد است. مشکل ما با این است که آقای رئیس جمهور میترسد از دفتر کارش بیرون بیاید.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی دولت 

  

روی قیمت فعلی خودروها حساب باز نکنیدرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: میزان خرید و فروش در بازار تقریبا به نقطه صفر رسیده است و قیمت‌های موجود کاذب است.
خودروتک قیمت خودرو صنعت 

  

به هرکس که ریش گذاشت و تسبیح گرفت و از فلان آقا توصیه آورد پست دادیم و خراب کردیمبه هرکس که ریش گذاشت و تسبیح گرفت و از فلان آقا توصیه آورد پست دادیم ... خراب کردیم! مدیر حزب اللهی ناکارآمد باید در اولویت عزل شود. کمیل نخعی از “اصحاب سر” حضرت علی (ع) بدلیل ناکارآمدی ظرف چند هفته عزل و توبیخ می شود . این اقدام رسانه ای هم می شود!
مستقل‌آنلاین موبایل رسانه ایران 

  

کف قیمت خودرو به ثبات رسیدبررسی بازار خودروهای داخلی نشان می دهد که فعلا قیمت خودرو در برخی محصولات به ثبات رسیده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

تهدید به اعدام روحانی، بورس را ریزشی کرد؟ + عکسفعال سیاسی اصلاح‌طلب در توئیتی نوشت: در مملکتی که رئیس‌جمهوری تهدید به اعدام می‌شود انتظاری جز سقوط بورس دارید؟
اعتماد اعدام عکس رئیس جمهور 

  

قدرت صداوسیما یا وزارت ارشاد برای مجوز تولید برنامه «عادل فردوسی‌پور» ؟برنامه عادل فردوسی‌پور برای شبکه نمایش خانگی و چالشی که بین وزارت ارشاد و سازمان صدا و سیما بر سر مجوز این برنامه به وجود آمده است، یک سوال مهم را مطرح می‌کند؛ محوزهای سازمان سینمایی در این مسیر چقدر اعتبار دارند؟ و آیا اقدامی برای جلوگیری از این بی‌اعتبار شدن انجام می‌شود؟
مملکت‌آنلاین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید شبکه نمایش خانگی 

  اخبار داغ
  

سایه شوم کرونا بر سر لیگ برتر/ تکلیف برگزاری مسابقات والیبال هرچه زودتر مشخص شودپس از گذشت هفت هفته از لیگ سایه شوم کرونا با شیوع موج سوم بر روی تیم‌ها پررنگ‌تر از همیشه شد تا جایی که فدراسیون را مجبور به تعطیلی دو هفته‌ای مسابقات کرد.
برنا لیگ برتر والیبال 

  

محرز: الان 4700 کرونایی در آی سی یو بستری هستند/ دولت بداند تعطیل نکند ،اقتصاد بهداشت کمرشکن استچرا ستاد مقابله با کرونا زیر بار نظر کارشناسانی نمی رود که چند ماه است اصرار می کنند مهار کرونا را ج
خبرفوری درمان دولت تعطیلات 

  

کمردرد شایع ترین و جدیدترین علامت ابتلا به کرونا است و مبتلایان با استفاده از استامینوفن می توانند این درد را تسکین دهند.
نامه نیوز کمردرد ورزش هالیوود 

  

ابتلا به کرونا در کدام مناطق شهر تهران بیشتر است؟با توجه به نقشه پراکندگی و توزیع موارد ابتلا به کرونا در مناطق 22 گانه تهران ، مناطق شهرداری تهران به 4 دسته تقسیم شده اند.
برنا شهرداری تهران تهران 

  

استاد اپیدمیولوژی، معتقد است که ایران در قله انتقال ویروس کرونا قرار دارد.
صراط ایران ویروس وزارت بهداشت 

  

کدام سلبریتی‌های سینمایی و تلویزیونی تا به حال کرونا گرفته‌اند؟موج سوم کرونا در ایران درحالی قربانیان زیادی گرفته که بسیاری از چهره‌های مشهور نیز در میان مبتلایان
خبرفوری تلویزیون ویروس نوید محمدزاده 

  

لاله اسکندری کرونا گرفت + عکسلاله اسکندری با انتشار پستی از مبتلا شدن خود به کرونا خبر داد.
مستقل‌آنلاین لاله اسکندری ستاره اسکندری عکس 

  

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: در صورت تداوم وضعیت فعلی و نحوه اجرای سختگیری‌ها تشدید وضعیت درگیری استان تهران با بیماری کرونا پیش‌بینی می‌شود.
صراط دستورالعمل تهران استانداری تهران 

  

از دست دادن حس شنوایی ، جدیدترین علامت ابتلا به ویروس کرونا!گروهی از دانشمندان انگلیسی اعلام کردند که از دست دادن حس شنوایی یکی از جدیدترین علامت ابتلا به کووید 19 می باشد.
برنا ویروس 

  

چرا برخی تصمیمات ستاد ملی کرونا دیر گرفته می‌شود؟/ ویدئوبا افزایش تلفات حاصل از کرونا بسیاری این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا واقعا تصمیمات دیرهنگام ستاد ملی
خبرفوری سلامت