ایرنا   |  فرهنگی  |  

بازی‌های خارجی قاچاق، صنعت بازی در کشور را نابود می‌کند

تهران- ایرنا- دبیر جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران گفت: بازی‌های ایرانی در یک رقابت سالم، امکان رقابت با بازی‌های خارجی را دارند ولی تمایل به خرید بازی‌های خارجی قاچاق با قیمت ارزان‌تر، این صنعت را به نابودی می‌کشاند.

بازی‌های خارجی قاچاق، صنعت بازی در کشور را نابود می‌کند

حمزه آزاد، دبیر جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی ایرنا با اشاره به توانایی بالای بازی‌سازان در کشور، افزود: بدون شک بازی ایرانی که با زحمت و هزینه تولید شده است قیمتی بالاتر از بازی‌های خارجی قاچاق با کپی‌های غیرقانونی در بازار دارد و عدم حمایت و نظارت‌ نهادهای ناظر در برخورد با بازی‌های قاچاق سبب شده است که تمایل به خرید این بازی‌ها در بازار افزایش پیدا کند.این فعال حوزه بازی با انتقاد از رانت‌های موجود در حوزه بازی، گفت: متاسفانه همه به یک اندازه از امکانات ملی سهم ندارند و تنها افرادی که در حلقه نزدیکان حضور دارند مورد توجه قرار می‌گیرند. صنعت بازی‌سازی در ایران به هیچ عنوان حمایت نمی‌شود و نهادهایی که در ظاهر برای حمایت بازی شکل گرفتند به دنبال بزرگ کردن دایره فامیلی خود هستند.آزاد با انتقاد از فعالیت بنیاد ملی بازی های یارانه‌ای گفت: نظام مالی بنیاد ملی یکی از مباحث سوال‌برانگیز است که هیچگاه پاسخی به آن داده نشده است. نهادی که کمترین وظیفه‌اش حمایت از فعالان بازی برای حضور در رویدادهای خارج از کشور است، افرادی نزدیک به حلقه همیشگی خود را مورد حمایت قرار می‌دهند.این فعال حوزه بازی افزود: در سالیان گذشته به ظاهر10 میلیارد تومان برای حمایت از بازی‌سازان در نظر گرفته شد که فکر نمی‌کنم شرایط و ظوابط پرداخت این وام شامل بازی‌سازی شده باشد و بازهم افراد محدودی به این وام‌ها دسترسی پیدا کردند.وی با تاکید بر نقش نهادهای حمایتی در حوزه بازی افزود: در حوزه فرهنگ باید هزینه کرد و نمی‌توان با بی‌توجهی به این حوزه انتظار معجزه داشته باشیم.آزاد با گلایه از عدم حمایت بازی‌سازان در بخش خصوصی گفت: به دلیل محقق نشدن آمال و آرزوی‌های افراد در این فضای آلوده شاهد مهاجرت بازی‌سازان به صورت انفرادی بودیم اما اکنون تیم‌های پرفروش‌ترین بازی‌های ایرانی در حال مهاجرت هستند.وی با اشاره به ضرورت ترغیب سرمایه‌گذار در حوزه بازی گفت: در هیچ دوره‌ای «بازی» مورد توجه قرار نگرفت و به یک نحو می‌توان گفت ما هنوز صنعت بازی در کشور نداریم و با توجه به نبود قانون کپی رایت و همچنین نبود ناشر و فروشنده‌های تخصصی جذابیتی برای سرمایه‌گذار در این حوزه وجود ندارد.آزاد با تاکید بر ضرورت ترغیب سرمایه‌گذار به حوزه بازی‌های رایانه‌ای، گفت: در حال حاظر بیشتر رفتارها شعاری و هیجانی است، درحالی که برای توسعه در این حوزه نیازمند رفتارهای منطقی هستیم تا سرمایه‌گذار نسبت به ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی بازی آگاه شود.دبیر جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران افزود: معمولا بازی‌هایی که بتوانند به بازارهای خارج از ایران راه یابند «موفق» تعریف می‌شوند و همه تلاش می‌کنند با حضور در بازارهای بین المللی برای مجموعه خود سودآوری داشته باشند. به این ترتیب بازی‌هایی که با چشم انداز حضور در بازارهای خارجی ساخته می‌شود با عرف جامعه هم‌خوانی ندارد و حال و هوای بازی و شخصیت‌ها از الگوی اسلامی پیروی نمی‌کنند.آزاد با انتقاد از فراهم نبودن بسترهای مناسب برای ارائه بازی‌ها، گفت: امکانات موجود همچون «کافه بازار» به دلیل محدودیت‌های بین الملی جوابگوی نیازهای بازی‌سازان نیست و آنها نیاز به حضورهای گسترده‌تری دارند و نبود این امکان یکی از دلایل عمده مهاجرت بازی‌سازان است.فراهنگ**9031** 9053

بازی قاچاق صنعت   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک