گسترش   |  اجتماعی  |  

زمان مورد نیاز برای نصب درب های اتوماتیک چقدر است؟

اصلی ترین قسمتی که درب اتوماتیک را از درب های قدیمی تفکیک می کند، قسمت تابلو فرمان آن است چرا که تمامی اقدامات مربوط به عملکرد سنسور برای باز شدن اتوماتیک درب در این قسمت انجام می شود.

زمان مورد نیاز برای نصب درب های اتوماتیک چقدر است؟

گرایش به راحتی و حفظ امنیت بیشتر در ساختمان، بشر را به سمت اختراع درب های اتوماتیک برده است، جایی‌که سنسور های موجود در درب تنها با دریافت سیگنال حرکت اقدام به باز و بسته کردن درب می کند. استفاده از این درب ها معمولا در مکان های پر تردد اعم از اداره، مکان های آموزشی، درمانی، تجاری، صنعتی و ... کاربرد دارد تا به این وسیله ترافیکی در تردد افراد به وجود نیاید.

درب های اتوماتیک دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها بر حسب وضعیتی که دارند، به گونه ای نصب می شوند. زمان مناسب برای نصب درب های اتوماتیک تقریبا بین 4 تا 5 ساعت خواهد بود که این زمان ممکن است بسته به شرایطی افزایش پیدا کند. ما در این مقاله قصد داریم به طور کلی نحوه نصب و نیز مدت زمان لازم برای این کار بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی شرایط کلی نصب درب اتوماتیک

قبل از شروع به نصب درب بایستی شرایط کلی کار سنجیده شود و بر حسب وضعیت فعلی اقدام به ادامه روند نصب کرد. جایی که بازو های درب بر روی آن قرار می گیرد باید دارای مقاومت کافی باشد به طوری که تحمل وزن درب را داشته باشد. از طرفی دیگر بررسی شرایط کناره های درب نیز موجب می شود که یک دید کلی از روند نصب درب به دست آید.

در واقع این نوع از درب ها که در جهات مختلف ساخته شده اند با استفاده از حسگرهای حرکتی یا ریموت های کنترل باز و بسته خواهند شد.

پرداختن به دیواره های کنار درب

ساختمانی که قرار است برای آن نصب درب اتوماتیک انجام می شود در یکی از دو حالت تازه ساز و نیز قدیم ساز قرار دارد که معمولا اگر ساختمان تازه ساز باشد بهتر می توان شرایط موجود را مهیا کرد. معمولا برای آماده کردن دیوار ها باید یک سری عملیات کنده کاری بر روی دیواره ها انجام گیرد تا فضای لازم برای قرارگیری قالب درب به وجود آید.

راه اندازی پایه ها

برای نصب پایه های درب در مکان مناسب خود باید یک سری اقدامات لازم انجام شود که البته بهتر است این کار به یک نصاب توانا سپرده شود. برای محکم کردن درب باید پایه جلو بر روی بازو سوار شود و سپس در نهایت شفت جک بسته خواهد شد. در این حالت باید درب با بیشترین زاویه ممکن باز شود و بر اساس آن پایه جلو در مکان خود جوش داده شود.

پس از محکم کردن پایه چند بار درب را باز و بسته کنید، اگر مشکلی را مشاهده نکردید، بازو را بر روی پایه ها خارج کنید و در نهایت از مستحکم بودن پایه ها اطمینان کافی حاصل کنید. تمامی موارد گفته شده به طور کامل در دفترچه راهنما آورده شده است.

راه اندازی تابلو فرمان

اصلی ترین قسمتی که درب اتوماتیک را از درب های قدیمی تفکیک می کند، قسمت تابلو فرمان آن است چرا که تمامی اقدامات مربوط به عملکرد سنسور برای باز شدن اتوماتیک درب در این قسمت انجام می شود. به منظور استفاده از سیم کشی کمتر، حتی المقدور مدار فرمان را در نزدیکی درب نصب کنید چرا که این موضوع سبب کاهش هزینه های نصب می گردد.

نصب فلاشر معمولا بر روی بیرون درب و دقیقا روبروی محل ورود راننده به داخل ساختمان نصب می شود تا به وسیله فلاش آن راننده متوجه روند باز و بسته شدن درب گردد.

نکته مهم که باید به آن توجه کرد این است که سیم لازم  استفاده شده برای چشمی باید به گونه ای نصب گردد که در معرض آب باران و یا سایر عوامل مخرب آب و هوایی قرار نگیرد.

عملیات سیم کشی

یکی دیگر از بخش های مهم راه اندازی و استفاده از درب های خود بازشو و اتوماتیک، عملیات مربوط به سیم کشی و سوراخ کاری است. اگر ساختمان تازه ساز باشد که معمولا مسیر کابل کشی برای آن مشخص شده و این موضوع روند کار تسریع می بخشد و همچنین از هزینه های اضافی هم پیشگیری می کند اما یک ساختمان قدیمی که سیم کشی آن برای نصب درب اتوماتیک انجام نگرفته تا حدودی زمان بر خواهد بود.

برای سیم کشی ساختمان های قدیم ساز بهتر است که از قاب درب برای عبور دادن سیم استفاده کرد همچنین نصب گرد بر، روی مته سبب می شود که کار به صورتی بسیار تمیز آماده گردد.

را اندازی جک

حال پس از انجام تمامی مراحل بالا نوبت به راه اندازی جک درب اتوماتیک می رسد. در این مرحله کابل کشی به صورتی کاملا فنی بین فلاشر، بازو ها و نیز چشمی انجام می شود که تمامی این مراحل به صورت کامل در کاتالوگ محصول توضیح داده شده است. حال نوبت به چک کردن درب می رسد؛ برای این منظور درب را از حالت خلاص خارج کرده و آن را به صورت نیمه باز قرار دهید و سپس برق سیستم را متصل کنید.

حال می توانید تمامی تنظیمات مربوط به باز و بسته شدن درب را به طور کامل بر حسب نیاز خود تنظیم کنید. پس از تنظیم کردن سیستم درب اتوماتیک، درب در حالت باز شده قرار می گیرد که برای اطمینان کار بهتر است درب را چندین مرتبه باز و بسته کنید.

نکات لازم پس از نصب درب های اتوماتیک

اولین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که عمل تمیز کاری محل باید توسط نصاب درب انجام گیرد تا آسیبی به سیم کشی سیستم به وجود نیاید. نکته بعدی اینکه برای پیشگیری از آسیب دیدگی پایه ها بهتر است که رنگ کاری آن توسط نصاب انجام گیرد. در نهایت توصیه ای که برای مستحکم کردن پیلیت زیر کار ارائه می شود این است که آن را به وسیله سیمان در جای خود محکم کنید که با این کار عمر دستگاه بیشتر خواهد شد.

اختراع وزن برق   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

پیش بینی بورس برای فردا (4 مرداد)بورس چند روزی است که به دلیل گسترش ویروس کرونا تعطیل شده است و حالا قرار است فردا اولین روز معاملاتی هفته جاری باشد. پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار روزهای آینده به چه صورت است؟
گسترش ویروس تعطیلات رئیس جمهور 

  

اولین ابتلا به کرونا از میان ورزشکاران حاضر در مسابقات المپیک توکیوتست کرونای یک ورزشکار هلندی که در مسابقات المپیک توکیو شرکت کرده بود مثبت شده است.
ایلنا بازی المپیک ویروس 

  

خودروها وارداتی گران شدند/آخرین قیمت خودروهای داخلی+ جدولدر 24 ساعت گذشته در حالی که نوسانات قیمتی در بین خودروهای داخلی به حداقل رسیده است خودروهای وارداتی کماکان در حال پیشروی هستند.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

پایان اردو، دو روز زودتر از موعد؛ / کرونا علیه اردوی تیم ملی فوتبال زناناردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال زنان ایران پیش از موعد مقرر شده در اصفهان به پایان خواهد رسید.
ورزش۳ فوتبال فدراسیون فوتبال زنان 

  

پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه کرونا در آلمانرئیس دفتر صدر اعظم آلمان درباره افزایش مبتلایان روزانه در کشورش به حدود 100 هزار نفر در عرض 9 هفته آینده هشدار داده و از کارافتادگی رانندگان کامیون در انگلیس به دلیل شرایط کرونایی مشکلات حادی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.
۵۵ آنلاین درمان آلمان ویزا 

  

بررسی روند ماهانه قیمت دلار + جدولبررسی روند ماهانه قیمت دلار حاکی از آن است که متوسط قیمت‌ ماهانه سیر صعودی را دنبال کرد، اما پراکندگی داده‌ها یا به تعبیری دامنه نوسان قیمت دلار کاهش یافت.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

پیش بینی جذاب از بورس در هفته پیش رودر قالب یک نظرسنجی70 درصد کارشناسان معتقدند شاخص کل بورس صعودی خواهد بود.
گسترش شاخص افزایش قیمت سرمایه 

  

نشانه های تثبیت قیمت دلار در بازار ارز/ انحراف معیار دلار کاهش یافتبررسی روند ماهانه قیمت دلار حاکی از آن است که متوسط قیمت‌ ماهانه سیر صعودی را دنبال کرد، اما پراکندگی داده‌ها یا به تعبیری دامنه نوسان قیمت دلار کاهش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز