12 علامت بسیار ترسناک که خبر از بیماری چشم می‌دهند

در این مطلب به 12 علامت بسیار ترسناک اشاره شده است که می‌توانند زنگ خطری جدی برای سلامت چشم‌ها باشند.

12 علامت بسیار ترسناک که خبر از بیماری چشم می‌دهند

، چشمان شما چه چیزی می‌تواند در مورد سلامت شما نشان دهد؟ خیلی زیاد که برخی از آن‌ها را می‌توانید به سادگی با نگاه کردن به آینه ببینید؛ در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است. 

برون‌چشمی یا اگزوفتالمی

برون‌چشمی یا اگزوفتالمی یک نشانه مشترک از بیماری گور، a.k.A. تیروئید بیش از حد فعال است. علاوه بر نگاه اشکالات چشم، مردم با گور اغلب تجربه کاهش وزن، عصبانیت و پالس سریع یا نامنظم را تجربه می‌کنند.

حلقه خاکستری در اطراف قرنیه

خاکستری فقط برای مو نیست. بعضی از مردم یک حلقه خاکستری را در اطراف لبه قرنیه مشاهده می‌کنند. این حلقه اغلب با کلسترول بالا و تری گلیسیرید‌ها ایجاد شده و خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. افراد دارای این علامت به ویژه افراد زیر 60 سال، باید  برای بررسی لیپید‌های خون بالا  آزمایش خون انجام دهند.

چشم ابری

 

این یک آب مروارید است، یک لنز در داخل چشم. شرایطی که می‌تواند با جراحی اصلاح شود، در افراد مسن رایج است. آب مروارید که در افراد جوان به وجود می‌آید می‌تواند علل مختلفی از جمله تومور‌ها و دیابت و همچنین عوارض جانبی از دارو‌های خاص داشته باشد.

سرطان چشم

کارسینوم‌های سلول‌های پایه می‌توانند در برخی از مکان‌های بسیار عجیب و غریب، از جمله پلک که اغلب باعث درد و رنج مژه و ریزش آن‌ها شود، دیده شوند؛ و این چیزی نیست که نادیده گرفته شود. اگر چه سرطان‌های پوست سلول پایه معمولا کشنده نیستند، اما اگر آن‌ها از طریق سوکت چشم به مغز برسند، می‌توانند باعث اختلال شدید، کوری و حتی مرگ شوند.

پوست چرب

اگرچه این ممکن است مانند یک تومور زیر پوست باشد، این چیزی نیست که بیش از یک غده نفت مسدود شده باشد. این به عنوان یک چالین شناخته می‌شود، این جرم سخت و بدون درد به طور معمول به سرعت بیش از چند روز افزایش می‌یابد. این بیشتر در افراد مبتلا به پوست روغنی رایج است.

میاستنی گراویس

پلک‌های Droopy در هر دو طرف (پتوز) می‌تواند شواهدی از میاستنی گراویس باشد، یک بیماری اتوایمیون که با ضعف عضلانی مشخص می‌شود. درمان خوب پزشکی برای بیماری بالقوه مرگبار در دسترس است اما تشخیص آن در وضعیت و فرم‌های خفیف‌تر می‌تواند دشوار باشد.

ایدز

پزشکان چشم می‌توانند تمام انواع بیماری‌ها و شرایط پزشکی را با نگاه کردن به شبکیه، بافت حساس نور در پشت چشم تشخیص دهند. یک شرط که چشم پزشکان گاهی اوقات آن را نقطه اچ آی وی / ایدز می‌نامند که باعث التهاب شدید و بالقوه خیره کننده شبکیه در اینجا می‌شود.

سندرم هورنر

این چشم‌ها یک ترکیب بالقوه خطرناک را نشان می‌دهند: پلک‌های Droopy (که پزشکان به Ptosis تماس می‌دهند) و اگر شما این وضعیت را در آینه مشاهده کردید، سریع به پزشک مراجعه کنید. شرایطی که پزشکان سندرم هورنر را می‌خوانند، گاهی اوقات با آنوریسم‌ها و تومور‌ها در گردن ارتباط دارد.

فشار خون بالا

پزشکان چشم می‌توانند شواهد فشار خون بالا را با نگاه کردن به شبکیه تشخیص دهند. فشار باعث ایجاد رگ‌های خونی کوچک در شبکیه تا کیک و پیچ و تاب می‌شود، که توسط یک فلش اشاره شده است. فلش دیگر به دندان در رگ‌های شبکیه اشاره می‌کند، شرایطی شناخته شده به عنوان A-V Nicking. این شخص در معرض خطر بالای سکته مغزی است.

سندرم مارفان

سندرم مارفان یک اختلال ژنتیکی است که بر بافت همبند بدن تاثیر می‌گذارد. ارتفاع شدید و نازک شدن و انگشتان دست و پا ناخوشایند، نشانگر‌های رایج مارفان هستند، اما این بیماری گاهی اوقات توسط پزشکان چشم تشخیص داده می‌شود که تغییرات مشخصی در بافت رشته‌ای را مشاهده می‌کنند. این حیاتی است که مارفان در اسرع وقت تشخیص داده می‌شود، زیرا شرایط معمولا با ضعف دیوار آئورت ارتباط دارد. پارگی آئورت احتمالا کشنده است.

سرطان متاستاتیک

گاهی اوقات سرطان که در جا‌های دیگر بدن به وجود می‌آید، ابتدا در چشم‌ها ظاهر می‌شود. دو سرطان رایج که به چشم گسترش یافته است، سرطان ریه در مردان و سرطان سینه در زنان است.

دیابت

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت هستند و آن را نمی‌دانند. اما این بیماری اغلب باعث تغییرات تلخ در شبکیه می‌شود که می‌تواند توسط چشم پزشک برداشته شود. در این چشم، دیابت باعث خونریزی‌های کوچک در شبکیه‌ و زرد شدن چربی خون (لیپیدها) شده است. این وضعیت به عنوان رتینوپاتی دیابتی شناخته می‌شود.

این چشم شواهدی از رتینوپاتی شدید دیابتی را نشان می‌دهد که یکی از دلایل اصلی چشم انداز ضعیف و نابینایی است. این بیماران نیاز به درمان لیزر برای رفع مشکل دارند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

درمان سلامت جراحی   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا