ایرنا   |  اجتماعی  |  

امکان تبادل اطلاعات علمی بیماران در شیراز با اروپا فراهم شد

شیراز-ایرنا-رئیس مرکز تحقیقات بیهوشی مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با راه اندازی نخستین سامانه بین المللی نظام ثبت اطلاعات بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه در بیمارستان نمازی شیراز، امکان تبادل اطلاعات علمی اینگونه بیماران با مراکز علمی اروپایی فراهم شد.

امکان تبادل اطلاعات علمی بیماران در شیراز با اروپا فراهم شد

به گزارش ایرنا فرید زند، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: نخستین سامانه بین المللی نظام ثبت اطلاعات بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه به عنوان خدمتی نوین در عرصه سلامت، با همکاری انجمن مراقبت های ویژه استرالیا و نیوزیلند در بیمارستان نمازی شیراز راه اندازی شده است.وی بیان کرد: با راه اندازی این سامانه، مطلوب ترین خدمات نوین پزشکی ارایه و از مدت زمان بستری بیماران در بخش مراقبت های ویژه کاسته می شود.زند افزود: از طریق این سامانه قادر هستیم از نوع خدمات رسانی به بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه در کشورهای اروپایی مطلع شده و تجربه های مربوط به شیوه ارایه خدمت به این بیماران را به اشتراک بگذاریم.او گفت: یک تیم فوق تخصصی شامل متخصصان گروه های مختلف پزشکی و فناوری اطلاعات، با جمع آوری اطلاعات این مرکز و دیگر مراکز عضو این سامانه، اطلاعات بیماران و نوع بیماری را پایش و در اختیار پزشکان این مرکز قرار می دهند.رئیس مرکز تحقیقات بیهوشی مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: این سامانه، مدیریت اطلاعات اغلب بیماران با شرایط ویژه را در بر می گیرد.زند ادامه داد: بر اساس نوع بیماری، مطالعه به روز اطلاعات انجام می شود و تا کنون اطلاعات بیش از یک هزار و 800 بیمار به صورت تخصصی و با جزییات کامل در این سامانه ثبت شده و برای درمان بیماران دیگر مورد بررسی قرار گرفته است.وی اظهار داشت: مهمترین دستاورد این سامانه، استفاده از تجربه های دانشمندان مطرح اروپایی در بیمارستان نمازی است و از طریق این سامانه، پزشکان این مرکز می توانند در مورد انواع بیماری های حاد به صورت رایگان تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.زند بیان کرد: ردیابی الگوهای ارجاعی بیماران، عنصر مورد نیاز در پیشگیری و کنترل هر بیماری، برخورداری از اطلاعات صحیح و کافی در باره بیماران مبتلا به آن بیماری و مطالعه دقیق بر روی گروه های بیماران از جمله قابلیت های این سامانه است.وی گفت: نیاز است سایر دستگاه های مرتبط برای توسعه این سامانه، فعالیت جدی تری داشته باشند تا بتوانیم این سامانه بومی را در کشور فراگیر کنیم.رئیس مرکز تحقیقات بیهوشی مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: با توجه به اینکه این سامانه مورد حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، درخواست شده تا این سامانه در تمام بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های کشور راه اندازی شود.6113 /6118

فناوری اطلاعات درمان شیراز   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

مبارزه ما با آمریکا یعنی رشد نقدینگی ایران نباید از آمریکا بالاتر باشدیک پژوهشگر ریسک گفت: مبارزه با آمریکا امروز یعنی رشد نقدینگی ایران از رشد نقدینگی آمریکا بالاتر نباشد.
تسنیم آلمان بانک مرکزی بانک 

  

آیا ملخ واقعا ارزش غذایی و دارویی دارد؟رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در جای‌جای دنیا، استفاده از حشرات به‌عنوان منبع غنی‌شده پروتیین، روی و آهن و ویتامین و املاح هستند و منبع باارزشی به حساب می‌آیند.
برنا مواد غذایی صنایع غذایی روزنامه 

  

فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد + سندبانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما در بازه زمانی فروردین 1397 تا 31 فروردین 1398 را به روزرسانی و منتشر کرد.
تسنیم ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

مجمع مشورتی وانتخاب مشاوران جوان استاندارزنجان برگزار می شودزنجان- ایرنا- مجمع مشورتی جوانان جهت انتخاب مشاوران جوان استاندار زنجان، روز سه شنبه /3 اردیبهشت/ در سالن همایش های بین المللی روزبه زنجان برگزار می شود.
ایرنا جوانان جمهوری اسلامی زنجان 

  

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزیتهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.
ایرنا نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

پیروزی ارزشمند زنیت در کراسنودارتیم زنیت سن‌پترزبورگ در حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی‌اش برنده حساس‌ترین نبرد هفته بیست‌وچهارم لیگ
خبرفوری سردار آزمون لیگ برتر روسیه 

  

ارزش مالی بیرانوند برابر با بودجه یک سال باشگاه پرسپولیس ! +قیمت جدیداقتصاد نیوز:ارزش دروازه‌بان ملی پوش تیم پرسپولیس اخیرا بیشتر شده و حالا او با بودجه یک سال تیمش برابری می کند.
اقتصادنیوز علیرضا بیرانوند باشگاه پرسپولیس تیم ملی فوتبال ایران 

  

باور به مقاومت و مبارزه با ظلم برای آمادگی ظهور امام زمان ضروری استاصفهان - ایرنا - رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: باور به مقاومت و مبارزه در برابر استکبار و ظلم جهت آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) ضروری است.
ایرنا جوانان مهدویت اصفهان 

  

تکلیف واحد پولی کشور در صورت حذف صفر چه خواهد شد؟/ آیا حذف صفر تورم را کاهش می دهد؟جام ساز با بیان اینکه بر اینکه حذف صفر نه به کاهش تورم کمک می کند و نه به قدرت خرید مردم مربوط می شود و نه درآمد را افزایش می دهد و نه راهگشای مسائل اقتصادی خواهد بود افزود: این اقدام صرفا تغییر شکلی در اسکناس ها خواهد بود.
برنا سیاست پولی درآمد حذف صفر از پول ملی