ایلنا   |  ورزشی  |  

یک ماجراجویی بزرگ؛ از اخراج از مدرسه تا ریاست UFC

اخراج از مدرسه، استخدام در هتل پنج‌ستاره و کتک خوردن تا سرحد مرگ بخشی بخش عجیبی از زندگی رئیس فعلی UFC است.

یک ماجراجویی بزرگ؛ از اخراج از مدرسه تا ریاست UFC

اخراج از مدرسه، استخدام در هتل پنج‌ستاره و کتک خوردن تا سرحد مرگ بخشی بخش عجیبی از زندگی رئیس فعلی UFC است.

به گزارش ایلنا، نام «دانا وایت» شاید به گوش هرکسی نخورده باشد، اما او برای دوستداران ورزش‌های رزمی بخصوص لیگ UFC نامی شناخته‌شده است، چون او رئیس مسابقات UFC (Ultimate Fighting championship) به‌عنوان بزرگترین سازمان برگزارکننده مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) است. اما اینکه او چگونه این امپراتوری 365میلیون پوندی را برای خودش تشکیل داده چیزی است که شاید حتی بسیاری از اهالی این رشته ورزشی هم ندانند و داستان رسیدن این مرد 51ساله آمریکایی به این جایگاه جذابیت‌های خودش را دارد. رسیدن او به این جایگاه زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید او قبل از اینکه پا در وادی مبارزات آزاد و UFC بگذارد به‌عنوان یک خدمتکار حمل بار و چمدان مسافران در هتل بوستون هاربر کار می‌کرد.

شروع مسیر رسیدن دانا وایت به ریاست UFC با برگزاری کلاس‌‌های بوکس بود و به نظر می‌رسید از این کار هم لذت می‌برد. این کار او توجه شروری به نام وایتی بولگر و دار و دسته اراذل او موسوم «وینتر هیل» را که سهم خودشان را از کار و کاسبی او می‌خواستند جلب کرد. وایت ترس جانش را داشت بخصوص که یک‌بار هم دسته اراذل در یک کافه او را به قصد کشت کتک زدند به‌طوری که بخشی از قدرت شنوایی‌اش را از دست داد و دچار آسیب‌های عصبی شد که نتیجه آن دچار شدن او به یک بیماری به نام «مینیر» شد؛ مرضی که طبق توصیف خود دانا وایت مانند سرگیجه است. با این حال هیچ چیزی مانع از تلاش وایت برای رسیدن به اهداف بلندپروازانه‌اش برای تبدیل UFC به یک سازمان محبوب در سطح جهانی با درآمدهای چندمیلیارد دلاری نشد، حتی آن راهبه‌هایی که او را به‌خاطر مزاحمت ایجاد کردن برای زندگی‌شان از مدرسه کاتولیک اخراج کردند.

وایت فرزند جون و دانا سینیور، متولد ماساچوست آمریکاست که در ابتدا توسط مادرش و خانواده او بزرگ شد و بخش اعظم دوران کودکی‌اش را در کنار آنها سپری کرد. آنها به لس‌آنجلس سفر کردند؛ جایی که او در مدرسه‌ بیشاب گورمن، یکی از مدارس کاتولیک نام‌نویسی کرد. آنجا بود که او با لورنزو فرتیتا آشنا شد؛ کسی که بعدها همراه با او سازمان UFC را راه‌اندازی کرد. دانا وایت در آن مدرسه هر چیزی بود جز یک شاگرد منضبط و الگویی برای سایرین.

در واقع او به این خاطر از آن مدرسه اخراج شد که برای راهبه‌‌هایی که آنجا به او درس می‌دادند بیش از اندازه دردسر می‌ساخت. بعدتر در همان سال اول تحصیلش از دو کالج متفاوت اخراج شد. رویاهای او با درس و مدرسه محقق نمی‌شد، او می‌خواست بر دنیای بوکس حکمرانی کند.

بعد از ترک کالج، وایت 19ساله در هتل پنج‌ستاره بوستون هاربر به‌عنوان خدمه باربر مشغول به کار شد. با این حال او می‌دانست تقدیرش این نیست که در حوزه گردشگری کار کند: «یک روز در لابی هتل ایستاده بودم و با خودم گفتم، من اینجا چه غلطی می‌کنم؟ به همین دلیل از در ورودی اصلی هتل بیرون زدم و یکی از دوستان خوبم که هنوز هم یکی از دوستانم خوبم هست و آن زمان دربان هتل بود، به من گفت داری چه کار می‌کنی؟ من هم گفتم دارم ترک کار می‌‌کنم. من می‌خواهم وارد تجارت مبارزه شوم. او هم جواب داد این احمقانه‌ترین چیزی است که در تمام زندگی‌ام شنیده‌ام. با این وجود با خودم گفتم مگر بدترین اتفاقی که با تلاش برای رسیدن به هدفم می‌خواهد برایم رخ دهد چیست؟ روزی که از هتل بیرون زدم، می‌دانستم حتی اگر به هدفم نرسم هم دوباره می‌توانم برگردم و هر زمانی که بخواهم خدمتکار شوم. همیشه می‌دانستم به‌دنبال چه چیزی هستم و هر روز که از خواب بیدار می‌شدم به سمت هدفم حرکت می‌کردم. من آن زمان حتی ماشین هم نداشتم. یک موتور تریل داشتم و با آن به سرتاسر شهر می‌رفتم.»

 

کتکی فراموش نشدنی

وایت 21 سالش بود که آنقدر کتک خورد که مرگ را در یک‌قدمی‌اش می‌دید. این اتفاق زمانی رخ داد که یک دسته از اراذل جوان بیرون یک مرکز تفریحی معروف در بوستون به او حمله کردند: «آن آدم‌ها مرا برای 20 دقیقه تا جایی که می‌خوردم کتک زدند و آنقدر زدند تا پلیس از راه رسید. یادم هست یک لحظه روی یکی از زانوهایم افتاده بودم و یکی از آن آدم‌ها نزدیک به هزاربار با مشت به گوش من کوبید. از هر طرف که فکر کنید کتک می‌خوردم. آنها اهل چارلزتاون بودند و شانس آوردم که چاقو نخوردم. خیلی خوش‌شانس بودم که فقط کتکم زدند.» از آن روز وایت دچار بیماری مینیر شد که هر از چند گاهی او را دچار علائمی مانند سرگیجه‌های چند ساعتی می‌کرد که البته سال‌های بعد درمان شد.

مدرسه ستاره درمان   اخبار برگزیده
  

دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا» | محافظه‌کاران خشمگین شدند؛ چپ‌ها خوشحالجو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت 1400 دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که 9/ 1 تریلیون دلار ارزش دارد. این برنامه شامل کمک‌های نقدی مستقیم، گسترش بیمه بیکاری، کمک هزینه اجاره‌خانه، کمک هزینه مواد غذایی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک است.
۵۵ آنلاین کسری بودجه نیروهای مسلح اتاق بازرگانی 

  

می‌توانم در همکاری با آمریکا، مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنمرقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور 

  

احمدرضا جلالی همچنان در زندان اوین استوکیل مدافع احمدرضا جلالی آخرین وضعیت پرونده موکل خویش را تشریح کرد.
ایلنا زندان زندان اوین ایران 

  

کشف 33 مرکز استخراج بیت کوینمعاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با تلاش و بازرسی مستمر مدیریت برق شهرستانهای استان از ابتدای امسال تاکنون 33 مرکز استخراج رمز ارز کشف و با دستور قضایی جمع آوری شد.
اقتصادنیوز بیت کوین صرفه جویی برق 

  

آخرین تصمیمات شورای وحدت برای انتخابات 1400سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تصمیم گیری برای اختصاص سه کرسی در شورای عالی وحدت به شورای ائتلاف اظهار کرد: قبلا صحبت از عضویت 2 نماینده از شورای ائتلاف در شورای عالی وحدت بود، حالا به شورای ائتلاف 3 کرسی پیشنهاد شده است تا مجموعه شورای عالی وحدت تقریبا یکپارچه شود، اما نمی‌دانم این پیشنهاد مورد پذیرش شورای ائتلاف قرار گرفته است یا خیر.
مثلث انتخابات ریاست جمهوری جامعه روحانیت مبارز محمدرضا باهنر 

  

شرایط بحرانی در بورس!پس از ریزش دور قبل بورس، دولت بازارگردان ها را فعال کرد اما نه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بلکه تنها با هدف نقدشوندگی؛ حالا هر یک از سهامداران خرد به راحتی می توانند سرمایه خود را با ارزش پایین تر نقد کنند و همین مساله بازگشت بورس را در ابهام بیشتر قرار داده است.
گسترش خودرو دولت سهام 

  

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما از جزئیات تصمیم جامعه مدرسین مطلع نیستیم اما رایزنی‌هایی در حال انجام است که جامعه مدرسین هم در انتخابات حاضر شود و جامعتین بتوانند نقش خوب و مؤثری را در انتخابات ایفا کنند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس جامعه روحانیت مبارز 

  

سناریوی کاهش قیمت خودرو در بازار شب عید برخلاف روال سنواتیهر سال با نزدیکی به روزهای آخر سال همراه با رشد تقاضا، قیمت خودرو در بازار جهشی قابل‌توجه پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از فعالان بازار با طرح سناریویی معتقدند که امسال 6 متغیر اثرگذار جهتی عکس به بازار داده است و مسیر نزولی قیمت‌ها که از نیمه پاییز آغاز شد، تا پایان زمستان تداوم خواهد داشت. به بیان دیگر امسال شاهد افزایش قیمت در بازار شب عید خودرو نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

آزادسازی 10 مدل خودرو به تعویق افتاد | پراید چقدر ارزان شد؟نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: آزادسازی قیمت 10 مدل خودرو به تعویق افتاد. با توقف خرید و فروش خودرو واسطه‌ها از بازار فرار کردند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

یارانه | دولت به کسانی که این 4 شرط را دارند یارانه جدید می دهدشروط برخورداری از یارانه جدیدی که از یک ماه پیش به برخی شهروندان پرداخت می‌شود اعلام شد.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بهزیستی 

  

همتی:کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنندرئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.
مملکت‌آنلاین نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

واکسن جدید ایرانی کرونا وارد فاز بالینی شدسخنگوی سازمان غذا و دارو از کارآزمایی بالینی فاز 1/2 واکسن جدید ایرانی کرونا متعلق به مؤسسه سرم و واکسن‌سازی رازی خبر داد.
اقتصادنیوز دارو اخلاق 

  

بستنی با طعم کرونا!از شناسایی دستکم سه نوع بستنی آلوده به ویروس کرونا در شهر «تیان جین» در شمال شرق چین واقع در نزدیکی پکن خبر داد.
گسترش ویروس چین پکن 

  

رضا کیانیان به کرونا مبتلا شدرضا کیانیان، بازیگر سینما و تئاتر به ابتلای خود به ویروس کرونا را تایید کرد.
اعتماد رضا کیانیان سینما ویروس 

  

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت 96 بیمار کووید19 در کشور خبر داد.
صراط بیمارستان وزارت بهداشت استان مازندران 

  

ابتلای بازیگر مشهور سینما به کرونارضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر هم به کرونا مبتلا شد.
گسترش سینما رضا کیانیان ویروس 

  

خبر بدی که بورس را قرمز کردامروز 27 دی 99 شاخص کل به روند نزولی خود ادامه داد و کانال 1.2 میلیون واحدی هم از دست رفت. این روند نزولی شاخص کل تا کجا ادامه خواهد یافت؟
گسترش شاخص رئیس جمهور پول 

  

کاهی گفت: شایعات اخیر درباره اختصاص 50 لیتر بنزین تشویقی به رانندگانی که قانون منع آمد و شد در ایام کرونا را رعایت کرده اند، صحت ندارد.
صراط سهمیه بندی بنزین بنزین قانون 

  

آمار فوتی‌ های کرونا طی شبانه روز گذشته (99/10/27)سخنگوی وزارت بهداشت از فوت 96 بیمار کووید 19 طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
گسترش وزارت بهداشت استان مازندران بیمارستان 

  

رکورد خروج از بورس شکست/صدرنشین صف خرید در بازار امروز+اینفودر معاملات امروز 2 هزار و 308 میلیارد تومان پول‌ حقیقی از بورس خارج شد که بالاترین رقم از 25 آذر تاکنون است. ارزش پول حقیقی خارج شده از بورس نسبت به روز چهارشنبه 14 درصد افزایش داشته است.
اقتصادنیوز تراکتورسازی اصفهان ایران خودرو 

  

اونی که از بورس رفته دیگه هیچوقت برنمیگرده!شاخص بازار سهام که هفته گذشته بیش از شش درصد افت داشت، امروز در اولین روز هفته هم سه درصد دیگر کاهش داشت. این اتفاق واکنش قابل توجه مخاطبان را به همراه داشته است. آنها از چه گلایه دارند؟
گسترش شاخص سهام دلار 

  

ابتلای رضا کیانیان به کرونارضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر هم به کرونا مبتلا شد.
۵۵ آنلاین رضا کیانیان سینما ویروس