یت‌کوین وارد یک خواب چند ماهه شده است

ستاره منصوری - اولین موج بزرگ صعودی بیت‌کوین از نیمه دوم سال 2015 آغاز شد که هرچند با نوساناتی همراه بود اما این روند صعودی با 9.9 هزار درصد رشد تا اواخر سال 2017 به طول انجامید و بعد از آن وارد فاز نزولی و اصلاحی شد. موج دوم در سال 2020 آغاز گردید و این بار 1600 درصد رشد را در یک سال به ثبت رساند.

یت‌کوین وارد یک خواب چند ماهه شده است

 

در سال 2018 حجم بازار در مقایسه با حال حاضر بسیار کوچکتر بوده و سطح پذیرش عمومی ،استقبال و استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای مبادله و پرداخت در سطح بسیار پایینی قرار داشته است. بنابراین به دلیل رشد قیمت مصنوعی، مارکت شکننده و نداشتن ظرفیت، این بازار قادر به ادامه روند صعودی نبود و با ریزش سنگین مواجه شد.

آیا تاریخ دباره تکرار می‌شود؟

در مقایسه با سال 2018 حجم بازار کریپتوکارنسی چند برابر شده و این نشانی از افزایش چشمگیر پذیرش این بازار نوظهور در دنیا بوده است. رویکرد جدید اغلب کشورها، شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران به این بازار کاملا متفاوت بوده و سرمایه گذاری‌های سنگینی در این بازار اتفاق افتاده است. لذا شرایط موجود به دلیل تفاوت ماهیت آنچه در گذشته وجود داشته، احتمال کاهش قیمت های شدید، مانند آنچه در سال 2018 اتفاق افتاد، را کاهش می‌دهد.

در سال 2018 بعد از حدودا 2.5 سال حرکت در روند صعودی، بیت‌کوین در طی حدودا دو ماه 70 درصد از ارزش خود را از دست داد و در سطح 0.23 فیبوناچی حمایت شد. بعد از آن یک سال در این ناحیه درجا زد و سپس یک بار دیگر ریزش را تجربه کرد که این بار کاهش قیمت 85 درصدی از بالاترین قیمت بیت‌کوین ثبت شد. حمایت دوم در این زمان سطح 0.38 فیبوناچی بوده است.

تقریبا از زمان ریزش قیمت بیت‌کوین تا پایان اصلاحات و شروع موج جدید حدودا 2.5 سال به طول انجامید.

موج جدید صعودی بیت‌کوین که از اوایل سال 2020 شروع شد و حدودا یک سال به طول انجامید و بعد از آن با ریزش 52 درصدی مواجه شد. در اینجا نیز مانند سال 2018 در 0.28 فیبوناچی مورد حمایت قرار گرفت.

بنظر می‌رسد بیت‌کوین از لحاظ قیمتی اصلاح داشته است اما از لحاظ زمانی نه! بنابراین نیاز به اصلاح زمانی دارد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که بیت‌کوین وارد یک خواب چند ماهه شده است و احتمالا در چند ماه آینده تنها انتظار نوسانات کوچکی از آن را باید داشت..

تحلیلگران تکنیکالیست اعتقاد دارند که روندها و الگوها در طول زمان تکرار می‌شوند. بر طبق این فرضیه و بر اساس انچه در سال 2018 اتفاق افتاد، بیت‌کوین به یک سال اصلاح زمانی نیاز دارد و در این مدت حتی ممکن است تا سطح حدود 24 هزار دلار که حمایت 0.38 فیبوناچی است ریزش داشته باشد.

بنیان‌گذار اتریوم در خصوص دوج‌کوین چه گفت؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین

با نگاهی به چارت بلند مدت بیت‌کوین می‌بینیم که این ارز در یک کانال صعودی در نوسان است و در سطح 0.23 فیبوناچی، قیمت حدودا 33 هزار دلار، به خوبی حمایت شده است.

با نگاهی با روند یکساله این ارز دیجتال مشخص است که در یک روند صعودی قرار دارد و با وجود ریزش‌های اخیر همچنان خط روند صعودی آن حفظ شده است، که به عنوان یک حمایت مهم برای این ارز به حساب میاید.

در صورتی که کاهش قیمت بیت‌کوین ادامه یابد و در کمتر از 33 هزار دلار تثبیت شود، شروعی بر روند نزولی میان مدت است. 33 هزار دلار به دلیل انطباق خط روند صعودی و نسبت 0.23 فیبوناچی حمایت محکمی محسوب می‌شود.

اما در کوتاه مدت این رمزارز در روند نزولی قرار دارد و حمایت‌های مهم پیش روی آن ،30،27، 25 و 21 هزار دلار است. در تایم فریم 4 ساعته و کوتاه مدت بیت‌کوین در یک مثلث در حال نوسان است که اگر این مثلث به سمت پایین شکسته شود احتمال کاهش قیمت تا 25 هزار دلار بسیار بالا می‌رود.

بسیاری از تحلیلگران احتمال ریزش بیت‌کوین تا 21 هزار دلار را مطرح کرده اند. اما این سناریو کمی بدبینانه است. ادامه روند بیت‌کوین بستگی به حمایت‌های بنیادی مانند حمایت شرکت‌های بزرگ و کشورها دارد.

شاخص ترس و طمع نیز همچنان در محدوده ترس قرار دارد که در این حالت افراد بیشتر فروشنده هستند تا خریدار.

چرا قیمت بیت کوین دوباره کاهش یافت؟

 

 

منبع: بورسان

قیمت بیت کوین بیت کوین خواب   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

چه ترکیباتی محافظ ریه و دشمن ویروس کرونا هستند؟پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، ترکیبات خاصی را معرفی کرده‌اند که شاید بتوانند از ورود کروناویروس به ریه و تکثیر شدن جلوگیری کنند.
برنا ویروس 

  

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که بر اساس آمارهای اعلام شده تا کنون بیش از 86 درصد رانندگان حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری تسهیلات کرونایی مصوب را دریافت کرده‌اند و دیگر رانندگان نیز باید آن را دریافت کنند.
نامه نیوز حمل و نقل وام اتوبوس 

  

مظنه تست جعلی کرونا چند؟ + فیلمچندی پیش مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود مهم ترین تخلف در حوزه آزمایشگاه ها بعد از دوران کرونا، فروش تست منفی برای برخی افراد از جمله مسافران پروازها بوده است.
گسترش سلامت وزارت بهداشت درمان 

  

دژپسند: فرصت نجات بورس را از ما گرفتندوزیر اقتصاد با بیان اینکه، از ابتدای فروردین سال 99 تا پایان اسفند ماه سال 99 میزان رشد شاخص حدود 155 درصد بود، گفت: فرصت اجرای مصوبات طلایی برای نجات بورس را از ما گرفتند.
گسترش ماه سرمایه اقتصاد 

  

آیا واقعا ورزش مانع بروز نوع شدید کرونا می‌شود؟نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد ورزش کردن خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 را کاهش می‌دهد.
برنا ورزش 

  

دوران ریکاوری کرونا چه غذاهایی بخوریمپژوهش ها نشان می­ دهد خطر ابتلا به ویروس کووید 19 در افرادی که تغذیه نامناسبی دارند، بیشتر است.
برنا پژوهش ویروس تغذیه 

  

انتشار اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزیموضوع سفرهای نوروزی در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نمایندگان همه دستگاههای اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا خروجی آن جلسه مبنی بر استمرار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند ( آزاد بودن سفر به مناطق زرد، آبی و ممنوعیت سفر به مناطق نارنجی و قرمز) در ایام تعطیلات نوروز به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه گردید.
اقتصادنیوز نوروز سفر تعطیلات 

  

اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی و انتساب آن به رئیس جمهوردر پی طرح برخی ادعاهای تکراری در خصوص فرایند تصمیم‌گیری درباره وضع نشدن ممنوعیت سفر در تعطیلات نوروزی سال 1400 در ستاد ملی مبارزه با کرونا و انتساب این تصمیم به شخص رئیس‌جمهور از سوی یکی از نامزدهای محترم انتخابات ریاست‌جمهوری توضیحاتی ارائه شد.
برنا انتخابات ریاست جمهوری تعطیلات نوروزی رئیس جمهور 

  

مصوبات بانکی ستاد کرونا ابلاغ شد + جزئیاتبانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبات ستاد ملی کرونا در حوزه بانکی در مورد امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی کسب و کارهای آسیب دیده و ممنوعیت محدودیت ارائه خدمات به چک‌های وصول نشده را ابلاغ کرد.
گسترش بانک مرکزی بانک ایرنا 

  

افت نسبی شاخص‌ها در بازار سهام/ بورس در تعلیق و انتظار + نموداراقتصادنیوز: امروز 23 خرداد 1400 شاخص‌های بورس نزول کردند و شاهد رشد خروج سهام داران از بازار بودیم.
اقتصادنیوز شاخص سهام 

  

پاسخ دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهواز/ پروتکل‌ها رعایت نشددبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا در واکنش به اظهارات رئیسی از نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهو
خبرفوری انتخابات ریاست جمهوری اهواز ریاست جمهوری 

  

پاسخ ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهوازدبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهواز پاسخ داد
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری اهواز استان خوزستان 

  

بلایی هولناکی که کرونا سر مغز می‌آوردبیش از یکسال است که جهان درگیر ویروس کرونا شده و تاکنون میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شده و تعداد زیادی از این افراد نیز درگذشته اند. متاسفانه پژوهش ها نشان می دهد این بیماری دارای تبعات و عوارض متعددی است.
برنا مغز ویروس پژوهش 

  

بورس و ضرر و زیاد برخی سهامداران | پاسخ مهرعلیزاده درباره وضعیت بورسمهرعلیزاده درباره وضعیت بورس گفت: به نظر من باید کار بورس را به بورس سپرد و نقش سهامداران عمده را به حداقل رساند.
۵۵ آنلاین پول دولت تولید 

  

پاسخ دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات سید ابراهیم رئیسی در مورد تجمع انتخاباتی اهواز/ به رغم تاکیدات فراوان، پروتکل‌های بهداشتی در این تجمع رعایت نشدبراساس اعلام ستاد مقابله با کرونا استان خوزستان، در نهایت با پیگیری عوامل استانی ستاد انتخاباتی این نامزد انتخابات، بالغ بر 4 هزار نفر از 28 شهرستان استان با اتوبوس به محل سخنرانی اعزام و تجمع انتخاباتی در ساعت 22 آغاز می شود و آنچه در این تجمع انتخاباتی برگزار شده برخلاف تمامی دستورالعمل ها و مجوزها بوده و پروتکل های بهداشتی مقرر شده از سوی ستاد ملی کرونا رعایت نشده است.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری اهواز استان خوزستان