جزئیات واریز یارانه نقدی و معیشتی مرداد ماه

در دومین ماه فصل تابستان تنها دو واریزی در انتظار خانوارهای یارانه بگیر است.

جزئیات واریز یارانه نقدی و معیشتی مرداد ماه

جزئیات واریز یارانه نقدی و معیشتی مرداد ماه کدخبر: 25210 ارسال به دیگران پرینت 31 تیر 1400

در دومین ماه فصل تابستان تنها دو واریزی در انتظار خانوارهای یارانه بگیر است.

پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند تست شخصیت شناسی؛همسر خود را بیشتر بشناسید k125 جدیدترین شاسی بلند ایران خودرو،عکس اخبار کالاهای اساسی:قیمت رسمی مرغ؛بالاتر نخرید فال روزانه:فال امروز خود را بخوانید؛ پنجشنبه 31 تیرماه 1400

 

به گزارش سایت خبر روز،  بر اساس معمول احتمالا در این ماه تنها یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شود.

10 درصد باقی مانده سود سهام عدالت و معوقات فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی دو پرداختی بود که قرار بود در تیرماه انجام شود که با خلف وعده مسئولین مواجه شد. از آنجایی که در مردادماه دولت تغییر می‌کند، بعید است این پرداختی‌ها در ماه آینده نیز انجام شود و فعلا مشمولان منتظر آن نباشند.

یارانه نقدی/ اولین پرداختی مردادماه

اولین واریزی که احتمالا طبق روال دو سال اخیر ‌دهم مردادماه واریز خواهد شد، یارانه معیشتی بنزین خواهد بود. این 21‌امین مرحله واریز یارانه نقدی معیشتی بنزین است. مبلغ آن بسته به تعداد افراد خانواده متفاوت است. خانواده‌های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده‌های 2 نفره 103 هزار تومان، خانواده‌های 3 نفره 138 هزار تومان، خانواده‌های 4 نفره 172 هزار تومان و خانواده‌های 5 نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی بنزین دریافت می‌کنند.

این یارانه برای حدود 18 میلیون خانوار معادل حدود 60 میلیون نفر واریز می‌شود. اما از این 18 میلیون خانوار حدود 7 میلیون یعنی نزدیک به 40 درصد مشمول مرحله دوم وام یک میلیونی کرونا شده‌اند. از یارانه معیشتی بنزین این 7 میلیون خانوار 35 هزار تومان به عنوان قسط وام کرونا کسر خواهد شد. این هشتمین قسط این وام است و 22 قسط دیگر آن باقی خواهد ماند.

از این رو مثلا اگر یک خانواده 4 نفره وام دوم یک میلیون تومانی را دریافت کرده باشد در حال حاضر تنها 137 هزار تومان یارانه معیشتی بنزین دریافت می‌کند. این مبلغ برای یک خانواده 3 نفره به 103 هزار تومان می‌رسد.

یارانه نقدی/ سهمیه بنزین مرداد چه زمانی واریز می‌شود و چقدر است؟

دومین واریزی مردادماه

در چندین سال اخیر 78 میلیون نفر از جمعیت کشور بیستم هر ماه یارانه نقدی دریافت می‌کنند. مبلغ آن برای هر نفر 45500 تومان است.

با این حال در ماه‌های اخیر این مبلغ کمتر به حساب غلب خانوارهای یارانه بگیر واریز می‌شود چراکه قست وام اول کرونا که یک میلیون تومان و با سود 4 درصد بود از حساب این خانوارها کسر می‌شود. سال گذشته در اولین مرحله به 21 میلیون خانواری که وام یک میلیون تومانی کرونا پرداخت شد.

اقساط این وام نیز که به حدود 87 درصد جمعیت یارانه بگیر پرداخت شده، 35 هزار تومان است و از مبلغ یارانه سرپرست خانوار کسر می‌شود. مردادماه 14‌امین مرحله کسر این اقساط است و 16 قسط آن باقی می‌ماند.

بر این اساس یک خانواده 4 نفره به 147 هزار تومان و یک خانواده 3 نفره حدود 101 هزار تومان در یارانه نقدی دریافت می‌کند.

این یارانه اولین پرداختی نقدی در دولت جدید است. یعنی در حالی که کمتر از یک هفته از شروع دولت رئیسی می‌گذرد این یارانه باید پرداخت شود، باید دید که آیا تغییر دولت ممکن است موجب تاخیر در پرداخت یارانه نقدی شود؟

از واریز باقی‌مانده سود سهام عدالت چه خبر؟

بالاخره مرحله دوم پرداخت سود سهام عدالت در تیرماه انجام شد. بر این اساس تا کنون حدود 90 درصد سود سهام عدالت پرداخت شده است و 10 درصد آن باقی مانده است. مبلغ آن برای سهامداران 532 هزار تومانی حدود 20 هزار تومان و برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی حدود 37 هزار تومان است.

با این حال به نظر نمی‌رسد فعلا از پرداخت این مبلغ خبری باشد، چراکه مسئولین بورس اعلام کرده‌اند که فعلا از این پرداختی خبری نیست. در ثانی در میانه‌های مردادماه دولت تغییر می‌کند، از این رو تقریبا واریز این مبلغ در روزهای باقی مانده دولت دوازدهم و اولین روزهای دولت جدید تقریبا غیرممکن است.

معوقات فروردین بازنشستگان در کما؟

در این میان قرار بود همزمان با پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در تیرماه معوقات فروردین ماه انها نیز واریز شود. ظاهرا اما در تیرماه باز هم مسئولین خلف وعده کردند و این پرداختی انجام نشد، از این رو پرداخت این مبلغ به مردادماه موکول شد.

اما از آنجایی که شروع پرداخت حقوق مردادماه بازنشستگان از 20‌ام هر ماه آغاز می‌شود و در 20‌ام مرداد تنها چند روز از شروع دولت بعدی می‌گذرد، از این رو بعید است در عرض چند روز دولت سیزدهم برنامه‌ای برای واریز این مبلغ داشته باشد.

کل این مبلغ حدود 2 هزار میلیارد تومان می‌شود و ظاهرا تامین اجتماعی برای تهیه این مبلغ با مشکل مواجه است.

ویژه :

یارانه نقدی یارانه نقدی و معیشتی بنزین یارانه نقدی و معیشتی مرداد یارانه نقدی مرداد ماه زمان واریز یارانه نقدی و معیشتی مرداد لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

یارانه ایران خودرو وام   اخبار برگزیده
  

تصویری متفاوت از گروه موزیک مراسم تنفیذ رییسیتصویری از گروه موزیک مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دور از صحنه و‌ در بالکن‌حسینیه امام خمینی با اجرای سازهای مختلفی از قبیل «ویلون» و «ویلون سل» را مشاهده می کنید.
۵۵ آنلاین ریاست جمهوری امام خمینی 

  

سرنوشت علی لاریجانی چه می شود؟باشگاه خبرنگاران/ نماینده مجلس دهم درباره تغییرات در جریانات سیاسی کشور توضیحاتی ارائه داد.
نامه نیوز علی لاریجانی مجلس دهم خودرو 

  

میهمانان مراسم تحلیف چه کسانی هستند؟یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:ده‌ها شخصیت سیاسی و پارلمانی، منطقه و جهانی در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهند کرد.
ایلنا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

«راز سر به مهر»؛‌ روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شدوزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود از انتشار مجموعه کتاب «راز سر به مهر» خبر داد.
ایلنا اینستاگرام محمدجواد ظریف ایران 

  

احتمال بررسی کابینه دولت رییسی در مجلس از شنبهسلیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس: اگر فردا کابینه به مجلس معرفی شود احتمالا جلسه رأی اعتماد به اعضای کابینه در صحن مجلس از روز شنبه 23 مرداد آغاز و تا سه‌شنبه 26 مرداد ادامه پیدا کند./ خانه ملت
فردا دولت 

  

مسائل فوری دولت رئیسی چیست؟حجت الاسلام رئیسی در مراسم تنفیذ گفت: مسئله کسری بودجه، مسئله ثبات بازار بورس، کنترل گرانی و تورم، مسئله کرونا و مسائل دیگری که شناخته شده و راهکارهای آن هم اندیشیده شده است. به دولت دوازدهم خسته نباشید می گویم اما کارهایی مهمی وجود دارد که امروز در پیش روی دولت سیزدهم است.
مستقل‌آنلاین دولت دوازدهم دولت کسری بودجه 

  

شروع طوفانی بورس با رشد 16000 واحدی شاخص/ خودرویی ها همچنان در مدار ریزشدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس معاملات را طوفانی آغاز کرد و با رشد 16 هزار و 900 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 392 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

جزئیات جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مجلستسنیم/ عضو هیئت رئیسه مجلس از افزایش تعداد جلسات علنی مجلس برای تسریع بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور، در صورت نیاز خبر داد.
مثلث رئیس جمهور کار بهاره رهنما 

  

سورپرایز جنجالی یحیی برای هواداران پرسپولیس!وحید امیری ستاره با اخلاق پرسپولیس در آستانه تمدید قرارداد با این باشگاه قرار دارد.
خانه فوتبال پرسپولیس وحید امیری ستاره 

  

لابی قالیباف، قوی‌ترین لابی استنظر قالیباف در انتخاب شهردار آینده و برای شورای شهر حائز اهمیت بوده و گزینه‌هایی که برای بررسی‌های نهایی انتخاب می‌شوند بدون نظرخواهی از ایشان نخواهد بود.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری شهرداری تهران شورای شهر تهران 

  

حذف شرایط فروش از 3 خودرو / مکانیسم قیمت جور قرعه کشی خودرو را کشیددر آخرین طرح فروش اعلام شده از سوی سایپا میزان ثبت نام برای چند خودرو کمتر از ظرفیت در نظر گرفته شده بود. به نظر می رسد این کاهش تقاضا موجب شده تا زمینه برای برداشته شدن شرط و شروط ثبت نام خودرو برای تعدادی از خودروها برداشته شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو ایران خودرو 

  

پناهیان: روحانی خائن است/ چه کسی حاضر است او را محاکمه کند؟یک از تئوریسین های نیروهای انقلاب گفت: به زودی جشن پایان دولت روحانی را خواهیم گرفت، دولتی که من هنوز یک سؤال دارم و آن اینکه آیا آقای روحانی نمی‌دانست که نمی‌شود به غرب اعتماد کرد؟ یا می‌دانست؟ اگر می دانست خائن است.
نامه نیوز حسن روحانی استقلال مشاور 

  

رشد 2300 واحدی بورس تهران/ سرخپوشی خودرویی ها در روز سبز بورسدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 2300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 360 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سرمایه 

  

احتمال تعطیلی دو هفته‌ای کشوروزیر بهداشت در نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست تعطیلی دو هفته‌ای کشور را داده بود و دیروز ایشان از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود. حالا این ستاد اعلام کرده که پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای امروز بررسی می‌شود.
فردا درمان تهران رئیس جمهور 

  

امکان توقف اعمال اصل 85 بر طرح حمایت از حقوق کاربران وجود دارد/ همکاری در حوزه اینترنت را در تفاهنامه ایران و چین ندیدم/ منشاء طرح حمایت از کاربران، خارج از مجلس استسخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی بیرون از مجلس پخت و پز شده است، به خاطر همین ما اصرار داشتیم که حداقل اصل هشتاد و پنجی نشود و به مجلس بیاید در کمیسیون‌های اصلی و فرعی رسیدگی شود.
ایلنا اصل 44 مخابرات خبرنگار 

  اخبار داغ
  

آخرین آمار کرونا در جهان در تاریخ 14 مرداد 1400در حال حاضر (پنجشنبه 14 مرداد 1400) آمریکا با بیش از 36 میلیون و 176 هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشور‌های هند، برزیل و روسیه در رده‌های دوم تا چهارم هستند.
۵۵ آنلاین روسیه پرو ویروس 

  

اگر در مسافرت کرونا گرفتیم، چه کنیم؟ابتلا به کرونا در حین سفر یک فاجعه نیست، می‌توانیم با رعایت برخی تدابیر این مرحله را با کمترین مشکل سپری کنیم.
۵۵ آنلاین سفر ماه ماسک 

  

این داروی فشار خون کرونا را درمان می کندنتایج مطالعه جدید مشترک محققان دانشگاه جورجیا آمریکا و دانشگاه شهید بهشتی ایران نشان داده است که داروی رایج فشارخون موسوم به لوزارتان از تکثیر کروناویروس می تواند جلوگیری کند.
گسترش فشار خون ایران درمان 

  

بیشترین بازده هفتگی بورس در سال 1400در دومین هفته کاری مرداد 1400 میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد 27 درصدی داشت و هفتمین هفته صعودی بازار ثبت شد.
اقتصادنیوز سهام 

  

توقف ببو به علت ابتلای یک بازیگر زن به کرونایکی از بازیگران زن نمایش «ببو» به ویروس کرونا مبتلا شد.
خبرفوری گرافیک ویروس باستانی 

  

رتبه سوم ایران در آمارهای جهانی ابتلا به کرونادر روزهای اخیر تعداد مبتلایان ایران در جهان رتبه سوم را داشته است. افزایش ابتلا سرانجام سبب شد تا تعداد بیماران بدحال کرونایی در ایران به بیشترین مقدار تاریخی خود دست پیدا کند.
۵۵ آنلاین ایران درمان وزارت بهداشت 

  

زائور اوگویف، کشتی‌گیر روس، پس از ابتلای یکی از ورزشکاران روسیه به کرونا، می ترسید که اعضای تیم کشتی المپیک روسیه نیز به کرونا مبتلا شده باشند.
ورزش۳ روسیه المپیک 

  

قیمت سکه، طلا و ارز 14 مرداد 1400/سکه دوباره جهش کرددر حالی قیمت دلار امروز در بازار آزاد بدون تغییر قیمت بود، اما نرخ طلا و سکه به سمت بالاجهش کرد.
اقتصادنیوز قیمت ارز دلار 

  

محمد اسفندیاری در اثر کرونا درگذشت + عکس و علت مرگمحمد اسفندیاری نویسنده و کارگردان قدیمی در اثر کرونا جان خود را از دست داد. محمد اسفندیاری، یک دوست بسیار صمیمی به نام محمدرضا محمدی دارد که او خبر درگذشتش را اعلام کرد.
شما‌نیوز عکس تلویزیون نویسنده 

  

آمار وخیم بیماران بدحال کرونا در ایران /رکوردها جابجا شددر روزهای اخیر تعداد مبتلایان ایران در جهان رتبه سوم را داشته است. افزایش ابتلا سرانجام سبب شد تا تعداد بیماران بدحال کرونایی در ایران به بیشترین مقدار تاریخی خود دست پیدا کند.
اقتصادنیوز ایران 

  

حواشی مراسم تحلیف رئیسی/ قالیباف با همه دست داد/ روحانی بالاخره بعد از کرونا به مجلس آمدمراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به دور از حاشیه نبود، به عنوان مثال پای حسن روحانی بعد از یک
خبرفوری شورای نگهبان عباسعلی کدخدایی حسن روحانی