ایرنا   |  اقتصادی  |  

200 میلیون دلار برای حفظ عرصه های منابع طبیعی اختصاص یافت

بوشهر- ایرنا- معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشورگفت: باتوجه به ضرورت حفظ عرصه های طبیعی در کشور با دستور رهبر معظم انقلاب 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای حفظ این عرصه ها اختصاص یافته است.

200 میلیون دلار برای حفظ عرصه های منابع طبیعی اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، روابط عمومی منابع طبیعی استان بوشهر روز شنبه به نقل از عباسعلی نوبخت اعلام کرد: سازمان جنگلها و مراتع با تشکیل تیم فنی قوی در این راستا حرکت کرده و تخصیص های مناسبی در627 حوزه آبخیز کشور داده شده است.وی اظهارداشت: با توجه به تغییر اقلیم حفظ پوشش عرصه های منابع طبیعی و احیا و توسعه آن عرصه ها از ضرورت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشورگفت : با توجه به اعلام ناسا 'محور زمین به دلایل مختلف از جمله ذوب شدن یخ های قطبی 10 سانتی متر تغییر داشته' همین مساله باعث شده برخی از مناطق کشور خشک و برخی مناطق از رطوبت بالایی برخوردار شوند.وی با بیان اینکه از 13 اقلیم دنیا 11 اقلیم در ایران وجود دارد یادآورشد: ایران دارای پنج پوشش منابع طبیعی است که بیشترین درصد این پوشش گیاهی در منطقه زاگرس است و این منطقه دارای چهارگونه درختی بلوط است که در زمان حاضر به دلیل تغییر اقلیم به سمت علف زار حرکت می کند و این می طلبد که مراقب پوشش گیاهی این منطقه بود.وی با اشاره به اینکه در کشور بیش از 14 میلیون و 355 هزار هکتار جنگل وجود دارد، اضافه کرد: جنگل های زاگرس در مجموع با بیش از 6 میلیون هکتار نقش مهمی در مهار و تولید آب در غرب کشور دارند.نوبخت یادآورشد: جنگل های زاگرس سالانه بیش از 9 میلیارد مترمکعب آب تولید می کنند که این میزان حجم آب بیش از 40 درصد مصرف آب در کشور است.وی گفت: سرچشمه هفت رودخانه از مجموع 9 رودخانه پر آب کشور از مناطق جنگلی زاگرس است و معادل 40 درصد آب کشور را تامین می کند که این امر بر اهمیت جنگل های این منطقه افزوده است.نوبخت اضافه کرد: مطلوب سازمان جنگلها و مراتع این نیست که جلو اجرای پروژه های عمرانی گرفته شود بلکه پروژه ها باید با کمترین خسارت به طبیعت و بیشترین انتفا مردمی اجرا شوند.وی گفت: کمیته های فنی باید به دنبال راهکارهایی باشند که به طبیعت یا خسارت وارد نشود و یا کمترین خسارت وارد شود و کارهای عمرانی نیز پیش برود.نوبخت تاکید کرد: مسئولان به نظر کارشناسی مسئولان کمیته های فنی اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص اجرای پروژه ها اعتماد کنند.سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نیز گفت: توسعه پایدار باید مبنای توسعه اقتصادی در استان باشد.غلامرضا منتظری افزود: منابع طبیعی استان بوشهر از واگذاری زمین های ملی به صنایع و بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال حمایت می کند اما این مهم بدون در نظر گرفتن ضوابط قانونی و دغدغه های زیست محیطی امکان پذیر نیست.وی اظهارداشت: منابع طبیعی استان بوشهر ظرفیت های مهمی برای مشارکت بخش خصوصی و همچنین بخش های گردشگری دارد و آماده همکاری با سرمایه گذاران درچارچوب قوانین تعریف شده هستیم.این مقام مسوول ادامه داد: تلاش می شود فرایند بوروکراسی و ضوابط اداری واگذاری اراضی ملی به سرمایه گذاران جهت ایجاد اشتغال در استان بوشهر ساده تر شود و در عین حال این موضوع نباید زمینه سو استفاده سودجویان و زمین خواران را فراهم کند.6047/6045

دلار استان بوشهر ایرنا   اخبار برگزیده
  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دخیا، سلطان سیو در ترکیب شیاطین سرخگلر شیاطین سرخ یک بار دیگر با واکنش‌هایش تیم خود را نجات داد.
ایلنا داوید دخیا منچستر منچستر یونایتد 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حمله سازمان حمایت به خودروسازانعباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
خودروتک خودروسازان تنظیم بازار ایران خودرو 

  

واکنش بازار به افزایش قیمت محصولات ایران خودروگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از واکنش منفی بازار نسبت به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو دارد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

تصویب ماده 30 لایحه مالیات بر ارزش افزوده منجر به افزایش عدم شفافیت خواهد شدعلی رغم انتقادات جدی به ماده 30 لایحه مالیات بر ارزش افزوده و با وجود مفسده خیز بودن تصویب این ماده اما اعضای کمیسیون اقتصادی با چشم پوشی از گزارش دیوان محاسبات پیرامون منشا حقوق های نجومی، با تصویب ماده مذکور موافقت کردند.
فارس مالیات مالیات بر ارزش افزوده دیوان محاسبات 

  

«تقصیرِ تحریم است؟» | ضعف نظارت دولت و گران‌فروشی کالاهایی که ارز 4200 می‌گیرنددرحالی که قمیت ارز کاهش یافته کاهش یافته است اما روند قیمت اجناس مصرفی مردم در بازار روند معکوس را در پیش گرفته است که دیگر نمی‌توان دلیل آن را افزایش دلار دانست یا به گردن تحریم‌ها انداخت.
تسنیم دولت کشاورزی پول 

  

الکترونیکی شدن فرایندها کارآمدترین راه مبارزه با فساد و فرار مالیاتیوزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر رفع کاستی‌ها و ایرادات احتمالی سامانه جامع مالیاتی کشور گفت: کارآمدترین راه مبارزه با فساد به ویژه فرار مالیاتی الکترونیکی کردن فرایندهای دریافت مالیات است.
ایلنا فساد اداری فناوری دولت 

  

فضای مجازی برای حقانیت ارزش های انقلابی استفاده شودسمنان- ایرنا- معاون پارلمانی آستان قدس رضوی استان سمنان گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ظرفیت خوبی برای بیان حقانیت و دستاوردهای انقلاب در مقابله با جنگ روانی دشمن است.
ایرنا فضای مجازی استان سمنان ایرنا 

  

ساختمان های بلندمرتبه تهران مورد ارزیابی ایمنی قرار بگیرندشهردار تهران در مراسم دومین سالگرد شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو گفت: ساختمان های بلندمرتبه تهران از نظر ایمنی باید مورد بررسی قرار بگیرد که آیا استانداردهای لازم را رعایت کرده‌اند.
ایلنا تهران پلاسکو بهشت زهرا 

  

رکود فعلی از تورم خطرناک‌تر است/ماجرای مذاکره با رئیسی در هواپیماعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رکود بسیار خطرناک‌تر از تورم است،‌گفت: چاره این است که در داخل از نظر فعالیت و اشتغال مولد قوی باشیم و اگر اشتغال مولد باشد ترس و نگرانی نداریم.
فارس تورم هواپیما مجمع تشخیص مصلحت نظام 

  

موذی‌ترین سرطان در بدن که 5 نشانه بارز دارد!تومور سرطانی کلیه یکی از موذی ترین تومورها هستند که شاید اطلاعات لازم درباره آن را نداشته باشید.
خبرفوری سرطان رایانه خواب 

  

راه مبارزه با فرار مالیاتی و فساد، ‎الکترونیکی کردن فرآیندهاست‎تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سریعترین و کارآمدترین راه برای مبارزه با فساد، بویژه فرار مالیاتی و شفاف سازی در اقتصاد، الکترونیکی کردن جامع فرآیندهای مالیات ستانی است.
ایرنا وزارت امور اقتصادی و دارایی فناوری حوزه 

  

معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه پرداخت ارز 4200 تومان موجب کنترل قیمت کالاهای وارداتی با این ارز نشده است، گفت: حدود 70 درصد از کالاهای مشمول ارز 4200 تومان قابل حذف هستند و منابع حاصله را می‌توان به روش‌های مختلف به مردم بازگرداند.
فارس ارز یارانه قاچاق 

  

تحقیق و توسعه حلقه مفقوده در زنجیره ارزش فعالیت‌های شبکه تعاونی صنعت زنبورداری کشور استمدیرعامل سازمان تعاونی روستایی ایران تاکید کرد: ما نیازمند تحول در فهم شخصی‌مان در بهره‌برداری از منابع پایه و بازنگری "دانشی، بینشی و مهارتی" در صنعت زنبورداری کشور و ایجاد نهادهای مدنی- تولیدی مدرن و ساختارهای بازار محور نوین هستیم.
ایلنا آفریقای جنوبی بودجه کشاورزی