ایرنا   |  اقتصادی  |  

200 میلیون دلار برای حفظ عرصه های منابع طبیعی اختصاص یافت

بوشهر- ایرنا- معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشورگفت: باتوجه به ضرورت حفظ عرصه های طبیعی در کشور با دستور رهبر معظم انقلاب 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای حفظ این عرصه ها اختصاص یافته است.

200 میلیون دلار برای حفظ عرصه های منابع طبیعی اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، روابط عمومی منابع طبیعی استان بوشهر روز شنبه به نقل از عباسعلی نوبخت اعلام کرد: سازمان جنگلها و مراتع با تشکیل تیم فنی قوی در این راستا حرکت کرده و تخصیص های مناسبی در627 حوزه آبخیز کشور داده شده است.وی اظهارداشت: با توجه به تغییر اقلیم حفظ پوشش عرصه های منابع طبیعی و احیا و توسعه آن عرصه ها از ضرورت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشورگفت : با توجه به اعلام ناسا 'محور زمین به دلایل مختلف از جمله ذوب شدن یخ های قطبی 10 سانتی متر تغییر داشته' همین مساله باعث شده برخی از مناطق کشور خشک و برخی مناطق از رطوبت بالایی برخوردار شوند.وی با بیان اینکه از 13 اقلیم دنیا 11 اقلیم در ایران وجود دارد یادآورشد: ایران دارای پنج پوشش منابع طبیعی است که بیشترین درصد این پوشش گیاهی در منطقه زاگرس است و این منطقه دارای چهارگونه درختی بلوط است که در زمان حاضر به دلیل تغییر اقلیم به سمت علف زار حرکت می کند و این می طلبد که مراقب پوشش گیاهی این منطقه بود.وی با اشاره به اینکه در کشور بیش از 14 میلیون و 355 هزار هکتار جنگل وجود دارد، اضافه کرد: جنگل های زاگرس در مجموع با بیش از 6 میلیون هکتار نقش مهمی در مهار و تولید آب در غرب کشور دارند.نوبخت یادآورشد: جنگل های زاگرس سالانه بیش از 9 میلیارد مترمکعب آب تولید می کنند که این میزان حجم آب بیش از 40 درصد مصرف آب در کشور است.وی گفت: سرچشمه هفت رودخانه از مجموع 9 رودخانه پر آب کشور از مناطق جنگلی زاگرس است و معادل 40 درصد آب کشور را تامین می کند که این امر بر اهمیت جنگل های این منطقه افزوده است.نوبخت اضافه کرد: مطلوب سازمان جنگلها و مراتع این نیست که جلو اجرای پروژه های عمرانی گرفته شود بلکه پروژه ها باید با کمترین خسارت به طبیعت و بیشترین انتفا مردمی اجرا شوند.وی گفت: کمیته های فنی باید به دنبال راهکارهایی باشند که به طبیعت یا خسارت وارد نشود و یا کمترین خسارت وارد شود و کارهای عمرانی نیز پیش برود.نوبخت تاکید کرد: مسئولان به نظر کارشناسی مسئولان کمیته های فنی اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص اجرای پروژه ها اعتماد کنند.سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نیز گفت: توسعه پایدار باید مبنای توسعه اقتصادی در استان باشد.غلامرضا منتظری افزود: منابع طبیعی استان بوشهر از واگذاری زمین های ملی به صنایع و بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال حمایت می کند اما این مهم بدون در نظر گرفتن ضوابط قانونی و دغدغه های زیست محیطی امکان پذیر نیست.وی اظهارداشت: منابع طبیعی استان بوشهر ظرفیت های مهمی برای مشارکت بخش خصوصی و همچنین بخش های گردشگری دارد و آماده همکاری با سرمایه گذاران درچارچوب قوانین تعریف شده هستیم.این مقام مسوول ادامه داد: تلاش می شود فرایند بوروکراسی و ضوابط اداری واگذاری اراضی ملی به سرمایه گذاران جهت ایجاد اشتغال در استان بوشهر ساده تر شود و در عین حال این موضوع نباید زمینه سو استفاده سودجویان و زمین خواران را فراهم کند.6047/6045

دلار استان بوشهر ایرنا   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

مربی تیم امید یمن: ایران روی سه ضربه ایستگاهی گلزنی کرد/ این بازی ارزش دیدن را داشتسرمربی تیم امید یمن در مورد تقابلش با امید ایران صحبت کرد.
ایلنا یمن ایران بازی 

  

مبارزه با ملخ های مراکشی در اراضی کشاورزی طارم سفلی آغاز شدقزوین - ایرنا - معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: مبارزه با آفت ملخ های مراکشی در اراضی طارم سفلی آغاز شد.
ایرنا کشاورزی قزوین استان قزوین 

  

ارزش افزوده غیرنفتی رونق تولید را دوچندان می کندساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.
ایرنا تولید ایران مجلس شورای اسلامی 

  

تقویت ارزش افزوده غیرنفتی راهبرد رونق تولید استساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.
ایرنا تولید استان مرکزی ایرنا 

  

طلبه امروز باید به کار امام زمانش بیاید/ارزش یک روحانی به القاب و عناوین نیستنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که کسوت روحانی از اول تا آخر عمر خدمت است، گفت: عرصه طلبگی یعنی سرباز امام زمان(عج) و وقف خدمت به اسلام شدن.
ایلنا کار آستان قدس رضوی استان خراسان رضوی 

  

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: به فیفا نامه‌ای ارسال کردیم تا پاداش ما از حضور بازیکنان در جام‌جهانی را به حساب ارزی آقای برانکو واریز کنند چون ما حساب ارزی نداریم.
نود باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فیفا 

  

قیمت ارز در امروز یکشنبه 4 فروردینقیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها 12هزار و 950 تومان تعیین شده است.
خودروتک قیمت ارز دلار