گسترش   |  اجتماعی  |  

10 راه برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان امسال

زمستان در راه است و به همین دلیل، لازم است خود را برای کاهش شدید دما آماده کنید. گرم نگه داشتن خانه می‌تواند گران باشد و این مسئله به‌خصوص در این شرایط که بحران انرژی به وجود آمده، مهم است.

10 راه برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان امسال

زمستان در راه است و به همین دلیل، لازم است خود را برای کاهش شدید دما آماده کنید. گرم نگه داشتن خانه می‌تواند گران باشد و این مسئله به‌خصوص در این شرایط که بحران انرژی به وجود آمده، مهم است. چه به دنبال گام‌های کوچکی برای گرم کردن خانه خود باشید و چه بخواهید خانه‌تان را به‌صورت کامل بازسازی کنید تا مصرف انرژی بهینه را ایجاد کنید، لازم است بدانید کارهای زیادی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خانه خود را گرم نگه دارید. در ادامه با چند راهکار در این زمینه آشنا می‌شوید.

از فویل استفاده کنید

اگر در خانه رادیاتوری دارید که به دیوار وصل است مقداری فویل در پشت رادیاتور قرار دهید. ماهیت انعکاسی فویل باعث می‌شود که گرما از طریق دیوار از خانه خارج نشود و در عوض، گرما به داخل خانه منعکس شود. شما می‌توانید از فویل برای درزبندی لوله دودکش آبگرمکن بوتان دیواری یا مدل فن دار استفاده کنید. قیمت این آبگرمکن را می‌توانید از نمایندگی جویا شوید یا در هنگام خرید اینترنتی انواع آبگرمکن های بوتان از قیمت آن مطلع شوید.

از پرده‌ها استفاده کنید

گرمای خورشید رایگان است. بنابراین، نهایت استفاده را از آن ببرید. پرده‌های خانه را باز کنید و اجازه دهید نور خورشید وارد منزلتان شود تا از این گرمای رایگان استفاده کنید. وقتی هوا تاریک می‌شود پرده‌ها را ببندید زیرا در این شرایط، می‌تواند به‌عنوان عایق عمل کند و گرما را در خانه حفظ کند. همچنین، مهم است اطمینان حاصل کنید که هیچ درز یا شکافی برای خروج گرما از خانه وجود ندارد.

مبلمان را دوباره بچینید

وقتی سعی می‌کنید خانه را در زمستان گرم نگه دارید در مورد چیدن مبلمان نیز استراتژی داشته باشید. مطمئن شوید که مبل یا تختخواب، رادیاتور را مسدود نمی‌کند زیرا این در غیر این صورت، کل اتاق گرم نمی‌شود. در عوض، مبلمان مورداستفاده مانند میز، تخت یا مبل خود را دراطراف وسیله گرمایشی قرار دهید بدون اینکه باعث مسدود شدن منبع گرما شوید. در این صورت می‌توانید از گرما حداکثر استفاده را ببرید. همچنین، سعی کنید وسیله گرمایشی را از هر ناحیه‌ای که در آن باد زیادی می‌وزد، مانند در و پنجره، دور نگه دارید. همچنین اگر برای چینش مناسب مبلمان خانه خود به راهنمایی و ایده نیاز دارید پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید.

مبل را حرکت دهید

شاید قرار دادن مبل موردعلاقه خود در جلوی رادیاتور به شما احساس خوبی بدهد اما این کار باعث می‌شود گرمایی که برای گرم کردن خانه است توسط مبل جذب شود. با دور کردن مبل از رادیاتور، هوای گرم می‌تواند در خانه آزادانه گردش کند. همین امر در مورد پرده‌ها و خشک کردن لباس‌ها صدق می‌کند. برای اینکه بیشترین بهره را از وسیله گرمایشی ببرید این موارد را از وسیله گرمایشی دور نگه دارید.

بادگیرها را مسدود کنید

متخصصان مطرح می‌کنند افزایش ضخامت در، پنجره و شکاف‌های کف خانه می‌تواند 25 درصد در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی کند. شما می‌توانید این کار را خودتان و با هزینه کم انجام دهید. درزگیرهای لاستیکی چسب‌دار برای اطراف در و پنجره‌ها نسبتا ارزان هستند و نصب آن‌ها آسان است. بنابراین، ارزش آن را دارد که قبل از رسیدن زمستان، درها و پنجره‌ها را به‌خوبی آب‌بندی کنید.

کف خانه را با فرش لایه‌بندی کنید

اگر به دنبال راه‌حلی سریع برای گرم نگه داشتن خانه هستید و زمانی برای پر کردن درزهای کف خانه ندارید یک یا دو فرش تهیه کنید و آن‌ها را بر روی زمین قرار دهید. در این صورت خانه‌تان هم گرم‌تر و هم راحت‌تر می‌شود. اگر خانه‌ای فرش شده دارید این کار طبیعتا به تقویت عایق‌بندی خانه کمک می‌کند اما اگر خانه‌تان کف‌پوش دارد تهیه یک فرش باکیفیت مثل یک فرش مخملی می‌تواند مانع از دست رفتن گرما شود.

برای گرمایش مرکزی خانه از تایمر استفاده کنید

سیستم گرمایش مرکزی خانه را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که 30 دقیقه قبل از بیدار شدنتان در صبح اما با دمایی کمتر روشن شود. این امر به این دلیل است که چه ترموستات خود را روی 20 درجه سانتی‌گراد یا چه روی 30 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید، دیگ با سرعت ثابتی گرم می‌شود اما این اشتباه است که تمام روز سیستم گرمایش مرکزی را دمایی کم روشن بگذارید زیرا در این صورت برای زمان‌هایی که به گرما نیاز ندارید نیز هزینه پرداخت می‌کنید. شما می‌توانید از مدل های جدید کولر گازی ایران رادیاتور نیز به همین صورت استفاده کنید. قیمت این کولر گازی بسته به مدل 24000 یا 30000 آن متفاوت است که می‌توانید برای خرید آن از نمایندگی اقدام کنید.

بر روی رادیاتورها قفسه دیواری شناور قرار دهید

با استفاده از قفسه دیواری شناور می‌توانید جریان گرما در اتاق را کنترل کنید. وقتی این قفسه را در بالای رادیاتور قرار می‌دهید می‌توانید مانع از خارج شدن گرما از طریق سقف شوید. این قفسه‌ها همچنین به شما امکان قرار دادن وسیله را می‌دهند و می‌توانید بر روی آن، وسایل تزئینی یا عکس قرار دهید.

سوراخ‌های کلید را بپوشانید

می‌توانید روکش‌هایی را تهیه کنید که به‌صورت صفحه‌ای فلزی هستند و بر روی سوراخ‌های کلید قرار می‌گیرند. این کار به شما امکان می‌دهد که از ورود هوای سرد به خانه جلوگیری کنید و از خروج هوای گرم نیز پیشگیری کنید. این راهکار ساده اما موثر است.

در فر را باز بگذارید

وقتی پختن غذا تمام شد و فر را خاموش کردید در آن را باز بگذارید. با این کار، گرما وارد اتاق می‌شود و به گرم شدن خانه کمک می‌کند. البته اگر کودک، حیوان خانگی یا فردی مسن در خانه دارید هرگز این کار را انجام ندهید، مگر اینکه بتوانید آشپزخانه را به‌طور کامل ببندید.

درنهایت، زمستان و سرد شدن شدید هوا نزدیک است. دانستن راه‌هایی برای گرم نگه داشتن خانه در زمستان نه‌تنها به شما کمک می‌کند که فضای راحت‌تری را در خانه فراهم کنید، بلکه در هزینه‌های انرژی نیز صرفه‌جویی کنید. بنابراین، نکاتی که در این مقاله مطرح شد را رعایت کنید تا بتوانید در زمستان، خانه گرم‌تری داشته باشید.

 

زمستان حیوان خورشید   اخبار برگزیده
  

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر خارجه دیدار می‌کننداین دیدار در روز جاری و در محل وزارت امور خارجه برگزار می شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی کتایون ریاحی یارانه 

  

منشا ضعف‌ها در اداره شهر دوره چهارم شوراست/ "فساد" نتیجه نظارت حداقلی شوراییان استعضو اسبق شورای شهر تهران گفت: در فرهنگ مدیریتی هر کسی که بر سرکاری منصوب می‌شود و قدرت را به دست می‌گیرد، برای عملکرد مثبت و برنامه‌های مدیریتی گذشتگان اهمیتی قائل نبوده و نوعا به دنبال اِعمال نظرات شخصی و یا جناحی خودشان است.
ایلنا درآمد شورای شهر تهران تهران 

  

حاکمیت تحمل خود را در برابر اعتراضات معیشتی مردم بالا ببرد/ خودمان را فریب ندهیم/ وضعیت اقتصادی‌ هیچ کشوری با وجود تحریم‌ها، گل و بلبل نشده استقائم مقام حزب اعتماد ملی درباره علت افزایش اعتراض معیشتی مردم گفت: قبل از انتخابات رقبای اصلاح‌طلبان و حتی خود رئیس‌جمهور ‌گفتند سرنوشت معیشت مردم را به تحریم‌ها گره نمی‌زنیم. اما حالا آفتاب آمد دلیل آفتاب، می‌بینیم که سرنوشت همه چیز به تحریم‌ها گره خورده است. آیا می‌توان کشوری را به شهادت آورد که درگیر تحریم باشد ولی وضعیت اقتصادی‌اش گل و بلبل باشد؟
ایلنا ایران اصلاح طلبان بابک زنجانی 

  

قالیباف: شفافیت کل نظام باید از مجلس آغاز شودنماینده مردم تبریز در مجلس جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان را تشریح کرد.
فردا مجلس شورای اسلامی تبریز دولت 

  

فوری/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیرمعاون پارلمانی وزیر اقتصاد از حذف ارز 4200 تومانی از بودجه 1401 خبر داده و ادامه داد: در بودجه بندی سال آینده برای حمایت از اقشار آسیب پذیر یک‌صد هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
اقتصادنیوز یارانه معاون پارلمانی اقتصاد 

  

آخرین اخبار از زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات وین + جزئیاتلارنس نورمن در توییت خود از احتمال از سرگیری دور جدید مذاکرات وین از پنجشنبه خبر داد.
نامه نیوز وین خبرنگار وال استریت 

  

آقای قالیباف! عملکردتان با انقلابی‌گری در تناقض استجناب آقای قالیباف مردم از شما به عنوان رئیس مجلسی که با شعار انقلابی گری پای کار آمده، انتظار ویژه ای برای از بین بردن ساختار های معیوب گذشته دارند اما عملکرد یک سال و نیم گذشته شما، به تحقق این انتظار کمکی نکرده است.
مستقل‌آنلاین ازدواج دانشگاه شهید بهشتی کار 

  

اختلاف میان مجیدی و ژستد بالا گرفتمهاجم ناکام استقلال از کادر فنی خواسته برایش تمرین ضربه در چارچوب بگذارند.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی فوتبال ازدواج 

  

با افزایش جمعیت فقرا مواجه خواهیم شدپرستو سرمدی می‌گوید: ما با افزایش جمعیت فقرا مواجه خواهیم شد زیرا مشوق‌های دولتی به احتمال زیاد طبقات متوسط به بالا را برای فرزندآوری تحت تاثیر قرار نخواهد داد و جمعیت حاشیه نشین و فقیر تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند. به همین دلیل در آینده با افزایش کودکان کار نیز مواجه خواهیم شد.
مستقل‌آنلاین بارداری افزایش جمعیت امید به زندگی 

  

نماینده تهران: دلار 30 هزار تومانی حباب است!باید تمام تحریم‌ها برداشته شود و اگر برداشته نشود دیگر مذاکره معنا ندارد، لذا اینکه در داخل یک ذره می‌برند بالا و یک ذره می‌آورند پایین، این‌ها حباب است و ان‌شاالله سیاست دولت این است که جلوی این‌ها گرفته شود و این موارد به آنجا[مذاکره] گره نخورد.
مستقل‌آنلاین تهران دلار اصفهان 

  

فرصت 20 روزه بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو و موتور(آذر 1400)بیمه شخص ثالث، خسارت اشخاص ثالث را در جریان تصادفات خودرو و موتور جبران می‌کند.
ایلنا بیمه شخص ثالث بیمه شرکت های بیمه 

  

نامه مهم عباسی نژاد به سازمان برنامه و بودجه در رابطه با افزایش حقوق هادکتر حسین عباسی نژاد استاد اقتصاد دانشگاه تهران در اعتراض به نحوه افزایش حقوق ها برای سال 1401 نامه ای به ریاست سازمان برنامه و بودجه ارسال کردند
نامه نیوز سازمان برنامه و بودجه تورم بودجه 

  

هشدار آیت الله جنتی: اگر مردم از ما کنار بکشند مفهوم بدی خواهد داشت | کاری کنیم که یک صدا از نظام بیرون بیاید + ویدئورئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امیدوارم شورای هماهنگی بتواند هماهنگ و هم‌صدا با مردم برنامه‌های خود را اجرا کند و مردم احساس کنند که در مسائل حضور دارند و شخصیت خود را بازیابی کنند.
۵۵ آنلاین احمد جنتی تبلیغات موفقیت 

  

عوارض خطرناک برای درمان تامین اجتماعیمعاون دفتر ارزیابی و تعالی خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی، گفت: دو عارضه تقاضای القایی و مخاطرات اخلاقی در نظام سلامت می‌تواند خریدار خدمت را با هزینه هنگفت و غیر قابل مدیریت مواجه کند.
ایلنا درمان سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

خطیب زاده:دور بعدی مذاکرات آخر هفته برگزار می شود/طرف مقابل هیچ ایرادی در متون ایران نگرفتخطیب زاده: نه تعجیل در مذاکرات داریم نه اجازه می هیم با وقت ما بازی کنند دور بعدی مذاکرات آخر هفته برگزار می شود
فردا ایران بازی 

  اخبار داغ
  

قدرت انتقال کرونا در مردان بیشتر است یا زنان؟محققان دانشگاه ایالتی کلرادو در مطالعات اخیر خود دریافتند که مردان بیشتر از زنان یا کودکان ذرات ویروس کرونا را منتشر می کنند. این موضوع به دلیل وجود تفاوت های فیزیکی در ساختار بدن زنان و مردان است.
گسترش مردان زنان کودکان 

  

یافته های پزشکی جدید نشان می دهد که سویه‌ های دیگر ویروس‌ کرونای انسانی، مانند آن‌ هایی که باعث سرماخوردگی شده و قبل از ظهور بیماری کووید-19 در جمعیت های انسانی وجود داشتند، باعث به وجود آمدن ایمنی در مقابل ویروس کرونا می شوند.
نامه نیوز سیستم ایمنی ویروس سرماخوردگی 

  

برنامه‌ی «حل مشکلات بورس در سه روز» به کجا رسید؟!انتخاب نوشت: مراسم گرامیداشت روز دانشجو امروز با حضور قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید در دانشگاه شاهد برگزار شد. قاضی زاده در این مراسم در پاسخ به سئوالی درمورد راه حل سه روزه او برای بورس گفت: من که رئیس جمهور نیستم. از کجا می دانید من برنامه ام را تحویل ندادم؟ وی افزود: … نوشته برنامه‌ی «حل مشکلات بورس در سه روز» به کجا رسید؟! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز رئیس جمهور دانشجو حوزه 

  

الاکلنگ بورس در معاملات بازارفراز و فرود شاخص بورس همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در خلال این نوسان‌ها هیچ اتفاق واضح و روشنی مبنی بر صعودی شدن یا نزولی ماندن بازار نمی‌‌‌افتد.
گسترش بورس تهران ایران خودرو خودرو 

  

جزئیات اجرای طرح مدیریت هوشمند کروناکنترل مرزها و اجرای طرح مدیریت هوشمند، دو دستور کار قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا
فردا کار 

  

تشدید تمهیدات بهداشتی برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور​مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری تهران از تشدید تمهیدات بهداشتی در فرودگاه امام خمینی(ره) برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور خبر داد.
ایلنا فرودگاه امام فرودگاه امام خمینی وزارت خارجه 

  

این خودرو یک روزه 12 میلیون تومان گران شد + جدول قیمت خودروشدت افزایش قیمت ها در بازار تهران افزایش یافت؛ این در شرایطی است که خرید و فروش در حداقل ممکن قرار دارد.
شما‌نیوز واردات خودرو خودرو بازار خودرو 

  

خریداران بورس توان ندارند/ حقیقی ها همچنان در مدار خروجاقتصادنیوز: معاملات امروز 16 آذر 1400 بازار سهام با نوسان محدودی دنبال شد تا همچنان برای روزهای بعد هم پیش بینی ها بر همین مدار باشد.
اقتصادنیوز سهام 

  

در مورد مهاجرت پرستاران در یک سال اول کرونا آمار وحشتناکی داشتیمرییس هیات مدیره نظام پرستاری استان تهران بیان کرد: در مورد مهاجرت پرستاران در یک ساله اول کرونا آمار وحشتناکی داشتیم و مجوز خروج از کشور پرستاران در تهران در سال‌های قبل به طور میانگین ماهانه پنج نفر بود که این عدد در ایام کرونا در تهران به ماهی 500 درخواست خروج از کشور رسید...
۵۵ آنلاین درمان درآمد مهاجرت 

  

واکنش جالب قاضی زاده به سئوالی درباره راه حل سه روزه او برای بورس+فیلمامیرحسین قاضی زاده به سئوالی درمورد راه حل سه روزه او برای بورس گفت: من که رئیس جمهور نیستم، از کجا می دانید من برنامه ام را تحویل ندادم؟ گفته ام چگونه سه روزه مشکل را حل می کنم،‌این سوال مغلطه ست؛ از سخنگوی اقتصادی دولت بپرسید.
اقتصادنیوز رئیس جمهور دولت 

  

سبقت دلار از بورس / شاخص به کدام سو می رود؟یک کارشناس بازار سهام گفت: بازار سهام از رشد نرخ ارز بازمانده و انتظار داریم با یک تاخیر زمانی و رسیدن به حداقل ارزش معاملات در شاخص کل رشد داشته باشیم.
گسترش دلار شاخص سهام 

  

افزایش سرمایه 4 شرکت بورسی + جزئیاتطبق اطلاعیه‌های منتشر شده در سایت کدال چند شرکت بورسی افزایش سرمایه خود را ثبت کردند.
گسترش سرمایه فولاد سود 

  

آخرین چاره برای ریشه‌کن شدن کرونا چیست؟هانس کلوگه"، رئیس دفتر منطقه‌ای اروپایی سازمان جهانی بهداشت امروز (سه‌شنبه) در جمع گروهی از خبرنگاران گفت: اجباری کردن واکسیناسیون کروناویروس "آخرین چاره" است.
اقتصادنیوز واکسیناسیون 

  

پیش بینی مهم از قیمت سکه و طلا در کوتاه مدتنایب اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه در طی ماه‌های گذشته حباب سکه روند کاهشی داشت اما امروز به 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: با نوسانات قیمت ارز در بازار تقاضا برای خرید سکه و ارز افزایش یافت.
گسترش قیمت ارز قیمت سکه و طلا