مهر   |  علمی  |  

امکان امریه سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر سه شنبه در پایان نشست شورای اداری استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن جمع بندی سفر یک روزه خود به سمنان و با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد، ابراز کرد: بخشی از این ظرفیت‌ها مانند معدنی شناخته شده است اما بخش دیگری نمایان نیست که این بخش شامل شرکت‌های دانش بنیان و نیروی انسانی است. وی با بیان اینکه استان سمنان بیش از…

امکان امریه سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر سه شنبه در پایان نشست شورای اداری استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن جمع بندی سفر یک روزه خود به سمنان و با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد، ابراز کرد: بخشی از این ظرفیت‌ها مانند معدنی شناخته شده است اما بخش دیگری نمایان نیست که این بخش شامل شرکت‌های دانش بنیان و نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه استان سمنان بیش از 80 هزار دانشجو و چهار هزار هیئت علمی دارد که در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری مشغول به تحقیق و پژوهش هستند، بیان کرد: کارها در این استان نسبت به سفر پیشین ما به سمنان رشد قابل توجهی دارند و این نشان می‌دهد مسئولان برای ارتقای داشته‌های استان کمر همت بسته‌اند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه حمایت‌های خاص از حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناوری در سفر به استان سمنان مطرح شده است، گفت: بلافاصله می‌کوشیم تا قول‌هایی که داده شده عملی شود.

ستاری بیان کرد: یکی از نقاط ضعف استان ضعف در صندوق پژوهش و فناوری استان ضعیف است ما برای بالا بردن سرمایه اولیه صندوق و همینطور واحدهای فناور بودجه قابل ملاحظه‌ای را می‌گذاریم که البته میزان آن بستگی به مشارکت بخش خصوصی نیز دارد چرا که 51 درصد این صندوق متعلق به بخش خصوصی است و ما آمادگی داریم که بخش دولتی صندوق را توسعه ببخشیم.

وی با بیان اینکه در سیدمانی شرکت‌ها به هر میزانی که بخش خصوصی اعتبار به میان بیاورد ما نیز در سهم دولتی مان به همان اندازه به این طرح کمک می‌کنیم، افزود: ارتقای این صندوق می‌تواند وام‌های خوبی را برای نوآوری و شکوفایی شرکت‌های فناوری و تهیه سرمایه اولیه آنها و هم در زمینه سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های دانش بنیان در اختیار متقاضیان قرار دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه صندوق‌های نوآوری و شکوفایی می‌تواند زمینه خوبی را برای رشد شرکت‌های دانش بنیان به خصوص شرکت‌های کوچکی که در درون پارک‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها فعالیت می‌کنند باشد، گفت: دولت آماده کمک به این صندوق‌ها است.

ستاری با بیان اینکه تفاهم نامه تبدیل چند ساختمان امروز در استان سمنان به پارک علم و فناوری و استقرار شرکت‌های دانش بنیان با هدف کمک به آنها صورت گرفته است، گفت: به هر میزانی که این ساختمان‌ها مهیا شوند، در این بخش کمک‌های دولتی خواهد شد تا توسعه پارک علم و فناوری استان سمنان را از لحاظ فیزیکی و ساختمانی شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های خوبی در زمینه دانش بنیان در سطح استان سمنان مشغول به کار هستند، گفت: خوشبختانه این شرکت‌ها می‌توانند فرهنگ کار آفرینی را در سطح استان ترویج دهند که در این حوزه نیز حمایت‌های لازم به شرکت‌ها داده می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه جوانان عضو شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند سربازی خود را در درون این شرکت‌ها بگذرانند، گفت: این امر با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی و همکاری سردار باقری از نظام وظیفه صورت گرفت تا بتوانیم کمکی به شرکت‌های دانش بنیان کنیم.

ستاری با بیان اینکه طرح‌های جایگزین سربازی سال‌ها است که مطرح می‌شود، تاکید کرد: این کار از طریق بنیاد نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان پیگیری و در آخر بدون سهمیه خاصی متقاضیان اگر بتوانند کیفیتی را که توسط بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح شده را داشته باشند می‌توانند در این شرکت‌ها سرباز باشند و همان کارشان جز سربازی شأن محسوب شود.

سربازی نیروهای مسلح دانشجو   اخبار برگزیده
  

حواشی پیرامون خانواده نعمت‌زاده که از شرکت‌داری آنان آغاز شده بود، زمانی اوج گرفت که رسانه‌های مختلف خبری منتشر کردند که داماد نعمت‌زاده به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران در اکسپو میلان 2015 معرفی شده بود.
نامه نیوز حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه 

  

جزئیات فوت کودک 8 ساله در ورزشگاه آزادی (عکس)با وجود گذشت چند ساعت از فوت کودت 8 ساله در ورزشگاه آزادی هنوز اطلاعیه رسمی در این خصوص صادر نشده است.
ایلنا فوتبال ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند.
نامه نیوز رهبر انقلاب موفقیت جمهوری اسلامی ایران 

  

واکنش انصاری‌فرد به بازگشت برانکومدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: با کالدرون لیگ را ادامه خواهیم داد و حضور برانکو در پرسپولیس به پایان رسیده است.
شما‌نیوز انصاری فرد برانکو باشگاه پرسپولیس 

  

بازداشت پیمانکار ورزشگاه آزادی پس از مرگ کودک 8 سالهرییس پلیس پیشگیری پایتخت از بازداشت پیمانکار نصاب داربست در ورزشگاه آزادی که به دلیل این خطا در عملکرد، مرگ پسر 8 ساله در این ورزشگاه را به دنبال داشت، خبر داد.
شما‌نیوز بازداشت ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

شرمن خبر داد :بررسی یک طرح در سنا که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را نداردنماینده ارشد دولت اوباما در زمان مذاکرات هسته‌ای گفت که سنای آمریکا در حال بررسی طرحی است که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را ندارد.
مثلث کنگره آمریکا صادرات نفت سنا 

  

ترامپ: دنبال جنگ با ایران نیستم> اما برای جنگ آماده‌ام چون مظنون حمله به عربستان استاقتصادنیوز: ترامپ گفت که آمریکا بدنبال جنگ با ایران نیست اگرچه برای آن آماده است.
اقتصادنیوز ترامپ جنگ ایران 

  

حضور بانوان در ورزشگاه مشکل شرعی داردسید مصطفی هاشمی‌طبا: از بعد از انقلاب مخالفت‌ها با ورود زنان به ورزشگاه‌ها شروع شد و دلیلی اصلی هم مخالفت علما با این موضوع بود. آنها می‌گویند بانوان از نظر شرعی نمی‌توانند نگاه نامحرم به ورزشگاه‌ها داشته باشند. در حقیقت در درجه اول موضوع مذهبی است و در درجه بعد بحث مناسب نبودن محیط مطرح می‌شود. دیدگاه‌های فقهی به مسئله وجود دارد...
مستقل‌آنلاین ورود زنان به ورزشگاه ورزشگاه مصطفی هاشمی طبا 

  

مراوده بانکی تهران و مسکو با پیام رسان روسی برقرار شدرئیس کل بانک مرکزی خبر داد، ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.
مثلث تهران مسکو پول 

  

بنزین گران شدحملات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی معادل پنج درصد از عرضه جهانی را مختل کرد و در معاملات روز دوشنبه، قیمت‌های نفت را حداکثر 20 درصد بالا برد. آمریکایی‌ها به خصوص مردم کالیفرنیا پس از حملاتی که علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی صورت گرفت احتمالا با قیمت‌های بالاتر بنزین روبرو می‌شوند.
مستقل‌آنلاین بنزین عربستان قیمت 

  اخبار داغ
  

لوئیس سوارز 4 سال است که نتوانسته در بازی های خارج از خانه لیگ قهرمانان برای بارسا گلزنی کند.
ورزش۳ دورتموند بازی بارسا 

  

کم آبی دلیل اصلی سردردروزانه افراد از طریق عرق کردن و ادرار، آب زیادی را از بدن دفع می‌کنند، آن‌ها با نوشیدن مایعات می‌توانند آبی را که بدن ازدست‌ داده‌اند را جایگزین کنند؛ ولی گاهی ممکن است بدن نتواند آن مقدار آبی که ازدست ‌داده را دوباره دریافت کند و این باعث کم‌آبی بدن می‌شود.
مستقل‌آنلاین ورزش کودکان پوست 

  

قیمت خودروهای سایپا امروز 98/06/26|پراید باز هم ارزان شدگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند کاهشی قیمت تعدادی از محصولات شرکت خودروسازی سایپا در بازار دارد.
تسنیم قیمت سایپا خودرو 

  

گوشی سه دوربینه ارزان با باتری قدرتمندشرکت اینفینیکس که به خاطر عرضه گوشی‌های ارزان قیمت با امکانات مناسب شهرت دارد، گوشی جدیدی با دوربین
خبرفوری باتری قیمت دوربین 

  

سکه چقدر ارزان شد؟اقتصادنیوز؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه) در بازار آزاد تهران با افت حدود 15 هزار تومانی به نرخ چهار میلیون و 15 هزار تومان فروخته شد.
اقتصادنیوز تهران بهار دلار 

  

صعود آرام قیمت ارزقیمت ارز نسبت به روز گذشته اندکی با افزایش همراه بوده است.
خبرفوری قیمت ارز قیمت ارز 

  

گران‌ترین و ارزان‌ترین محصولات سبزی و صیفی امروز میادین میوه و تره‌بار/ میزان تغییر قیمت نسبت به نیمه ماه‌جاری+ جدولسازمان میادین میوه و تره‌بار آخرین قیمت مصوب پرمصرف‌ترین محصولات سبزی و صیفی را اعلام کرد. در بین این محصولات هر کیلوگرم سیر خشک ممتاز با قیمت 8 هزار و 800 تومان گران‌ترین و خیار سالادی و کلیم سفید هر یک با قیمت یک هزار و 500 تومان ارزان‌ترین این محصولات هستند.
ایلنا جدول قیمت ماه