مهر   |  علمی  |  

امکان امریه سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر سه شنبه در پایان نشست شورای اداری استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن جمع بندی سفر یک روزه خود به سمنان و با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد، ابراز کرد: بخشی از این ظرفیت‌ها مانند معدنی شناخته شده است اما بخش دیگری نمایان نیست که این بخش شامل شرکت‌های دانش بنیان و نیروی انسانی است. وی با بیان اینکه استان سمنان بیش از…

امکان امریه سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعد از ظهر سه شنبه در پایان نشست شورای اداری استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن جمع بندی سفر یک روزه خود به سمنان و با بیان اینکه این استان ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد، ابراز کرد: بخشی از این ظرفیت‌ها مانند معدنی شناخته شده است اما بخش دیگری نمایان نیست که این بخش شامل شرکت‌های دانش بنیان و نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه استان سمنان بیش از 80 هزار دانشجو و چهار هزار هیئت علمی دارد که در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پارک‌های علم و فناوری مشغول به تحقیق و پژوهش هستند، بیان کرد: کارها در این استان نسبت به سفر پیشین ما به سمنان رشد قابل توجهی دارند و این نشان می‌دهد مسئولان برای ارتقای داشته‌های استان کمر همت بسته‌اند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه حمایت‌های خاص از حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناوری در سفر به استان سمنان مطرح شده است، گفت: بلافاصله می‌کوشیم تا قول‌هایی که داده شده عملی شود.

ستاری بیان کرد: یکی از نقاط ضعف استان ضعف در صندوق پژوهش و فناوری استان ضعیف است ما برای بالا بردن سرمایه اولیه صندوق و همینطور واحدهای فناور بودجه قابل ملاحظه‌ای را می‌گذاریم که البته میزان آن بستگی به مشارکت بخش خصوصی نیز دارد چرا که 51 درصد این صندوق متعلق به بخش خصوصی است و ما آمادگی داریم که بخش دولتی صندوق را توسعه ببخشیم.

وی با بیان اینکه در سیدمانی شرکت‌ها به هر میزانی که بخش خصوصی اعتبار به میان بیاورد ما نیز در سهم دولتی مان به همان اندازه به این طرح کمک می‌کنیم، افزود: ارتقای این صندوق می‌تواند وام‌های خوبی را برای نوآوری و شکوفایی شرکت‌های فناوری و تهیه سرمایه اولیه آنها و هم در زمینه سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های دانش بنیان در اختیار متقاضیان قرار دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه صندوق‌های نوآوری و شکوفایی می‌تواند زمینه خوبی را برای رشد شرکت‌های دانش بنیان به خصوص شرکت‌های کوچکی که در درون پارک‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها فعالیت می‌کنند باشد، گفت: دولت آماده کمک به این صندوق‌ها است.

ستاری با بیان اینکه تفاهم نامه تبدیل چند ساختمان امروز در استان سمنان به پارک علم و فناوری و استقرار شرکت‌های دانش بنیان با هدف کمک به آنها صورت گرفته است، گفت: به هر میزانی که این ساختمان‌ها مهیا شوند، در این بخش کمک‌های دولتی خواهد شد تا توسعه پارک علم و فناوری استان سمنان را از لحاظ فیزیکی و ساختمانی شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های خوبی در زمینه دانش بنیان در سطح استان سمنان مشغول به کار هستند، گفت: خوشبختانه این شرکت‌ها می‌توانند فرهنگ کار آفرینی را در سطح استان ترویج دهند که در این حوزه نیز حمایت‌های لازم به شرکت‌ها داده می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه جوانان عضو شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند سربازی خود را در درون این شرکت‌ها بگذرانند، گفت: این امر با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی و همکاری سردار باقری از نظام وظیفه صورت گرفت تا بتوانیم کمکی به شرکت‌های دانش بنیان کنیم.

ستاری با بیان اینکه طرح‌های جایگزین سربازی سال‌ها است که مطرح می‌شود، تاکید کرد: این کار از طریق بنیاد نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان پیگیری و در آخر بدون سهمیه خاصی متقاضیان اگر بتوانند کیفیتی را که توسط بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح شده را داشته باشند می‌توانند در این شرکت‌ها سرباز باشند و همان کارشان جز سربازی شأن محسوب شود.

سربازی نیروهای مسلح دانشجو   اخبار برگزیده
  

فعال شدن مکانیزم حل اختلاف نمی‌تواند مشکلی را حل کند/ آمریکا نباید از میزبانی سازمان ملل سوءاستفاده کند/ عدم صدور ویزا برای ظریف هیچ توجیهی نداشتاستاد دانشگاه پرینستون آمریکا تداوم تنش در منطقه را نگران کننده دانست و گفت: فکر نمی‌کنم فعال شدن مکانیزم حل اختلاف توسط اروپا به کاهش اختلاف‌ها منجر شود و بتواند مشکلی را حل کند. اروپا نتوانست برای برآورده شدن مناقع ایران آمریکا را قانع کند.
ایلنا ایران سازمان ملل روابط بین الملل 

  

کرونا نام ویروسی است که در کشور چین شیوع پیدا کرده و در حال گسترش در سطح جهان است.
نامه نیوز ویروس درمان چین 

  

رییس‌جمهوری آمریکا در توییتی به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان واکنش نشان داد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ مصاحبه 

  

سبقت در ثبت نام خودرو با دوپینگ های میلیونی (عکس)تب تند خرید و فروش خودرو از سوی شرکت های خودروسازی باعث حضور واسطه گرانی در این بازار شده است که با تبلیغ در فضای مجازی سعی می کنند از نیاز متقاضیان ثبت نام خودرو سوءاستفاده کنند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

فهرست نهادها وبخش‌های معاف از مالیات در ایران​اقتصادنیوز: قانون مالیات‌ مواردی همچون درآمد حاصل از مؤسسات نگهداری از معلولین ذهنی و حرکتی، تعلیم و تربیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تاسیسات ایران‌گردی و جهانگردی، موقوفات، کمک‌ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی، فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، باشگاه‌های ورزشی و نظایر آن را از پرداخت مالیات معاف کرده است.
اقتصادنیوز سازمان اوقاف و امور خیریه سازمان تربیت بدنی مالیات 

  

قیمت خودرو هفته را چگونه آغاز کرد؟بازار خودرو این روزها تحت تاثیر عرضه قطره چکانی از سوی خودروسازان بزرگ است و به همین دلیل هم دلال ها و سفته بازان نبض قیمت خودرو را در دست گرفته اند. بازار خودرو هفته را با نوسان قیمت آغاز کرد به طوری که همزمان با افزایش ده میلیونی قیمت برخی خودروها شاهد کاهش چند میلیونی قیمت برخی دیگر از خودروها هستیم.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

ترامپ باید بابت آبرو ریزی عین الاسد و فریب آمریکاییان عذرخواهی کندگروه «کهنه‌سربازان جنگ‌های خارجی» آمریکا با صدور بیانیه‌ای از ترامپ خواستند بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الأسد»، عذرخواهی کند. کهنه‌سربازان آمریکایی: ترامپ بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت‌های «عین الأسد» عذرخواهی کند
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

احزاب اصلاح طلب نماینده قشر متوسط به بالا هستندعلیرضا رجایی میگوید احزاب اصلاح طلب تنها نماینده قشر متوسط هستند و هیچکدام از احزاب نماینده و صدای معترضین 96 و 98 نبودند. رجایی میگوید: اصلاح طلبان رمقی برای پیکار انتخاباتی ندارند.
مستقل‌آنلاین اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی روزنامه 

  

استوکس با پرسپولیس امضاکرد و امشب به تهران می‌آیدمدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که آنتونی استوکس، مهاجم مدنظر سرخپوشان امشب به تهران می‌آید.
مملکت‌آنلاین باشگاه پرسپولیس پرسپولیس پول 

  

40 میلیون چینی در قرنطینهبدلیل افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در چین، نهمین شهر این کشور نیز در فهرست ممنوعیت رفت و آمد قرار گرفت.
مستقل‌آنلاین درمان وزارت بهداشت مصاحبه 

  اخبار داغ
  

20 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشتاقتصادنیوز : وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت 20 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور خبر داد و گفت: برای شب عید، کالاهای اساسی به میزان کافی وارد کشور و تأمین شده است.
اقتصادنیوز دلار ارز صنعت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ فنر مقاومت قیمت‌ها پرید؛ صعود دلار و سکه به بالای مرزهای مقاومتیاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 7 بهمن‌ماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران ثبات نسبی روزهای اخیر را تکرار نکرد و با حرکت روی مدار صعودی سطوح مقاومتی را پشت سر گذاشتند. امروز دلار آمریکا در محدوده 13610 تا 13730 تومان جابه‌جا شد و شاخص ارزی نهایتاً روی رقم 13700 تومانی به کار خود پایان داد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت صدور ارزهای دیجیتالی باید در انحصار دولت ها باشد.
نامه نیوز سوئیس سوئد فیس بوک 

  

آمادگی تیم‌های واکنش سریع مبارزه با بیماری‌های واگیر و آمبولانس‌های ویژه برای انتقال و سرویس‌دهی به بیماران احتمالی کرونارییس سازمان اورژانس کشور از آمادگی تیم های واکنش سریع مبارزه با بیماریهای واگیر و آمبولانس های ویژه CBRNE برای انتقال و سرویس دهی به بیماران احتمالی کرونا ویروس خبر داد.
ایلنا اورژانس آموزش ویروس