نتوانستیم انقلاب و مردم را آن طور که باید به دنیا معرفی کنیم

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دستاوردهای 40 ساله انقلاب و با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی دستاورد فکری در کشور حاکم است گفت: در کنار بسیاری از مشکلات که گریبانگیر کشور است مهم این است که حداقل در تصمیم گیری‌ها از دیگران دستور نمی‌گیریم و استقلال فکری بر کشور حاکم است و به نظر بنده یکی از مبارک‌ترین دستاوردهای نظام و انقلاب همین مورد است. صنعت فرش…

نتوانستیم انقلاب و مردم را آن طور که باید به دنیا معرفی کنیم

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دستاوردهای 40 ساله انقلاب و با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی دستاورد فکری در کشور حاکم است گفت: در کنار بسیاری از مشکلات که گریبانگیر کشور است مهم این است که حداقل در تصمیم گیری‌ها از دیگران دستور نمی‌گیریم و استقلال فکری بر کشور حاکم است و به نظر بنده یکی از مبارک‌ترین دستاوردهای نظام و انقلاب همین مورد است.

صنعت فرش ایران تاریخچه درخشانی در بازارهای جهانی دارد بنابراین باید محدودیت‌های این مسیر را به ویژه در بحث صادرات به حداقل برسانیم

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس افزود: باید در برخی قسمت‌ها یک تجدید نظری صورت گیرد و اولین بحث در این‌باره این است که نتوانستیم انقلاب و مردم را آن طور که باید به دنیا معرفی کنیم به همین دلیل دنیا یک رویکرد و تصور بدی از کشور دارد چراکه معاندین مملکت در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی کردند. بنابراین باید دروازه‌های کشور را به روی مشتاقان دیدار از ایران باز کرد.

روابط با جهان یکی از ملزومات اساسی هر کشور است

وی تصریح کرد: نکته مهم تفکیک دادن روابط حسنه با تسلط و سلطه است. معتقد هستیم روابط با جهان یکی از ملزومات اساسی هر کشور است به شرطی که تسلط بر آن کشور نباشد. اگر به تاریخچه گذشته هر کشوری نگاه کنیم، تجربه دموکراسی که به اندازه ایران دارند اما وضعیت آنها از ایران بهتر نیست؛ اما می‌توانیم با استفاده از تجربیات موفق جهانی این روند توسعه را بهبود بخشیم و باید قبول کنیم که در بسیاری از زمینه‌ها نیاز به تجربه خودمان وجود ندارد و تجربه دیگران می‌تواند سرمایه ارزشمندی برای ایران باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه با سربلندی از جنگ تحمیلی بیرون آمدیم، افزود: این سربلندی چند ویژگی اساسی داشت که اگر آنها را سرلوحه خود قرار دهیم باز از مشکلات با سربلندی بیرون می‌آییم. اولین نکته بحث ایثار، فداکاری و فرهنگ بالای مشارکت در مردم بود. به طوری‌که تمام آحاد مردم با هر دین و مسلکی که بودند برای پیروزی انقلاب اسلامی بسیج شدند.

وی ادامه داد: امروز نیز همانند آن زمان نیاز است که تمام 80 میلیون جمعیت ایرانی برای سربلندی ایران تلاش کنند و اگر این ویژگی‌ها را در کنار اطاعت از رهبری که در آن زمان نیز پر رنگ بود و امروز این اطاعت وجود دارد، قرار دهیم می‌توانیم همه چالش‌های پیش رو را از میان برداریم.

عدم ارتباط حلقه های موثر در مدیریت یک کشور، ضعف اساسی است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌ها عدم پیوند و ارتباط حلقه‌های موثر در مدیریت یک کشور چه در بحث مدیریت اقتصادی و چه در بحث مدیریت فرهنگی است، افزود: متاسفانه به دلیل این ضعفی که وجود دارد با ایده‌آل‌ها فاصله داریم و مشکل برای همه بخش‌ها است.

ارزش افزوده چند برابری صنعت فرش بدون وابستگی به خارج از کشور

رئیس فراکسیون فرش دستباف و صنایع دستی مجلس شورای ‌اسلامی تصریح کرد: معتقد هستیم که در فرش و صنایع دستی چند ویژگی اساسی داریم که باید بیشتر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم اول اینکه این صنعت یک فعالیت هنری است پس تحریم‌ها برای آن معنی ندارد، از طرف دیگر به دلیل ارزش افزوده چند برابری که دارد نیازی به تکنولوژی و فناوری خاصی که به خارج از کشور وابستگی داشته باشد ندارد.

وی ادامه داد: صنعت فرش ایران تاریخچه درخشانی در بازارهای جهانی دارد بنابراین باید محدودیت‌های این مسیر را به ویژه در بحث صادرات به حداقل برسانیم؛ اگر بحث صادرات روند صعودی بگیرد، مصرف داخلی و اشتغال‌زایی تقویت می‌شود و خروجی آن نیز محرومیت‌زدایی و کاهش ناهنجاری‌ها در این قشر خواهد شد./

پایان پیام

دموکراسی مجلس شورای اسلامی کشاورزی   اخبار برگزیده
  

عقب نشینی دلار در پی تحریم های شب گذشته علیه ایراناقتصاد نیوز: اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران توسط کاخ سفید باعث عقب نشینی شاخص دلار به کانال 95 واحد شد.
اقتصادنیوز دلار ایران اقتصاد 

  

واکنش موسوی سخنگوی وزارت خارجه به تحریم رهبری و «ظریف»سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به تصمیم اخیر آمریکا برای تحریم رهبری ایران و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه واکنش نشان داد.
مثلث وزارت خارجه توئیتر دولت 

  

قیمت گذاری خودرو براساس «حاشیه» کدام بازار؟در‌حالی‌که قیمت‌های ارائه شده در طرح فروش روزانه خودروسازان حکایت از تعلیق مصوبه قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار دارد، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرده قیمت‌ها متناسب با حاشیه بازار بهمن 97 تعیین شده‌اند.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

«مارک دائو»، روزنامه نگار ، تنش‌های موجود بین ایران و امریکا را در فرانس 24 تحلیل کرده و نوشته است: دونالد ترامپ در حال بازی با کارت فشار حداکثری بر ایران برای بازگرداندن آنها به میز مذاکره است. یک استراتژی بی‌خطر که احتمال برافروختن آتش در خاورمیانه را افزایش داده است.
نامه نیوز ایران هسته ای بازی 

  

معاون حقوقی رئیس جمهور: مردم باید همه چیز را بدانندروزنامه ایران: لایحه شفافیت یکی از مهم‌ترین لوایح دولت اعتدال حالا در مجلس است و همه چشم‌ها به بهارستان است تا ببینند نمایندگان مردم از آزمون آن سربلند بیرون می‌آیند یا نه.
مثلث رئیس جمهور ایران روزنامه ایران 

  

درخواست جدید خودروسازان برای افزایش قیمت خودروخودروسازان دوباره درخواست گرانی دادند! این خبر را فیاض، مشاور وزیر صنعت به «شهروند» اعلام می‌کند و البته اصرار هم دارد به جای «افزایش قیمت» از واژه «اصلاح قیمت» استفاده کند. او البته توضیح می‌دهد که درخواست خودروسازان برای اصلاح قیمت در حال بررسی است.
خودروتک خودروسازان افزایش قیمت قیمت 

  

آمریکا در پی اقدامات خصمانه خود، تحریم‌های جدیدی را علیه مقام معظم رهبری وضع کرده است.
نامه نیوز ایران دونالد ترامپ ترامپ 

  

«روحانی» اعتراض، «جهانگیری» سکوتمستقل آنلاین/ گروه سیاسی ــ هرمز شریفیان ــ این نخستین بار نیست که «حسن روحانی»، رئیس جمهوری با معاون اول خود، «اسحاق جهانگیری» درباره برخی موضوعات به اختلاف‌نظرهای جدی بر می‌خورند.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی اسحاق جهانگیری رئیس جمهور 

  

ذوالنوری و پور مختار ملاقات با بابک زنجانی را تکذیب کردندمستقل آنلاین/از روز شنبه در محافل سیاسی و فضای مجازی شایعه شد که چندتن از نمایندگان اصولگرا متمایل به جبهه پایداری در زندان اوین حضور یافته و با بابک زنجانی غارتگر بزرگ نفتی ملاقات هایی داشته اند.
مستقل‌آنلاین زندان اوین بابک زنجانی شبکه های مجازی 

  

پشت‌پرده اتاق عملیاتِ ضدزنگنه و دیدار با "بابک زنجانی" در زندان/ صداوسیما طرفِ کیست؟مستقل آنلاین/یکی از برنامه‌های صبحگاهی شبکه سوم سیما با دعوت از علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای پیشین مجلس و از جمله سرسخت‌ترین دلواپسان حوزه نفت و دیپلماسی، 20 دقیقه به طرح انتقادها و مدعیاتِ اثبات‌نشده علیه وزارت نفت و وزیر نفت جمهوری اسلامی اختصاص داد.
مستقل‌آنلاین روزنامه وزارت نفت تلویزیون 

  اخبار داغ
  

سامسونگ گوشی 5G ارزان قیمت می سازد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک رادار، یکی از بزرگترین سوالات کاربران موبایل درباره گسترش اینترنت 5G مربوط به زمان عرضه دستگاه هایی ارزان است که همه کاربران بتوانند از آنها استفاده کنند. در حال حاضر موبایل هایی مانند «وان پلاس 7Pro» و «اوپو Reno 5G» قیمت بالایی دارند. اما به نظر می رسد سامسونگ به زودی موبایلی ارزان مجهز به فناوری 5G عرضه می کند. طبق گزارش وب سایت Galaxy Club…
مهر سامسونگ قیمت موبایل 

  

شناسایی تولیدکنندگان ارز دیجیتال در دستور کار قرار گرفت/ "قطع برق" تنها دستورِ ابلاغ شدهسخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه"شناسایی تولیدکنندگان ارز دیجیتال در دستور کار قرار گرفته"، گفت: قطعا شناسایی ماینرها روش های خاص خودش را دارد که در دستور کار شرکت‌های توزیع برق و برق منطقه ای قرار گرفته است.
تسنیم ارز کار برق 

  

بیت کوین به قله 15ماه اخیر رسید / ارزش بیت کوین از 11 هزار دلار عبور کرداقتصاد نیوز: پس از آنکه فیس‌بوک از تلاش‌ها برای راه‌اندازی ارز دیجیتالی خود به نام "لیبرا" خبر داد، ارزش بیت کوین در بازارهای جهانی به شدت صعودی شده است. در معاملات امروز ارزش بیت کوین با گذشتن از سطح 11 هزار دلار به بالاترین رقم ثبت شده خود در طول 15 ماه اخیر رسید و هر بیت کوین به ازای 11 هزار و 247.62 دلار مبادله شد.
اقتصادنیوز بیت کوین دلار اقتصاد 

  

آثار تورمی منجر به کاهش هزینه های درمانی خانواده ها می شود به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، اظهار داشت: بر اساس تجربه سال 1391 که توأم با تورم بالا و کاهش قابل توجه رشد اقتصادی بود، سرانه بار مراجعه مردم به مراکز بهداشتی و درمانی 3 الی 7 درصد کاهش یافت و در چنین شرایطی عرضه بیشتر خدمات درمانی با تعرفه حداقلی (مثل تعرفه دولتی) و یا خدمات رایگان برای اقشار آسیب پذیر (نظیر فعالیت گروههای جهادی و خیریه) ضروری است. وی تصریح کرد: خوشبختانه…
مهر وزارت بهداشت هزینه خانواده 

  

آیا سیاست مدیریت نرخ ارز بانک مرکزی حرکت در مسیر درست است؟اقتصاد نیوز: هرچند ممکن است تلاش بانک مرکزی از روش‌های ایده‌آل و مبتنی بر کارکرد آزاد نظام قیمت‌ها فاصله داشته باشد، اما می‌توان آن را روش مطلوب ممکن در چارچوب محدودیت‌های سیاستگذار پولی تلقی کرد.
اقتصادنیوز سیاست پولی نرخ ارز ارز 

  

افزایش قیمت جهانی طلا هم‌زمان با کاهش ارزش دلارقیمت طلا با افزایش تحریم ها علیه ایران و همینطور کاهش ارزش دلار، شاهد روند صعودی بود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت دلار