نتوانستیم انقلاب و مردم را آن طور که باید به دنیا معرفی کنیم

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دستاوردهای 40 ساله انقلاب و با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی دستاورد فکری در کشور حاکم است گفت: در کنار بسیاری از مشکلات که گریبانگیر کشور است مهم این است که حداقل در تصمیم گیری‌ها از دیگران دستور نمی‌گیریم و استقلال فکری بر کشور حاکم است و به نظر بنده یکی از مبارک‌ترین دستاوردهای نظام و انقلاب همین مورد است. صنعت فرش…

نتوانستیم انقلاب و مردم را آن طور که باید به دنیا معرفی کنیم

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد دستاوردهای 40 ساله انقلاب و با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی دستاورد فکری در کشور حاکم است گفت: در کنار بسیاری از مشکلات که گریبانگیر کشور است مهم این است که حداقل در تصمیم گیری‌ها از دیگران دستور نمی‌گیریم و استقلال فکری بر کشور حاکم است و به نظر بنده یکی از مبارک‌ترین دستاوردهای نظام و انقلاب همین مورد است.

صنعت فرش ایران تاریخچه درخشانی در بازارهای جهانی دارد بنابراین باید محدودیت‌های این مسیر را به ویژه در بحث صادرات به حداقل برسانیم

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس افزود: باید در برخی قسمت‌ها یک تجدید نظری صورت گیرد و اولین بحث در این‌باره این است که نتوانستیم انقلاب و مردم را آن طور که باید به دنیا معرفی کنیم به همین دلیل دنیا یک رویکرد و تصور بدی از کشور دارد چراکه معاندین مملکت در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی کردند. بنابراین باید دروازه‌های کشور را به روی مشتاقان دیدار از ایران باز کرد.

روابط با جهان یکی از ملزومات اساسی هر کشور است

وی تصریح کرد: نکته مهم تفکیک دادن روابط حسنه با تسلط و سلطه است. معتقد هستیم روابط با جهان یکی از ملزومات اساسی هر کشور است به شرطی که تسلط بر آن کشور نباشد. اگر به تاریخچه گذشته هر کشوری نگاه کنیم، تجربه دموکراسی که به اندازه ایران دارند اما وضعیت آنها از ایران بهتر نیست؛ اما می‌توانیم با استفاده از تجربیات موفق جهانی این روند توسعه را بهبود بخشیم و باید قبول کنیم که در بسیاری از زمینه‌ها نیاز به تجربه خودمان وجود ندارد و تجربه دیگران می‌تواند سرمایه ارزشمندی برای ایران باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه با سربلندی از جنگ تحمیلی بیرون آمدیم، افزود: این سربلندی چند ویژگی اساسی داشت که اگر آنها را سرلوحه خود قرار دهیم باز از مشکلات با سربلندی بیرون می‌آییم. اولین نکته بحث ایثار، فداکاری و فرهنگ بالای مشارکت در مردم بود. به طوری‌که تمام آحاد مردم با هر دین و مسلکی که بودند برای پیروزی انقلاب اسلامی بسیج شدند.

وی ادامه داد: امروز نیز همانند آن زمان نیاز است که تمام 80 میلیون جمعیت ایرانی برای سربلندی ایران تلاش کنند و اگر این ویژگی‌ها را در کنار اطاعت از رهبری که در آن زمان نیز پر رنگ بود و امروز این اطاعت وجود دارد، قرار دهیم می‌توانیم همه چالش‌های پیش رو را از میان برداریم.

عدم ارتباط حلقه های موثر در مدیریت یک کشور، ضعف اساسی است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌ها عدم پیوند و ارتباط حلقه‌های موثر در مدیریت یک کشور چه در بحث مدیریت اقتصادی و چه در بحث مدیریت فرهنگی است، افزود: متاسفانه به دلیل این ضعفی که وجود دارد با ایده‌آل‌ها فاصله داریم و مشکل برای همه بخش‌ها است.

ارزش افزوده چند برابری صنعت فرش بدون وابستگی به خارج از کشور

رئیس فراکسیون فرش دستباف و صنایع دستی مجلس شورای ‌اسلامی تصریح کرد: معتقد هستیم که در فرش و صنایع دستی چند ویژگی اساسی داریم که باید بیشتر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم اول اینکه این صنعت یک فعالیت هنری است پس تحریم‌ها برای آن معنی ندارد، از طرف دیگر به دلیل ارزش افزوده چند برابری که دارد نیازی به تکنولوژی و فناوری خاصی که به خارج از کشور وابستگی داشته باشد ندارد.

وی ادامه داد: صنعت فرش ایران تاریخچه درخشانی در بازارهای جهانی دارد بنابراین باید محدودیت‌های این مسیر را به ویژه در بحث صادرات به حداقل برسانیم؛ اگر بحث صادرات روند صعودی بگیرد، مصرف داخلی و اشتغال‌زایی تقویت می‌شود و خروجی آن نیز محرومیت‌زدایی و کاهش ناهنجاری‌ها در این قشر خواهد شد./

پایان پیام

دموکراسی مجلس شورای اسلامی کشاورزی   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

تورهای ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران استدر ایام نوروز، مجرمان سایبری با تبلیغات دروغین تورهای ارزان‌قیمت داخلی و خارجی به دنبال کلاهبرداری ا
خبرفوری قیمت اینترنت کارت ملی 

  

مسافران خارجی مشهد 80 درصد افزایش داشته/ ارزان بودن سفر به ایران در کشورهای منطقه پیچیده استرئیس اتحادیه هتل داران مشهد گفت: با وجود سخت‌گیری‌های دولت عربستان اتباع این کشور دیگر به مشهد سفر نمی‌کنند اما شیعیان بحرین از طریق امارات و کویت به ایران می‌آیند. شیعیان کویتی نیز مانند قبل به مشهد سفر می‌کنند به طور کلی مسافران خارجی مشهد 80 درصد افزایش پیدا کرده‌اند.
ایلنا مشهد سفر ایران 

  

طرح سپرده گذاری ارزی اعتماد عمومی به بانک ها را بر می گرداند عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت سپرده گذاری ارزی در بانک ها، گفت: در زمینه سپرده گذاری ارزی دربانک ها خلاء قانونی و خلاء اعتماد عمومی داریم. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قانون صریحی برای سپرده گذاری ارزی در سیستم بانکی کشور وجود ندارد، اظهار داشت: از آنجایی که هیچ…
خانه‌ملت بانک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

نرخ تورم سال 97 چقدر شد؟مرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به اسفند ماه 1397 به 9.26 درصد رسید که نسبت به دوازده ماهه منتهی به بهمن (23.5درصد) 3.4 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
خودروتک تورم مرکز آمار ایران ایران 

  

ترانسفرمارکت ارزشمندترین بازیکنان 30 کشور را معرفی کرده است.
نود 

  

مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داردزاهدان- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب این استان با جدیت همچنان ادامه دارد.
ایرنا کشاورزی نوروز ایرنا 

  

استاندار چهارمحال و بختیاری خدمت رسانی به مسافران نوروزی را مطلوب ارزیابی کردشهرکرد - ایرنا - استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمادگی کامل ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان ، خدمت رسانی به مسافران نوروزی را مطلوب ارزیابی کرد
ایرنا مجلس شورای اسلامی اورژانس حمل و نقل