اعتماد   |  ورزشی  |  

سیاستمداران چگونه از تیم‌های محبوب خودشان حمایت می‌کنند؟

اکثر سیاستمداران زندگی فوق‌العاده شلوغی دارند، ساعت‌های طولانی را برای خدمت به شهروندان می‌گذرانند و زندگی شخصی خودشان را مدیریت می‌کنند. با این حال، خیلی از آنها هنوز هم در برنامه‌ریزی‌های‌شان زمانی را برای حمایت از تیم محبوب فوتبالشان در نظر می‌گیرند.

سیاستمداران چگونه از تیم‌های محبوب خودشان حمایت می‌کنند؟

اعتمادآنلاین| اکثر سیاستمداران زندگی فوق‌العاده شلوغی دارند، ساعت‌های طولانی را برای خدمت به شهروندان می‌گذرانند و زندگی شخصی خودشان را مدیریت می‌کنند. در این میان سخت تلاش می‌کنند تا نام‌شان را از رسوایی‌ها دور نگه دارند! با این حال، خیلی از آنها هنوز هم در برنامه‌ریزی‌های‌شان زمانی را برای حمایت از تیم محبوب فوتبالشان در نظر می‌گیرند. اگرچه برخی هم از عشق به یک باشگاه به عنوان ابزاری سیاسی استفاده می‌کنند و این امر باعث می‌شود تا خودمانی‌تر و دوست‌داشتنی‌تر جلوه کنند. (ما اسمی از آن‌ها نمی‌آوریم اما تصویر دیوید کامرون در بالای این لیست خودنمایی می‌کند!) لیستی از مشهورترین سیاستمداران فوتبال دوست می‌آوریم.

 

دیوید کامرون

نخست وزیر انگلیس، دیوید کامرون چندان از این موضوع خوشش نمی‌آید که مردم او را به جای آنکه بیشتر به عنوان فارغ‌التحصیل آکسفورد که در اوقات فراغتش اسب سواری می‌کند بشناسند، او را به عنوان هوادار استون ویلا می‌شناسند. عمویش سِرویلیام داگدیل رئیس باشگاه استون ویلا است و او را وقتی که 13 ساله بود به تماشای اولین بازی‌اش برد. سال 2004، وقتی دیوید در پارلمان گفت که طرفدار فوتبال نیست اعتبار هواداری خود را زیر سؤال برد.

 

سیلویو برلوسکنی

سیلویو برلوسکنی سخت مشغول اداره ایتالیا، گرداندن امپراطوری رسانه‌ای و فرار از مالیات بود اما همیشه برای میلان محبوبش وقت کافی دارد. او باشگاه را در سال 1986 خرید و آن را از ورشکستگی نجات داد و سرمایه کافی را در اختیار باشگاه قرار داد تا بتواند در عرض سه سال اولین جام اروپایی‌اش را بعد از دو دهه دریافت کند. البته او سرانجام از میلان دل کند و حالا صاحب باشگاه مونتسا است، اما این هم باعث نمی‌شود هوادار معروف روسونری نباشد.

 

آنگلا مرکل

صدراعظم آلمان آنگلا مرکل عاشق بازی زیباست و معمولاً به عنوان مقام رسمی در مسابقات ملی حضور پیدا می‌کند، تا تیم ملی آلمان را تشویق کند. او به طور واضح طرفدار پر و پا قرص باستین شواین‌اشتایگر، هافبک پیشین تیم ملی آلمان است. مرکل همچنین در سطح باشگاهی هم طرفدار تیم انرژی کوتبوس در بوندسلیگا است.

 

فرانسوا اولاند

فرانسوا اولاند در شمال فرانسه و شهر روئن متولد شد اما در واقع یکی از طرفداران موناکو است. او با حس قدردانی از تیری آنری، دیوید ترزگه و گلن هادل بازیکنان سابق موناکو صحبت می‌کند.

 

شاهزاده آلبرت دوم

نیاز به حدس زدن نیست که شاهزاده آلبرت دوم از موناکو طرفدار کدام تیم است. فرمانروای ثروتمند همیشه برای تماشای مسابقات به استادیوم «استادو لوئی دوم» می‌رود و خانواده‌اش بخشی از سهامداران باشگاه هستند.

 

جورج گالووی

جورج گالووی که سیاستمدار جنجالی و حاشیه‌سازی است یکی از طرفداران بزرگ سلتیک است. در واقع، این عضو پارلمان کتابی نوشت با عنوان «فصل باز: داستان نیل لنون» و در آن با جزئیات تاثیرات مذهبی و سیاسی بر روی سلتیک و مشکلاتی که برای مربی‌اش ایجاد کرده را شرح داد.

 

ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین احتمالاً وقت زیادی برای فوتبال ندارد اما این رئیس جمهور روسی اهل سنت پترزبورگ است و به عنوان یکی از هواداران سرسخت زنیت به حساب می‌آید. اگر بخواهیم حدس بزنیم می‌گوییم بازیکن مورد علاقه‌اش هالک ستاره برزیلی پیشین زنیت بوده، چرا که هر دوی‌شان علاقه دارند تا بدون تیشرت عکس بگیرند!

 

باراک اوباما

وقتی تیم گلکسی در سال 2013 از کاخ سفید دیدار کرد باراک اوباما مهارت‌های فوتبالی خود را نشان داد اما این رئیس جمهور سابق آمریکا ظاهرا طرفدار وستهام است. قدمت طرفداری او از این تیم به سال 2003 برمی‌گردد وقتی برای تماشای بازی به لندن رفته بود. در واقع هر زمانی که وقت داشته باشد به تماشای بازی این تیم می‌نشیند.

 

ماریانو راخوی

ماریانو راخوی در سال 2011 نخست وزیر اسپانیا شد و به طرفداری از رئال مادرید مشهور است. روزنامه «آ اس» اسپانیا نوشت که او بیش از ربع قرن است که یکی از هواداران سرسخت سپیدپوشان به شمار می‌آید.

 

انریکو لتا

بر طبق گزارشات روزنامه بین‌المللی تجارت «تایمز»، انریکو لتا که نخست‌وزیر سابق و وزیر کشاورزی ایتالیا بوده است از هواداران بزرگ میلان است. حمایتش از روسونری شاید ربطی به این موضوع داشته باشد که او برادرزاده جانی لتا، دستیار سیلویو برلوسکنی است.

 

گوردون براون

نخست وزیر سابق انگلیس و نماینده فعلی حزب کارگر، گوردون براون در کرک‌کالدی و مجاورت راث راورز بزرگ شد. اگرچه تصور اینکه او اصلاً علاقه‌ای به چیزی داشته باشد دشوار است، یکی از طرفداران راورز است و یک بار به روزنامه «گاردین» گفته بود که از سن 7 یا 8 سالگی بازی آنها را دنبال می‌کرده است. براون در سال 2005 با خریدن بخشی از سهام راورز، آینده مالی این باشگاه را تامین کرد.

 

جک استرا

جک استرا در اسکس متولد شد و از سال 1979 نماینده حزب کارگر بلکبرن و از هواداران تیم بلکبرن بود. کارآفرین محلی به نام جک واکر، کسی که باشگاه را خریده بود و آن را در سال 1995 به رده بالای لیگ برتر رساند، در سال 1998 عنوان رئیس افتخاری باشگاه را به جک استرا داد.

 

اندی برنهام

اندی برنهام نه تنها بازیکنی محبوب و شایسته است بلکه از طرفداران همیشگی تیم اورتون به شمار می‌رود.

 

کریستینا کرچنر

کریستینا کرچنر در سال 2007 رئیس جمهور آرژانتین شد. کرچنر که در لا پلاتا متولد شده علاوه بر حمایت از تیم ملی آرژانتین، از طرفداران پر و پا قرص خیمناسیا لاپلاتا نیز به حساب می‌آید. تیمی که دیگو مارادونا تا روز آخر عمرش مربی آن بود.

 

لوئیس ایناچیو لولا دا سیلوا

لوئیس ایناچیو لولا دا سیلوا رئیس جمهور سابق برزیل بود. لولا وقتی بچه بود به سائو پائولو نقل مکان کرد و از هواداران سرسخت کورینتیانس شد.

 

نیک کلگ

معاون نخست وزیر، نیک کلگ، در دهکده مرفه شلفونت سنت‌گیلز در باکینگام‌شایر به دنیا آمد و همانجا بزرگ شد؛ منطقه‌ای برای طرفداران طبقه متوسط آرسنال. وقتی آرسنال در لیگ قهرمانان بازی را به بایرن مونیخ واگذار کرده بود، کلگ در مصاحبه‌ای گفته بود که قلبش شکست.

 

اد میلیبند

اد میلیبند را زمانی به عنوان هوادار بیسبال و فوتبال آمریکایی میشناختند. اما خودش ادعا کرد که از هواداران لیدزیونایتد است.

 

گلندا جکسون

گلندا جکسون دو مرتبه جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره آکادمی اواردز دریافت کرد و نماینده مجلس همپستد و کیلبورن هم شد. بنابراین کاملاً طبیعی است که بگوییم او زندگی پر زرق و برقی دارد. اما تیمی که طرفدارش است پر زرق و برق نیست. او در ویرال متولد شد و از لیورپول و اورتون چشم پوشید و به طرفداری از تیم ترانمیر راورز پرداخت.

 

فلیپ کالدرون

رئیس جمهور سابق مکزیک فلیپ کالدرون در موریلا متولد شد و به همین خاطر از طرفداران بزرگ مونارکاس مورلیا در لیگ مکزیک است. وقتی آنها در سال 2013 قهرمان شدند کالدرون بلافاصله خوشحالی‌اش را در توییتر بروز داد.

 

سباستین کو

سباستین کو که از دوندگان المپیک هم بوده است از طرفداران چلسی است. عشقش به آبی‌ها آنقدر زیاد است که زمانی ادعا می‌کرد که حاضر است به همراه رفیقش استیو ردگریو تمام هفت مدال المپیکشان را بدهند تا شاهد قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان 2012 باشند. 

 منبع: خبرورزشی

بازی ولادیمیر پوتین اد میلیبند   اخبار برگزیده
  

بایدن با مجموعه‌ای از بحران‌ها مواجه است/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا اشتیاق خود برای بازگشت به برجام را نشان داده است/ گذاشتن پیش شرط مانعی برای مذاکره استاستاد روابط بین‌الملل گفت: دولت جدید آمریکا اشتیاق خود را نشان داده است و تاکید کرده که می‌خواهد مذاکرات را برای بازگشتن به توافق هسته‌ای آغاز کند.
ایلنا ایران ایران و آمریکا هسته ای 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : یه گزارش نامه نیوز، محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه 17 اسفند 1399 با ارسال دو نامه جداگانه خطاب به پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر مسلمانان، از ملاقات و گفت‌و‌گوی اخیر این دو رهبر عالی مقام دینی با یکدیگر ابراز خرسندی کرد و از شخصیت‌های دینی، نخبگان، آزادی‌خواهان، عدالت‌طلبان و صلح‌جویان جهان…
نامه نیوز احمدی نژاد سود نخبگان 

  

احمدی نژاد به دنبال تخریب کدام چهره سیاسی بود؟سلیمی نمین گفت: احمدی نژاد تلاش زیادی کرد که لاریجانی را تخریب کند و این تخریب را هم به دست برخی از نیروهای اصولگرا صورت داد.
گسترش احمدی نژاد عباس سلیمی نمین شورای نگهبان 

  

آمریکا: منتظر پیشنهادی سازنده از طرف ایران هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه کشورش پیشنهاد حضور در نشستی با حضور طرف‌های برجام را داده گفت که واشنگتن منتظر «پیشنهادی سازنده» از طرف ایران است.
مثلث سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

خبر بد درباره فروش میوه در کشورآمارها هم مهر تائیدی است از فشار اقتصادی روی شانه‌های مردم. بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور بهمن ماه سال 99 بیش از 34 درصد بود.
مستقل‌آنلاین فروشنده مرکز آمار ایران ایران 

  

پشت پرده شادی گل ستاره استقلالمرادی اعلام کرد که برای عقد قرارداد با استقلال تنها به 20 ثانیه زمان نیاز داشته است.
خانه فوتبال شادی ستاره استقلال 

  

افزایش 25درصدی حقوق تا سقف 10 میلیون است/ اختصاص 50 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم در بودجه سال 1400/ پرداخت مالیات‌ها باید بر اساس عدالت باشدیک عضو کمیسیون تلفیق به بررسی ابعاد مختلف مصوبه بودجه سال 1400 و نقاط قوت آن پرداخت و با بیان اینکه افزایش 25درصدی حقوق دارای سقف است، گفت: معتقدم در پرداخت دستمزد نباید تبعیضی صورت بگیرد و همه باید بر اساس یک مبنا باشد.
ایلنا افزایش قیمت تامین اجتماعی بیمارستان 

  

تفاوت قیمت نوبرانه چند خودرو مدل 1400 با 99 در بازارقیمت برخی خودروها که در یکی دو هفته اخیر با مدل 1400 تحویل شده اند در بازار مشخص شده است.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

سیدحسن خمینی می‌تواند رئیس‌جمهور باشد؟درباره سید‌حسن خمینی قصه متفاوت است. ایشان فاقد تجربه اجرائی کلان در سطح حکومت هستند اما او به لحاظ ظرفیت فکری و عقبه اجتماعی و سیاسی‌ای که دارد و حمایت گسترده‌ای که می‌تواند از جانب نیرو‌های توانمند از ایشان صورت بگیرد و همچنین با ملاحظه توان بسیج‌کننده‌ای که در جامعه دارد، می‌تواند در نبود آقای خاتمی یکی از چهره‌های مثبت و مؤثر در انتخابات باشد
فردا سید حسن خمینی انقلاب اسلامی ایران رئیس جمهور 

  

2 شرط کاندیدای نظامی انتخابات 1400 برای رابطه با آمریکا /نمی شود دور کشور دیوار کشیدسردار دهقان کاندیدای انتخابات 1400 به خبرگزاری ایسنا گفت: شاید زمانی می شد دور کشور دیوار کشید و فرکانس ها را کنترل کرد تا تنها یک صدا ارسال شود ولی الان چنین امری غیرممکن است.
اقتصادنیوز 

  

قیمت خودرو در 1400 کاهش می یابد؟ عوامل موثر بر جهت گیری بازار خودروبازار خودرو در حالی روزهای نسبتا آرام و کم مشتری را سپری می کند که ایجاد اطمینان نسبت به این بازار برای خریداران و فروشندگان نیازمند برنامه ریزی دقیق در خصوص میزان تولید و عرضه خودروسازان است...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

چگونگی پذیرش بیمار در بیمارستان‌های دولتی با حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعیرئیس بیمارستان سینا درباره حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی و اقدامات انجام شده در این بیمارستان در جهت نسخه نویسی الکترونیک، گفت: هنوز فرایند نوشتار مکتوب نسخ وجود دارد، زیرا زیرساخت‌های پیچیده‌تری لازم است که شاید در مراکز تامین اجتماعی وجود داشته باشد ولی ما در عمل نسخ را در سرنسخه بیمارستانی می‌نویسیم.
۵۵ آنلاین بیمارستان بیمه تامین اجتماعی بیمه 

  

دادستان اسبق کل کشور گفت: امام راضی نبود که نظامی‌ها در سیاست دخالت کنند ولی متأسفانه دخالت می‌کنند. احمد آقا نظر امام را می‌گفت که سپاهی‌ها و ارتشی‌ها در مسائل سیاسی دخالت نکنند و کار خودشان زیاد است. اگر می‌خواهند مردم را به انتخابات جذب کنند، خودشان را فراموش کنند و به فکر ملت و ایران باشند.
نامه نیوز سهام عدالت شهاب حسینی سهام 

  

درمان رایگان در مراکز درمانی دولتی از 21 اسفند ماه + جزئیاتسازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که از روز پنجشنبه، 21 اسفند و همزمان با عید مبعث در تمامی شهرهایی که فاقد بیمارستان تامین اجتماعی هستند، درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی «رایگان» خواهد بود.
مستقل‌آنلاین درمان رایگان سازمان تامین اجتماعی 

  

نباید به دنبال حذف حداقل مزد باشیم/ اجرای «طرح طبقه بندی مشاغل» در ذوب آهن به خوبی در حال اجراستمعاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
ایلنا حداقل دستمزد دستمزد روابط عمومی 

  اخبار داغ
  

مسیحیان انجیلی و سیاه‌پوستان آمریکایی به واکسن کرونا اعتقادی ندارند!بر اساس یک نظرسنجی جدید مشخص شد قریب به نیمی از سفید پوستان مسیحی انجیلی و یک سوم از سیاهپوستان پروت
خبرفوری روزنامه ماه 

  

موفقیت یک آزمایشگاه و شرکت داروسازی در کشف داروی خوراکی کرونایک آزمایشگاه آمریکایی و یک شرکت داروسازی آلمانی از موفقیت امیدوارکننده داروی خوراکی کرونا «مولنوپیراویر» خبر دادند.
برنا موفقیت 

  

افزایش خروج حقیقی ها در روز سبز بورس +اینفودر معاملات روز سه‌شنبه رقم خروج پول حقیقی نسبت به روز قبل 153 درصد افزایش یافت.
اقتصادنیوز پول 

  

بورس به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد بازگشتبازار سرمایه امروز هم سبزپوش بود و شاخص کل بورس مجددا به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد بازگشت.
اعتماد خاورمیانه فولاد فولاد مبارکه 

  

آخرین آمار رسمی کرونا در کشور/ 8554 مبتلای جدید شناسایی شدسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8554 بیمار جدید کووید-19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

کرونا جان چند نفر دیگر را گرفت؟‌ (99/12/19)سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8554 بیمار جدید کووید-19 و 81 فوتی در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
گسترش وزارت بهداشت بیمارستان 

  

صنایع پیشرو در بورس 1400/ کارشناسان خرید چه سهم هایی را در سال آینده پیشنهاد می‌کنند؟یک تحلیلگر بورس معتقد است اکثر سهم‌ها برای خرید به قیمت جذابی رسیده‌اند. اگر این موضوع را در کنار تثبیت قیمت دلار در حوالی 25 هزار تومان و همچنین رشد کامودیتی‌ها بگذاریم، اکثر گروه‌ها و شرکت‌های بزرگ مستعد رشد هستند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

علت ابتلای بشار اسد به کرونا /اتهام سعودی‌ها علیه ایران /نامه آمرانه آمریکا به اشرف غنیالعربیه مدعی شده کرونایی شدن بشار اسد و همسرش با سفر محرمانه سورنا ستاری به سوریه مرتبط است. وال‌استریت ژورنال سرنخ کارزار تبلیغاتی منفی علیه واکس‌های غربی را در دستان سازمان اطلاعات روسیه یافته است.
اقتصادنیوز بشار اسد ایران العربیه 

  

واکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرورئیس پلیس پایتخت درباره فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو بیان کرد: به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده ایم اما یک پدیده شایع است.
گسترش پلیس فتا پلیس پایتخت 

  

رشد بورس بر شانه غول‌ها +اینفودر معاملات امروز شاخص کل بورس بر شانه رشد قیمت نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز رشد کرد.
اقتصادنیوز شاخص قیمت 

  

افزایش شدید تعداد کودکان کرونایی در تهراناستاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش 11.1 درصدی افراد بستری زیر 10 سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
اقتصادنیوز کودکان تهران 

  

فرار ویروس جهش یافته از کیت های تشخیص کرونامتخصص بیماری های عفونی دانشگاه گفت: با استفاده از کیت های PCR علی رغم اینکه ابتلای افراد به کرونا قابل تشخیص است، اما امکان شناسایی نوع ویروس کرونایی که فرد را آلوده کرده فراهم نیست.
گسترش ویروس ایران کودکان 

  

واکسن های ایرانی ضد کرونا از شهریور 1400 در دسترس استرئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین اطلاعات تولید واکسن های ایرانی کرونا شرح داد.
برنا تولید