هواداران یک نماینده، مجلس را تهدید به درگیری مسلحانه کرده بودند

«احمد نادری»، نماینده تهران در مجلس گفت: به علت اعتراض به اعتبارنامه «تاجگردون»‌ تهدید مسلحانه شده‌ام. گویا ماجرای بررسی اعتبارنامه تاجگردون و حواشی آن، دارد به جاهای باریک می کشد. تصاویر زیر واکنش برخی مدعیان حامی تاجگردون در صفحات اینستاگرام شان است...

هواداران یک نماینده، مجلس را تهدید به درگیری مسلحانه کرده بودند

ادعای جنجالی نماینده تهران: به خاطر اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون تهدید مسلحانه شدم

یک نماینده مجلس از تهدید شدن خود با اسلحه گرم بخاطر اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون خبر داد.

احمد نادری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در توئیتی نوشت: ‌از دیروز که به اعتبارنامه جناب آقای تاجگردون اعتراض کرده ام، هزاران پیام تهدید و تشکر ارسال شده. جالب‌ترین آن، تهدید به برخورد با اسلحه گرم بوده. قبل از انتخابات هم نظام را تهدید کرده بودند اگر صلاحیت ایشان تایید نشود، درگیری مسلحانه اتفاق می افتد.

وی این توئیت را با هشتگ تاجگردونیسم و عین الاسد منتشر کرده است.

چرا اعتبارنامه تاجگردون تایید نشد؟

حواشی این روزهای مجلس یک دست اصولگرا متمرکز بر بررسی اعتبارنامه‌هاست. روز یکشنبه 11 خردادماه اسامی نمایندگانی که اعتبارنامه آنها در شعب مختلف تایید شده به وسیله سخنگوهای شعب از تریبون مجلس اعلام شد. اما اعلام نشدن برخی اسامی جدل بین برخی نمایندگان را تایید کرد.

 اخیرا برخی نمایندگان مجلس نسبت به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران و باشت اعتراض کرده و او را متهم به رانت ‌خواری کرده بودند. اگر چه تاجگردون هم ساکت ننشست و نسبت به اعتبارنامه محمدباقر قالیباف که سابقه مالی او در دوران ریاست در شهرداری تهران مورد ابهام است و برخی دیگر از نمایندگان اعتراض کرد اما امروز اعتبارنامه قالیباف و دیگرانی که تاگردون اعتراض کرده بود، تصویب شد. منتها نامی از تاجگردون که خود رئیس شعبه 10 بررسی اعتبارنامه‌ها بود، در میان نبود.

سید ناصر موسوی‌لارگانی، رئیس شعبه 12 که مسئول بررسی اعتبارنامه تاجگردون است به رسانه‌ها گفته که به دلیل اعتراض 9 نماینده به اعتبارنامه تاجگردون مدارک و اسناد موجود در این باره به شورای نگهبان ارجاع شده است.  

او توضیح داده که با توجه به 29 و 30 آئین‌نامه داخلی مجلس، نامه‌ای را به همراه مستنداتی که معترضین به این اعتبارنامه، به شعبه تحویل دادند را به شورای نگهبان دادیم که آیا این مواردی که معترضین اعلام کردند، در زمان بررسی صلاحیت آقای تاجگردون در ایام انتخابات بررسی شده است یا نه.

موسوی لارگانی تاکید کرده که پس از دریافت جواب استعلام از شورای نگهبان، شعبه تشکیل جلسه می‌دهد و در خصوص این اعتبارنامه اعلام نظر می‌کند.

بررسی اعتبارنامه‌ها حداقل در چهار دوره مجلس اخیر حالت فرمالیته داشته و معمولا کسی در مجلس رد اعتبار نشده است. اما به نظر می‌رسد که مجلس یازدهم تصمیم دارد تا جدی‌تر به موضوع ورود کند.

بر همین اساس در روزهای اخیر برخی نمایندگان بر اعتبارنامه برخی دیگر اعتراض کرده‌اند. شاید این در واقع کشمکش و درگیری بین رئیس دو دوره‌ای کمیسیون برنامه و بودجه و برخی چهره‌های اصولگرای مجلس یازدهم باشد.

روز شنبه ابتدا روح‌الله نجابت (نماینده شیراز و زرقان) علی‌‌اکبر کریمی ( نماینده اراک) و علیرضا زاکانی (نماینده قم) نامه اعتراضی به سیدناصر موسوی لارگانی رئیس شعبه 12 درباره اعتبارنامه تاجگردون ارجاع دادند.

پس از آن هم علی خضریان، سیدنظام‌الدین موسوی، احمد نادری، اقبال شاکری، مجتبی رضاخواه، مالک شریعتی نیاسر که همگی نمایندگان حوزه انتخابیه تهران هستند در نامه‌ای به شعبه 12 به اعتبارنامه تاجگردون اعتراض کردند. البته به نظر می‌رسد که 6 نفر دوم به دلیل اعتراض تاجگردون به اعتبارنامه قالیباف اقدام به اعتراض به اعتبارنامه او کرده‌اند.

البته گفتنی است که به جز غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه سیدکاظم دلخوش و حسین محمدصالحی هم هنوز از سوی شعب تعیین شده، مورد تایید قرار نگرفته است.

به هر حال به نظر می‌آید مشکل اصلی اصولگرایان تاجگردون است. به همین منظور باید منتظر پاسخ بررسی شورای نگهبان ماند که بر اساس گفته‌های موسوی لارگانی اگر شورای نگهبان آن اسناد را قبلا بررسی نکرده باشد، احتمالا اصولگرایان مجلس اعتبارنامه تاجگردون را رد خواهند کرد.

سه نماینده‌ای که اعتبارنامه‌شان تصویب نشد، چه کسانی بودند؟

سخنگوی هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی روال بررسی اعتبارنامه‌های تایید نشده را تشریح کرد.

محمدحسین فرهنگی با بیان این‌که اعتبارنامه قریب به اتفاق نمایندگان به تصویب رسیده، اظهار کرد: در مورد اعتبارنامه‌هایی که تصویب نشده، شعب اعتراضات را بررسی می‌کند اگر اعتبارنامه در شعبه به تصویب رسید به صحن علنی مجلس می‌آید و تایید آن در صحن اعلام می‌شود و در صورتی که اعتبارنامه در شعبه رد شود به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهد شد. این کمیسیون هم 15 روز فرصت بررسی دارد و نتیجه را به شعبه اعلام می‌کند.

وی با بیان این‌که طبق اصلاح آیین‌نامه، مجلس از همان روز اول رسمیت داشته، تصریح کرد: برهمین اساس انتخابات هیات‌رییسه برگزار شد و در واقع بعد از تایید نمایندگان هم می‌توانند رای بدهند و هم می‌توانند به عنوان مثال برای هیات‌رییسه کاندیدا شوند.

سخنگوی هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به جلسه روز گذشته هیات‌رییسه اظهار کرد: کمیسیون تدوین آیین‌نامه گفت در این جلسه مقرر شد در نحوه‌ی امتیازبندی کمیسیون‌ها تغییراتی اعمال شود.

در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه نمایندگان تایید شد و تنها تایید اعتبارنامه سه منتخب سیدکاظم دلخوش، غلامرضا تاجگردون و حسین محمدصالحی از سوی شعب اعلام نشد.

 

آنچه دیگران میخوانند : نحوه سود کردن از فروش سهام عدالت + جزئیات حرفهای جنجالی مهران مدیری درباره سقوط هواپیما + فیلم و عکس

مجلس شورای اسلامی شهرداری تهران اینستاگرام   اخبار برگزیده
  

هدف طرح سوال از رییس‌جمهور هتاکی و توهین به اوست/ رفتاری که با ظریف شد در شأن یک مجلس «اسلامی» نبود/ نمایندگان بدانند رفتارهای شعاری هیچ دستاوری نداردسیاستمدار و مدیر ارشد دولت‌های پس از انقلاب، گفت: نوع طرح سوال از رئیس‌جمهور و رفتارها نشان‌دهنده این است که می‌خواهند رئیس جمهور به مجلس بیاید و به او بی‌احترامی، هتاکی و توهین کنند.
ایلنا سازمان تربیت بدنی رئیس جمهور دولت 

  

به زودی یک بورس جدید متولد می‌ شودبعد از افزایش رشد شاخص های بورس در ایران علی صحرایی، مدیر عامل بورس تهران گفت: به زودی یک بورس جدید متولد می‌شود که در آن املاک و زمین معامله می‌شود
مستقل‌آنلاین بورس تهران زمین بازار خودرو 

  

جزئیات جدید از حادثه نطنزاین تنها گزارش نورنیوز در مورد این حادثه نیست...
رویداد۲۴ سازمان انرژی اتمی غنی سازی سایت فردو 

  

اعلام قیمت برخی خودروهای پرتیراژ از سوی اتحادیه فروشندگان خودروقیمت برخی خودروهای پرتیراژ در 17 تیر 99 بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان خودرو مشخص شد.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شد حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد 1399 را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد پرداخت کند.
نامه نیوز کار وام خودرو 

  

سخنگوی وزارت امورخارجه: نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامیاقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به جوسازی ها علیه سند جامع همکاری ایران و چین گفت:نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی و نه سایر موهومات.
اقتصادنیوز سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

سازمان جهانی بهداشت: مسئله انتقال کرونا از طریق هوا هنوز قطعی نیستسازمان جهانی بهداشت می‌گوید شواهد فزاینده‌ای درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا وجود دارد اما این مسئله هنوز قطعی نیست.
مملکت‌آنلاین زمین ویروس تنفس 

  

پوشیدن ماسک می‌تواند مانع ایجاد موج دوم پاندمی شود.از ابتدای هفته استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ اجباری شده است و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد و یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او درخواست شود تا ماسک بپوشد. همچنین گفته شده که باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، جلوگیری شود.
۵۵ آنلاین ماسک نیویورک وزارت بهداشت 

  

نتایج قابل توجهی درباره علت حادثه نطنز حاصل شده استابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز (سه‌شنبه) گفت: کمیسیون امنیت ملی در ادامه جلسات خود برای بررسی حادثه نطنز، عصر امروز جلسه‌ای با حضور آقای علوی وزیر اطلاعات و معاونین، مقامات ارشد فرماندهی پدافند هوایی ارتش و مقامات ارشد نیروی انتظامی برگزار کرد.
اعتماد سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

خوداظهاری داوطلبان کرونایی آزمون دکتری 99 آغاز شدزرین‌آمیزی گفت: خوداظهاری داوطلبانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند و قصد شرکت در کنکور دکتری 99 را دا
خبرفوری وزارت بهداشت ویروس کنکور 

  

یک استقلالی دیگر هم کرونایی شدباشگاه استقلال در خصوص آخرین وضعیت بازیکنان کرونایی خود اطلاع رسانی کرد.
رویداد۲۴ باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

باشگاه نساجی مازندران اعلام کرد که تست کرونای بازیکنان و اعضای این تیم منفی بوده است.
ورزش۳ نساجی 

  

ویروس کرونا روی هوا هم هست :مراقب باشیدسازمان بهداشت جهانی دیروز با صدور یک راهنمای جدید به صورت ضمنی و محتاطانه فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا را تایید کرده است.
۵۵ آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی بیمارستان 

  

هجوم نقدینگی به بورس از زهر افزایش نرخ � ارز می‌کاهدیک کارشناس اقتصادی معتقد است، هجوم نقدینگی به بورس از زهر افزایش نرخ  ارز میکاهد لذا هجوم نقدینگی به بورس، مانع افزایش بیشتر نرخ ارز است اگر هجوم به بورس نبود دلار افزایش بیشتری داشت.
تسنیم نقدینگی نرخ ارز ارز 

  

روایت یک پزشک از فشار "زجر تنفسی" بیماران کروناییرئیس بیمارستان سینا شهرستان کارون گفت: بیمارانی که در ICU بستری می‌شوند با وجود اینکه با فشار بالا اکسیژن دریافت می‌کنند اما باز هم احساس خفگی دارند و این زجر تنفسی بسیار عذاب‌آور است؛ این وضعیت در روحیه من، متخصصان و دیگر پرسنل تاثیرگذار بوده است.
رویداد۲۴ پزشک اهواز بیمارستان 

  

زجر تنفسی بیماران کرونا یی برای متخصصان و دیگر پرسنل عذاب‌آور استحداقل یک سال دیگر و شاید تا دو سال درگیر کرونا خواهیم بود؛ همچنان داریم به کمک‌های دارویی جدیدی دست پیدا می‌کنیم تا شدت بیماری را کاهش دهیم.
۵۵ آنلاین استان خوزستان اهواز تولید