پایانِ سبز هفته پرنوسان بورس

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورس

به گزارش اقتصادنیوز، در روزی که وجود مازاد عرضه در شروع معاملات، شاخص کل را در نیم ساعت ابتدایی نزولی کرده بود، در 3 ساعت بعدی شاخص کل روندی صعودی داشت. در پایان معاملات روز چهارشنبه ارزش صف‌های خرید به 2 هزار و 65 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم طی هفته گذشته بود. همچنین رقم مازاد تقاضای بازار به سطح قابل توجهی رسید، به طوری که ارزش صف‌های خرید هزار و 230 میلیارد تومان بیشتر از ارزش صف‌های فروش بود.

شروع نزولی و پایان صعودی

در پیش گشایش بورس، تعداد نمادهای صف فروش 230 نماد بود و 226 نماد صف خرید داشتند. نمادهای کگهر، غگیلا و زفکا بیشترین صف خرید را داشتند و در سوی دیگر بازار، نمادهای ثغرب، فولای و بزاگرس بیشترین صف فروش را در پیش گشایش داشتند.

در شروع معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و 241 میلیارد تومان و ارزش صف‌های فروش 918 میلیارد تومان بود. به طوری که 15 درصد بازار صف خرید و 13 درصد نمادهای بازار صف فروش داشتند. وتوکا، کگهر و کماسه بیشترین صف خرید را داشتند و بیشترین ارزش صف‌های فروش به نمادهای وملی، شستا و ثغرب اختصاص داشت.

تحت تاثیر صف‌های فروش، در 30 دقیقه ابتدایی شاخص کل بورس تهران 7 هزار واحد کاهش داشت و به یک میلیون و 350 هزار واحد رسید. اما پس از آن بر تقاضای بازار افزوده شد و شاخص به سمت بالا تغییر جهت داد. و در پایان معاملات 10 هزار واحد بالا‌تر از رقم روز گذشته ایستاد.

روز سبزپوشی تابلوی بورس

در پایان معاملات ‌چهارشنبه بازار سهام، تعداد شرکت‌هایی که رشد قیمت داشتند دو برابر تعداد شرکت‌هایی بود که قیمت بازار آن‌ها کاهش یافت. 312 نماد رشد قیمت داشتند که 216 نماد بورسی و 96 نماد فرابورسی بودند. همچنین 152 نماد کاهش قیمت داشتند که 116 نماد بورسی و 36 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 63 درصد بازار رشد قیمت داشتند تا شاخص کل بورس تهران 10 هزار واحد صعود کند و در رقم یک میلیون و 367 هزار واحد بایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز 4 هزار و 551 واحد رشد کرد و به رقم 395 هزار و 128 واحد رسید. شاخص کل فرابورس هم 252 واحد بالا آمد به 16 هزار و 951 واحد رسید.

امروز در بین شرکت‌هایی که بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) 2 هزار و 615 واحد شاخص کل را پایین کشید و در مقابل، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و فولاد (فولاد مبارکه) نمادهای سبزرنگ بازار بودند که بیش از 2 هزار و 500 واحد شاخص را بالا کشیدند. 

رشد ارزش معاملات بورس

در معاملات روز چهارشنبه، معاملات کل بازار سهام در سطح 28 هزار میلیارد تومان باقی ماند و با افزایش اندکی نسبت به دیروز ارزشی معادل 28 هزار و 89 میلیارد تومان داشت. که بالاترین رقم از ابتدای پائیز تا به امروز است. بر خلاف ارزش معاملات کل، ارزش معاملات خرد بورس به روند نزولی خود ادامه داد و با کاهش 19 درصدی، به رقم 17 هزار و 541 میلیارد تومان رسید.

رشد تقاضای بازار

در طی معاملات روز چهارشنبه تقاضای کل بیشتر از عرضه‌ها بود‌. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته 66 درصد افزایش یافت و به رقم 2 هزار و 65 میلیارد تومان بالغ شد. ارزش صف‌های فروش با کاهش 44 درصدی به رقم 835 میلیارد تومان رسید.

شستا صدرنشین جدول ارزش معاملات

در معاملات روز چهارشنبه، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بالاترین ارزش معاملات روز را داشت که ارزش معاملات آن هزار و 632 میلیارد تومان بود.

پس از شستا، سهام شرکت پالایش نفت اصفهان (با نماد معاملاتی شپنا) بیشترین ارزش معاملات را داشت. بانک تجارت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، ایران خودرو و شرکت ملی صنایع مس ایران (با نماد معاملاتی فملی) در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بانک تجارت در صدر جدول حجم معاملات

بیشترین حجم معاملات بازار نیز به بانک تجارت (با نماد معاملاتی وتجارت) اختصاص داشت که تعداد 2 میلیارد و 227 میلیون و 810 هزار و 826 سهم این شرکت معامله شد. پس از بانک تجارت، سایپا (با نماد معاملاتی خساپا) بیشترین حجم معاملات را داشت. ایران خودرو در رتبه سوم بود و وبصادر (بانک صادرات) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

بورس تهران شاخص ایران خودرو   اخبار برگزیده
  

موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تقابل با سیاست‌های تحریمی آمریکا استوزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی‌های حاکم بر نظام اقتصاد بین‌الملل، باعث شده که مساله تجارت بین‌المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه‌های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
ایلنا تجارت تجارت آزاد ایران 

  

ادعاهای بی اساس سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه ایرانسفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به بیان ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

‌غایبان اجماع یا نامزد‌های 1400؟ | واکنش‌ها به انتشار نام‌های شخصیت‌های حقیقی سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه دارداسامی شخصیت‌های حقیقی نهاد اجماع‌ساز معرفی شدند که در میان آنها چهره‌های برجسته جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد اما در این میان غایب‌های مهمی نیز وجود دارند که شاید بتوان از نام‌هایی مانند محمدرضا عارف، محسن هاشمی‌رفسنجانی و مسعود پزشکیان یاد کرد؛ خاصه غیاب محمدرضا عارف که تا چندی‌پیش رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود این پرسش را به وجود آورد که علت غیبت چیست؟ آیا اختلاف‌ن...
۵۵ آنلاین مسعود پزشکیان ریاست جمهوری محسن هاشمی رفسنجانی 

  

بایدن بارها برای مذاکره با ایران چراغ سبز نشان داده، چه در زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش و چه حالا که رئیس‌جمهوری ایالات متحده شده.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سکه و طلا 

  

حاشیه های جنجالی انتخاب رئیس جدید بورسانتخاب رئیس جدید سازمان بورس بعد از استعفای حسن قالیباف‌اصل، یکی از موضوعات پر بحث و پر حاشیه در شبکه‌اجتماعی توییتر، گروه‌های تلگرام و سایت‌های اقتصادی‌تحلیلی است.
اقتصادنیوز حسن قالیباف اصل تلگرام 

  

آخرین جزییات از واکسن ایرانی کرونادبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.
گسترش کودکان وزارت دفاع تولید 

  

خرید و فروش «تارا» در دیوار ممنوع شدامروز اعلام شد خرید و فروش حواله خودروی «تارا» به فهرست ممنوعه سایت دیوار اضافه شده است.
خودروتک ایران خودرو سایت دیوار خودرو 

  

نظر ظریف درباره تیم جدید کاخ سفیدایرنا/ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.
مثلث محمدجواد ظریف کاخ سفید ایرنا 

  

بترسید از روزی که مردم یکجا به حساب همه‌ شما برسندگمان نکنید مردم این خلف وعده‌های شما و سرپوش گذاشتن بر خلاف‌ها را فراموش خواهند کرد. بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود و یکجا به حساب همه‌ی شما برسند. اگر می‌خواهید مردم شما را باور کنند، این نماینده قانون‌شکن را از مجلس اخراج کنید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی روزنامه دموکرات 

  

شرط کاهش قیمت کارخانه خودروبازار منتظر کاهش قیمت خودرو است و خودروسازان به دنبال واقعی کردن قیمت خودرو. این دو انتظار شاید در ظاهر با یکدیگر متضاد باشند. اما در شرایطی می توان امیدوار بود که قیمت خودرو در کارخانه و بازار، هر دو کاهش یابند.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نهضت آزادی انحصارطلب بوددر گفتگویی با محمد سلامتی آخرین دبیرکل مجاهدین انقلاب اسلامی تلاش کردیم تا روایتی بی‌واسطه از حضور این سازمان در انقلاب، نحوه فعالیت‌هایش و خط مشی‌های این گروه انقلابی و بعدها جریان ساز سیاسی به دست بیاوریم.
مستقل‌آنلاین نهضت آزادی مدرسه بازی 

  

اول آمریکا باید حسن‌نیت خود را ثابت کندوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: ایالات متحده می‌بایست خطایش ر ا جبران کند؛ سپس ایران پاسخ خواهد داد. .
مملکت‌آنلاین قطعنامه شورای امنیت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

حمله موشکی به پایتخت عربستان صحت دارد؟برخی منابع از حمله موشکی به ریاض خبر دادند. بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار در پایتخت عربستان به گوش رسیده است.
اقتصادنیوز پایتخت عربستان ریاض 

  

مدیر شبکه چهار تکذیب کرد؛ مجری برنامه ای که مهمانش به روحانی توهین کرد، اخراج نشدهمدیر شبکه چهار سیما، اخراج حبیب رحیم‌ پورازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» را تکذیب کرد.
۵۵ آنلاین شبکه چهار سیما 

  

اظهرات تخت روانچی درباره مذاکره با آمریکاتخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگوی اختصاصی با NBCNEWS آمریکا گفت :توپ در زمین آمریکا است.
مثلث بانک جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

تمدید تست رایگان کرونا در متروی تهراناقتصادنیوز :‌تست رایگان کرونا در متروی تهران تمدید شد و مسافران مترو طبق برنامه ارائه شده می‌توانند با مراجعه به پایگاه تست کرونا در دو ایستگاه علی آباد و شوش نسبت به انجام غربال‌گری رایگان اقدام کنند.
اقتصادنیوز رایگان تهران مترو 

  

نقش سازمان بورس به‌شدت پررنگ‌تر خواهد شدآقا بزرگی گفت: امسال اتفاق جدیدی در بورس افتاد که حضور گروه عظیمی از سهامداران کم‌تجربه، بی‌تجربه یا فاقد قدرت شناسایی و تحلیلی لازم بود.
گسترش پول دولت شورای پول و اعتبار 

  

باشگاه دورتموند فصل خوبی راپشت سر نمی گذارد و در حال حاضر تیم هفتم بوندسلیگاست.
ورزش۳ دورتموند 

  

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار وضعیت بازار سرمایه از ابتدای سال تا 30 دی ماه را تشریح کرد.
صراط سازمان بورس و اوراق بهادار حسن قالیباف اصل دستورالعمل 

  

مجموع کد‌ بورسی‌ها به 57میلیون عدد رسیدرئیس سابق سازمان بورس گفت: تعداد کد‌های بورسی ابتدا 10 میلیون بود و در مجموع با سهامداران عدالت به 5
خبرفوری سهام عدالت سهام فناوری 

  

آسیب‌پذیرترین افراد در برابر کرونا این گروه هستندسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سالمندان آسیب‌پذیرترین گروه در مقابل کرونا هستند، در رابطه با چگونگی محافظت از سالمندان در برابر این بیماری توضیح داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت سالمندان 

  

سکته ناقص بورس /خودرویی‌ها صدرنشین شدنداقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس در نیم ساعت ابتدایی به کانال 1.1 میلیونی سقوط کرد ولی پس از آن رشد کرد و به کانال 1.2 میلیونی برگشت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

تشریح آخرین وضعیت بورس توسط قالیبافرییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار وضعیت بازار سرمایه از ابتدای سال تا 30 دی ماه را تشریح کرد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار حسن قالیباف اصل دستورالعمل 

  

واکنش کاربران فضای مجازی به سخنان رئیس جمهور درباره پهنای باند| پهنای باند قیمت دلار زیاد شده نه پهنای باند اینترنت!رئیس جمهور گفته است: مسئول افزایش پهنای باند اینترنت منم، مرا به جای آذری جهرمی محاکمه کنید. برخی کاربران درباره پهنای باند مطالب جالبی نوشتند. یکی نوشته است: پهنای باند قیمت دلار زیاد شده نه پهنای باند اینترنت!
۵۵ آنلاین فضای مجازی رئیس جمهور قیمت 

  

سالمندان؛ آسیب‌پذیرترین افراد در برابر کروناسلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سالمندان آسیب پذیرترین گروه در مقابل کرونا هستند، در رابطه با چگونگی محافظت از سالمندان در برابر این بیماری توضیح داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، گفت: سالمندان آسیب پذیرترین گروه جامعه در برابر ابتلا به کرونا هستند...
سلامت‌نیوز سالمندان سلامت وزارت بهداشت 

  

خسارت ناشی از سامانه بازارگاه جبران می‌شود/صدور بیش از 26 هزار کشاورز کارت/ تخصیص 150 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت واکسن کرونامدیرعامل بانک کشاورزی از ایجاد خط اعتباری در سامانه بازارگاه برای جبران زیان ناشی از ضعف‌های این سامانه خبر داد.
ایلنا بازی کشاورزی بانک