کریم باقری | یحیی در پرسپولیس می‌ماند و با قدرت کارش را جلو می‌برد

ما جلو بودیم و گفتم فرصت‌هایی هم برای اضافه کردن فاصله‌مان داشتیم اما به هر حال بازی و نتیجه اینگونه رقم خورد که بازی دو-دو مساوی تمام شود.

کریم باقری | یحیی در پرسپولیس می‌ماند و با قدرت کارش را جلو می‌برد

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شرایط این تیم توضیح داد.

کریم باقری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس عقیده دارد دربی تمام شده و این تیم باید به فکر بازی های آینده باشد. گفتگوی او را می‌خوانید:

موقعیت‌های زیادی در دربی داشتید، با این وجود فکر می‌کردید در آخرین ثانیه‌ها بازی برده را با مساوی عوض کنید و باز هم یک تساوی دیگر کسب کنید؟

ناراحتی و حسرت دیگر فایده ندارد چون دربی تمام شده است. ما در دربی فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم که از آنها به نحو احسن استفاده نکردیم. فوتبال هم اینگونه است که جریان بازی تا سوت داور ادامه دارد. ما جلو بودیم و گفتم فرصت‌هایی هم برای اضافه کردن فاصله‌مان داشتیم اما به هر حال بازی و نتیجه اینگونه رقم خورد که بازی دو-دو مساوی تمام شود.

آقا کریم، مهدی عبدی اما بر خلاف بعضی انتقادها در دربی نمایش خوبی داشت و یک گل باارزش هم به ثمر رساند. در این رابطه چه نظری دارید؟

بله مهدی مهاجم خوبی است و از زمانی که اضافه شده خوب بوده و برای ما هم مثمرثمر نشان داده اما مهدی باید بار مسئولیت‌پذیری‌اش را بالاتر ببرد و از توانش بهتر استفاده کند. توانایی بدنی‌اش را بالاتر ببرد و به قولی در موفقیتش و کارش به شکل خوب تداوم بیشتری داشته باشد. مهدی گل‌های حساسی برای پرسپولیس زده و باید تلاشش را بیشتر کند تا به موفقیت‌های بیشتری برسد.

حرف‌های شما واقعاً فنی است اما به نظر می‌رسد جای یک مکمل خوب در کنار عبدی خالی است و مثلاً اگر عیسی بود بازدهی عبدی هم خیلی بیشتر می‌شد.

بله قطعاً عیسی مهاجمی است که بودنش خیلی می‌توانست به ما کمک کند اما فعلاً که عیسی را نداریم بنابراین باید به این فکر کنیم که از موجودی‌مان بهترین استفاده را ببریم.

سرمربی پرسپولیس در مصاحبه بعد از دربی‌اش تلویحاً اشاره داشت که اگر رئیس هیأت مدیره فعلی بماند و وزیر فکری به حال برکناری ایشان نکند، شاید فکر دیگری بکند. حرف‌هایی که بوی کناره‌گیری سرمربی پرسپولیس هم از آن احساس می‌شد. شما در این رابطه چه نظری دارید؟

حرف‌هایی که سرمربی پرسپولیس در مورد رئیس هیأت مدیره فعلی زده کاملاً درست است. اصلاً چطور ممکن است که شما مدیرعامل را برداشتید بعد او را در سمت رئیس هیأت‌مدیره حفظ کردید. اصلاً ایشان چرا باید در هیأت مدیره حضور داشته و به فعالیتشان ادامه دهند. من هم فکر می‌کنم بودن رئیس هیأت مدیره فعلی چیزی جز تنش برای تیم و باشگاه پرسپولیس نخواهد داشت. پرسپولیس تیم اول ایران است و باید هیأت مدیره بسیار قوی داشته باشد که اینقدر موارد حاشیه‌ای به وجود نیاید و مشکل‌ساز نشود.

اما ممکن است وزارت ورزش کاری در مورد برکناری رئیس هیأت مدیره فعلی انجام ندهد. در این صورت آقا یحیی از پرسپولیس جدا خواهد شد؟

سرمربی تیم با قدرت کارش را انجام می‌دهد و کار خودش را جلو می‌برد و مسئولیت هر اقدامی هم با خود شخص سرمربی است که چه کار کند و احتمالاً چه تصمیمی بگیرد.

فکر نمی‌کنید در شرایط فعلی که پرسپولیس نتیجه خوبی در چند بازی اخیرش نگرفته، چندان زمان مناسبی برای بیان یکسری از حرف‌ها نبود؟

سرمربی تیم باید یکسری از موارد را گوشزد می‌کرد که این کار را هم به درستی انجام داد. حرف‌ها هم باید گفته شود تا وضعیت و شرایط مشخص و مشکلات برطرف شود.

با کسب چهار مساوی متوالی نگران نیستید که تیم‌تان به مساوی عادت کرده باشد؟ 8 امتیاز از 12 امتیاز در بازی‌های اخیرش از دست داده که آماری نگران‌کننده است !

نه اصلاً بحث عادت و از اینجور مسائل نیست. پرسپولیس هم تیمی نیست که به مساوی عادت کند. در چند بازی بدشانسی‌هایی آوردیم و در دو بازی غافلگیرانه امتیازهای کامل را با مساوی عوض کردیم البته در سال‌های قبل هم بعضی از چنین مساوی‌ها و توقف‌هایی را داشتیم اما قطعاً از این شرایط خارج می‌شویم.

پرسپولیس در سال‌های قبل در نیم فصل اول اکثر امتیازات را جمع می‌کرد و این مهم یکی از عوامل قهرمانی‌های متوالی‌اش بود. نگران نیستید که با کسب تساوی‌های متوالی در نیم فصل از قافله قهرمانی دور بمانید؟

موضوع سال‌های قبل برای آن مقطع است و هر سال قطعاً شرایطش با سال دیگر متفاوت است. پرسپولیس شخصیت بالایی دارد و هنوز زود است که تیمی بخواهد حرف از قهرمانی بزند ضمن اینکه ما فقط هشت بازی انجام دادیم و نباید زود راجع به تیم ما قضاوت کرد.

در دربی بعضی از بازیکنان تیمتان اشتباهات تأثیرگذاری داشتند که اگر آنها را مرتکب نمی‌شدند، جریان به گونه دیگری برای پرسپولیس رقم می‌خورد.

در دربی بازیکنان ما عالی کار کردند و ما از کار بازیکنان رضایت داریم. در این بین نمی‌توان از بازیکنی هم خرده گرفت چون شاید آن اتفاقات رقم نمی‌خورد و موارد و اتفاق‌های دیگر به شکل دیگری برای پرسپولیس به وجود می‌آمد.

نوراللهی یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس است اما چرا دو، سه فرصت گلزنی را به راحتی از دست داد چون اگر آنها گل می‌شد، نتیجه چیزی جز تساوی دو-دو بود؟

احمد بازیکن خوب ماست. اما و اگرها هم در فوتبال زیاد هستند. در آن نود دقیقه هم توپ‌های زیادی گل نشد. بزرگترین بازیکنان دنیا هم گاهی موقعیت گل از دست می‌دهند. احمد بازیکن باتجربه ماست که نهایت تلاشش را هم در دربی انجام داد اما گاهی هم در فوتبال چنین مسأله‌ای برای بازیکن پیش می‌آید که توپ‌هایش به هدف نمی‌رسد.

در خصوص داوری کرمانشاهی چه نظری دارید؟

بازی تمام شد و کارشناسان داوری هم نظراتشان را دادند. فکر می‌کنم نظر آنها ارجحیت دارد.

اما تیمتان بر اخراج عارف غلامی به خاطر خطا روی عبدی و استقلالی‌ها بر هند پنالتی امیری اصرار داشته و معترض بودند؟

دربی تمام شده و رفته و اعتراض‌ها هم بی‌فایده است. داور قضاوتش را انجام داده و کارشناسان داوری هم نظراتشان را مطرح ساختند و فکر می‌کنم فوتبالی‌ها هم آنها را دیدند و شنیدند.

در خصوص بازی با فولاد چه نظری دارید؟

ما الان تمرینات‌مان و تمرکزمان را بر روی بازی با فولاد گذاشته‌ایم تا از این بازی با دست پر خارج شویم و سه امتیاز را بگیریم.

یکی از بازیکنان تیم رقیب‌تان با به کار بردن اسم پیروزی در مصاحبه‌اش به جای پرسپولیس به نوعی به تیمتان کنایه زده که چند بازیکن تیمتان را ناراحت ساخته. شما در این رابطه چه صحبتی دارید؟

هر کسی صحبتی انجام می‌دهد باید تبعات حرف زدنش را بپذیرد. فکر می‌کنم ما باید به همدیگر احترام بگذاریم و نباید کوچک حرف بزنیم و یکدیگر را کوچک بشماریم.

مربیان استقلال اعتقاد داشتند اگر آن پنالتی به سود تیمشان بعد از گل اول زود هنگامشان گرفته می‌شد، قطعاً شرایط فرق کرده و آنها برنده بازی بودند. شما در این رابطه چه نظری دارید؟

من هیچ‌وقت پاسخ کسی را نمی‌دهم. الان هم دوست ندارم جواب کسی را بدهم چون گفتم دربی تمام شده و رفته است. همه مردم و کارشناسان هم دربی را دیدند. من هم قضاوت در این خصوص را به مردم می‌سپارم چون آنها بهترین کسانی هستند که می‌توانند نظر بدهند و قضاوت کنند.

 

منبع: عصر ایران

کریم باقری دربی باشگاه پرسپولیس   اخبار برگزیده
  

دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا» | محافظه‌کاران خشمگین شدند؛ چپ‌ها خوشحالجو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت 1400 دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که 9/ 1 تریلیون دلار ارزش دارد. این برنامه شامل کمک‌های نقدی مستقیم، گسترش بیمه بیکاری، کمک هزینه اجاره‌خانه، کمک هزینه مواد غذایی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک است.
۵۵ آنلاین کسری بودجه نیروهای مسلح اتاق بازرگانی 

  

می‌توانم در همکاری با آمریکا، مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنمرقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور 

  

احمدرضا جلالی همچنان در زندان اوین استوکیل مدافع احمدرضا جلالی آخرین وضعیت پرونده موکل خویش را تشریح کرد.
ایلنا زندان زندان اوین ایران 

  

کشف 33 مرکز استخراج بیت کوینمعاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با تلاش و بازرسی مستمر مدیریت برق شهرستانهای استان از ابتدای امسال تاکنون 33 مرکز استخراج رمز ارز کشف و با دستور قضایی جمع آوری شد.
اقتصادنیوز بیت کوین صرفه جویی برق 

  

آخرین تصمیمات شورای وحدت برای انتخابات 1400سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تصمیم گیری برای اختصاص سه کرسی در شورای عالی وحدت به شورای ائتلاف اظهار کرد: قبلا صحبت از عضویت 2 نماینده از شورای ائتلاف در شورای عالی وحدت بود، حالا به شورای ائتلاف 3 کرسی پیشنهاد شده است تا مجموعه شورای عالی وحدت تقریبا یکپارچه شود، اما نمی‌دانم این پیشنهاد مورد پذیرش شورای ائتلاف قرار گرفته است یا خیر.
مثلث انتخابات ریاست جمهوری جامعه روحانیت مبارز محمدرضا باهنر 

  

شرایط بحرانی در بورس!پس از ریزش دور قبل بورس، دولت بازارگردان ها را فعال کرد اما نه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بلکه تنها با هدف نقدشوندگی؛ حالا هر یک از سهامداران خرد به راحتی می توانند سرمایه خود را با ارزش پایین تر نقد کنند و همین مساله بازگشت بورس را در ابهام بیشتر قرار داده است.
گسترش خودرو دولت سهام 

  

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما از جزئیات تصمیم جامعه مدرسین مطلع نیستیم اما رایزنی‌هایی در حال انجام است که جامعه مدرسین هم در انتخابات حاضر شود و جامعتین بتوانند نقش خوب و مؤثری را در انتخابات ایفا کنند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس جامعه روحانیت مبارز 

  

سناریوی کاهش قیمت خودرو در بازار شب عید برخلاف روال سنواتیهر سال با نزدیکی به روزهای آخر سال همراه با رشد تقاضا، قیمت خودرو در بازار جهشی قابل‌توجه پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از فعالان بازار با طرح سناریویی معتقدند که امسال 6 متغیر اثرگذار جهتی عکس به بازار داده است و مسیر نزولی قیمت‌ها که از نیمه پاییز آغاز شد، تا پایان زمستان تداوم خواهد داشت. به بیان دیگر امسال شاهد افزایش قیمت در بازار شب عید خودرو نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

آزادسازی 10 مدل خودرو به تعویق افتاد | پراید چقدر ارزان شد؟نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: آزادسازی قیمت 10 مدل خودرو به تعویق افتاد. با توقف خرید و فروش خودرو واسطه‌ها از بازار فرار کردند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

یارانه | دولت به کسانی که این 4 شرط را دارند یارانه جدید می دهدشروط برخورداری از یارانه جدیدی که از یک ماه پیش به برخی شهروندان پرداخت می‌شود اعلام شد.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بهزیستی 

  

همتی:کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنندرئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.
مملکت‌آنلاین نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

صدور مجوز تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم، با دوز جدیدتزریق واکسن ایرانی تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام به گروه چهارم داوطلبان از پس‌فردا آغاز می‌شود.
ایلنا وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران 

  

سقوط شدید قیمت دلار و یورو / دلار وارد کانال 22 هزارتومانی شدقیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران نسبت به روز معاملاتی با کاهش هزار تومانی به نرخ 22.950 تومان معامله شد.
برنا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

رعایت چند قانون طلایی برای افراد دیابتی درگیر کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، سیدوحید یوسفی، با حضور در برنامه «طبیب» با اشاره به ذکر چند قانون طلایی و کلیدی در خصوص افراد دیابتی که کرونا می‌گیرند، یادآور شد: قطع نکردن انسولین، مشاوره دائمی با پزشک در خصوص مصرف داروها، چک کردن مداوم قند، مصرف مایعات و کنترل فشار خون و چربی از نکات مهمی است که این دسته از افراد باید به آن توجه داشته باشند. وی با اشاره به اینکه دیابتی‌ها بیشتر از افراد…
مهر قانون انسولین دارو 

  

کارآزمایی بالینی سومین واکسن ایرانی کرونا کلید خوردکارآزمایی بالینی فاز 1/2 سومین واکسن ایرانی کرونا متعلق به مؤسسه سرم و واکسن‌سازی رازی کلید خورد
ایلنا وزارت بهداشت آموزش درمان 

  

واکسن جدید ایرانی کرونا وارد فاز بالینی شدسخنگوی سازمان غذا و دارو از کارآزمایی بالینی فاز 1/2 واکسن جدید ایرانی کرونا متعلق به مؤسسه سرم و واکسن‌سازی رازی خبر داد.
اقتصادنیوز دارو اخلاق 

  

بستنی با طعم کرونا!از شناسایی دستکم سه نوع بستنی آلوده به ویروس کرونا در شهر «تیان جین» در شمال شرق چین واقع در نزدیکی پکن خبر داد.
گسترش ویروس چین پکن 

  

رضا کیانیان به کرونا مبتلا شدرضا کیانیان، بازیگر سینما و تئاتر به ابتلای خود به ویروس کرونا را تایید کرد.
اعتماد رضا کیانیان سینما ویروس 

  

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت 96 بیمار کووید19 در کشور خبر داد.
صراط بیمارستان وزارت بهداشت استان مازندران 

  

ابتلای بازیگر مشهور سینما به کرونارضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر هم به کرونا مبتلا شد.
گسترش سینما رضا کیانیان ویروس