لزوم سرمایه گذاری شرکت های شستا در مناطق مرزی

منصور مرادی، نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بابت شفاف سازی هایی که انجام شد و افزایش حقوق کارگران و بحث معیشتی آنان، متشکریم و شفافیت باعث افزایش اعتماد مردم به وزارتخانه و مجموعه های وابسته آن می شود. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: جوانگرایی و انتصاب مدیران جوان در سطح وزارتخانه و مجموعه های تابعه…

لزوم سرمایه گذاری شرکت های شستا در مناطق مرزی

منصور مرادی، نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بابت شفاف سازی هایی که انجام شد و افزایش حقوق کارگران و بحث معیشتی آنان، متشکریم و شفافیت باعث افزایش اعتماد مردم به وزارتخانه و مجموعه های وابسته آن می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: جوانگرایی و انتصاب مدیران جوان در سطح وزارتخانه و مجموعه های تابعه از اقدامات موثر این وزارتخانه بوده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به عملکرد وزارت تعاون بیان داشت: با وجود اینکه شهرهای مرزی از جمله مریوان و سروآباد پتانسیل های خوبی دارند اما شرکت های شستا در این شهرها سرمایه گذاری نمی کند و این عدم سرمایه گذاری باعث شده است که درآمد پایدار در منطقه ایجاد نشود.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم توجه وزارت تعاون به شهرهای مرزی و بیمه کارگران این منطقه اظهار داشت: اهالی شهرهای مرزی به دلیل نبود کارخانه به شغل هایی چون تولید صنایع دستی یا کارگری ساختمان روی آورده اند که نمی توانند تحت پوشش بیمه باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار می رود که با توجه به مشکلات اشتغالزایی کارگران مناطق مرزی را تحت پوشش بیمه قرار دهد و سرمایه در گردش بیشتر را در بخش اشتغال روستایی استان های مرزی در نظر گرفته شود.

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخزر در مجلس شورای اسلامی  در رابطه با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه یکی از قویترین و بزرگترین وزراتخانه ها است  و درواقع یک دولت در درون دولت است.

وی افزود: مدیریت این وزارتخانه تجربه بسیار بالایی نیاز دارد و مدیر این مجموعه باید شناخت کافی از وزارتخانه داشته باشد؛که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی  در دوران ربیعی و هم در دوران شریعتمداری به خوبی اداره شده است.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: درمدتی که شریعتمداری مسئولیت این وزارتخانه را برعهده دارند، عملکرد قابل قبول، کارنامه خوب، درخشان و موفقی داشته اند و اعمال تغییرات و نظارتشان، قابل ستایش است.

این نماینده مجلس در رابطه با بحث جوانگرایی و انتقاداتی که عده ای به جوانگرایی مطرح می کنند، گفت: هرکاری در عرصه سیاسی انجام گیرد، با انتقاداتی همراه هست. با هر اقدامی منافع برخی افراد به خطر می افتد و نظر همه تامین نخواهد شد و انتصابات وزارت کار تا الان قابل دفاع  و قابل قبول بوده است.ما باید معدل جمیع اقدامات یک وزیر را ملاک قرار دهیم.

وزارت تعاون با جوانگرایی تابو شکنی کرده است

سید هادی بهادری، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی  در رابطه با اقدامات وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه در بحث شفافیت جلودار و پیش قدم شده است و با توجه  به اینکه سازمان ها و شرکت های زیادی زیرنظر دارد، این اقدام باعث شفاف شدن مباحث مربوط به این مجموعه ها برای مردم می شود.

 

وی در رابطه با مبحث جوانگرایی در این وزارتخانه بیان داشت: به قدری حرکت جوانگرایی شریعتمداری، موج مثبتی ایجاد کرده که حتی باورش  برای بعضی ها سخت است که چگونه وزیر یک تابو شکنی کرده و نیروهای جوان را در پست های حساس منصوب کرده است.می توان گفت به نوعی یک کادرسازی خوب برای آینده کشور انجام داده اند.این جوانان حتی اگر اشتباهی هم مرتکب شوند، قطعا هزینه ای برای کشور ایجاد نمی شود و فایده آن بیشتر است.

باید جلوی شرکت های زیان ده و حقوق های نجومی گرفته شود

بیت الله عبداللهی، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شفاف سازی کار خوبی است و هر چه شفافیت در مباحثی همچون حقوق،مزایا و... بیشتر باشد، اتفاقات بهتری می افتد. شریعتمداری فساد زدایی کردند و این باعث شده خروجی بهتری داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد:جوانگرایی نیز از اقدامات خوب است و نباید گفت چون یک فرد جوان منصوب شده است، پس حتما بد است؛ بلکه باید صبر کرد و پس از دیدن نتایج و عملکرد قضاوت کرد. عبداللهی نیز خاطرنشان کرد:باید جلوی شرکت های زیان ده و حقوق های نجومی گرفته شود. انتصاب افراد علاقمند، دست پاک، متخصص و خدمتگزار و جلوگیری از باندبازی، می تواند یکی از راهکارهای خوب برای جلوگیری از زیان ها باشد.

محمد اسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شفافیت حرکت خوب و ارزشمندی بود و این وزارتخانه پیش قدم شد و به صراحت آن را اعلام کرد.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که بدخواهان نظام انجام می دهند؛ ارائه اطلاعات غلط است. ولی شفافیت که از لحظه انتصاب شریعتمداری رقم خورد، باعث شفافیت در همه موارد شد و این فضا بسیار مناسب و باعث استقبال مردم می شود. سعیدی در رابطه با جوانگرایی نیز مطرح کرد: من معتقدم باید جوان گرایی به صورت جدی دنبال شود؛ همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است و طبیعی است عده ای مخالف جوانگرایی باشند،ولی جوانگرایی کار ارزنده ای است و باعث ایجاد تحول می شود./

پایان پیام

سرمایه درآمد مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

بازگشت وجوه ارزی راکد به حساب شرکت پتروپارسبا اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
ایلنا پتروپارس صرافی وزارت نفت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ریزش قیمت مثقال طلا به زیر مرز روانیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 5 تیرماه 1398 بازار طلا و ارز پایتخت با روند کاهش قیمت همراه شد و شیب مدار نزولی سکه نیز تندتر بود. عصر امروز قیمت دلار در بازار آزاد در محدوده 13100 تومانی رفت و صرافی ملی قیمت خریدوفروش دلار و یورو را 150 تومان کاهش داد تا نرخ رسمی دلار زیر مرز 13 هزار تومانی رفت. سکه طرح جدید در نیمه پایین کانال 4.6 میلیون تومانی و طلای آبشده زیر مرز روانی 1...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

اجرای طرح‌های جداسازی آب‌شرب از آب خام در شهرها راهکاری برای سازگاری با کم آبی استمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به تهیه 600 طرح جداسازی آب شرب از آب خام در شهرها و تصویب 340 طرح در وزارت کشور و ابلاغ آن به شهرداری‌ها، اجرای این طرح را راهکاری برای سازگاری با کم آبی بویژه در مناطق خشک کشور ذکر کرد.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه وزارت کشور وزارت نیرو