ایلنا   |  اقتصادی  |  

مردم به قطعات دست دوم خودرو روی آورده‌اند/ در قطعات یدکی نو هم مشکل داریم

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اظهار داشت: همانطور که خودرو گران شده، قطعات نیز گران شده است و مردم نیز به قطعات دست دوم روی آورده‌اند که از نظر استاندارد مردود هستند؛ نه قانون آنها را قبول دارد و نه از نظر فنی قابل قبول هستند

مردم به قطعات دست دوم خودرو روی آورده‌اند/ در قطعات یدکی نو هم مشکل داریم

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اظهار داشت: همانطور که خودرو گران شده، قطعات نیز گران شده است و مردم نیز به قطعات دست دوم روی آورده‌اند که از نظر استاندارد مردود هستند؛ نه قانون آنها را قبول دارد و نه از نظر فنی قابل قبول هستند

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا نیک‌آئین اظهار داشت: قطعه‌های دست دوم به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند. خودروها در کشورهای دیگر عمر خود را کرده‌اند و باید به بازیافت بروند ولی وارد کشور ما می‌شوند. همانطور که خودرو گران شده، قطعات نیز گران شده است و مردم نیز به قطعات دست دوم روی آورده‌اند که از نظر استاندارد مردود هستند؛ نه قانون آنها را قبول دارد و نه از نظر فنی قابل قبول هستند ولی با اصرار مالکین و قیمت بالای قطعات، مردم مجبور شدند از اینها استفاده کنند.

وی گفت: ما در این مورد اطلاع‌رسانی کرده‌ایم و وزارتخانه باید ورود کند. به خاطر گرانی و کمبود قطعه، مردم به این قطعات روی می‌آورند که عمر خود را کرده‌اند که هم عوارض دارند و هم برای آلودگی هوا مضر هستند و کیفیت هوا را کاهش می‌دهند. در قطعات یدکی نو هم مشکل داریم که استاندارد نظارت ندارد و قطعات در کارگاه‌های کوچک تولید می‌شود، البته این موضوع خوب است که تولید می‌شود ولی باید نظارت وجود داشته باشد.

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو ادامه داد: قطعات تقلبی که تشخیص آنها سخت است مشکل بعدی این مسئله است؛ آنقدر دقیق کپی می‌کنند که با چشم غیرمسلح نمی‌توان آن را تشخیص داد که این موضوع ایجاد مشکل کرده است. از طرف دیگر نوع رانندگی هم مشکل دارد؛ مردم باید آرام‌تر رانندگی کنند. این همه کلاج و ترمز که گرفته می‌شود، مصرف را بالا برده است.

نیک‌آئین در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می‌توانند اصالت کالا را تشخیص دهند، بیان داشت: برای تعمیرکار و یدکی‌فروش هم تشخیص آن سخت شده است. ما با آزمون و خطا این کار را می‌کنیم. در این مورد نیاز به برخورد قاطع قوه قضاییه است. ما به بازرسین اتاق اصناف اطلاع‌رسانی می‌کنیم. با آنهایی که ما پیدا می‌کنیم خیلی قاطع برخورد می‌شود اما با نیروهای کم اتحادیه این کار خیلی سخت است. در این مورد دستورالعمل ابلاغ و صادر شده که اگر کسی بخواهد قطعه دست دوم استفاده کند حتما باید با رضایت مالک باشد.

وی در پایان در مورد نرخ کار تعمیرکاران گفت: دستورالعمل نرخ‌نامه هر ساله اعلام می‌شود و مشخص است. مردم می‌توانند با اتحادیه تماس بگیرند و در این مورد سوال کنند. پرونده‌های زیادی داشته‌ایم که با واحد صنفی برخورد شده و پول اضافی برگردانده شده است.

دستورالعمل خودرو استاندارد   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

منابع خبری از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردن خبر دادند.
صراط اردن وزارت بهداشت ویروس 

  

اروپا بدنبال محدودیت‌های سختگیرانه علیه کرونا؛ احتمال قرنطینه سراسری در فرانسه و آلمانآلمان و فرانسه در حال آماده شدن برای اعلام محدودیت‌های جدید سختگیرانه‌تر به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا هستند همزمان کشور‌های دیگر اروپایی نیز خود را آماده مقابله با موج جدید شیوع کرونا می‌کنند. مرگ و میر ناشی از کووید-19 در سراسر اروپا در طول یک هفته تقریبا 40 درصد افزایش یافته است.
رویداد۲۴ کمیسیون اروپا فرانسه سوئیس 

  

پذیرش35هزار بیمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا/ انجام 22 هزار سی‌تی‌اسکن ریه در بیمارستان بعثترییس بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش گفت: در طول 8 ماه گذشته بالغ بر 35000 بیمار به صورت سرپایی به این بیماریتان مراجعه کرده اند و تا امروز 22000 سی تی اسکن ریه در این مرکز انجام شده است.
ایلنا بیمارستان ویروس درمان 

  

همه ما باید مطیع «خانم کرونا» باشیم!اقتصادنیوز: رهبر کاتولیک‌های جهان، پاپ فرانسیس،در دیدار هفتگی خود با پیروان کلیسای کاتولیک در واتیکان، کرونا را به عنوان یک خانم (بانو) توصیف کرد که همه مردم باید مطیع او باشند.
اقتصادنیوز ماسک واتیکان 

  

مهدی مهدی‌پور هافبک فصل گذشته ذوب آهن در حالی به استقلال پیوست که هنوز نتوانسته بیش از چند جلسه با تیمش تمرین کند.
ورزش۳ ستاره استقلال 

  

نقش مثبت گروه‌های جهادی در مقابله با بیماری کرونا/همکاری چهارگانه ستاد مقابله با کرونا با گروه‌های مردمی و جهادی به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نشست مشترک جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای ستاد مقابله با کرونا و فعالان گروه‌های جهادی، گفت: نشست امروز با حضور دکتر قاضی زاده نایب رئیس مجلس، پیرو فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ورود گروه های جهادی و تشکل های مردمی برای مقابله با کرونا…
خانه‌ملت درمان وزارت بهداشت آموزش 

  

بیمارستان های دولتی در اوج تنگدستی هستند/کرونا باید اولویت باشد به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در مراسم روز ملی بیمه سلامت، افزود: سازمان بیمه سلامت، نه تنها یک سازمان حمایتگر بلکه یک بنگاه اقتصادی است. وی ادامه داد: اولین اولویت در سازمان بیمه سلامت، توجه به منطق اقتصاد سلامت بود. نمکی با عنوان این مطلب که اگر کرونا را مهار نکنیم هیچ چیز در کشور آرام نخواهد بود، گفت: اولین اولویت ما باید کنترل کرونا باشد. وی افزود: بر اساس فرمایش مقام…
مهر بیمارستان بیمه سلامت