اعتماد   |  سیاسی  |  

باید اخلاقی با دوستان اصولگرا رقابت کنیم و نتیجه هر چه باشد، بپذیریم

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم نوشت: در موضع قدرت اختلاف و دعوا هست ولی باید سعی کنیم از فضای افراطی‌گری خارج شویم و به صورت اخلاقی با دوستان اصولگرا رقابت کنیم و نتیجه هر چه باشد، بپذیریم.

باید اخلاقی با دوستان اصولگرا رقابت کنیم و نتیجه هر چه باشد، بپذیریم

اعتمادآنلاین| احمد مازنی، عضو فراکسیون امید در مجلس دهم در خصوص اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در 1400 باید براساس واقعیت کشور وعده بدهند اظهار کرد: اصلاح طلبان باید با قوت و با همه توان در انتخابات مشارکت کنند زیرا تفاوت اصلاح طلبی با محافظه کاری و براندازی در این است که اصلاح طلبان، معتقد به گام های تدریجی هستند و اصلاح به صورت دستی اتفاق نمی افتد. این انقلاب و براندازی است که به صورت دستی اتفاق می افتد و بعد سالها طول می کشد تا خرابی ها و ویرانی هایی که از براندازی اتفاق افتاده دوباره آباد شود ولی اصلاح با مرور، حوصله و با آرامش اتفاق می افتد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از برنا، او تصریح کرد: اینکه چگونه وارد فضای انتخابات شویم و از حالا ترمز را بکشیم یا به صورت دقیق و شفاف مواضع اصلاح طلبان را بیان کنیم و کاندیداهای خود را نقد کنیم، من فکر می کنم این ها برخوردهای فرعی است یعنی اصل این است که خود اصلاح طلبان از این حالت فرعی خارج شوند و مشارکت را به عنوان مبنا و اصل قرار بدهند.

 

مازنی افزود: اصلاح طلبان اگر همه راه ها برای مشارکت بسته بود به افکار عمومی نظر خود را بگویند که خواستیم مشارکت کنیم ولی شرایط فراهم نبود. آن تردیدهایی که در حال حاضر وجود دارد، صحیح نیست و روی اصل مشارکت باید کار کرد. مسئله بعدی اغنای افکار عمومی است، با مردم باید صادق باشیم. از دوره خاتمی یعنی سال 76 به مدت 8 سال اصلاح طلبان پیروز بودند و از آن زمان باید به عنوان تجربه و الگوی دولت اصلاح طلب یاد کنیم که تجربه موفقی بوده و هم نسبت به قبل و هم نسبت به بعد و اقدامات در آن زمان به لحاظ عملی قابل دفاع است یعنی ما شعاری و روی کاغذ نمی خواهیم حرف بزنیم.

 

او ادامه داد: در حوزه عملی  هشت سالی داریم که موفقیت آمیز بوده و به دوره اصلاح طلبان مربوط می شود. در دوره‌ای، روحانی با حمایت اصلاح طلبان روی کار آمد یعنی یک ائتلافی بین اصلاح طلبان و نیروهای معتدل اصولگرا بودجود آمد، بنابراین دولت روحانی اصلاح طلب نیست یعنی روحانی و احزاب نزدیک به او مانند حزب «اعتدال و توسعه» خود را اصلاح طلب نمی دانند و امثال لاریجانی که جزو حامیان دولت محسوب می شوند هم اصلاح طلب محسوب نمی شوند. بنای خاتمی این نبود که روحانی را به عنوان یک کاندیدا اصلاح طلب معرفی کند بلکه برای عبور کشور از افراطی گری و تندروی هایی که قدری از عناصر ایجاد کرده بودند و مشکلاتی که سال 88 در یک بازی باخت اتفاق افتاد، از روحانی حمایت شد.

این نماینده سابق مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم عملکرد روحانی را مقایسه کنیم حتما باید منصفانه قضاوت کنیم. به گونه ای نباشد که عملکرد ترامپ با خروج از برجام و جنگ اقتصادی علیه ایران را به حساب روحانی بگذاریم و یا تندروی های عناصر افراطی مخالف اصلاح طلبان و دولت را که از همه ظرفیت های خود برای اینکه دولت را با شکست مواجه کنند، غفلت کنیم بنابراین باید حتما رصد داشته باشیم. اصل این است که کاندیدای اصلاح طلب با برنامه مشخص معرفی شود، فقط این ادبیاتی که بگوییم تا کی، چقدر، تا چه زمانی، اگر نگذاشتند چکار باید کنیم این بحث هایی است که ما در عالم واقع طی نمی کنیم ما در عالم واقع، آثاری که در قانون اساسی تعریف شده را داریم که باید رئیس جمهور معرفی کنیم.

 

او اضافه کرد: ما همه ارکان نظام را با دولت در اختیار نمی گیریم. قانون اساسی رهبر، مجلس خبرگان، مجلس، قوه قضائیه و نیروهای مسلح دارد و بعضی از ارکان نظام احیانا ممکن است با سلیقه رئیس جمهور همراه نباشد یا دریافت آنها با اولویت های کشور همسو نباشد که در همه جای دنیا کم و بیش این مسئله وجود دارد.

 

مازنی عنوان کرد: نه اصلاح طلبان بلکه نیروهایی که خارج از نظام منصفانه نگاه می کنند، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی ایران را در گرو حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران می دانند. ما در این ساختار باید کاندیدا معرفی کنیم اما این کاندیدا با چه برنامه ای و با چه راهبردی و چه روش کاری و چه ترکیبی از نیروی انسانی می خواهد کار کند باید مدنظر باشد. من معتقد هستم که نهاد اجماع ساز جبهه اصلاح طلبان ایران که اخیرا تشکیل شده باید برنامه بدهد، اشکالی ندارد که همه کاندیداها کمپین های خود را راه اندازی کنند، برنامه ها و فعالیت های خود را بگویند ولی نهاد اجماع ساز باید در نهایت بین کاندیداها و برنامه هایی که اعلام می شود یکی را انتخاب تا ما با همه ظرفیت وارد میدان شویم. در موضع قدرت اختلاف و دعوا هست ولی باید سعی کنیم از فضای افراطی گری خارج شویم و به صورت اخلاقی با دوستان اصولگرا رقابت کنیم و نتیجه هر چه باشد، بپذیریم.

 

او در پایان اضافه کرد: ما باید بتوانیم فضای اجتماعی اصلاح طلبان را احیا کنیم و به انتخابات نگاه درازمدت داشته باشیم. پس از توجه به این مسایل موفق هستیم ولو اینکه در انتخابات رقیب ما رای بیاورد و پیروز شود آنوقت ما به آنها برای اداره کشور تبریک هم می گوییم ولی اگر همچنان بگوییم ما شرکت کنیم یا شرکت نکنیم ترمز بکشیم و این حرف ها، به نظر من کمی دیر شده و باید به سمت تایید کاندیداها برویم. انشاالله حضور مردم و مشارکت حداکثری را در کشور شاهد باشیم.

انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان بازی   اخبار برگزیده
  

بایدن با مجموعه‌ای از بحران‌ها مواجه است/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا اشتیاق خود برای بازگشت به برجام را نشان داده است/ گذاشتن پیش شرط مانعی برای مذاکره استاستاد روابط بین‌الملل گفت: دولت جدید آمریکا اشتیاق خود را نشان داده است و تاکید کرده که می‌خواهد مذاکرات را برای بازگشتن به توافق هسته‌ای آغاز کند.
ایلنا ایران ایران و آمریکا هسته ای 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : یه گزارش نامه نیوز، محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه 17 اسفند 1399 با ارسال دو نامه جداگانه خطاب به پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر مسلمانان، از ملاقات و گفت‌و‌گوی اخیر این دو رهبر عالی مقام دینی با یکدیگر ابراز خرسندی کرد و از شخصیت‌های دینی، نخبگان، آزادی‌خواهان، عدالت‌طلبان و صلح‌جویان جهان…
نامه نیوز احمدی نژاد سود نخبگان 

  

احمدی نژاد به دنبال تخریب کدام چهره سیاسی بود؟سلیمی نمین گفت: احمدی نژاد تلاش زیادی کرد که لاریجانی را تخریب کند و این تخریب را هم به دست برخی از نیروهای اصولگرا صورت داد.
گسترش احمدی نژاد عباس سلیمی نمین شورای نگهبان 

  

آمریکا: منتظر پیشنهادی سازنده از طرف ایران هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه کشورش پیشنهاد حضور در نشستی با حضور طرف‌های برجام را داده گفت که واشنگتن منتظر «پیشنهادی سازنده» از طرف ایران است.
مثلث سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

خبر بد درباره فروش میوه در کشورآمارها هم مهر تائیدی است از فشار اقتصادی روی شانه‌های مردم. بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور بهمن ماه سال 99 بیش از 34 درصد بود.
مستقل‌آنلاین فروشنده مرکز آمار ایران ایران 

  

پشت پرده شادی گل ستاره استقلالمرادی اعلام کرد که برای عقد قرارداد با استقلال تنها به 20 ثانیه زمان نیاز داشته است.
خانه فوتبال شادی ستاره استقلال 

  

افزایش 25درصدی حقوق تا سقف 10 میلیون است/ اختصاص 50 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم در بودجه سال 1400/ پرداخت مالیات‌ها باید بر اساس عدالت باشدیک عضو کمیسیون تلفیق به بررسی ابعاد مختلف مصوبه بودجه سال 1400 و نقاط قوت آن پرداخت و با بیان اینکه افزایش 25درصدی حقوق دارای سقف است، گفت: معتقدم در پرداخت دستمزد نباید تبعیضی صورت بگیرد و همه باید بر اساس یک مبنا باشد.
ایلنا افزایش قیمت تامین اجتماعی بیمارستان 

  

تفاوت قیمت نوبرانه چند خودرو مدل 1400 با 99 در بازارقیمت برخی خودروها که در یکی دو هفته اخیر با مدل 1400 تحویل شده اند در بازار مشخص شده است.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

سیدحسن خمینی می‌تواند رئیس‌جمهور باشد؟درباره سید‌حسن خمینی قصه متفاوت است. ایشان فاقد تجربه اجرائی کلان در سطح حکومت هستند اما او به لحاظ ظرفیت فکری و عقبه اجتماعی و سیاسی‌ای که دارد و حمایت گسترده‌ای که می‌تواند از جانب نیرو‌های توانمند از ایشان صورت بگیرد و همچنین با ملاحظه توان بسیج‌کننده‌ای که در جامعه دارد، می‌تواند در نبود آقای خاتمی یکی از چهره‌های مثبت و مؤثر در انتخابات باشد
فردا سید حسن خمینی انقلاب اسلامی ایران رئیس جمهور 

  

2 شرط کاندیدای نظامی انتخابات 1400 برای رابطه با آمریکا /نمی شود دور کشور دیوار کشیدسردار دهقان کاندیدای انتخابات 1400 به خبرگزاری ایسنا گفت: شاید زمانی می شد دور کشور دیوار کشید و فرکانس ها را کنترل کرد تا تنها یک صدا ارسال شود ولی الان چنین امری غیرممکن است.
اقتصادنیوز 

  

قیمت خودرو در 1400 کاهش می یابد؟ عوامل موثر بر جهت گیری بازار خودروبازار خودرو در حالی روزهای نسبتا آرام و کم مشتری را سپری می کند که ایجاد اطمینان نسبت به این بازار برای خریداران و فروشندگان نیازمند برنامه ریزی دقیق در خصوص میزان تولید و عرضه خودروسازان است...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

چگونگی پذیرش بیمار در بیمارستان‌های دولتی با حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعیرئیس بیمارستان سینا درباره حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی و اقدامات انجام شده در این بیمارستان در جهت نسخه نویسی الکترونیک، گفت: هنوز فرایند نوشتار مکتوب نسخ وجود دارد، زیرا زیرساخت‌های پیچیده‌تری لازم است که شاید در مراکز تامین اجتماعی وجود داشته باشد ولی ما در عمل نسخ را در سرنسخه بیمارستانی می‌نویسیم.
۵۵ آنلاین بیمارستان بیمه تامین اجتماعی بیمه 

  

دادستان اسبق کل کشور گفت: امام راضی نبود که نظامی‌ها در سیاست دخالت کنند ولی متأسفانه دخالت می‌کنند. احمد آقا نظر امام را می‌گفت که سپاهی‌ها و ارتشی‌ها در مسائل سیاسی دخالت نکنند و کار خودشان زیاد است. اگر می‌خواهند مردم را به انتخابات جذب کنند، خودشان را فراموش کنند و به فکر ملت و ایران باشند.
نامه نیوز سهام عدالت شهاب حسینی سهام 

  

درمان رایگان در مراکز درمانی دولتی از 21 اسفند ماه + جزئیاتسازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که از روز پنجشنبه، 21 اسفند و همزمان با عید مبعث در تمامی شهرهایی که فاقد بیمارستان تامین اجتماعی هستند، درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی «رایگان» خواهد بود.
مستقل‌آنلاین درمان رایگان سازمان تامین اجتماعی 

  

نباید به دنبال حذف حداقل مزد باشیم/ اجرای «طرح طبقه بندی مشاغل» در ذوب آهن به خوبی در حال اجراستمعاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
ایلنا حداقل دستمزد دستمزد روابط عمومی 

  اخبار داغ
  

کرونا چابهار را به تعطیلی کشاند / فرماندار: مراکز تجاری، گردشگری و اقامتی از 20 اسفند به مدت یک ماه تعطیل می‌شوندسلامت نیوز: معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: مراکز تجاری، گردشگری و اقامتی چابهار از فردا /چهارشنبه/ 20 اسفند به مدت یک ماه با هدف جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل و عدم تردد خودروهای غیربومی به سمت این شهرستان نیز اجرایی می شود...
سلامت‌نیوز پلیس راهور پلیس راه مدیریت بحران 

  

افزایش محسوس تعداد کودکان کرونایی در تهرانسلامت نیوز: استاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش 11.1 درصدی افراد بستری زیر 10 سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی، استاندارد تهران در ستاد استانی مبارزه با کرونا در مورد وضعیت استان تهران، اظهار داشت: در هفته دوم اسفند نسبت به هفته اول بستری ها در تخت های ویژه 4...
سلامت‌نیوز کودکان تهران سلامت 

  

بورس امروز 19 اسفند ماه / بازگشت شاخص کل به کانال 1.2 میلیون واحدیدر پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 10 هزار واحدی به رقم یک میلیون و 210 هزار واحدی رسید.
برنا ماه شاخص 

  

دیدار بدون ماسک در صورت تزریق واکسن کرونامرکز کنترل بیماری های آمریکا اعلام کرد: افرادی که واکسن زدند می‌توانند بدون ماسک با هم دیدار کنند.
مملکت‌آنلاین ماسک خانواده دستورالعمل 

  

بدترین سال اعتماد مردم به بورسرئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به برخی آمار اقتصادی و علت عدم تحقق تامین مالی بنگاه ها از طریق بورس، سال جاری را بدترین دوره اعتماد مردم به سیاست‌های اقتصادی خواند و تورم را پیش بینی کرد.
گسترش اتاق بازرگانی تهران بانک مرکزی 

  

کشف و ضبط بیش از 300 هزار داروی سقط جنین، کرونا و انسولین/ آماده‌باش پلیس در چهارشنبه آخر سال از ساعت 14رییس پلیس تهران بزرگ از کشف و ضبط بیش از 300 هزار داروی سقط جنین، کرونا و انسولین خبر داد.
ایلنا انسولین جوانان مواد مخدر 

  

نمکی: کرونای انگلیسی بسیار وحشی‌تر از ویروس قبلی است؛ سه روزه زمین گیر می کند+ فیلموزیر بهداشت گفت: ویروس کرونای انگلیسی بسیار وحشی‌تر از ویروس قبلی است و در مدت 48 تا 72 ساعت فرد را گرفتار و زمین‌گیر می‌کند.
اقتصادنیوز ویروس زمین 

  

موفقیت‌ تازه در کشف درمان خوراکی کروناسلامت نیوز:شرکت داروسازی بزرگ مرک و یک آزمایشگاه آمریکایی نتایج امیدوارکننده ای را در آزمایش دارویی که به صورت خوراکی برای مقابله با کووید-19تجویز شده است، گزارش کردند. به گفته این تیم تحقیقاتی، این دارو به کاهش بار ویروسی بیماران کمک می کند...
سلامت‌نیوز موفقیت درمان سلامت 

  

تست کرونا مغانلو منفی شدمهاجم جدید پرسپولیس تست کرونا داد.
ایلنا پرسپولیس شهریار ایران 

  

دو کرونایی جدید در لیگ برتر انگلیسنتایج جدید آزمایشات تست کرونا در لیگ برتر انگلیس اعلام شد.
ایلنا لیگ برتر لیگ برتر انگلیس انگلیس 

  

ربیعی بر یک شایعه بورسی خاتمه دادعلی ربیعی اظهار کرد: دولت از بورس کسری درآمد خود را تأمین نکرده است.
گسترش علی ربیعی دولت سخنگوی دولت 

  

سرویس اطلاعات روسیه درباره واکسن های غربی کرونا اطلاعات غلط منتشر می کندوزارت امور خارجه آمریکا تایید کرد که کارشناسانش چهار پلتفورم آنلاین را که معتقدند توسط اطلاعات روسیه برای پخش اطلاعات غلط درباره واکسن‌های غربی کووید 19 استفاده می‌شوند، شناسایی کردند؛ اتهامی که کرملین آن را رد می‌کند.
اعتماد روسیه سخنگوی وزارت امور خارجه کرملین 

  

برگزاری طرح نوروز کرونایی توسط مراکز مشاوره دانشگاه‌هاسرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: طرح نوروز کرونایی با شعار سلامت روان و حال خوب در نوروز 1400توسط مراکز مشاوره دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برگزار می‌شود.
ایلنا نوروز مراکز مشاوره سلامت روان