ایلنا   |  اقتصادی  |  

خیابان نظامی باکو بهترین مکان برای خرید در باکو

شهر باکو که به نوبه خود یکی از پر طرفدار ترین شهر های گردشگری برای ایرانیان به حساب می آید ، سالانه جمعیت زیادی از مسافران تور باکو را چه به صورت هوایی و چه به صورت زمینی به سمت خود جذب می کند.

خیابان نظامی باکو بهترین مکان برای خرید در باکو

شهر باکو که به نوبه خود یکی از پر طرفدار ترین شهر های گردشگری برای ایرانیان به حساب می آید ، سالانه جمعیت زیادی از مسافران تور باکو را چه به صورت هوایی و چه به صورت زمینی به سمت خود جذب می کند.

ایلنا؛ باکو از جمله مهمترین شهر کشور آذربایجان و پایتخت این کشور می باشد که یکی از مهمترین خیابان های آن خیابان نظامی باکوست و می توان گفت بهترین خیابان برای خرید در باکو خیابان نظامی به حساب می آید . شهر باکو یکی از شهر های فوق العاده برای گردشگران است چرا که هر سلیقه ای را به سمت خود می کشاند . شهر باکو را می توان ترکیبی از باکوی مدرن و باکوی تاریخی دانست. 

در بخش باکوی مدرن که خیابان نظامی باکو نیز در آن واقع شده است سازه های بسیار مدرن با معماریهای فوق العاده که در سطح جهانی مطرح می باشد به چشم می خورد و می توان گفت این بخش از باکو، نمایی کامل از اروپای امروزی را نمایان می کند در برابر باکوی مدرن،  باکوی قدیم و تاریخی نیز گذشته باکو را به زیبایی برای گردشگران و علاقمندان به تاریخ نمایان می سازد . همین امر باعث شده است باکو میزبان هر گروه از گردشگران با هر نوع سلیقه ای باشد .

 شهر باکو که به نوبه خود یکی از پر طرفدار ترین شهر های گردشگری برای ایرانیان به حساب می آید ، سالانه جمعیت زیادی از مسافران تور باکو را چه به صورت هوایی و چه به صورت زمینی به سمت خود جذب می کند. گفتنیست که مسافرانی که قصد سفر به باکو را دارند شناخت بهترین خیابان ها و مراکز خرید می تواند برایشان بسیار حائز اهمیت باشد .

شرکت بیسان گشت مهر که مجری مستقیم مسیر های مختلفی چون باکو و تور استانبول می باشد ، به مسافران خود رفتن به خیابان نظامی باکو را پیشنهاد می کند .

خیابان نظامی باکو :

نام خیابان نظامی باکو که به احترام شاعر پر آوازه قرن ششم یعنی نظامی گنجوی به این نام نامگذاری شده است  یکی از بهترین خیابان ها برای مسافران تور باکو نوروز 99 خواهد بود که در سال 1962 پس از چندین دوره تغییرات با نام خیابان نظامی نامگذاری گردید ، البته هنوز هم که هنوز است بیشتر با نام قدیمی آن یعنی خیابان تارگوی در باکو شناخته می شود که یکی از معروف ترین خیابان ها برای خرید انواع برندهای معروف در سطح جهانی را در خود  داراست . خیابان نظامی باکو که تاریخچه طولانی دارد از دیرباز یکی از خیابان های مهم شهر باکو به حساب می آمده، به طوری که حدود 200 سال پیش بعد از زلزله ای که در باکو رخ می دهد و می توان گفت آسیب شدیدی پیدا می کند ، در آن زمان نام این خیابان، خیابان شامخای نام داشت و از غرب تا شرق باکو طول ان بود که در همان زمان نیز یکی از خیابان های مهم باکو به حساب می آمده و محل اصلی کاروانسرا ها در باکو بوده است .

خیابان نظامی از آن زمان تا کنون دستخوش تغییرات فراوانی قرار گرفته و همواره در خود انواع مراکز خرید را جای داده است . در خیابان نظامی باکو ساختمان هایی با نمایی بسیار زیبا و معماری فوق العاده ای ساخته شده است و می تواند یکی از مکان های مهم برای گردشگران به حساب بیاید .و در واقع گردشگران چه مسافر تور زمینی باکو هستید و چه هوایی حتی اگر قصد خرید نداشته باشند نیز رفتن به خیابان نظامی و قدم زدن در ن می تواند بسیار جذاب باشد چرا که علاوه بر وجود انواع فروشگاه ها و مرکز خرید ، مملو از رستوران های فوق العاده که در آن انواع غذاهای آسیایی ، اروپایی ، سنتی و هر آنچه که فکر کنید در ان وجود دارد به علاوه عنواع کافه ها را می توان در این خیابان دید که می تواند بهترین گزینه برای مسافران باکو باشد تا بعد از یک گشت و گذار فوق العاده استراحتی در این کافه ها داشته باشند و با خوردن انواع نوشیدنی های گرو سرد خستگی را از تنشان خارج کنند .

خیابان نظامی باکو یکی از خیابان های فوق العاده برای مسافران تور باکو می باشد تا بتوانند بهترین سوغاتی های باکو را خریداری نمایند .

باکو گردشگری نوروز   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول 

  اخبار داغ
  

مشکلی برای تجارت خارجی و ثبات ارز ایجاد نمی‌شودرئیس کل بانک مرکزی نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یک سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم ایجاد کر
خبرفوری تجارت گروه ویژه اقدام مالی جمهوری اسلامی ایران 

  

چگونگی تأثیر «ورود به لیست سیاه FATF» بر قیمت ارزاقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به ورود ایران به لیست سیاه FATF خاطرنشان کرد: گنجاندن ایران در لیست سیاه گروه اقدام ویژه مالی، تأثیری در مراودات تجاری و نرخ ارز در کشور ندارد.
اقتصادنیوز قیمت ارز تروریسم قیمت 

  

تاثیر FATF بر تجارت خارجی و ثبات نرخ ارزهمتی نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یکسال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم عزیز ایجاد کرده است ، که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.
برنا تجارت نرخ ارز ارز 

  

چین: برای مبارزه با کرونا در کنار ایران هستیماقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امورخارجه چین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: چین و ایران در مبارزه با این بیماری واگیردار، در کنار هم می‌ایستند.
اقتصادنیوز چین ایران و چین ایران 

  

فراخوان آیت‌الله سیستانی برای مبارزه با کرونااقتصادنیوز: نماینده آیت الله سیدعلی سیستانی در کربلای معلی خواستار آماده باش موسسات بهداشتی عراق برای مقابله با خطر ناشی از ویروس کرونا شد.
اقتصادنیوز عراق نماز جمعه نماز