برنا   |  اجتماعی  |  

مرمت کاخ موزه باغچه جوق یکی از بارزترین نمونه های همکاری میراث فرهنگی و منطقه آزاد ماکو است

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ مرمت کاخ موزه باغچه جوق را یکی از بارزترین نمونه های همکاری با سازمان منطقه آزاد ماکو معرفی کرد .

مرمت کاخ موزه باغچه جوق یکی از بارزترین نمونه های همکاری میراث فرهنگی و منطقه آزاد ماکو است

به گزارش برنا آذربایجان غربی، در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی استان و مدیرعامل منطقه آزاد ماکو، جلیل جباری با اشاره به وجود آثار ارزشمند تاریخی در منطقه آزاد ماکو گفت : بیش از 160 اثر تاریخی در این منطقه وجود دارد که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و وجود این آثار موجب حسن تعلق برای مردم است.

او تصریح کرد : ما در سالهای اخیر تعاملات خوبی با سازمان منطقه آزاد ماکو داشته و داریم و روشهای مختلفی را برای همکاری بررسی کرده ایم و خوشبختانه بهترین مسیر را برای همکاری انتخاب نموده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی گردشگری در ارومیه اظهار کرد : طی تابستان جاری دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گردشگری را از 26 تا 29 مرداد ماه در ارومیه برگزار خواهیم کرد که قطعاً حضور سازمان منطقه آزاد ماکو در این جشنواره در رونق گردشگری تاثیر خواهد گذارد.

او همچنین افزود : سازمان میراث فرهنگی اخیراً اهمیت ویژه ای به گردشگری غرب کشور داده و مقرر شده مشاوران سازمان همکاریهای بین المللی ژاپن ( جایکا ) در ماکو حضور یافته و ظرفیتهای گردشگری منطقه را برای سرمایه گذاری بررسی نمایند که امیدواریم با مشاوران مذکور همکاریهای خوبی در این منطقه انجام پذیرد.

جباری اضافه کرد : ماکو و ابنیه های تاریخی آن بسیار حائز اهمیت است و همکاری در مرمت پروژه های تاریخی موجب حفظ و صیانت از این آثار خواهد شد .

برهمین اساس در این دیدرا مدیرعامل منطقه آزاد ماکو نیز با قدردانی از مدیرکل استان گفت : حفظ آثار تاریخی حفظ هویت منطقه بوده و انشالله بتوانیم با تسهیل گری و همکاری بیشتر کارها را بهتر از قبل به جلو بریم.

غلامرضا سلیمانی تصریح کرد : در نتیجه فعالیتهای میراث فرهنگی و سازمان منطقه آزاد ماکو انتظارات مردم منطقه در زمینه حفاظت از آثار تاریخی افزایش یافته است.

او یاد آور شد : ساماندهی به وضعیت خدماتی و تاسیساتی واحدهای اقامتی و ایجاد زیرساختهای گردشگری از اولویت های ماست.

وی افزود : ما بدنبال جذب سرمایه گذاری و بویژه سرمایه گذاران بخش گردشگری هستیم و سعی داریم آرامش خاطر سرمایه گذاران را در این منطقه فراهم نمائیم.

گفتنی است قبل از این دیدار جلیل جباری  به همراه معاون میراث فرهنگی استان از بافت تاریخی شهرستان ماکو و اقدامات انجام یافته در جهت حفظ این آثار بازدید کرد.

موزه میراث فرهنگی ارومیه   اخبار برگزیده
  

10 خودروی برتر 2019 با کمترین هزینه نگهداریفهرست 10 خودروی ارزان‌قیمت سال 2019 برای مالکیت منتشر شد که در آن محصولاتی از هوندا، تویوتا، مزدا، بی‌ام‌و، هیوندای، فولکس‌واگن و آکورا قرار دارند.
خودروتک خودروی الکتریکی هزینه قیمت 

  

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند.
نامه نیوز بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس با بیان اینکه لندن این روزها در حال بر باد دادن حیثیت خود با پیروی کردن از آمریکا و اتهام زنی به جمهوری اسلامی است گفت: مردم ایران حواسشان به موضع‌گیری‌های لندن است.
نامه نیوز مصطفی کواکبیان فدراسیون فوتبال تولد 

  

سیستم جدید امتیازدهی رانندگان توسط شرکت تاکسی اینترنتی معروفپیش از این اوبر در حال اجرای رویه مشابهی برای رانندگان حاضر در ناوگان خود بوده است. اسنادی که در سال 2015 به بیرون درز کردند حکایت از آن دارند که حساب رانندگان حائز امتیازی کمتر از 4.6 (از حداکثر 5 امتیاز ممکن)، مسدود می شود.
خودروتک تاکسی خودرو نوآوری 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) به تشریح آخرین اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت.
نامه نیوز سازمان انرژی اتمی شورای عالی امنیت ملی اورانیوم 

  

پیشنهاد تحقیق و تفحص از خودروسازان با پیشنهاد وزیر صنعتوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ ملاحظه و محدودیتی برای تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت لزوم ندارم.
خودروتک ایران خودرو مجلس شورای اسلامی خودرو 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران 6 تیر از سقف 300 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مثلث سازمان انرژی اتمی انرژی ایران 

  

دلار 4200 تومانی با تصمیم سران قوا حذف می‌شود؟اقتصادنیوز: نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: حذف ارز 4200 تومانی در جلسه پنج شنبه ستاد اقتصادی سران قوا با توجه به دو سناریوی مطرح شده تعیین تکلیف می‌شود.
اقتصادنیوز پتروشیمی ارز ارز دولتی 

  

سران سه قوه آخر هفته درباره قیمت ارز تصمیم گیری می کنندیک مقام مسئول با بیان اینکه در جلسه پنجشنبه هفته جاری سران قوا ادامه روند تخصیص دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود، گفت: سران سه قوه قرار است پنج شنبه این هفته در این رابطه تصمیم بگیرند.
مثلث سران سه قوه قیمت ارز قیمت 

  

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: در مقابل ایران به شدت شکست خورده ایمایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری علیه ایران به شدت شکست خورده ایم.
مثلث مجلس نمایندگان آمریکا ایالات متحده آمریکا ایران 

  اخبار داغ
  

ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و آشنایی با نگرش‌های ترافیکی جهاناقتصادنیوز؛ در نهمین جلسه کمیته فرابخشی مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی دو موضوع ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل‌ونقل زمینی و آشنایی با نگرش‌های نوین ترافیکی جهان با حضور مدیران، صاحب‌نظران حمل‌ونقل کشور و کارشناسان مرتبط در محل فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک ایران پرداخته شد.
اقتصادنیوز سرمایه مجلس شورای اسلامی پژوهش 

  

کشف 6 شمش طلا و 50 قطعه عتیقه به ارزش 50 میلیاردفرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 6 شمش طلای یک کیلویی در قشم خبر داد.
تسنیم استان هرمزگان قشم مراجع 

  

سپاه پاسداران ایران کمک بزرگی به مبارزه با داعش کرده استرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
مثلث سپاه پاسداران ایران داعش