اعتماد   |  فرهنگی  |  

رفیق بود نه مدیر!

منیژه حکمت در یادداشتی نوشت: اصلا دلم نمی‌خواهد علی مرادخانی را مدیر خطاب کنم برای اینکه او بیشتر رفیق و دوست بود تا مدیر. دلسوز و مددکار بود تا رییس.

رفیق بود نه مدیر!

اعتمادآنلاین| منیژه حکمت در یادداشتی نوشت: علی مرادخانی را از سال‌های خیلی دور می‌شناسم، همان زمانی که پگاه، ترانه و گلشیفته در هنرستان موسیقی درس می‌خواندند.

 

به گزارش روزنامه اعتماد، خاطرم هست از همان موقع هر وقت مشکلی یا ناراحتی برای هر کسی از ما پیش می‌آمد تنها منبع برای رفع مشکل علی مرادخانی بود.

 

در تمام آن سال‌ها می‌دیدم که در یک فضای بسته چه تلاش‌ها و ایستادگی‌هایی می‌کرد تا موسیقی در کشور رواج پیدا کند، کلاس موسیقی دایر شود، موسیقی پاپ رواج پیدا کند، آقای شجریان و دیگر اساتید به جایگاه خودشان برسند و.... در حیطه سینما هم هر کسی از ایشان کمک می‌خواست دریغ نمی‌کرد و پاسخگو بود.

 

او به معنای خاص کلمه مدیر بود، چیزی شبیه به سیف‌الله داد. به معنای واقعی در خدمت هنر و هنرمند بودن را با مدیریت او می‌توانستیم ببینیم. در فضای بسته و پر از تناقض‌های عجیب و غریب آن زمان از کسانی که در این حیطه کار می‌کردند حمایت لازم می‌کرد و آنها را تنها نمی‌گذاشت، برخلاف بعضی‌ها او از مسوولیتی که برعهده‌اش بود شانه خالی نمی‌کرد، بسیار قابل احترام بود و همین محترم بودن باعث ماندگاری او می‌شد.

 

اصلا دلم نمی‌خواهد او را مدیر خطاب کنم برای اینکه او بیشتر رفیق و دوست بود تا مدیر. دلسوز و مددکار بود تا رییس. متاسفانه مدیران ما در سال‌های اخیر ثابت کردند آن وجه انسانی و دغدغه ایشان را ندارند.

 

او «سیف‌الله داد»ی بود که از دست دادیم. از دست دادن مرادخانی خیلی غمگینم کرد و بسیار ناراحتم. ولی بگویم من مسوول از دست دادن این مدیر لایق را اهمال وظایف ستاد کرونا و وزارت بهداشت و خودخواهی آنها می‌دانم. چرا باید از تمام کشورها عقب افتاده‌تر باشیم و برنامه مدونی برای تزریق واکسن به هموطنان نداشته باشیم؟ چرا نباید الان مرادخانی زنده باشد؟ کسی که سنگ صبور همه هنرمندان بود و به درد دل‌های ما گوش می‌کرد.

 

حداقل زمانی که افسرده می‌شدیم و صدای ما به جایی نمی‌رسید او صدای ما را می‌شنید و به ما گوش می‌کرد و مرهمی بر زخم‌های ما بود همیشه هم در جواب ناراحتی‌های ما می‌گفت: درست می‌شود، درست می‌شود.

 

او رفت و هیچ چیزی هم درست نشد ولی جایش خالی می‌ماند. رفیق نازنینی که کرونا از ما گرفت و به نظر من باید ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت پاسخگو باشند، چراکه در مرگ مرادخانی و دیگر فوت‌شدگان مقصر و مسوول هستند.

 

علی مرادخانی روزنامه وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی/ از سیاسی کردن این مسائل خودداری کنیدسلامت نیوز: در جلسه ستاد ملی کرونا نیز تصمیم مورد نظر با نظر اجماع اعضای جلسه (که با حضور نمایندگان همه دستگاه ها از جمله دادستان محترم کل کشور به نمایندگی از رئیس محترم قوه قضائیه، تشکیل شد) مورد تصویب قرار گرفت و ابلاغ گردید. بنابراین ادعای تصمیم گیری شخصی رئیس جمهور یا هر مرجع یا نهاد دیگری در این خصوص بیانی نادرست و سیاسی وبه دور از انصاف می باشد...
سلامت‌نیوز انتخابات ریاست جمهوری سلامت رئیس جمهور 

  

اولین محموله میلیونی واکسن ایرانی کرونا در راهشانه ساز درباره ایجاد وقفه در واکسیناسیون سالمندان گفت: محموله جدید چند میلیونی در راه است. منتها همانطور که از ابتدا اعلام کرده بودیم، بحث مان استفاده از ظرفیت های تولید داخل است. ان شاءلله در طول این هفته اولین‌ محموله میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت.
اقتصادنیوز واکسیناسیون سالمندان تولید 

  

ناکامی بزرگان سبزپوش بورس در بالا کشیدن شاخصامروز بسیاری از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بازار افزایش قیمت داشتند که موجب رشد شاخص در 90 دقیقه پایانی معاملات شدند اما نتوانستند شاخص را سبزپوش کنند.
اقتصادنیوز شاخص افزایش قیمت قیمت 

  

خودرویی‌ها صدرنشینِ بورسِ یکشنبهدر معاملات امروز سهام شرکت ایران خودرو بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 105 میلیارد تومان بود.
اقتصادنیوز سهام ایران خودرو خودرو 

  

جریمه ی رئیس جمهور برزیل برای نقض قوانین کروناییجائر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، به دلیل حضور میان طرفداران خود بدون ماسک، 110 دلار جریمه نقدی شد.
۵۵ آنلاین رئیس جمهور برزیل ویروس 

  

آخرین آمار کشته شدگان کرونا امروز 23 خرداد / تعداد قربانیان بالا رفتفوت 187 هموطن دیگر بر اثر کرونا در شبانه روز گذشته
نامه نیوز سکه و طلا قیمت دلار 

  

اولین محموله میلیونی واکسن ایرانی کرونا؛ هفته جاریسلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو درباره ایجاد وقفه در واکسیناسیون سالمندان گفت: محموله جدید چند میلیونی واکسن در راه است. اما همانطور که از ابتدا اعلام کرده بودیم، بحث مان استفاده از ظرفیت های تولید داخل است. ان شاءلله در طول این هفته اولین محموله میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت...
سلامت‌نیوز سلامت رئیس جمهور ویزا 

  

چند سوال سخت و چند پاسخ ساده درباره کروناسلامت نیوز:مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در صفحه اینستاگرام خود به چند پرسش کلیدی در مورد کرونا پاسخ داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، شیوع ویروس کرونا و گونه های مختلف آن طی دو سال گذشته افراد بسیاری را درگیر کرده و جان بسیاری از مردم جهان و هموطنان را گرفته است...
سلامت‌نیوز ورزش ویروس تولید 

  

آنچه باید در مورد عوارض واکسیناسیون کرونا بدانیدسلامت نیوز: با وجود این که روزانه میلیون ها نفر در سراسر دنیا واکسینه می شوند، همچنان سوالات زیادی در مورد عوارض جانبی پس از واکسیناسیون ذهن افراد را آزار می دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، عوارض جانبی موقتی از جمله سردرد، خستگی و تب از علائم فعالیت سیستم ایمنی بدن است و یک پاسخ طبیعی به واکسن ها محسوب می شوند...
سلامت‌نیوز درمان واکسیناسیون سلامت 

  

آیا واکسن کرونا باعث مرگ می شود/حد مجاز فاصله دو تزریق به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ناجی، به سئوالات افرادی که نسبت به تزریق واکسن کووید 19 دچار تردید هستند، پاسخ داد. آیا واکسن کرونا می تواند DNA راتغییر دهد خیر. هیچکدام ازواکسن ها نمی توانند DNA را تغییر دهند و واکسن هیچ مکانیسمی برای تغییر در ژنومی انسان ندارد و نخواهد داشت. این موضوع با اطمینان ثابت شده است. آیا سنجش آنتی بادی ها بعد از تزریق واکسن توصیه می شود سنجش سطح آنتی…
مهر مرگ ایران واردات 

  

یک نوع جدید از ویروس کرونا در خفاش‌ها کشف شد!درمیان افزایش تلاش‌ها برای کشف منشاء ویروس کرونا، محققان چینی اعلام کردند که یک نوع جدید از این ویروس را در خفاش‌ها کشف کرده‌اند.
برنا ویروس 

  

مرگ 187 ایرانی دیگر بر اثر کرونا/ شناسایی 8 هزار و 195 بیمار دیگرمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 187 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 82 هزار و 98 نفر رسید.
برنا 

  

یک میلیون دوز واکسن کرونا تا آخر هفته وارد ایران می شود به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر صادق تبریزی اظهار داشت: موجودی واکسن برخی استان‌ها صفر شده و واکسن‌های موجود برای دوز دوم تزریق می‌شوند و ما تزریق دوز اول را تا زمان رسیدن محموله واکسن متوقف کرده‌ایم. وی گفت: تا آخر خرداد 1400 واکسن ایرانی مجوز مصرف داوطلبانه می‌گیرد و پس از دریافت مجوز بر اساس اولویت بندی‌ها و در قالب‌های گروه‌های سنی تزریق شروع می‌شود.
مهر ایران