رویکرد راهبردی به حوزه هنری کیش

فعالان حوزه هنر جزیره کیش باید در رویکردهای راهبردی حوزه فرهنگی و هنری، طراحی و برنامه ریزی حضوری فعال و نقش آفرین داشته باشند.

رویکرد راهبردی به حوزه هنری کیش

مهدی کشاورز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شامگاه پنجشنبه در نشستی صمیمانه با فعالان حوزه فرهنگ و هنر جزیره با تاکید بر این که رویکرد فرهنگی، رویکرد اقتصادی نیست، گفت: نمی توان بر آثار هنری قیمت گذاری کرد ولی هنر برای خود یک اقتصادی هم دارد و باید به این موضوع نیز توجه کرد.

کشاورز با اشاره بر اهمیت حضور فعالانه هنرمندان در کارهای فرهنگی و هنری جزیره کیش، گفت: سازمان منطقه آزاد کیش پشتیبانی طرح های فرهنگی و هنری را بر عهده دارد و اجرای آن نیز باید توسط هنرمندان انجام شود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: نظارت بر فعالیت های فرهنگی و هنری به معنای پایش و رعایت حد و حدود در چارچوب نظام است که با همدلی و همراهی سازمان و بخش خصوصی بر این مدل پایبند هستیم.

مهدی کشاورز با بیان این که مشکلات و چالش های این قشر در مدت زمان کوتاهی به وجود نیامده و برای حل آنها نیازمند زمان هستیم، اظهار داشت: چالش ها و دغدغه های موجود با تعامل ایجاد شده میان سازمان و هنرمندان قابل حل است و برای رفع آنها تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، خاطر نشان کرد: هنرمندان الگوی جامعه هستند و باید با هنر خود صدایی که در جامعه طنین انداز می شود امید آفرینی باشد.

مهدی کشاورز با اشاره به این که انتشار اخبار مثبت و نقد منصفانه موجب رشد جامعه می شود، بیان داشت: به جای انتشار اخبار منفی "کیش لرزان، کیش لرزید" که مرکز آن بندر چارک بود چرا ابعاد مثبت آن را نبینیم که با وجود بیش از 160 زمین لرزه، خوشبختانه ریزشی در کیش نداشتیم و این یکی از اخبار مثبت است.

کشاورز در رابطه با حل مشکلات مطرح شده از سوی هنرمندان و فعالان فرهنگی کیش، گفت: برای حل مشکلات موجود که ریشه در سال های گذشته دارد باید برنامه ریزی کرد و بیش از 80 در صد موضوعات مطرح شده در این جلسه قابل حل است.

وی با بیان این که هنر تراز ایران اسلامی و غذای روح مردم در دستان شما هنرمندان است، افزود: ایجاد خانه هنرمندان در حال پیگیری است و اقداماتی همچون به روز رسانی بانک اطلاعات  هنرمندان نیز در دستور کار قرار می گیرد.

مهدی کشاورز گفت: برخی از موضوعات در مدت زمان کوتاه قابل حل شدن نیست ولی برای تک تک موضوعات برنامه ریزی می شود.

کشاورز دریا و ساحل را یکی از ویژگی های مهم کیش عنوان کرد، و افزود: طرح ساماندهی سواحل را در دستور کار قرار دادیم و شرایطی را مهیا خواهیم کرد که به جز تفریحات دریایی افراد در کنار آرامش دریا با دید بصری آب به مطالعه کتاب و با نواختن تار و سه تار و یا خطاطی از سواحل کیش لذت ببرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، تاکید کرد: فرهنگ شجاعت را باید در جامعه تقویت کنیم  و با آسیب شناسی درست گام های موثری در این زمینه برداریم.

همچنین این نشست ها تا حل مشکلات موجود ادامه خواهد داشت.

در این نشست یاسر شاه پیری سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به گلایه برخی از هنرمندان مبنی بر حذف جشنواره ها یاد آور شد: هیچ جشنواره ای حذف نشده بلکه به دنبال ارتقاء کیفی و تغییر روش در اجرای آنها هستیم.

یاسر شاه پیری افزود: همچنین در برگزاری رویدادها، استفاده از توان هنرمندان بومی مهمترین اولویت این سازمان است.

استفاده از توان هنرمندان جزیره، جلوگیری از بوروکراسی اداری برای حمایت از هنرمندان، پیگیری برگزاری جشنواره ها، استفاده از ایده های اهالی هنر در رویدادها و پیگیری ارتقاء جشنواره های جزیره در سطح ملی و بین المللی،  تشکیل کارگروه فرهنگی برای برگزاری رویدادهای مختلف، ایجاد سالن نمایش تئاتر، ایجاد خانه هنرمندان، ارتباط موثر سازمان با هنرمندان کیش، حل مشکلات برون سپاری کارهای فرهنگی و هنری، تعیین بودجه جهت برگزاری برنامه های کنسرت توسط هنرمندان کیش، احیای بنگاه اقتصادی فرهنگی، حفظ میراث فرهنگی کیش، احیای بازار فرانس، ایجاد مکانی در بندرگاه صیادی برای جذب گردشگری، نگاه تخصصی در راستای ارتقا کیفیت خدمات هنری، برقراری عدالت در تقسیم کارهای فرهنگی، ایجاد فضایی برای تئاتر عروسکی، مستقل شدن فعالیت های فرهنگی و‌ هنری، ایجاد فضایی برای عرضه محصولات تولیدی، حمایت سازمان جهت برگزاری کارگاه های آموزشی توسط هنرمندان کیش، تشکیل انجمن موسیقی، نویسندگان و شعرا، تشکیل شورای نخبگان فرهنگی، توانمند سازی حوزه فرهنگ و هنر کیش، استفاده از ظرفیت هنرمندان کیش، حل مشکلات تاخیر در پرداخت حق الزحمه کارهای فرهنگی، تعریف تقویم هنری، برگزاری کارگاه های منسجم در حوزه صنایع دستی از جمله خواسته های هنرمندان حاضر در این جلسه بود.

گفتنی است نشست صمیمانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با فعالان حوزه فرهنگ و هنر با حضور رضا شجیع مشاور و سرپرست حوزه ریاست مدیرعامل و محمد نیکجو سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان شامگاه پنجشنبه 13 مرداد در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

حوزه جزیره کیش هنرمندان   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش قیمت سکه در بازار | انواع سکه چند شد؟هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) امروز به 14 میلیون و 601 هزار تومان رسید.
نامه نیوز قیمت خودرو بهار 

  

بورس کالا راه نجات صنعت خودرو است/ غزل خداحافظی با خریداران قلابی خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
ایلنا بورس کالا صنعت خودرو 

  

بزرگ ترین رشد تابستانی شاخص بورس/دومین ورود پول در مرداداقتصادنیوز: در معاملات امروز 22 مرداد بورس تهران، شاخص‌ کل بازار سهام رشد کرد و شاهد تزریق پول حقیقی به بورس بودیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران پول 

  

3315 ابتلا و 55 فوتی؛ آخرین آمار روزانه کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 22 مرداد 1401 / پایان موج هفتم کرونا در راه است؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
نامه نیوز خودرو وزارت بهداشت پول 

  

آمار امروز کرونا 22 مرداد | 3315 ابتلا و 55 فوتیبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 

  

جهش شاخص بورس /4 گروه ریالی سبزپوش شدنداقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص قیمت سهام 

  

آخرین آمار کرونا در کشور(22مرداد)بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

همراه داشتن کارت واکسن کرونا برای زائرین اربعین الزامی استفرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: زائران علاوه بر همراه داشتن گذرنامه برای خروج از مرز به عتبات عالیات باید حتما 2 دُز واکسن کرونا تزریق کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند.
برنا اربعین گذرنامه 

  

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانالاقتصادنیوز: در بازار معاملات امروز بازار سهام، شاخص بورس در اولین دقایق معاملات از نیمه کانال بالاتر آمد و رکورد بیشترین رشد در 2 ماه اخیر را به ثبت رساند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه 

  

قیمت دلار سقوط کرد | هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی | قیمت دلار امروز 22 مرداد چند؟ طی روزهای اخیر و همزمان با اعلام برخی اخبار سیاسی و گمانه‌زنی‌ها از نتایج مذاکرات، بازار ارز وارد مدار کاهشی شده و قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان قرار گرفته است. فعالان بازار جو موجود در بازار ارز را مثبت اعلام کرده و معتقدند قیمت ارز احتمالاً همین روال را طی خواهد کرد و در کانال‌های پایین‌تری قرار می گیرد. دبیرکل کانون صرافان: اگر مدیریت بازار براساس عرضه و تقاضا و بدون…
نامه نیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

پیام آمریکایی به قیمت دلار /قیمت طلا پایین آمدبه نظر می رسد سیگنال های ضد و نقیض برجامی بازار ارز تهران را تحت تاثیر قرار داده است ، قیمت طلا هم در مقایسه با دیروز پایین آمد .
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز