ایلنا   |  ورزشی  |  

ترائوره:نامی نو بهتر از مهرام بازی می کند

بازیکن سنگالی تیم پالایش نفت آبادان گفت:قبل از اینکه به ایران بیایم متاسفانه اطلاعاتی درباره بازی در لیگ ایران نداشتم و نمی دانستم در این کشور لیگ برتر بسکتبال بانوان برگزار می شود.

ترائوره:نامی نو بهتر از مهرام بازی می کند

بازیکن سنگالی تیم پالایش نفت آبادان گفت:قبل از اینکه به ایران بیایم متاسفانه اطلاعاتی درباره بازی در لیگ ایران نداشتم و نمی دانستم در این کشور لیگ برتر بسکتبال بانوان برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، این روزها لیگ برتر بانوان بسکتبال در مرحله پلی آف قرار دارد و تیم های شاخص حسابی روی بازیکنان خارجی خودحساب باز کرده اند. یکی از این بازیکنان «آیا ترائوره» بازیکن سنگالی پالایش نفت آبادان است. این بازیکن 37 ساله که سابقه بازی در لیگ های فرانسه، اسپانیا، هلند و پرتغال را داشته، درباره انتخاب لیگ بسکتبال ایران به ایلنا اظهار داشت: قبل از اینکه به ایران بیایم متاسفانه اطلاعاتی درباره بازی در لیگ ایران نداشتم  و نمی دانستم در این کشور لیگ برتر بسکتبال بانوان برگزار می شود. 

او در خصوص سطح لیگ بسکتبال بانوان ایران گفت: 8 تا از بهترین تیم ها در پلی آف حضور دارند و با هم رقابت می کنند. البته من خیلی وقت نیست که به ایران آمده ام و شناخت خیلی زیاد نیست. با این همه فکر می کنم سطح لیگ های آسیایی از اروپا خیلی پایین تر است ولی سطح چین نسبت به بقیه لیگ های آسیایی بهتر است.

وی در پاسخ به اینکه کدام یکی از دو بازی اخیر میان نامی نو یا مهرام سخت تر بوده، عنوان کرد: نامی نو خیلی تهاجمی تر از مهرام بود و در آن بازی محک سخت تری داشتیم. بیشتر حواس من روی تیم خودمان و همکاری تیمی است.

بازیکن پالایش نفت آبادان درباره تاثیر بازیکنان خارجی تصریح کرد: حضور بازیکنان خارجی در لیگ می تواند تجربه بین المللی را به آنها منتقل کنند و استرس آنها را پایین بیاورد. از این تجربه می شود دربازیهای ملی هم استفاده کرد.

او در پاسخ  به اینکه  از نظر فرهنگی ایران را چطور می بینید، گفت: مردم ایران خیلی صمیمی و دوستانه با یکدیگر برخورد می کنند و مهربان هستند. از آنجایی که مسلمان هستم فرهنگ مردم ایران به کشورمان خیلی نزدیک است و مشکلی ندارم.

آیا ترائوره درباره غذاهای ایرانی عنوان کرد:  در ایران غذاهای جدیدی را شناختم، غذاهایی خوشمزه دارید اما خوشمزه ترین غذایی که در ایران خوردم غذایی به نام پلو ماهی مجبوس است.

بازی نفت ایران   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

20 هزار سالمند و معلول علیه کرونا واکسینه می شوند به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در حاشیه برنامه آغاز واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا در آسایشگاه کهریزک، گفت: 20 هزار سالمند و معلول از روز جمعه هشتم اسفند 99، واکسن کرونا را دریافت می‌کنند. وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه تا پایان شهریور 1400 اکثر گروه‌های هدف واکسینه شوند، افزود: در اجرای این فرآیند علاوه بر همکاران ما در نظام سلامت و بخش‌های ICU و گروه‌های پرخطر در…
مهر سالمندان واکسیناسیون بیمارستان 

  

نوزاد آمریکایی به کرونای حیرت آور مبتلا شده استنوزاد آمریکایی مبتلا به نوع جدید کرونا که تعداد ذرات ویروسی موجود در بدنش در حدود 51418 برابر تعداد ذرات ویروسی سایر بیماران است، حیرت پزشکان را برانگیخت.
برنا نوزاد 

  

در شرق کشورتزریق 8780 دوز واکسن کرونا آغاز شدرییس اداره امور بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در محموله دوم واکسن کرونا هشت هزار و 780 دوز واکسن برای دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در قطب شرق کشور اختصاص یافته است که از امروز تزریق آن به کادر درمانی آغاز می‌شود.
۵۵ آنلاین درمان مشهد اورژانس 

  

20 هزار سالمند و معلول از فردا واکسن کرونا را دریافت می‌کنند/ تا پایان شهریور 1400، اکثر گروه‌های هدف واکسینه می‌شوند​وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز فاز دوم واکسیناسیون در کشور خبر داد و گفت: 20 هزار سالمند و معلول از فردا واکسن کرونا را دریافت می‌کنند؛ امیدواریم تا پایان شهریورماه 1400، اکثر گروه‌های هدف واکسینه شوند.
ایلنا سالمندان آموزش آموزش پزشکی 

  

آیا کرونا باعث ریزش مو می‌شود؟یک مطالعه پزشکی تایید کرده است که یک چهارم افراد آلوده به ویروس کرونا طی 6 ماه پس از ابتلا دچار ریزش مو می‌شوند و در این بین، زنان بیشتر از مردان در معرض این عارضه قرار می‌گیرند.
برنا مو ویروس ماه 

  

توجه به علائم پایدار کرونا، اولویت کشورها باشدمدیر اروپایی سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه اعلام کرد، بیمارانی که نشانه‌های پس از ابتلا به کووید – 19 یا علائم طولانی مدت آن را تجربه می‌کنند، باید مورد توجه قرار بگیرند و درک تبعات مستمر این بیماری باید اولویت مقام‌های بهداشتی کشورها باشد.
۵۵ آنلاین ماه 

  

سرنوشت بورس در هفته آینده چه می شود؟با پایان معاملات این هفته، شاخص حتی نتوانست حتی یک روز رنگ سبز به خود بگیرد. انتظارات برای هفته دوم اسفند چیست؟
گسترش شاخص رنگ پول 

  

بیشترین ابتلا کرونا به کدام گروهها اختصاص داردسیاهپوستان و لاتین تبارها بیش از سایرین به کرونا مبتلا می شوند.
اقتصادنیوز 

  

دولت توجه ویژه‌ای به استان اصفهان دارد/ قدردانی از حمایت علما از برنامه‌های مدیریت استان برای مهار کرونا/ تاکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در جهت افزایش تولیدرئیس دفتر رئیس جمهور از استان اصفهان به عنوان یکی از استانهای مهم و تاثیرگذار کشور نام برد و گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به استان اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری و صنعتی کشور دارد.
برنا دولت استان اصفهان اصفهان