چراغ سبز بازار سرمایه برای سهامداران؛ ارزش معاملات خرد رکورد زد

در روزی که ارزش معاملات خرد بورس رکورد نیمه دوم سال را شکست، شاخص کل بورس 21 هزار واحد رشد کرد تا بورس هفتمین روز پیاپی صعودی را پشت سر بگذارد.

چراغ سبز بازار سرمایه برای سهامداران؛ ارزش معاملات خرد رکورد زد

رویداد24 در معاملات شنبه اول آذر، شاخص کل بورس باز هم رشد کرد و از نیمه کانال 1.3 میلیونی هم عبور کرد.

در شروع معاملات امروز، از حجم صفوف خرید نسبت به پیش گشایش کاسته شد اما همچنان ارزش صف‌های خرید بیشتر از ارزش صف‌های فروش بود. در دقایق ابتدایی معاملات، ارزش صف‌های خرید 3 هزار و 557 میلیارد تومان بود که 22 درصد نمادهای بازار را شامل می‌شد. در سوی دیگر، 12 درصد نمادهای بازار صف فروش داشتند که ارزشی معادل 833 میلیارد تومان داشت. شپنا، فملی و شستا بیشترین صف خرید را داشتند و بیشترین ارزش صف‌های فروش به نمادهای وملی، خکمک و ثغرب اختصاص داشت.

در 5 دقیقه ابتدایی، شاخص کل بورس تهران 25 هزار واحد رشد داشت و به یک میلیون و 370 هزار واحد رسید. شاخص بورس تا ساعت 9 و 15 دقیقه روندی صعودی داشت و پس از لمس رقم یک میلیون و 374 هزار واحد، روندی نزولی پیدا کرد. در ادامه معاملات، نوسانات بازار کاهش یافت و در نهایت در سطح یک میلیون و 366 هزار واحد قرار گرفت.

رشد 21 هزار واحدی

در پایان معاملات ‌شنبه بازار سهام، 238 نماد رشد قیمت و 226 نماد کاهش قیمت داشتند و شاخص کل بورس تهران با رشد 21 هزار واحدی در رقم یک میلیون و 366 هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد 2 هزار و 303 واحدی، رقم 383 هزار و 578 واحد را ثبت کرد.

اما شاخص کل فرابورس با افت اندک 5.6 واحدی به 16 هزار و 641 واحد رسید.

نماد‌های فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)، شستا (سرمایه گذاری تامین اجتماعی)، کگل (صنعتی و معدنی گل‌گهر)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، وامید (گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید)، وتجارت (بانک تجارت) و کچاد (صنعتی و معدنی چادرملو) نمادهای سبزرنگ بازار روز شنبه بودند که بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص داشتند.

رشد چشم‌گیر ارزش معاملات خرد بورس

در معاملات روز شنبه، معاملات کل بازار سهام با رشد 3.6 درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ارزشی معادل 23 هزار و 854 میلیارد تومان داشت. ارزش معاملات خرد بورس نیز با رشد چشم‌گیر 88 درصدی 21 هزار و 850 میلیارد تومان بود که بیشترین رقم از ابتدای پائیز تاکنون است.

خروج پول‌های حقیقی در دقیقه 90

بورس تهران در روز شنبه در حالی که تا ساعت 11 خالص پول‌های حقیقی ورودی به بورس مثبت بود، در پایان معاملات امروز، خالص پول حقیقی خروجی 269 میلیارد تومان شد.

امروز در سمت تقاضا، 87 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 13 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 88 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 12 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

مازاد عرضه در بورس

در ابتدای معاملات روز شنبه باز هم میزان تقاضای بازار رشد داشت. اما در 90 دقیقه پایانی معاملات، ارزش صف‌های خرید کاهش یافت و به رقم هزار و 104 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهارشنبه 67 درصد کاهش یافته است.ارزش صف‌های فروش بازار نیز نسبت به روز معاملاتی قبل 47 درصد افزایش یافت و هزار و 440 میلیارد تومان ارزش داشت.

صدرنشینان جدول معاملات بورس

در معاملات روز شنبه، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بالاترین ارزش معاملات روز را داشت که ارزش معاملات آن 2 هزار و 475 میلیارد تومان بود.

پس از شستا، سهام شرکت ایران خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت. سایپا دیگر خودروساز بزرگ کشور رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، وتجارت (بانک تجارت) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید: گمانه‌زنی خوش،‌ بورس تا پایان هفته مثبت می‌ماند؟

بیشترین حجم معاملات بازار به سایپا (با نماد معاملاتی خساپا) اختصاص داشت که تعداد 3 میلیارد و 768 میلیون و 781 هزار و 4 سهم این شرکت معامله شد. پس از سایپا، دیگر شرکت خودروساز، ایران خودرو بیشترین حجم معاملات را داشت. پس از خودروسازان، دو نماد بانکی وتجارت (بانک تجارت) و وبصادر (بانک صادرات) بیشترین حجم معاملات بازار را داشتند. رتبه‌ پنجم بالاترین حجم معاملات نیز به شستا اختصاص داشت.

سرمایه ایران خودرو بانک صادرات   اخبار برگزیده
  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

گفت‌وگوی سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزایسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و رایزنی کرد .
ایلنا سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرزای 

  

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، سند راهبردی بین ایران و افغانستان را یکی از اسناد خیلی مهم در روابط دو کشور عنوان و تاکید کرد: گفت‌وگوها میان تهران و کابل درباره سند راهبردی در ابعاد مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است.
نامه نیوز وزارت خارجه واشنگتن جمهوری اسلامی ایران 

  

«طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به تصویب رسیدطرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بررسی و تصویب و گزارش آن برای رسیدگی به صحن علنی پارلمان ارسال شده تا در دستورکار پارلمان قرار گیرد.
۵۵ آنلاین رایانه 

  

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورسشاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص ایران خودرو 

  

این افراد وام یک میلیونی و بسته معیشتی 100 تومانی دریافت می کنندحامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات مشمولان بسته معیشتی 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی، اظهار کرد: مشمولان بسته معیشتی دولت که شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح هستند.
مستقل‌آنلاین وام بودجه دولت 

  

خبر خوب معاون وزیر بهداشت برای بیماران کرونایی + جزئیاتقاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از بیمارستان بهشتی کاشان از بستری بیماران به صورت خانوادگی در این بیمارستان ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:
مستقل‌آنلاین بیمارستان کاشان وام 

  

امروز مرز مقاومت قیمت پراید سرانجام شکستقیمت پراید پس نزدیک به دو ماه و نیم بار دیگر به زیر 100 میلیون تومان بازگشت.
خودروتک قیمت ماه خودرو 

  

خدا را شکر عادل رفت!«خدا را شکر عادل رفت و فوتبال ایران عمق پیدا کرد. خدا را شکر دیگر کسی به کسی بدوبیراه نمی‌گوید. خدا را شکر همه دارند حرمت هم را نگه می‌دارند!»
مملکت‌آنلاین ایران شکر روزنامه 

  

ریزش عجیب و غریب قیمت خودرو / روند کاهشی ادامه داردروند کاهش قیمت خودرو در چند هفته اخیر به گونه ای شده است که اکنون می توان با قاطعیت گفت در یک موج ریزش قیمت خودرو قرار گرفته ایم. موج ریزشی که به نظر می رسد فعلا قصد فروکش کردن ندارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تولید 

  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  اخبار داغ
  

900 نفر در کردستان بر اثر ابتلا به کرونا تاکنون جان باختند به گزارش خبرگزاری مهر، فرزین رضاعی عصر امروز در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته تا کنون 213 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شده‌اند و در حال حاضر 580 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند. وی افزود: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا که در بیمارستان‌ها بستری هستند در سنندج با 362 نفر است و متأسفانه هم اکنون 103 نفر بیمار مبتلا به کرونا نیز در…
مهر فرزین بیمارستان ویروس 

  

هزینه درمان ویروس کرونا را در جدول زیر مشاهده کنید.
صراط جدول درمان هزینه 

  

کرونا | قرنطینه 6 میلیارد پوندبه پایتخت انگلیس خسارت زدنشریه استاندارد انگلیس روز پنجشنبه در گزارشی عنوان کرد که دومین دور قرنطینه سراسری در این کشور دست کم 6 میلیارد پوند به اقتصاد لندن ضربه زده است.
۵۵ آنلاین پایتخت انگلیس استاندارد 

  

تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار مسکن / یک پارادوکس عجیب در بازار مسکنیک کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به این سوال که آیا اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند قیمت مسکن را تعدیل کند و بر روی آن تاثیرگذار باشد، ادامه داد در این رابطه باید دو موضوع را از هم تفکیک کرد، در وهله اول نفس دریافت مالیات از بخش مسکن بسیار قدم خوبی است
رویداد۲۴ قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

چین بحران کرونا را چگونه مهار کرد؟حامد وفایی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در سایت الف نوشت: چند روز پیش در خیابان مکالمه دو کاسبی که برای حفظ پروتکل های بهداشتی با ماسک بیرون از مغازه خود ایستاده بودند توجه ام را به خود جلب کرد. یکی به دیگری می گفت ویدئویی را دیده که چینی ها بدون ماسک در معابر … نوشته چین بحران کرونا را چگونه مهار کرد؟ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز چین مدیریت بحران ایران 

  

حرف هایی که در مورد کرونا ممنوع استاگر طی 10 ماهی که از ورود کرونا به کشور می‌گذرد به کرونا مبتلا نشده باشید، حتما در اطرافیان خود مبتلایان این بیماری را دیده‌اید؛ بیماری سختی که علاوه بر تمام عوارض جسمانی می‌تواند برای روح و روان فرد هم آسیب‌زا باشد و با ترسی که نسبت به بیماری وجود دارد، سبب شود تا اطرافیان بیمار هم از این بُعد بیماری غافل شوند.
شما‌نیوز شبکه های مجازی درمان خانواده 

  

روسیه زمان آغاز واکسیناسیون کرونا را اعلام کرد + جزئیاتسخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: واکسیناسیون کرونا در روسیه تا پایان سال جاری میلادی آغاز می شود.
مستقل‌آنلاین روسیه واکسیناسیون سامسونگ 

  

ویروسی خطرناک تر از کرونا / بیماری مارسا چیست و چه علائمی دارد؟«مارسا» نوعی باکتری است که در برابر آنتی‌بیوتیک‌های مورد استفاده برای درمان عفونت‌ها، مقاومت دارد.
مستقل‌آنلاین باکتری سامسونگ وام 

  

ساخت واکسن کرونای مشترک با سایر کشورهامعاون کل وزیر بهداشت گفت: اقدامات اولیه تولید واکسن کرونا با چند کشور انجام شده که در صورت نهایی شد
خبرفوری وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی تولید 

  

صادرات کشور در پی شیوع کرونا به نصف رسیدمشاور رییس سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: شیوع ویروس کرونا و تحریم‌ها در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال صادرات کشور را 50 درصد کاهش داد.
۵۵ آنلاین کاهش صادرات مدرسه مشاور 

  

توزیع تست رپید در شهرستان ها/داروها به عنوان داروی قطعی کرونا نیستندمعاون کل وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی گفت: تاکنون هیچ داروی قطعی کرونا در جهان کشف نشده است و داروهای شیمیایی، گیاهی و سنتی معرفی شده، بیشتر جنبه کمکی دارند.
برنا درمان