ایرنا   |  فرهنگی  |  

روز ملی هنرهای نمایشی؛ ارزیابی عملکرد یکسال تئاتر

تهران- ایرنا- پژوهشگر تئاتر با اشاره به اهمیت بررسی وضعیت تئاتر در سال گذشته گفت: روز ملی هنرهای نمایشی باید روزی برای ارزیابی عملکرد یکسال تئاتر باشد.

روز ملی هنرهای نمایشی؛ ارزیابی عملکرد یکسال تئاتر

یدالله وفاداری به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هر روزی که به مناسبتی نام‌گذاری می‌شود روز جمع بندی عملکرد آن است اظهار داشت: اینکه در یکسال گذشته چه کارهایی باید انجام می‌گرفت یا اکنون در چه جایگاهی قرار گرفتیم و قصد پیمودن چه مسیری را داریم از فلسفه روزی است که به آن نام گذاری شده است.وی افزود: در روز ملی هنرهای نمایشی هم این جمع بندی باید انجام شود تا مشکلات را پیدا کنیم و علت آنها را دریابیم.این استاد دانشگاه با بیان اینکه مقایسه شرایط موجود و مطلوب یکی از راه های ارزیابی مناسب است تاکید کرد: روز ملی هنرهای نمایشی که همزمان با روز جهانی تئاتر گرامی داشته می شود، زمان خوبی برای مسئولان تئاتر است تا بدانند این عرصه در چه وضعیتی قرار دارد.وی با بیان اینکه اگر دریابیم که مشکلات از قوانین است یا مجریان می‌توانیم از منشا آن را حل کنیم تصریح کرد: تشکیل اتاق فکر یک راهکار درست برای اصلاح امور در تئاتر است.کارشناس تئاتر کودک افزود: اعضای این اتاق فکر باید با دو مشخصه تعهد و تخصص انتخاب شوند و اگر هر یک از این مولفه ها در فرد نباشد حضورش در این فضا مناسب نیست.وی با تاکید بر تولی گری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این اتاق فکر اظهار داشت: مسئول اصلی تئاتر این نهاد است که می‌تواند با جمع کردن افراد دلسوز نمایش با تعهد و تخصص در کنار هم اقدامی برای رفع موانع این عرصه کند.وفاداری افزود: در این اتاق فکر افراد منتخب با انگیزه باشند و اتفاقات یک سال را ارزیابی، مسیر آینده را پیش‌بینی و موانع را رفع کنند. این پژوهشگر تئاتر خاطرنشان کرد: تجلیل از پیشکسوتان، برگزاری جشن، اجرای نمایش و ایجاد فضای مفرح در روز جهانی تئاتر خوب است اما نباید با منحرف شدن از مسیر، اصل فلسفه این روز فراموش شود و بی‌اهمیت از کنار نقاط قوت و ضعف حوزه هنرهای نمایشی گذر کنیم.به گزارش ایرنا، انیستیتو بین‌المللی تئاتر (International Theatre Institute) یا همان ITI از سال 1961 روز 27 مارس را به عنوان روز جهانی تئاتر تعیین کرد. پیام سالانه این روز نیز هر سال توسط یکی از صاحب نظران و هنرمندان عرصه تئاتر نوشته می‌شود. همچنین با موافقت مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، در جلسه 783 شورای عالی فرهنگی در سال 1395، هفتم فروردین به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی نام گرفت و این رویداد در تقویم ملی کشور ثبت شد و این روز با اجرای جشنی تحت عنوان «نوروزِ نمایش» گرامی داشته می شود، همچنین هر ساله پیام این روز را یکی از بزرگان تئاتر ایران می نویسد. فراهنگ ** 7561 **9157

نوروز تئاتر تهران   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا 4 ایرانی به مدال طلا رسیدند و ایران مقتدرانه بر سکوی نخست قاره کهن ایستاد.
ورزش۳ ایران آسیا کشتی آزاد 

  

رشد 1300درصدی ارزش پرونده های پارسال سازمان حمایت برای تخلفتهران- ایرنا- رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: پارسال ارزش پرونده های تشکیل شده برای متخلفان یک هزار و 300 درصد و گشت های مشترک 32 درصد افزایش داشت که با همکاری و همراهی تعزیرات حکومتی میسر شد.
ایرنا تهران ایرنا بودجه 

  

صدور پروانه مقاوم سازی خانه های ارزشمند دنبال می شودتهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با بیان اینکه تاکنون چیزی با عنوان پروانه مقاوم سازی خانه های ارزشمند نداشته ایم گفت: صدور این نوع پروانه و تشویقات برای مقاوم سازی بناهای تاریخی با ارائه لایحه ای به شورای شهر دنبال می شود.
ایرنا شهرسازی برج میلاد میراث فرهنگی 

  

رئیس اتحادیه: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از رستوان ها منطقی نیستشیراز-ایرنا- رئیس اتحادیه رستوران ها و سفره خانه های سنتی شیراز گفت: موضوع دریافت مالیات بر ارزش افزوده از رستوران ها منطقی نیست و همین امر سبب بروز بسیاری از مشکلات برای این واحدهای صنفی شده است.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده شیراز 

  

ارز دانشجویی تا پایان اردیبهشت تعیین تکلیف می‌شودرئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ارز دانشجویی 6 ماه اول سال تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تعیین تکلیف می‌شود، منتظر بخشنامه جدید بانک مرکزی هستیم.
برنا ارز ماه بانک مرکزی 

  

گردشگری پایدار شهری بخش ارزشمندی از صنعت گردشگری استدبیر ستاد گردشگری شهرداری کرمان تصریح کرد: عدم توجه به بُعد پایداری گردشگری، می‌تواند این صنعت را دچار انحرافات جدی کند.
برنا گردشگری صنعت میراث فرهنگی 

  

معاون سازمان میراث فرهنگی:هر گردشگر معادل ارزش 30 بشکه نفت ارزآوری داردتبریز- ایرنا- معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه اقتصاد گردشگری مقابل اقتصاد نفت قابل دفاع است، گفت: سفر یک گردشگر به کشور معادل درآمد فروش 30 بشکه نفت است.
ایرنا میراث فرهنگی گردشگری نفت 

  

«ذخیره خوارزمشاهی» اولین اثر داروسازی به زبان فارسی در انتظار چینی‌شدنسیدحسین عابدینی در خلال سی‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در زمینه طب سنتی کتاب‌های زیادی داریم که می‌توانیم به دنیای شرق عرضه کنیم مهم‌ترین آن «ذخیره خوارزمشاهی» است این اثر اولین منبع علمی فارسی بعد از «قانون» ابن‌سینا است.
ایبنا زبان فارسی ابن سینا حوزه 

  

ماشین آلات تزریق پلاستیک، از اشتغال زایی تا ارز آوریصنعت تزریق پلاستیک همواره در صدر موفق ترین صنایع کشور در بخش اقتصاد داخلی و خارجی و همچنین اشتغال زایی به شمار می آید.
ایلنا ظروف پلاستیکی پلاستیک بازی