گسترش   |  ورزشی  |  

جمشیدیان : استقلال بی رقیب است

بازیکن پیشین تیم‌ فوتبال استقلال معتقد است که این تیم برای قهرمانی در لیگ برتر رقیبی جدی نداشته و تنها یکی دو قدم با قهرمانی فاصله دارد.

جمشیدیان : استقلال بی رقیب است

احمد جمشیدیان، درباره مسابقات هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: با توجه به تساوی خارج از خانه پرسپولیس اتفاقات هفته گذشته به سود استقلال رقم خورد. جدول یک عنوان قهرمانی دارد و 2 تیمی که سقوط می‌کند، بنابراین برنده این هفته استقلال بود و بازنده هم شهر خودرو، چون بقیه تیم‌هایی که برای سقوط نکردن تلاش می‌کنند در این هفته امتیاز گرفتند.

به طور کل هفته جذابی را شاهد نبودیم و بازی‌ها پرگل و با شگفتی‌ نبود. برخی از تیم‌ها فقط می‌خواهند این 4 هفته را تمام کنند تا این لیگ فرسوده تمام شود. در هفته‌های باقی مانده دو تیم برای قهرمانی و 3 تیم برای سقوط نکردن تلاش می‌کنند و با توجه به اینکه سهمیه لیگ قهرمانان وجود نخواهد داشت، سایر تیم‌ها با هدف خاصی لیگ را دنبال نمی‌کنند.

بازیکن پیشین استقلال درباره پیروزی دشوار این تیم مقابل شهر خودرو عنوان کرد: استقلال در 6 هفته پایانی لیگ 3 بازی خارج از خانه مقابل سپاهان، فولاد و مس داشته و 2 بازی داخل خانه‌اش نیز مقابل تیم‌های انتهای جدول است که برای بقا می‌جنگند. حساسیت‌های بازی مقابل شهر خودرو دوجانبه بود و جنگ قهرمانی و سقوط نکردن در آن جریان داشت. طبیعتاً تیمی که می‌خواهد قهرمان شود و میزبان هم هست باید شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشد ولی شهر خودرو بازی خوبی به نمایش گذاشت و استقلال را برای برد به دردسر انداخت. به هر ترتیب استقلال به چیزی که می‌خواست دست پیدا کرد.

وی درباره حفظ رکورد شکست ناپذیری‌ آبی‌پوشان در لیگ برتر عنوان کرد: استقلال روند ثابتی در لیگ داشته و بازی‌های پرگلی نیز نداشته است. در این فصل نتیجه‌گرا بوده و مزد این تلاشش را هم تا اینجای کار گرفته است. به هرحال این تیم 26 هفته حتی در بازی‌هایی که مستحق تساوی هم نبوده، شکست نخورده و حالا می‌تواند با این رکورد به استقبال قهرمانی برود اما فکر می‌کنم این رکورد در کنار قهرمانی دیگر اهمیت زیادی نداشته باشد. استقلال در آستانه قهرمانی است و دیگر به این رکورد خیلی فکر نمی‌کند. شواهد نشان می‌دهد که رقیبی جدی برای استقلال وجود ندارد. پرسپولیس پر نوسان بوده و سپاهان نیز ایده‌آل نتیجه نگرفته است. استقلال فقط یکی دو قدم با قهرمانی فاصله دارد.

جمشیدیان که سابقه سال‌ها بازی در سپاهان را در کارنامه دارد درباره کاهش اختلاف این تیم با پرسپولیس در رده دوم، یادآور شد: قطعا محرم نویدکیا تلاشش را می‌کند تا لیگ را با رده دوم تمام کند، مخصوصاً بازی فردا با پرسپولیس که برای کسب رتبه دوم حکم فینال را دارد. محرم حتما کارنامه‌ برای‌ خودش مهم است و دوست دارد فصل را با رتبه دومی تمام کند. قرارداد او سه ساله است و فکر می‌کنم هدف‌گذاری برای قهرمانی در فصل سوم بوده و در دو فصل اول و دوم بیشتر بحث کسب سهمیه در میان است.

وی درباره اینکه آیا سپاهان باید با نویدکیا برای فصل بعد ادامه دهد، گفت: سپاهان در نیم فصل دوم شرایط تیمی بهتر پیدا کرده و این پیشرفت‌ها نشان می‌دهد که می‌توان با نویدکیا برای فصل آینده ادامه داد. انتخاب سرمربی برای فصل بعدی با نظر هیئت مدیره است ولی کسب رتبه دوم و سوم خیلی فرق نمی‌کند و سپاهان با محرم نویدکیا می‌تواند ادامه دهد.

هواداران هم این موضوع را درک کرده‌اند. در بازی استقلال با وجود اینکه تیم از آسیا حذف شده بود ولی باز هم هواداران پشت تیم و نویدکیا بودند. سپاهان امسال بهترین خط حمله لیگ را داشته و اگر برخی اشتباهات فردی در ساختار دفاعی نبود شاید الان ما داشتیم درباره قهرمانی سپاهان صحبت می‌کردیم. می‌توان برای فصل سوم نیز این فرصت را به محرم داد تا تیم را یک مرحله دیگر بالا ببرد و مدعی جدی برای قهرمانی باشد.

منبع: تسنیم

استقلال فوتبال خودرو   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

جدیدترین قیمت سکه اعلام شد ‌( 1خرداد )قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی 14میلیون و 400 هزار تومان است.
گسترش قیمت تهران بهار 

  

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه 1 خرداد 1401اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز گران شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار در صرافی ملی اعلام شد ( 1 خرداد )قیمت دلار در صرافی ملی امروز اعلام شد.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

سازوکار بورس، راه حل بهبود بازار خودرو استمصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در برنامه جهان آرا شبکه افق درباره بهبود وضعیت بازار خودرو گفت: یکی از ابزارهای بهبود شرایط بازار خودرو، عرضه در بورس کالاست.
شما‌نیوز بورس کالا بازار خودرو خودرو 

  

پیش بینی جذاب از قیمت سکه / امروز 1 خردادبه باور معامله گران در صورتی که امروز سرنوشت دلار نزولی شود سکه می تواند به زیر خط 14 میلیون و 200 هزار تومان برگردد.
گسترش قیمت دلار رنگ 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی؛ 1 خرداد 1401اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 25,704(بیست و پنج هزار و هفتصد و چهار تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

سقوط دسته جمعی قیمت خودرو در بازار ایرانپژو 206 تیپ 2 مدل 1399 از 290 میلیون تومان در چهارشنبه گذشته، دیروز به 286 میلیون تومان رسیده است و مدل 1400 این خودرو نیز در این مدت 5 میلیون تومان ارزان شده است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ایران 

  

افت شدید قیمت خودرو | الان وقت خرید است؟قیمت خودرو در بازار امروز اعلام شد.
۵۵ آنلاین قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

درمان کرونا شاید با آنتی بیوتیکبر اساس نتایج یک تحقیق جدید آنتی‌بیوتیک مقرون ‌به‌ صرفه‌ای که عفونت‌های تنفسی را درمان می‌کند، ممکن است بتواند بر کووید 19 نیز فائق آید.
مستقل‌آنلاین درمان آنتی بیوتیک رسانه 

  

تداوم عرضه خودرو در بورس کالا از الزامات تعادل بازار استعلی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که در کشور ما برخلاف دنیا به جای آنکه خودروسازان برای تولید بیشتر و بهتر رقابت کنند، این خریداران هستند که به دلیل شرایط نامساعد فعلی برای خرید، رقابت می کنند اما این معادله با عرضه مستمر خودرو در بورس کالا و واردات می تواند تغییر کرده و رقابت اصلی را به سمت تولید بیشتر و بهتر سوق دهد.
ایلنا خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

پیش بینی قیمت سکه اول خرداد 1401اقتصادنیوز : سکه در ابتدای روز شنبه واکنش شدیدی به پیش روی دلار داشت ولی به تدریجی کمی فاز هیجان از بازار سکه رفت واین فلز گران بها به سوی محدوده 14 میلیون و 300 هزار تومانی عقب نشست.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت خودرو امروز اول خرداد 1401/ ریزش5 میلیونی این خودرو پرطرفدارنوسان قیمت در بازار خودرو کشور ادامه دارد. کارشناسان معتقدند در تابستان شاهد یک موج نوسان قیمتی خواهیم بود.
فردا قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

پیش بینی قیمت سکه از مسیر طلا و دلاراقتصادنیوز: به باور معامله گران در صورتی که امروز سرنوشت دلار نزولی شود سکه می تواند به زیر خط 14 میلیون و 200 هزار تومان برگردد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بورس قرمز می شود؟/ پیش بینی بازار سهام در اولین روز خرداد 1401روز شنبه تمامی شاخص‌های بازار سهام نزول کردند. شاخص کل برای دومین روز متوالی افت کرد و دومین سطح مقاومت شکسته شده احیا شد.
اقتصادنیوز سهام شاخص