اما و اگرهای لغو سفر ظریف به اروپا

در شرایطی که پیش‌تر خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران به‌زودی سفری به اروپا خواهد داشت، اما سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به یکی از رسانه‌های ایران گفت که به‌دلیل مشکلات لجستیک ناشی از شیوع ویروس کووید-19 هنوز این سفر‌ها قطعی نشده و بعید است که در چند هفته آینده قطعی شود. همچنین روزنامه آلمانی «بیلد» نیز از لغو موقت این سفر اروپایی خبر داد.

اما و اگرهای لغو سفر ظریف به اروپا

در شرایطی که پیش‌تر خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران به‌زودی سفری به اروپا خواهد داشت، اما سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به یکی از رسانه‌های ایران گفت که به‌دلیل مشکلات لجستیک ناشی از شیوع ویروس کووید-19 هنوز این سفر‌ها قطعی نشده و بعید است که در چند هفته آینده قطعی شود. همچنین روزنامه آلمانی «بیلد» نیز از لغو موقت این سفر اروپایی خبر داد.

شبکه ان‌اچ‌کی ژاپن چهارشنبه هفته گذشته مدعی شده بود که وزیر امورخارجه ایران برنامه دارد سفری به اروپا داشته باشد و هم‌اکنون کشور‌هایی از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا مقصد سفر هستند. با نزدیک‌شدن به زمان ادعایی آمریکا، سعید خطیب‌زاده در پاسخ به سوال «اعتماد» درباره برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای مبنی بر سفر قریب‌الوقوع ظریف به چند کشور اروپایی گفت: «در چند هفته اخیر برنامه‌ریزی‌هایی برای سفر‌های آینده وزیرخارجه به برخی کشور‌های آفریقایی، آسیایی و اروپایی صورت گرفته بود، اما به‌دلیل مشکلات لجستیکی ناشی از شیوع ویروس کووید-19 هنوز این سفر‌ها قطعی نشده و بعید است که در چند هفته آینده قطعی شود. سخنگوی وزارت‌خارجه در ادامه افزود: به‌محض حل مسائل لجستیکی و انجام هماهنگی‌های ضروری مرتبط با پروتکل‌های کرونا، اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام خواهد شد.» این در حالی است که بامداد دوشنبه هفته پیش‌رو (31 شهریور– 21 سپتامبر) طبق ادعای آمریکا که البته مورد‌تایید 13 عضو دیگر شورای‌امنیت سازمان‌ملل نیست، شش قطعنامه لغو‌شده قبلی علیه ایران که با توافق برجام و قطعنامه 2231 لغو شده بود دوباره احیا می‌شوند و این در حالی است که همه کشور‌های طرف برجام از جمله سه کشور اروپایی استدلال آمریکا را قبول نکرده و بر خروج آمریکا از برجام و در نتیجه عدم امکان استفاده واشنگتن بر آنچه آمریکا آن را مکانیزم ماشه می‌نامد، تاکید کرده‌اند. به گزارش «تابناک»، از سوی دیگر اروپایی‌ها در هفته‌های اخیر، هرچند نصفه ‌و نیمه، اما حداقل دوبار با زورگویی آمریکا در شورای‌امنیت مخالفت کرده‌اند. هرچند اروپا از زمان خروج واشنگتن از برجام اقدام عملی قابل‌توجهی برای احیای منافع اقتصادی ایران نکرده و صرفا به لفاظی پرداخته‌اند، اما در حوزه سیاسی مخالفت‌شان را با تلاش‌های آمریکا ابراز کرده‌اند. سفر ظریف به اروپا و گفت‌وگو با این کشور‌ها می‌توانست به هماهنگی بیشتر بین تهران و برخی پایتخت‌های اروپایی بینجامد. سفری که فعلا لغو شده و حتی روزنامه آلمانی بیلد نیز لغو موقت آن را تایید کرده است.  این روزنامه آلمانی گزارش کرد که اولین توقف وزیرخارجه ایران در سفر اروپایی وی، کشور آلمان بود و در آنجا قصد دیدار با «هایکو ماس» وزیر امورخارجه آلمان را داشت. در عین حال قرار‌بود ظریف روز (دوشنبه) با وزیرخارجه فرانسه نیز دیدار داشته باشد. ایالات‌متحده آمریکا پس از شکست تحقیرآمیز در شورای‌امنیت برای جلب‌توجه کشورهای عضو این شورا برای حمایت از قطعنامه بازبینی‌شده واشنگتن برای تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان‌ملل علیه ایران، درحال دست و پا زدن برای استناد به مکانیزم ماشه برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های سازمان‌ملل علیه ایران است. آمریکا در شرایطی اصرار دارد که می‌تواند مکانیزم‌ماشه را فعال کند که بسیاری از کشورهای اروپایی و چین و روسیه که از اعضای برجام محسوب می‌شوند، تاکید کرده‌اند که فعال‌سازی این بند از برجام تنها برای اعضای توافق هسته‌ای ایران امکان‌پذیر است و آمریکا با توجه به خروج یک‌جانبه از برجام، حق استناد به این مکانیزم را ندارد.

 

روزنامه وزارت خارجه روسیه   اخبار برگزیده
  

در اولین مناظره انتخاباتی آمریکا بایدن خطاب به ترامپ گفت: کی «انشالله» مدارک مالیاتی ات را نشان می‌دهی؟
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

رئیس دفتر رئیس جمهوری، شایعات مطرح شده در برخی رسانه ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال کمک از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه باکو - ایروان را تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می‌شود.
رویداد۲۴ ایران جمهوری اسلامی ایران ارمنستان 

  

جزئیات فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

روحانی‌: پنجشنبه‌ ها جواب منتقدان را می ‌دهم + فیلمرئیس جمهور: می‌گویند نگاه این دولت به بیرون است.
گسترش رئیس جمهور دولت 

  

جنجال حضور نظامی‌ها درانتخابات 1400/ممنوعه‌های دولت 1400/بدو میلیون تومان حقوق یک ماه 40 میلیون ایرانی است!اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز چهارشنبه 9 مهر 1399 رابا مرور مطالب اصلی صفحه اول روزنامه‌ها آغاز می‌کنیم.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام کالاهای اساسی 

  

نظرسنجی سی‌ان‌ان درباره برنده اولین مناظره آمریکانظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان از مردم آمریکا در خصوص برنده اولین مناظره را مشاهده می‌کنید. قبل از مناظره: بایدن 56 درصد و ترامپ 43 درصد / بعد از مناظره: بایدن 60 درصد و ترامپ 28 درصد
۵۵ آنلاین سی ان ان ترامپ 

  

وعده کاهش قیمت خودروبدلیل تقاضای کاذب تنها 20 درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

آقای رئیس‌جمهور، مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند!نماینده مخالف وزیر پیشنهادی صمت دیروز در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟! وزیری پیشنهاد شده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور بهاره رهنما ترکیه 

  

آمریکا با ایران وارد مذاکره می‌شودچیزی به انتخابات 2020 ریاست‌جمهوری آمریکا نمانده است؛ انتخاباتی که بیش از هر دوره دیگری هم‌زمان بر سرنوشت مردم آمریکا و خاورمیانه تأثیرگذار است؛ دو کاندیدای رئیس‌جمهوری، ترامپ و بایدن، با دو رویکرد متفاوت.
مثلث اصلاح طلبان ایران ایران و چین 

  

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
نامه نیوز سیدابراهیم رئیسی اصولگرایان خودرو 

  

جزئیات کامل پرداخت یارانه 60 هزارتومانیکالابرگ معیشتی در مجلس تصویب شد و خانواده‌های ایرانی از این پس به ازای هر نفر 60 هزار تومان کمک خرید غذا دریافت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین یارانه بودجه دولت 

  

تنها راه تشخیص کرونا از آنفلوآنزاپزشکان آمریکایی معتقدند که تشخیص ویروس کرونا از آنفلوآنزا به دلیل شباهت زیاد علایم بدون انجام تست غیرممکن است.
مملکت‌آنلاین ویروس درمان پزشک 

  

فاطمه کروبی درباره حصر گفت: 10 سال است که آقای کروبی تحت شدیدترین محدودیت‌ها در حصر خانگی روزگار می‌گذرانند و در این مدت باتوجه به شرایط سنی که دارند، چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند...
رویداد۲۴ مهدی کروبی فاطمه کروبی جراحی 

  

مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟روزنامه الجریده کویت در گزارشی از مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان خبر داده و نوشته است که نمایندگان ترامپ هفته گذشته با یکی از بزرگان جریان اصولگرای ایران در کشور عمان گفتگو کرده‌اند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورسدرحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
۵۵ آنلاین شاخص پتروشیمی تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

آمار مبتلایان، جانباختگان و بهبودیافته‌های کرونا از آغاز شیوع تا امروزسیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در طول 24 ساعت گذشته، 183 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند، گفت: بر این اساس متاسفانه مجموع جان باختگان کرونا در کشور به 26 هزار و 169 نفر رسید. به گزارش ایسنا، دکتر لاری، گفت: از دیروز تا امروز( 9 مهر )1399 و بر اساس … نوشته آمار مبتلایان، جانباختگان و بهبودیافته‌های کرونا از آغاز شیوع تا امروز اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز وزارت بهداشت قزوین بیمارستان 

  

زالی: دیروز تلخ‌ترین روز کرونایی پایتخت بود / در دو روز گذشته عدد بستری‌های جدیدمان در تهران به عدد 1000 نزدیک شد که رکورد بوددکتر علیرضا زالی، رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با بیان افزایش تعداد بیماران بیان کرد: ما تقریبا 48 ساعت گذشته عدد بستری‌های جدیدمان در تهران به عدد 1000 نزدیک شد که تقریبا در نوع خود رکورد بود. دکتر زالی در این مورد اضافه کرد: متاسفانه دیروز یکی از تلخ‌ترین روز‌های کرونایی پایتخت بود...
رویداد۲۴ علیرضا زالی پایتخت تهران 

  

جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز چهارشنبه 9 مهرماه 99شاخص بورس امروز کار خود را با رشد 10 هزار واحدی آغاز کرد و به مرز کانال 1.5 میلیون واحد برگشت، اما ب
خبرفوری شاخص خودرو فولاد 

  

حتی اگر عراق هم زائر بپذیرد، ستاد مبارزه با کرونا اجازه اعزام نخواهد دادساعتی پیش عراق از پذیرش یک هزار و 500 زائر از هر کشور برای حضور در پیاده‌روی اربعین خبر داد که دبیر
خبرفوری عراق دولت پیاده روی 

  

دلیل ممنوعیت معاملات الگوریتمی دربازاربورس چه بود؟ربات‌هایی که دست به معاملات الگوریتمی می‌زنند، سهامدار بلندمدت نیستند و با تحلیل تکنیکال نقاط ورود و خروج به یک نماد را شناسایی می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود ربات‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت باشند و بعد از کسب سود مورد نظر سهام را بفروشند. در برخی موارد که معاملات الگوریتمی دست به نوسان‌گیری می‌زنند، ممکن است فعالیت آن‌ها مانع رشد بازار شود...
۵۵ آنلاین دستورالعمل روابط عمومی فناوری 

  

کرونا از رگ گردن به ما نزدیک تر است به گزارش خبرنگار مهر، نادر توکلی، در گفتگو با شبکه خبر، خواستار توجه شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و افزود: آنچه را می‌توانم به همشهریانم بگویم، این است که کرونا از رگ گردن به ما نزدیک تر است. وی با عنوان این مطلب که قرار نیست با هر علامتی به بیمارستان مراجعه کنیم، گفت: فقط در مواردی که فرد دچار سرفه‌های شدید، تنگی نفس و تب است، باید به بیمارستان مراجعه کند. توکلی با…
مهر مرگ درمان بیمارستان 

  

پکن: عرضه واکسن کرونا به کشور‌های در حال توسعه را در اولویت قرار می‌دهیمسخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اینکه کشورش در حال تسریع کار‌های پژوهشی روی واکسن کرونا است گفت: در صورت نهایی شدن واکسن کرونا، پکن با روش‌های گوناگون از جمله اهدای واکسن و کمک بلاعوض، عرضه آن به کشور‌های در حال توسعه را در اولویت قرار خواهد داد.
رویداد۲۴ پکن وزارت خارجه چین 

  

محدودیت های کرونایی باید در تهران اجرا شود/افزایش موارد بستری به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا زالی، شامگاه چهارشنبه در گفتگو با شبکه خبر، به ارائه تازه‌ترین وضعیت بیماری کرونا در استان تهران پرداخت. وی با اشاره به افزایش موارد بستری در شبانه روز گذشته در استان تهران، گفت: در 24 ساعت گذشته 870 مورد بستری در بخش‌های عادی داشتیم که به عدد 1000 نزدیک شده است. زالی افزود: این نکته را هم باید بگویم که از آغاز اپیدمی کرونا تا امروز، روز گذشته…
مهر تهران خبرنگار مرگ 

  

تأکید استاندار تهران بر اجرای دستورالعمل های کرونایی/ ارائه خدمت به مراجعین فاقد ماسک، تخلف اداری استاستاندار تهران با اشاره به لزوم اجرای دستورالعمل های کرونایی گفت: ارائه خدمت به مراجعین فاقد ماسک، تخلف اداری محسوب می شود.
ایلنا تهران استانداری تهران دستورالعمل 

  

متفکرآزاد به کرونا مبتلا شد به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح الله متفکرآزاد عضو هیات رئیسه و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شد. حال عمومی ایشان مساعد است و هم اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد./ پایان پیام
خانه‌ملت خبرنگار مجلس شورای اسلامی ویروس 

  

خبری جدید درباره افزایش سرمایه شرکت‌های بورسیسازمان بورس و اوراق بهادار در طی 6 ماهه ابتدای سال 99 مجوز انجام افزایش سرمایه 166 شرکت را صادر کرده است.
گسترش سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار قانون