اعتماد   |  ورزشی  |  

مماشات با کارمند اختلاسگر در فدراسیون

مدتی قبل کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص یک پرونده حکمی صادر کرده که هنوز این حکم ابلاغ نشده است.

مماشات با کارمند اختلاسگر در فدراسیون

اعتمادآنلاین| چند سال قبل یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال در بخش روابط بین الملل برای انجام ماموریتی جهت برگزاری یکسری کلاس ها با حضور مدرسین بلژیکی بودجه ای را از فدراسیون می گیرد و برای گرفتن مخارجی که شده، فاکتورهای مالی خود را در اختیار فدراسیون قرار می دهد. این شخص بعد از مدتی از بخش روابط بین الملل به کمیته جوانان منتقل می شود.

 

چندی قبل کارمند جایگزین در بخش روابط بین الملل که قصد انجام ماموریتی مشابه را داشته، فاکتورهای مالی خود را در اختیار فدراسیون قرار می دهد و بعد از چند سال متوجه این موضوع می شوند که در گذشته بابت انجام این ماموریت مبالغ بسیار بالاتری دریافت شده است. این درحالیست که پیش از این قیمت دلار و یورو پایین تر از قیمت در سال جاری بوده و این اختلاف قیمت باعث می شود تا به فاکتورهای قبلی ایراد گرفته شود.

 

در نهایت  با مشخص شدن این اختلاف حساب، در کمیته اخلاق برای این کارمند پرونده ای تشکیل می شود. کمیته اخلاق پس از بررسی و جزییات آن پی به اختلاس و تحصیل مال نامشروع می برد و حکم به محرومیت این کارمند از کلیه فعالیت ها می دهد اما در این حکم انعقاد قرارداد استخدامی بدون مانع اعلام می شود.

 

حکمی عجیب که باعث می شود این کارمند متخلف همچنان در فدراسیون مشغول به کار شود. با این حال با وجود این حکم، این خانم به این حکم در کمیته استیناف اعتراض می کند.

 

مسئولان کمیته استیناف بعد از بررسی حکم و جزییات پرونده طبق ماده 38 آیین نامه انضباطی که در آن محرومیت از کلیه فعالیت های فوتبالی شامل سیستم اداری هم می شود، اعلام می کند این کارمند از حضور در فدراسیون هم محروم است و نمی تواند به فعالیت هایش ادامه دهد. 

 

به واقع، وقتی فردی از فعالیت های فوتبالی محروم می شود، چطور ممکن است بتواند به کارش ادامه دهد و تنبیه شود؟ این کارمند مربی یا بازیکن فوتبال نبوده که از انجام این رشته محروم شود؛ بلکه محرومیت اداری عقوبت وی به شمار می رود. 

 

اما با وجود ابلاغ این حکم به دبیرکل فدراسیون، تا کنون چنین اتفاقی صورت نگرفته که شائبه هایی را نیز در پی داشته است. حتی در این باره، نشستی نیز برگزار شده تا روند اداری برخورد با این تخلف صورت گیرد که تا کنون به نتیجه ای نرسیده؛ اگرچه این حکم در اتوماسیون اداری فدراسیون به ثبت نرسیده است!

 

البته، شنیده می شود نامه ای توسط رئیس کمیته استیناف هم در این باره به دبیرکل ارسال شده و با استناد به ماده 112 آیین نامه، عنوان شده که ابلاغ حکم مانع از اجرای حکم یا توقف آن نیست. در واقع، عدم ابلاغ صورت گرفته مانع از اجرای حکم این تخلف نیست اما شائبه هایی را درباره عملکرد دبیرکل فعلی فدراسیون ایجاد کرده است. 

 

بعد از این نامه، دبیرکل فدراسیون در رفتاری خلاف عرف و نامتعارف، ابلاغ حکم را در اختیار کمیته اخلاق گذاشته که این کمیته هنوز این حکم را به کارمند متخلف ابلاغ نکرده است. این درحالیست که به طور قانونی ابلاغ حکم باید از سوی دبیرکل صورت گیرد و اینکه چرا وی اصرار به اجرایی نشدن آن دارد، جای سوال بزرگی است.

 

البته ابلاغ نشدن حکم استیناف فقط مربوط به این پرونده نیست. پرونده دیگری نیز از سوی کمیته استیناف مربوط به یکی از مربیان لیگ برتری در فصل گذشته هم دارای حکم قطعی است که دبیرکل فدراسیون از ابلاغ آن خودداری کرده و ابلاغ آن را به عهده کمیته انضباطی گذاشته است.

 

این مربی فصل گذشته به دلیل رفتارهای ناهنجار در جریان بازی به مدت 6 ماه محروم شده که سه ماه آن تعلیقی عنوان شده بود و پس از اعتراض وی به کمیته استیناف، این کمیته تشخیص داده که وی رفتار ناشایستی با داور و عوامل برگزار کننده بازی داشته و این حکم تعلیقی باید برداشته شود و در صورتی که پس از گذراندن نیمی از حکم این مربی دارای امتیاز بخشیدن شود، سه ماه آینده او می تواند تعلیقی شود. 

 

در مورد این پرونده هم نبی از ابلاغ حکم کمیته استیناف سرباز زده و آن را در اختیار کمیته انضباطی قرار داده است. اینکه چرا دبیرکل فدراسیون از احکامی که کمیته استیناف در مقابل فساد مالی یا تخلفات رفتاری صادر کرده، استقبال نمی کند و چنین رفتار غیرمتعارفی را به نمایش می گذارد، ابهامات زیادی را ایجاد کرده است. 

 

منبع: فارس

فوتبال بازی فدراسیون فوتبال   اخبار برگزیده
  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

گفت‌وگوی سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزایسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و رایزنی کرد .
ایلنا سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرزای 

  

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، سند راهبردی بین ایران و افغانستان را یکی از اسناد خیلی مهم در روابط دو کشور عنوان و تاکید کرد: گفت‌وگوها میان تهران و کابل درباره سند راهبردی در ابعاد مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است.
نامه نیوز وزارت خارجه واشنگتن جمهوری اسلامی ایران 

  

«طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به تصویب رسیدطرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بررسی و تصویب و گزارش آن برای رسیدگی به صحن علنی پارلمان ارسال شده تا در دستورکار پارلمان قرار گیرد.
۵۵ آنلاین رایانه 

  

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورسشاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص ایران خودرو 

  

این افراد وام یک میلیونی و بسته معیشتی 100 تومانی دریافت می کنندحامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات مشمولان بسته معیشتی 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی، اظهار کرد: مشمولان بسته معیشتی دولت که شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح هستند.
مستقل‌آنلاین وام بودجه دولت 

  

خبر خوب معاون وزیر بهداشت برای بیماران کرونایی + جزئیاتقاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از بیمارستان بهشتی کاشان از بستری بیماران به صورت خانوادگی در این بیمارستان ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:
مستقل‌آنلاین بیمارستان کاشان وام 

  

امروز مرز مقاومت قیمت پراید سرانجام شکستقیمت پراید پس نزدیک به دو ماه و نیم بار دیگر به زیر 100 میلیون تومان بازگشت.
خودروتک قیمت ماه خودرو 

  

خدا را شکر عادل رفت!«خدا را شکر عادل رفت و فوتبال ایران عمق پیدا کرد. خدا را شکر دیگر کسی به کسی بدوبیراه نمی‌گوید. خدا را شکر همه دارند حرمت هم را نگه می‌دارند!»
مملکت‌آنلاین ایران شکر روزنامه 

  

ریزش عجیب و غریب قیمت خودرو / روند کاهشی ادامه داردروند کاهش قیمت خودرو در چند هفته اخیر به گونه ای شده است که اکنون می توان با قاطعیت گفت در یک موج ریزش قیمت خودرو قرار گرفته ایم. موج ریزشی که به نظر می رسد فعلا قصد فروکش کردن ندارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تولید 

  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  اخبار داغ
  

ایران و روسیه در مورد واکسن کرونا همکاری می کنندسلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: ایران با طرف روسی در مورد واکسن کرونا همکاری می کند...
سلامت‌نیوز ایران ایران و روسیه وزارت بهداشت 

  

احزاب و انتخابات در دوران کروناحمیدرضا ترقی -عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی- درباره‌ی جلسات این حزب در دوران کرونا می‌گوید که «به صورت مجازی دائما برگزار می‌شود و گاهی هم به صورت حضوری با رعایت پورتکل‌های بهداشتی تشکیل می‌شود»؛ غلامعلی دهفان -عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه- نیز در اینباره می‌گوید که در دوران کرونا جلسات برقرار بوده است...
انصاف‌نیوز خانه احزاب انتخابات ریاست جمهوری حزب موتلفه اسلامی 

  

چند سوال و جواب کرونایی مهم درباره سفر به ترکیهبا توجه به سوالات بسیار زیاد در رابطه با مرز ترکیه و باز شدن آن، ما سعی کردیم تا تمام این سوالات را به همراه پاسخ آن در این صفحه قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید راحت تر به پاسخ آن دست پیدا کنید.
گسترش وزارت بهداشت فرودگاه ایران و ترکیه 

  

دانش اجتماعی برای وضعیت بحرانی کرونا هیچ دستورالعمل اجرایی ندارد به گزارش خبرنگار مهر، قسمت هفتم از فصل پانزدهم برنامه ‎زاویه، شب گذشته 5 آذرماه ساعت 23 با موضوع کرونا و سیاست‌گذاری اجتماعی سلامت از شبکه چهار سیما پخش شد. حبیب رحیم پور مجری و سردبیر زاویه در این مناظره زنده تلویزیونی میزبان ‎سیدمجید امامی استادیار فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) و ‎جبار رحمانی استادیار گروه علم و فناوری مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بود که…
مهر دانشگاه امام صادق دستورالعمل خبرنگار 

  

لباس های تاناکورا، عامل انتقال کروناعضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: لباس های تاناکورایی عامل بسیار مهمی برای انتقال ویروس کرونا و حتی
خبرفوری تاناکورا ویروس وزارت بهداشت 

  

چگونه چین توانست کرونا را کنترل کرد؟در شرایطی که کشورهای دیگر دنیا از جمله ایران با کرونا دست و پنجه نرم می کنند و آمار مبتلایان و همچنین جان باختگان هم روز به روز در حال افزایش است مروری بر چگونگی کنترل ویروس کرونا در چین به عنوان کشوری که نخستین بار این ویروس از آنجا شناسایی شد می تواند مفید باشد.
برنا چین ایران ویروس 

  

خبر خوب حریرچی در خصوص کرونا/ 69 شهرستان کشور از وضعیت قرمز خارج شده‌اندمعاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و اجرای طرح‌های مردم محور 69 شهرستان کشور از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت نارنجی و زرد تبدیل شده‌اند.
برنا درمان آموزش آموزش پزشکی 

  

استفاده از هتل‌ها، مهمانسراها و خوابگاه‌ها برای نگهداری بیماران کروناییرئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش بیماری و جداسازی مدیریت کرونا گفت: فاز اول کار ما استفاده از هتل‌ها، مهمانسرا و خوابگاه‌ها است، اما اگر آمار مبتلایان بیشتر بود می‌توانیم از ظرفیت‌های دیگر فاز 3 و 4 هم که سالن‌های ورزشی و تجهیزات دیگر است، استفاده کنیم.
ایلنا ورزش قوه قضاییه جوانان 

  

هشدار: کرونا در هوا و روی سطوح می‌ماندبعد از ماه‌ها درگیری مردم جهان با کرونا، موضوع زنده ماندن ویروس کرونا روی سطوح و علت آن همچنان با اختلاف نظر در میان دانشمندان دنبال می‌شود.
مملکت‌آنلاین ویروس ماه 

  

حدود 30 درصد مرگ‌ومیر در کشور بر اثر ابتلا به کرونا استمعاون وزیر بهداشت گفت: حدود 30 تا 35 درصد مرگ‌ومیر امروز در کشور بر اثر ابتلا به بیماری کرونا بوده
خبرفوری مرگ درمان استان قزوین