نگهداری این حیوانات ناز در خانه باعث ایجاد سرطان مغز می شود!

دانشمندان در آخرین مطالعات خود دریافتند در گربه‌ها انگل خطرناکی وجود دارد که در طولانی مدت منجر به سرطان مغز می‌شود.

نگهداری این حیوانات ناز در خانه باعث ایجاد سرطان مغز می شود!

 یک انگل رایج وجود دارد که از طریق گوشت خوک نپخته پخش می‌شود و گاهی اوقات گربه‌های ما ممکن است اثرات موذیانه‌ای در سلامتی نسبت به آنچه در گذشته تصور می‌شد، داشته باشند. تحقیقات جدید ارتباط بین عفونت با توکسوپلاسما گوندی و افزایش خطر سرطان مغز را نشان می‌دهد. در این مرحله دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که رابطه مستقیم علت و معلولی وجود دارد یا خیر و خطر کلی سرطان مغز هنوز بسیار کم است.

T. gondii به دلیل ترفند‌های تغییر دهنده ذهن در مورد جوندگان، یکی از میزبان‌های طبیعی آن‌ها شناخته شده است. در این حیوانات، انگل‌های یک سلول آن‌ها را در برابر خطر بی پروا می‌کند و در حیواناتی مانند گربه باعث می‌شود که ادرارش دیگر بو ندهد. انگل‌ها می‌توانند به میزبان اصلی گربه تبدیل شده و به بلوغ کامل برسند. سپس آن‌ها نسل جدیدی از تخم‌ها را تولید و ایجاد می‌کنند که توسط گربه به محیط وارد می‌شود و چرخه زندگی وحشتناک را از نو آغاز می‌کند. انسان از طریق تماس نزدیک با مدفوع گربه یا با خوردن گوشت (معمولا گوشت خوک) آلوده به کیست‌های T. gondii آلوده می‌شود.

انگل خاموشی که سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می‌دهد

عفونت حاد T. gondii در افراد می‌تواند برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند یا نوزادانی که در رحم به آن مبتلا شده‌اند، جدی باشد. اگرچه در اکثر افراد، عفونت حاد علائمی ایجاد نمی‌کند، اما ممکن است عده‌ای علائم خفیف و شبیه به آنفلوآنزا را برای چند هفته تجربه کنند.

از نظر تاریخی تصور می‌شد این علائم حاد میزان آسیب‌هایی است که T. gondii می‌تواند به ما وارد کند. اما اخیرا دانشمندان رابطه‌ای میان انگل و اثرات عصبی ظریف در افراد پیدا کرده‌اند؛ این واقعیت کمک می‌کند که کیست‌ها بتوانند به عنوان عفونت‌های مزمن برای دهه‌ها بی‌صدا در بدن از جمله مغز زنده بمانند.

T. gondii با افزایش خطر اسکیزوفرنی، کاهش شناخت و تغییرات رفتاری مانند خطر پذیری بیشتر و پرخاشگری مرتبط است. این مطالعه جدید که در مجله بین‌المللی سرطان منتشر شده، نشان می‌دهد که ممکن است لازم باشد انواع خاصی از سرطان مغز به لیست موجود اضافه شود.

محققان داده‌های پروژه‌های تحقیقاتی مربوط به ردیابی سلامت افراد را در طول زمان بررسی کردند، از جمله یک مطالعه طولانی مدت در مورد پیشگیری از سرطان که از سوی انجمن سرطان آمریکا انجام شده است. آن‌ها به طور خاص بر روی افرادی که بعدا مشخص شد گلیوما، رایج‌ترین شکل سرطان مغز را دارند، تمرکز کردند. به عنوان بخشی از معاینه اولیه، داوطلبان نمونه‌های خونی را که از نظر آنتی بادی برای میکروب‌های مختلف از جمله T. gondii آزمایش شده بود، ارائه دادند.

هنگامی که محققان افرادی را که به گلیوما مبتلا شده‌اند با افراد مشابه دیگر مقایسه کردند، دریافتند که گروه گلیوما شانس بیشتری برای داشتن آنتی بادی T. gondii دارد. به طور کلی وجود T. gondii با بیش از دو برابر افزایش خطر ابتلا به گلیوما همراه بود. در افرادی که بالاترین سطح یک نوع آنتی بادی خاص به T. gondii را دارند، خطر ابتلا به این بیماری بیش از سه برابر بیشتر بود. حدود 350 نفر مبتلا به گلیوم، از جمله افراد بالای 70 سال و کمتر از 40 سال، مورد مطالعه قرار گرفتند، خطرات مرتبط مشابه در هر دو گروه سنی مشاهده شد.

مطالعات دیگر ارتباط مشابهی بین T. gondii و سرطان مغز پیدا کرده‌اند. با این حال به گفته متخصصان، اولین آن‌ها شواهدی است که به عنوان تحقیقات آینده‌نگر شناخته می‌شود، این زمانی است که افراد قبل از ابتلا به بیماری مورد مطالعه قرار می‌گیرند. این مهم است، زیرا دانشمندان می‌توانند به وضوح بدانند که اتفاق A یعنی عفونت T. gondii قبل از اتفاق B یعنی سرطان مغز رخ می‌دهد. البته این به تنهایی نمی‌تواند اثبات کند که T. gondii به ایجاد سرطان مغز کمک می‌کند، اما این شواهد نشان می‌دهد که ارتباطی بین آن دو وجود دارد.

آنا کوگیل، محقق مرکز سرطان موفیت، در بیانیه‌ای که از سوی انجمن سرطان آمریکا منتشر شد، گفت یافته‌ها نشان می‌دهد افرادی که بیشتر در معرض انگل T. gondii قرار دارند بیشتر به گلیوما مبتلا می‌شوند، با این حال باید توجه داشت که خطر مطلق تشخیص گلیوما همچنان کم است و این یافته‌ها باید در یک گروه بزرگتر و متنوع‌تر از افراد تکرار شود.

آمار بالای ابتلا به سرطان در آمریکا

حدود 24000 مورد جدید سرطان مغز سالانه در آمریکا اتفاق می‌افتد که حدود 1 ٪ از کل سرطان‌ها را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که تصور می‌شود که 11 درصد آمریکایی‌های بالای شش سال T. gondii دارند که این آمار بالای 30 میلیون نفر است، این بدان معناست که حتی اگر این ارتباط واقعی باشد، احتمال ابتلا به سرطان مغز در نتیجه عفونت مزمن T. gondii در سطح فردی بسیار کم است. به همین ترتیب همه کسانی که به گلیوما مبتلا می‌شوند، به T. gondii مبتلا نخواهند شد و افراد مبتلا به T. gondii هستند که حتی اگر عفونت هرگز اتفاق نیفتاده باشد، به سرطان مغز مبتلا می‌شوند؛ خطر سرطان به همین ترتیب پیچیده است.

همچنان این آخرین تحقیق است که نشان می‌دهد عفونت‌های پنهان در بدن و مغز می‌توانند مدت‌ها پس از ورود آن‌ها بر سلامتی ما تأثیر بگذارند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

سرطان مغز میکروب   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

محمد بحرانی صداپیشه جناب‌خان کرونا گرفتمحمد بحرانی بازیگر و صداپیشه تلویزیون به ویروس کرونا مبتلا شد.
ایلنا پرویز پرستویی خندوانه تلویزیون 

  

محمد بحرانی کرونا گرفتمحمد بحرانی با ابتلا به بیماری کرونا در قرنطینه خانگی قرار گرفت.
برنا 

  

ممکن است تلفات کرونا برای ماه آینده به بیش از 500 هزار نفر برسد!رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی با پیش‌بینی اینکه وضعیت کرونا در کشورش بد‌تر خواهد شد، گفت تلفات ناشی از این ویروس تا ماه آینده ممکن است از 500 هزار نفر فراتر رود.
برنا ماه رئیس جمهور ویروس 

  

احتمال اپدیت شدن واکسن های کروناگاردین در گزارشی از نیاز احتمالی واکسن های کرونا به آپدیت شدن برای مقابله با برخی جهش های جدید خبر داد.
اقتصادنیوز 

  

رژیم غذایی مدیترانه ای و پارکینسون/ایمنی 8 ماهه در مقابل کرونا به گزارش خبرنگار مهر، مهم‌ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند: رژیم غذایی مدیترانه ای بیماری پارکینسون را به تأخیر می‌اندازد نتایج یک مطالعه جدید، ارتباط شدیدی بین پیروی از رژیم‌های غذایی MIND و رژیم غذایی مدیترانه ای و تأخیر در شروع بیماری پارکینسون را نشان می‌دهد. تأثیر تغییر ساعت وعده غذایی بر پیشگیری از ابتلاء به دیابت در یک…
مهر رژیم غذایی مدیترانه حوزه 

  

سرمربی سابق تیم ملی | حشمت مهاجرانی، بر اثر کرونا بستری شدپس از انتشار اخباری درباره ابتلای علی انصاریان و مهرداد میناوند دو پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، حالا از دبی امارات خبر می‌رسد که حشمت مهاجرانی، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که دو افتخار بزرگ اولین صعود به جام جهانی 1978 آرژانتین و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا با هدایت او برای تیم ملی ایران به دست آمد، به ویروس کرونا مبتلا شده است.
۵۵ آنلاین تیم ملی فوتبال ایران حشمت مهاجرانی باشگاه پرسپولیس 

  

نگرانی مرکل از افزایش شیوع کرونایی انگلیسیصدر اعظم آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین به مسئله بحران کرونا پرداخت و بار دیگر خواستار اقدامات مشترک برای مهار این بحران در اروپا شد.
اقتصادنیوز آلمان 

  

تا کنون 6 مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شدمعاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: تا کنون 6 مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.
۵۵ آنلاین بیمارستان استان قزوین درمان 

  

علی انصاریان کرونایی گرفت + عکسپیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس که به کرونا به مبتلا شده است با وخامت حالش در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.
گسترش عکس فوتبال پرسپولیس 

  

وضعیت میناوند بعد از دو روز درگیری با کرونامتخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.
خودروتک دورهمی ویروس طوفان 

  

واکسن ایرانی کرونا تا خرداد1400 توزیع می شودمحرز گفت:واکسن ایرانی کرونا تا خرداد 1400 بین مردم توزیع و همچنین باید رایگان به دست مردم برسد.
شما‌نیوز ویروس رایگان 

  

گوهر خیراندیش، کرونا و یک نامه دردناک برای همسر فقیدشگوهر خیراندیش بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.
برنا گوهر خیراندیش تلویزیون ویروس