گسترش   |  اقتصادی  |  

واکنش طلایی بازار به استارت بایدن

با روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و سکه، خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه در بازار تهران سیر نزولی داشت.

واکنش طلایی بازار به استارت بایدن

در آخرین روزهای هفته قیمت سکه طرح جدید در بازار تهران به 10 میلیون و 329 هزار تومان رسید، قیمت نیم سکه 5 میلیون و 550، قیمت ربع سکه 3 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه یک گرمی نیز2 میلیون و 150 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز در بازار تهران 9 میلیون و 857 هزار تومان خرید و فروش شد.

همچنین نرخ دلار در بازار روز چهارشنبه اول بهمن ماه امسال با روند کاهشی که داشت به رقم 21 هزار و 950 تومان و یورو نیز به قیمت 26 هزار و 350 تومان رسید.

در روزهای گذشته با کاهش قیمت ارز و قیمت سکه، بازار مصنوعات طلا در تهران مشتریان کمتری داشت و بازار باز هم شاهد داد و ستد اندک طلا از اوایل هفته بود.

کارشناسان اقتصادی معتقدند که با اتمام پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ و شروع بکار جوبایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری امریکا که روز چهارشنبه اول بهمن ماه امسال در کاخ سفید کلید خورد، قیمت طلا و ارز در ایران روز شنبه چهارم بهمن ماه خودی نشان خواهد داد.

نایب رئیس اتحادیه طلا: تحولات بازار طلا با آمدن «جو بایدن»

در این شرایط اقتصادی «محمد کشتی آرای»، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در خصوص وضعیت معاملات طلا در هفته گذشته و هفته آینده گفت: معاملات مصنوعات طلا در هفته جاری با شیب ملایمی به طرف پایین بود و مشتریان اندکی در بازار برای خرید مصنوعات طلا اقدام کردند.

وی تصریح کرد: کاهش روزانه قیمت ارز و طلا در بازارهای جهانی، دادوستد طلا را در بازار تهران کمتر کرد و بازار داخلی تحت تاثیر قیمت ارز و طلا با رکود مواجه شده است.

کشتی آرای اظهارکرد: روز گذشته که قیمت دلار 21 هزار و 200 تومان بود، ظهر به 22 هزار تومان افزایش یافت و این اتفاق بر افزایش قیمت سکه و طلا در بازار تاثیرگذار بود به طوری که قیمت سکه بالای 10 میلیون تومان رسید.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران اظهارکرد: این مسئله به ایجاد هیجان در بازار کمک کرد و سکه امامی که تا ظهر دیروز 280 هزار تومان حباب قیمت داشت، ظهر روز سه شنبه گذشته به حدود 700 هزار تومان افزایش یافت.

کشتی آرای گفت: به نظر می‌رسد با توجه به اظهارات جوبایدن به خصوص در زمینه سیاست خارجی در روز تحلیف، باید منتظر وضعیت بازار طلا و ارز در روز شنبه آینده باشیم.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تاکید کرد: آینده قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز به وضعیت تغییر قدرت در امریکا بستگی دارد.

کاهش تمایل خریداران برای خرید طلا

همزمان با کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی یک کارشناس اقتصادی در حوزه و طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: تحت تاثیر تحولات امریکا در روزهای پایانی هفته جاری قیمت هر اونس طلای جهانی به 1854 دلار رسید.

«امیر طالبیان» بیان کرد: با کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی، قیمت طلا در بازار ایران کاهش یافت و سکه در روزهای پایانی هفته به کانال 9 میلیون تومان وارد شد و به نظر می‌رسد روند نزولی قیمت طلا همچنان با شیب اندکی ادامه یابد و تمایل خریداران برای خرید طلا نیز در بازار داخلی همچنان روند نزولی خواهد بود.

نظر کارشناسان در باره قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه گذشته بازار جهانی تحت تاثیر انتظارات برای اقدامات محرک مالی گسترده دولت جدید امریکا برای تقویت اقتصاد آسیب زده از کرونا، اندکی افزایش یافت.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار طلا در شرکت سی ام سی مارکتس، عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در معاملات روز جاری دلار امریکا بوده است.

این استراتژیست ارشد بازار طلا معتقد است که با وجود بهبود اخیر دلار، احتمال ضعیف شدن بیشترآن وجود دارد واین موضوع ازقیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد.

جانت یلن، گزینه پیشنهادی جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا برای وزارت خزانه داری روز سه شنبه در جلسه تایید وی از قانونگذاران خواست در زمینه هزینه کمکی کرونایی حرکت بزرگی انجام دهند و خاطرنشان کرد مزایای این هزینه‌ها به بار بدهی سنگین تر دولت می‌ارزد.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، با توجه به رویکرد جانت یلن و موضع بایدن در خصوص اقدامات محرک مالی، طلا به انتظارات تورمی بالاتر واکنش نشان می‌دهد.

با این حال رشد قیمت طلا در کوتاه مدت به دلیل بازده بالاتر و رشد دلار محدود خواهد بود. وی خاطرنشان کرد اونس طلا همچنان ظرفیت صعود به 2000 دلار را احتمالا تااواسط سه ماهه دوم که نقدینگی زیادی دربازار ایجاد می‌شود، دارد.

 تحلیلگران به کیتکونیوز گفتند: طلا در پایان هفته در نتیجه ریزش بازارهای سهام که باعث وحشت بازارهای فلزات در معاملات روز جمعه داشت، فشار کاهشی شدیدی را تجربه کرد. بعلاوه رشد شاخص دلار امریکا اوضاع را برای طلا در کوتاه مدت دشوارتر کرد.

آدام بوتون، رئیس استراتژیست فارکس لایو اظهار کرد: بازار در حال وفق یافتن با پیامدهای تدابیر محرک مالی، نگرانیهای تورمی و بهبود ارزش دلار امریکاست. مدتی طول خواهد کشید تا روند صعودی طلا دوباره آغاز شود.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار کرد: با نزولی شدن بازارهای سهام، سرمایه‌گذاران به وحشت افتاده و دست به فروش زده‌اند. اگر روند رشد شاخص دلار و بازده اوراق خزانه ادامه پیدا کند، اونس طلا ممکن است به پایین 1800 دلار سقوط کرده و تا سطح 1795 دلار عقب نشینی کند.

 در یک نظر سنجی بازار طلا برای آینده 16 نفر شرکت کردند که از میان آنها 37.5 درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کرده و 37.5 درصد نظر خنثی داشتند و تنها 25 درصد به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند

در نظر سنجی کیتکونیوز از کارشناسان بازار، 16 نفر شرکت کردند که از میان آنها 37.5 درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کرده و 37.5 درصد نظر خنثی داشتند و تنها 25 درصد به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند.

اکثریت سرمایه‌گذاران خرد که در نظرسنجی کیتکونیوز شرکت کردند، صعود قیمت طلا به سطح بالاتر را پیش‌بینی کردند. از 1701 نفری که در نظرسنجی سرمایه‌گذاران رای داند، 54.4 درصد افزایش قیمت و 23.7 درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند و 21.9 درصد نظری نداشتند.

در معاملات انجام شده بهای هر اونس طلا برای تحویل در اواخر فوریه ( اواخر بهمن ماه) 21 دلار و 50 سنت معادل 1.2 درصد کاهش یافت و در 1829 دلار و 90 سنت بسته شد و برای کل هفته 0.3 درصد کاهش ثبت کرد.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز گفت: طلا تحت تاثیر دلار قویتر و عوامل فنی ضعیف تر نزولی شده و با متوقف شدن روند صعودی نیمه اول هفته، به پایین میانگین قیمت 200 روزه رسیده است.

اگر اونس طلا به پایین 1800 دلار سقوط کند، ممکن است حمایت در نزدیکی 1765 دلار را امتحان کند و اگر این سطح حمایتی شکسته شود، محدوده قیمت 1690 تا 1700 دلار مورد توجه قرار می‌گیرد.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز معتقد است که اگر هفته جاری سطح 1825 دلار طبل شکسته شود، بازار به سطح 1800 دلار و سپس در 1775 دلار متمرکز می‌شود.

وی در ادامه افزود: با این حال اگرچه نزول طلا به پایین سطح 1800 دلار در معاملات هفته جاری بعید است اما برای طلا سازنده خواهد بود. چشم‌انداز اقتصادی کوتاه مدت همچنان نگران‌کننده به نظر می‌رسد و باعث می‌شود سرمایه‌گذاران به دنبال نقدینگی باشند. بازار آسیب پذیر است اما من انتظار دارم طلا سطح 1825 دلار را حفظ کند. زمانی که بایدن قدرت را تحویل بگیرد و تزریق پول آغاز شود، نسبت به بازارهای فلزات ارزشمند بسیار خوش بین هستم.

با این حال بسیاری از کسانی که درباره روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشتند، انتظار دارند طلا قیمت

 

منبع: بازار

بازار طلا و ارز بازار تهران بانک   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

بازیگرانی که واکسن کرونا زدندبا آغاز واکسیناسیون در جهان، برخی بازیگران مشهور چون آرنولد شوارتزنگر و جین فوندا هم واکسن زده‌اند.
اقتصادنیوز واکسیناسیون 

  

علت سقوط بورس چه بود؟شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود 2.7 درصد افت داشت.
گسترش شاخص تهران ایران خودرو 

  

شهرهای قرمز کرونایی خوزستان به 11 شهر افزایش یافت/ دورهمی های خانوادگی مهمترین دلیل تشدید کرونا در خوزستانفرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان گفت: با قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرهای خرمشهر و رامهرمز، شهرهای قرمز کرونایی خوزستان به 11 شهر رسید.
برنا استان خوزستان خرمشهر دورهمی 

  

از عرش به فرش عرضه اولیه های بورسی!روزگاری نه چندان دور، عرضه اولیه های بازار سرمایه، به عنوان جذاب ترین و شیرین ترین بخش این بازار حسا
خبرفوری فرش سرمایه کار 

  

قم هم آلوده به کرونای انگلیسی شدرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از شناسایی دو مورد ویروس انگلیسی درقم خبرداد و با این شرایط قم هم به کرونای انگلیسی آلوده شد.
اقتصادنیوز قم استان قم ویروس 

  

میزان احتمال مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا پس از تزریق واکسن به گزارش خبرگزاری مهر، پیام طبرسی عضو ستاد علمی مبارزه با کرونا در برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران با اشاره به اظهارات نمکی وزیر بهداشت درباره واردات واکسن کرونا به کشور اظهار داشت: 250 هزار واکسن از چین به زودی وارد می‌شود. تعدادی هم واکسن آسترازنکا از کوواکس و تعدادی هم از هند و کره جنوبی در آینده نزدیک وارد کشور می‌شود. تعدادی هم واکسن اسپوتنیک روسیه به کشور وارد شده که…
مهر وزارت بهداشت ویروس کوبا 

  

مبتلایان به کرونا بعد از 6 ماه دچار این مشکل می شوندخستگی، درد قفسه سینه و از دست دادن حس بویایی و چشایی اثرات طولانی مدت شناخته شده‌ی ویروس کرونا است؛ در این بین دانشمندان با تحقیقات جدید خود یکی دیگر از اثرات جدید طولانی مدت این ویروس را شناسایی کردند.
مستقل‌آنلاین مصاحبه ماه آکادمی علوم 

  

تغذیه درمانی برای مدیریت کرونابررسی‌ها نشان داده است بین تغذیه، سیستم ایمنی بدن و بیماری ناشی از ویروس کوید19 ارتباط مستقیمی وجود
خبرفوری تغذیه سیستم ایمنی قهوه 

  

تداوم جنگ معیشت و کرونا در بازار تهرانآمار ابتلا به کرونا رو به افزایش است و باعث افزایش نگرانی‌ها برای شروع پیک چهارم همه‌گیری شده است. ح
خبرفوری جنگ ویروس نوروز 

  

خیز سنگین کرونا در استان خوزستان حجم ویدیو: 1.75M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57 دانلود ویدیو
فردا استان خوزستان 

  

روند نزولی به معاملات هفتگی بورس بازگشتشاخص بورس در معاملات هفته‌ای که گذشت 33 هزار واحد کاهش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (‌29 بهمن ماه) در حالی با رقم یک میلیون و 238 هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (‌6 اسفند) به یک میلیون و 205 هزار واحد رسید.
اعتماد شاخص ایران خودرو بندرعباس 

  

کرسی لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در ویروس کرونا برگزار می‌شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کرسی علمی _ ترویجی با موضوع لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در ویروس کرونا براساس قاعده حریم حمی توسط گروه قرآن‌پژوهی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه به صورت مجازی تحت نرم افزار اسکایپ برگزار می‌شود. در این کرسی علمی حجت‌الاسلام والمسلمین سعید داودی به عنوان ارائه‌دهنده، حجج اسلام مهدی…
مهر ویروس روابط عمومی قرآن 

  

کرونای انگلیسی بالاخره به قم رسید.رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از شناسایی دو مورد ویروس انگلیسی درقم خبرداد.
۵۵ آنلاین قم استان قم ویروس 

  

احتمال ابتلا به ویروس کرونا برای بار دوم چقدر است؟یک مطالعه رصدی بزرگ از مؤسسه ملی سلامت آمریکا (NIH) نشان داده است ابتلا به ویروس کووید-19 می‌تواند ح
خبرفوری ویروس سلامت ماه