باید در برابر نادیده گرفتن اصول فرهنگی مقاومت کرد/ ارتقای سطح فرهنگی جامعه از کارکردهای جامعه دینی است

​نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متولیان فرهنگی کشور باید در برابر نادیده گرفتن اصول فرهنگی از سوی برخی هنرمندان به نام آزادی و روشنفکری مقاومت کنند.

باید در برابر نادیده گرفتن اصول فرهنگی مقاومت کرد/ ارتقای سطح فرهنگی جامعه از کارکردهای جامعه دینی است

آنچه دیگران می خوانند: ساعت و زمان پخش سریال پایتخت 7 | سورپرایز بزرگ محسن تنابنده برای مردم میکاپ جلف و جیغ الهام چرخنده سوژه شد | سفر لاکچری الهام چرخنده و همسر اولش به تایلند ببینید | استقبال پرشور مردم لرستان از خواننده نوجوان عصرجدید | حنجره طلایی عصرجدید غوغا کرد برنامه طبیب توقیف شد | حرف های جنجالی مهمان برنامه طبیب باعث بیکاری مجری شد رابطه لیندا کیانی با بازیگر سریال پایتخت لورفت | عکس شوهر لیندا کیانی منتشر شد

به گزارش  شمانیوز و به نقل از سراج24؛ علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبر24 با اشاره به اجرای نمایش «مخاطب» و مسائلی که در رسانه ها پیرامون آن مطرح شده است، گفت: آنچه مسلم است کارکرد ضد فرهنگی این گونه آثار هنری و نمایشی بر همگان واضح و مبرهن است.

وی افزود: امر فرهنگ امری است که در کشور ما باید مدیریت آن ثبات داشته باشد به این معنا که این امر چاچوب هایی دارد که باید طبق آن چرچوب ها حرکت کرد.

خضریان با بیان اینکه باید جامعه را به سمت اعتلای فرهنگی سوق دهیم  گفت: اصولا در فرهنگ به دنبال ارتقای سطح بینش جامعه هستیم تا جامعه رشد کند و این خود، کارکرد امر فرهنگ در جامعه دینی است.

 وی با بیان اینکه در شرایط امروز جنگ نرم دشمن در حال طراحی است و به دنبال واگرایی از ارزش های خودی و همگرایی با ارزش های رقیب است گفت: حتما باید در سیستم مدیریت داخل کشور عکس این قضیه عمل شود و باید همگرایی را به سمت ارزش های ملی و مذهبی و خودی تقویت شود و نسبت به ارزش های رقیب و فرهنگ غربی واگرایی وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس افزود: حال اگر مقرر است که امر فرهنگ در کشور ما اینگونه عمل کند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صداو سیما، کمیسیون فرهنگی مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و همه دستگاههای سیاست گذار و قانون گذار و یا مجری در عرصه فرهنگ همه باید در چارچوب و یک سند کلان حرکت کنند.

وی یادآور شد: متاسفانه بعضا شاهدیم که به نام آزادی یا روشنفکری، این چارچوب نادیده گرفته می شود و یا از طرف دیگر بالعکس با بعضی از افراطی گری ها تقویت همگرایی با ارزش های خودی  در داخل دیده نمیشود در حالیکه باید تعادل و شرایط مطلوب را در مدیریت فرهنگی شاهد باشیم.

وی افزود: متاسفانه گزارش هایی که گاهی اوقات از بعضی عرصه های هنری در کشور و یا جشنواره های خارجی چه در داخل و چه در خارج می رسد و رفتاری که از برخی هنرمندان سر می زند نشان دهنده این است که خلاف این رویه اقدام می شود.

خضریان تصریح کرد: در موضوع تئاتر مخاطب و اتفاقی که افتاد شاهد دیالوگ های غیر اخلاقی به شنیع ترین وجه ممکن بودیم که تاسف برانگیز است.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به فرهنگ بی تفاوت باشیم و به بهانه اینکه امروزه مسایل اقتصادی و معیشتی پر رنگ است بگوییم فرهنگ از اولویت خارج است گفت:  بعضا این موضوع به عنوان یک توافق نانوشته در برخی دستگاههای اجرایی احساس می شود و یا به دستگاههای تصمیم گیر این رویکرد تزریق می شود در حالی که همین تفکر ناشی از جریان رقیب است که سیستم محاسباتی تصمیم گیران، سیاست گذاران و مجریان را دچار اختلال می کند که از نظر ما زیر سوال است.

وی افزود: در کنار این مسئله باید این نکته را در نظر داشت که ما از دستگاه مجری یا سیاست گذار امر فرهنگ که انتظاری کار اقتصادی نداریم و این دستگاهها در برهه مشکلات اقتصادی حقوق و بودجه می گیرند که برای ارتقای فرهنگ تلاش کنند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد: اگر قرار است این نگاه غلبه پیدا کند، مسئولان ، تصمیم گیران و مجریان این دستگاهها استعفا دهند و اجازه دهند به مشکلات اقتصادی کشور رسیدگی شود.

وی افزود: اگر امر فرهنگ مهم است و ما قائل به این اهمیت و ضرورت هستیم، دستگاههایی که در حوزه اقتصادی فعالیت می کنند، کار خود را به درستی انجام دهند و دستگاههای فرهنگی هم باید کار سیاست گذاری و اجرای امر فرهنگی خود را درست انجام دهند و به افکار عمومی هم این نباید القا شود که این ها برخی اولویت و یا عدم اولویت دارند.

این کارشناس مسائل فرهنگی و رسانه تصریح کرد: این مسائل توامان با یکدیگر است چراکه یک جامعه در حوزه امر فرهنگی همان قدر نیازمند ارتقا و تحول است که بعضا در حوزه اقتصادی نیز حتما لازم است و هیچ کس یک حوزه را مانع حوزه دیگر نمی داند.

 

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای عالی انقلاب فرهنگی تهران   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

تهران فردا تعطیل است؛ بانک و بورس باز هستندتهران- معاون استاندار تهران از تعطیلی ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، عابد ملکی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی ادارات مهدکودک‌ها و همه مقاطع تحصیلی برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد...
انصاف‌نیوز تهران استانداری تهران بانک 

  

فردا تهران تعطیل شد/بانک‌ها و بورس فردا تعطیل شدند؟عابد ملکی، معاون استانداری تهران: بانک ها و بورس در تهران فردا (دوشنبه 13 تیر) تعطیل نیستند.
فردا تهران استانداری تهران بانک 

  

بانک‌ها و بازار بورس تهران فردا دوشنبه 13 تیر تعطیل نیستنداستانداری تهران اعلام کرد بورس و بانک‌ها در تهران فردا تعطیل نیستند.
برنا بانک بورس تهران تهران 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار امروزحال حاضر مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت اکثر خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته ثابت است و فقط برخی با اعلام قیمت‌های کاذب سعی در ایجاد نوسان در بازار را دارند.
۵۵ آنلاین قیمت واردات خودرو خودرو 

  

استان تهران تعطیل شد/ بانک ها و بورس هم تعطیل شد؟اقتصادنیوز: ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه تعطیل اعلام شد.
اقتصادنیوز تهران بانک دماوند 

  

بازگشت کرونا به دوران اوجبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت اصفهان 

  

آخرین تحولات بازار خرید و فروش خودرو/ قیمت خودرو ارزان می‌شود؟کاهش عرضه خودرو به همراه عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو، عاملی شده است تا بازار همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها نباشد.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

کرونا دوباره جان گرفت/ آمار فوتی های کرونا امروز 12 تیربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 12 تیر در ایران | کرونا خیز دوباره گرفتمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت یارانه 

  

افت 300 هزار تومانی قیمت سکهقیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، 12 تیرماه) با 300 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 15 میلیون و 330 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت بهار 

  

کرونا دوباره اوج گرفت/ شناسایی 717 بیمار و 6 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 239 هزار و 557 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر…
مهر خبرنگار