اوج بی‌برنامگی فدراسیون فوتبال

با اعلام سخنگوی فدراسیون فوتبال، دیدار دوستانه تیم ملی با نیوزیلند لغو شد.

اوج بی‌برنامگی فدراسیون فوتبال

در حالی که پیش بینی می‌شد تیم ملی فوتبال ایران در مسیر آماده سازی خود برای جام جهانی 2022 قطر با تیم‌های کاندا و نیوزیلند بازی تدارکایت برگزار کند، تنها دیدار دوستانه با کانادا قطعی شد و فدراسیون فوتبال ایران از لغو بازی دوستانه با نیوزیلند خبر داد تا به این ترتیب هواداران تیم ملی شاهد تدارکات بسیار ضعیف برای ملی پوشان باشند.

فدراسیون فوتبال ایران در هفته‌های اخیر مذاکراتی را با فدراسیون نیوزیلند برای برگزاری دیدار دو تیم در قطر انجام داد و قرار شد در صورت فراهم شدن شرایط، دو تیم در فیفادی خرداد به مصاف هم بروند. با این وجود طبق اعلام احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال، برگزاری این مسابقه به دلیل مخالفت دراگان اسکوچیچ منتفی شد.

به این ترتیب تا به این لحظه تنها بازی دوستانه شاگردان اسکوچیچ مقابل کانادا در تاریخ 15 خرداد ماه قطع است و دیگر هیچ بازی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته نشده است. البته گمانه زنی‌هایی مبنی بر بازی با تیم ملی آلبانی نیز مطرح شده است که هنوز قطعی نیست.

اصولی: فقط هزینه پرواز را پرداخت می‌کنیم

احسان اصولی در مورد برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی با کانادا اظهار داشت: با مذاکرات و پیگیری‌های فشرده همه ارکان مرتبط، بازی با کانادا به میزبانی این کشور برگزار خواهد شد. تیم ملی و فدراسیون فوتبال فقط هزینه پرواز به کانادا را‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت خواهند کرد و برای اولین بار شاهد خواهیم بود که فدراسیون می‌تواند وجهی را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم برای برگزاری بازی دوستانه دریافت کند. در ادامه درباره سایر جزئیات صحبت خواهیم کرد، اما دیدار با کانادا با چنین وضعیتی اتفاق رو به جلویی است که در راستای تدارک تیم ملی برای دیدارهای جام جهانی انجام می‌شود.

وی در مورد  آخرین وضعیت دیدار با نیوزیلند و اینکه برای تیم ملی در دوحه بازی دوستانه‌ای تنظیم شده توضیح داد: دراگان اسکوچیچ در مورد بازی با نیوزیلند نظر مثبتی نداشت و به همین دلیل برگزاری این مسابقه منتفی شد. در حال حاضر دیدار با کانادا قطعی است و مشغول برنامه‌ریزی برای برگزاری بازی دوم در همین فیفادی هستیم. آن مسابقه هم در چند روز آینده قطعی خواهد شد و نام حریف را‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام می‌کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اینکه تیم ملی پس از برگزاری دو دیدار دوستانه خود در کانادا برنامه‌ای هم برای بازی در کشور قطر برای فیفادی دوم دارد، اظهار داشت: پیگیری‌ها در حال انجام است. البته هنوز برای فیفادی بعدی محلی را‌‌‌‌‌‌‌‌ مشخص و برنامه‌ریزی نکرده‌ایم. هر زمان آن محل انتخاب شود، اعلام خواهیم کرد.

اصولی در مورد باز شدن پاکت‌ها برای انتخاب اسپانسر پیراهن تیم ملی گفت: هفته گذشته قبل از تعطیلات عید فطر فراخوانی منتشر کرده و از همه افراد و شرکت‌هایی که برای تامین البسه ورزشی تمام تیم‌های ملی در سه سال علاقه‌مند بودند با ما همکاری داشته باشند، خواستیم پیشنهاد‌ات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ ارائه کنند. تاریخ این فراخوان 19 اردیبهشت ماه به پایان رسید و چهارشنبه 21 اردیبهشت در کمیسیون معاملات فدراسیون فوتبال با حضور حراست فدراسیون که محل جمع‌آوری پاکت‌ها بود و نمایندگان برخی شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که پاکت داده بودند، جلسه حضوری تشکیل دادیم.

وی ادامه داد: نمایندگان برخی شرکت‌ها هم به شکل مجازی در این جلسه حضور پیدا کردند، پاکت‌ها باز و قیمت‌ها و پیشنهاد‌ات در جلسه قرائت شد. صورتجلسه‌ای هم با حضور نمایندگان شرکت‌ها و متقاضیان حضور در فراخوان، تنظیم کردیم. دو شرکت داخلی، یک شرکت داخلی که تحت لایسنس خارجی است، اما در داخل کشور تولید می‌کند و سه شرکت خارجی از طریق ایمیل‌های پست شده پیشنهاد‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ما فرستادند.

وی تصریح کرد: همه موارد صورتجلسه شد و در کمیسیون معاملات و کمیته فنی ارزیابی‌های فنی، کیفی، صلاحیت‌سنجی‌های اقتصادی و تامین مالی را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دادیم. با هر شرکتی بتواند صلاحیت‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تامین البسه ورزشی ما در سه سال آینده تامین کند،‌ قرارداد خواهیم بست. هدف ما فقط تامین لباس تیم ملی در جام جهانی نیست و می‌خواهیم برای همه تیم‌های ملی در سه سال آینده لباس تهیه کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا کمیسیون معاملات در شرایط برابر بین تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های خارجی، شعار سال و ظرفیت‌های تولیدکنندگان داخلی را‌‌‌‌‌‌‌‌ مدنظر قرار می‌دهد، گفت: قطعا تولیدکننده داخلی در ارجحیت خواهد بود. یکی از شرایط بررسی‌های ما در کمیته فنی بحث تامین به موقع و در دسترس بودن است. گاهی مواقع تحویل کالای تولیدکنندگان خارجی در خارج از کشور است و شرایط سخت گمرک و... را‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد.

وی افزود: در گذشته برای تامین لباس‌ تیم ملی با این مشکلات مواجه شدیم، اما اگر تولیدکننده داخلی در هر تورنمنت بتواند سریع نیاز ما را‌‌‌‌‌‌‌‌ برآورده کند، امتیاز مثبتی است. این موضوع در کمیته فنی که انتخاب نهایی تولیدکننده البسه تیم ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهد لحاظ خواهد شد و این فاکتور بسیار تعیین کننده مدنظر می‌گیرد. حمایت از تولیدکنندگان داخلی هم یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های ما در کمیته فنی است.

اصولی در خصوص اینکه آیا ضرب‌الاجل فیفا برای معرفی تولید کننده لباس تیم ملی و اینکه چه زمانی اسپانسر را انتخاب خواهند کرد، گفت: فکر می‌کنم زمان معرفی تولید کننده لباس تیم ملی برای جام جهانی دهه اول خرداد است، اما در مورد تاریخ دقیق حضور ذهن ندارم. با توجه به تقویم تنظیم‌شده، انتخاب تولیدکننده نام و نشان برندی که قرار است حامی البسه ورزشی ما در جام جهانی باشد تا آن زمان قطعی خواهد شد.

وی در خصوص شایعه تغییر دبیرکل این مجموعه پاسخ داد: در مورد عملکرد فدراسیون شایعات زیادی وجود دارد، اما باید نکته‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌ به مردم و برنامه‌های ورزشی بگویم؛ برخی حواشی، شایعات و حرف و حدیث‌ها مطرح می‌شود که تأثیری در اقدامات اجرایی و فعالیت‌های فدراسیون فوتبال ندارد. فدراسیون با قدرت کارش را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهد؛ نمونه‌اش هم همین برگزاری دیدار دوستانه با کانادا، فراخوان حامی مالی فدراسیون فوتبال و تولیدکننده البسه تیم ملی است. اقدامات دیگری هم مثل انتخاب کمپ تیم ملی در قطر انجام می‌دهیم، تیم ملی نوجوانان به مسابقات کافا اعزام شد، همه مسائل به شکل عادی در فدراسیون فوتبال دنبال می‌شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: حواشی گاهی ذهن مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌ نگران و مشغول می‌کند که چیز خوبی نیست. به خودم توصیه می‌کنم دلخوشی مردم به فوتبال است، فضای شادی که برد تیم‌های ملی در فوتبال و سایر رشته‌های ورزشی ایجاد می‌کند، سبب شادی مردم می‌شود. برای این موضوع احترام قائل شویم و از دامن زدن به مسائل کوچک و کم ارزش بگذریم. از برخی چیزهایی که فکر می‌کنیم حق ما است باید برای یک هدف بزرگ‌تر عبور کنیم. اجازه بدهیم تیم ملی و فدراسیون فوتبال در شرایط ثبات و آرامش کارهایشان را‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کنند.

اصولی در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم اضافه کرد: در هر مجموعه‌ مدیریت امکان دارد یک نفر کار کند یا نکند، اما بحث تغییر دبیرکل مدنظر سرپرست فدراسیون نیست. طبق اساسنامه تغییر دبیرکل را‌‌‌‌‌‌‌‌ باید سرپرست فدراسیون به اعضای هیأت رئیسه پیشنهاد بدهد که تا الان این کار را انجام نداده و این موضوع در دستورکار هیأت رئیسه نبوده،‌ ما هم کارمان را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهیم و بحث تغییر دبیرکل گمانه‌زنی‌هایی است که اتفاق می‌افتد. 

وی تصریح کرد: امیدوارم همه بتوانیم در فضایی همدلانه از تیم ملی و فدراسیون حمایت کنیم تا شرایط آرام و با ثباتی برای تمام تیم‌های ملی به ویژه تیم ملی بزرگسالان که یک رویداد جهانی و بزرگ را‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش رو دارد را‌‌‌‌‌‌‌‌ فراهم کنیم. مانند آن داستان که مادر واقعی از حق بچه‌اش گذشت و اجازه نداد بچه‌اش را متر کنند باید مدنظر داشته باشیم. دیدگاه ما باید مانند همان پدر و مادر باشد و از برخی حق‌های کوچک خودمان برای رسیدن به اهداف بزر‌گ‌تر بگذریم.

منبع: همشهری

فدراسیون فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

واکنش عجیب بورس به عرضه خودرودلبری کارشناس بورس گفت: عرضه 200 خودرو در بورس کالا در کوتاه مدت اثری در معاملات گروه خودرو ندارد، اما در بلند مدت به دلیل کاهش اختلاف قیمت بازار و عرضه بورس کالا منجر به بهبود صورت های مالی می شود.
گسترش بورس کالا ایران خودرو خودرو 

  

قیمت سکه 14 میلیون و 500 هزار تومان شداقتصادنیوز : امروز دوشنبه 2 خرداد 1401 با سیگنال افزایشی قیمت اونس طلا انتظارات صعودی در بازار سکه تقویت شد .
اقتصادنیوز قیمت 

  

ابهام در بورسبازار در حال حاضر دارای پتانسیل‌های بسیاری برای رشد داشته و قیمت‌های جهانی در بالاترین سطح خود قرار دارند و انتظار می‌رود با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد جهانی، قیمت‌ها تثبیت شوند.
گسترش خودرو خودروسازان پول 

  

قیمت خودرو در سراشیبی سقوط!بر اساس معاملات انجام شده امروز ( دوم خرداد 1401) قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با کاهش مواجه بوده است.
مثلث قیمت خودرو تندر90 

  

قیمت سکه رکورد زد/افزایش 80 هزار تومانی قیمت سکه در یک روزبازار طلا و سکه با وجود نوسانات افزایشی اونس جهانی و دلار در بازار آزاد، ثبات نسبی قیمت را تجربه می‌کند. این در حالی است که سکه امامی به تاثیر از شرایط با 80 هزار تومان افزایش قیمت روبرو بوده است.
فردا قیمت افزایش قیمت دلار 

  

خروج نجومی پول از بورس / غلبه قرمزها در بازار سهاماقتصادنیوز: در پایان معاملات امروز 2 خرداد 1401 بازار سهام، شاخص‌های بازار سهام افت کردند و عرضه‌ی بازار افزایش یافت به طوری که در پایان معاملات تعداد نمادهای صف فروش بیشتر از صف‌های خرید بود.
اقتصادنیوز پول سهام شاخص 

  

نقش صندوق تضمین در بورس چیست؟رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اوراق مرابحه می‌تواند کمک‌کننده بودجه دولت باشد، گفت: این اوراق دست دولت را بازمی‌گذارد تا خرید کالاهای موردنیاز را از طریق سرمایه‌های خرد انجام دهد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار آستان قدس رضوی بودجه 

  

پیش‌بینی مهم از بورس فردابورس امروز تقریبا دو درصد نزول کرد اما همچنان در کانال 1٫5 میلیونی باقی مانده است. کارشناسان عقیده که این هفته بازار روند متعادلی را دنبال می‌کند.
گسترش ایران خودرو خودرو ایران 

  

کف و سقف قیمت خودروهای وارداتی مشخص شداقتصادنیوز: بنابر اعلام نماینده مرودشت، رویکرد مجلس این است که برای قیمت و حجم موتور خودرو سقفی تعیین نشود و دولت این موضوع را با تعرفه کنترل کند؛ یعنی خودروهایی که قیمت پایین‌تری دارند با تعرفه کمتر و خودروهای گران‌قیمت با تعرفه بیشتر وارد شود.
اقتصادنیوز خودرو دولت قیمت 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز :در بازار امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

آمار کرونا امروز 2 خرداد 1401 در ایرانبنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 268 بیمار جدید کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه هفت نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز محمدرضا گلزار ایران وزارت بهداشت